Jednoduchý přehled televizních pořadů a filmů, které stihl Olympic natočit a televize i někdy odvysílat. Pravděpodobně zde nejsou uvedeny úplně všechny pořady, ale alespoň ty, které se podařilo vypátrat. Upozorňujeme, že jde pouze o pořady celé věnované Olympiku. Existuje opravdu hodně pořadů, kde se Olympic mihnul, ale to by bylo zřejmě nevypátratelné.

 

HOREČKA  rok 1964 / 9 minut

Krátký černobílý film pro kina z úplných začátků skupiny (jak napovídá samotný rok vzniku). Olympic coby doprovodná skupina Pavla Bobka (Oh, Boy! - jiná verze než na desce), Josefa Laufera (Feaver), Yvonny Přenosilové (That´s All You Gotta Do) a samozřejmě Mikiho Volka (Hey Babe Ri Ba!). Na svou dobu velmi zdařilý snímek.

režie: Ivan Soeldner

OLYMPIC V PAŘÍŽI  rok 1968 / 20 minut

Televizní film z návštěvy Olympiku hlavního města Francie. Jedná se o všelijaké řádění a blbnutí před kamerou střídající se s různými záběry Paříže. Každá písnička je nějakým způsoběm zaměřena na jednoho člena skupiny. Film se natáčel jako němý a dozvučoval se teprve v Praze. Petr Janda ho nazval jakousi "procházkou Olympiku po Paříži".

režie: Alexej Nosek

PĚT CESTUJÍCÍCH  rok 1972 / 42 minut

Pohostinské vystoupení v lázeňském hotelu. Jediný hraný film Olympiku. Skupina přijede vlakem do jistého městečka, kde má v lázeňském hotelu vystoupit. Jeden ze členů skupiny (Korn) se na první pohled zamiluje do krásné pokojské (Vondráčková). V hotelu se však již při zkoušce strhne šlehačková bitva. Skupina i s Vondráčkovou prchají pryč. Film je provázen ukázkami ze starých grotesek a titulky v jejich stylu. Je patrné, že hvězdami mají být spíše Vondráčková s Kornem. Nosná myšlenka či dějová linie však veškerá žádná, takže hvězdou není nikdo. Československá televize raději film neuvedla. Pro fanoušky Olympiku má film cenu proto, že je s Olympikem a zazní v něm nové verze dvou písní na deskách vydaných ještě s Pacákem (Pět cestujících a Tobgan).

režie: Petr Hladík

NEBE NAD HLAVOU  rok 1973 / 26 minut

Barevný medailon skupiny s obsazením Janda-Berka-Hejduk-Chvalkovský. Osm písní, které Olympic v té době hrál je uváděno dvě klauny-mimy. Anotace pořadu poukazuje na "zajímavé účesy hudebníků". Dlouhé (ani delší) vlasy u mužů se nesměly objevit na obrazovce, takže jsou všichni "zasponkovaní". Píseň Únos zpívá na playback Janda Kornovým hlasem. Uvedené písně: Slunce (jiná nahrávka než na desce) - Konec konců (jiná nahrávka než na desce) - Klára (jiná nahrávka než na desce) - Únos (jiná nahrávka než na desce) - Jdou děti jdou (jiná nahrávka než na desce) - Už je jí líp (jiná nahrávka než na desce) - Kam, kam vážená - Nebe nad hlavou.

režie: Eduard Sedlář

POSLOUCHEJ MOU PÍSEŇ  rok 1975 / 32 minut

Další barevný medailon skupiny, tentokrát v obsazení Janda-Berka-Hejduk-Petráš. Pořad obsahuje unikátní studiovou nahrávku skladby Marathón právě v tomto složení a pěvecké sólo Pavla Petráše ve skladbě Jdi spát, pírko paví. Jsou zde skladby v tomto pořadí: Marathón (jiná nahrávka než na desce) - Nezapomeň (jiná nahrávka než na desce) - Poslouchej mou píseň (jiná nahrávka než na desce) - Samá voda, přihořívá - Jdi spát, pírko paví - Další výlet pana Broučka - Mám chuť žít (jiná nahrávka než na desce) - směs hitů: Dej mi víc své lásky - Kufr - Pták Rosomák - Otázky - Agáta - Snad jsem to zavinil já - Želva - Dynamit - Nebe nad hlavou (vše jiné nahrávky než na deskách).

režie: Eduard Sedlář

HUDEBNÍ STUDIO M  rok 1976 / 31 minut

Hudební studio M byl pořad, který představoval československé hudebníky převážně z oblasti vážné hudby. Do tohoto vydání však pozvali Olympic jako špičku naší rockové scény. Zasponkovaní hudebníci živě zahrají čtyři skladby: Jako kluci začli jsme hrát - To znáš - Poslouchej mou píseň - Marathón. Rešerše uvádí ještě píseň Já tam byl, ale ta v pořadu chybí. Natáčel se v lednu 1976 a šlo o první televizní vystoupení s Milanem Broumem. Premiéra byla 19.3.1976.

režie: Ivan Kotrč

TAKY JSME SE NARODILI BOSÍ  rok 1978 / 15 minut

Televizní dokument z 3000 koncertu skupiny 18.dubna 1978. Záznam z koncertu se střídá s rozhovory s Petrem Jandou a Mirkem Berkou. Jako hosté vystupují Pavel Chrastina v Dej mi víc své lásky, Jeňýk Pacák zabubnuje a zazpívá Strejčka Jonatána a na závěr zazní Nebe nad hlavou v podání třináctiletého Petra Jandy mladšího.

režie: Rudolf Růžička

PRÁZDNINY NA ZEMI  rok 1979 / 40 minut

Doprovodný televizní film první části trilogie. Zvolené téma bylo tehdy aktuální a jeho aktuálnosti čas bohužel neubral vůbec nic: ekologie a životní prostředí. Pořad měl premiéru 1.března 1980. Tento film byl vydán na 3. díle historického DVD a pořídit si jej můžete zde.

režie: Jan Bonaventura

KŘIŽOVATKY  rok 1982 / 21 minut

Skutečný dokumentární film o Olympiku a dokonce pro kina. Film zachycuje skupinu v jejím druhé nejúspěšnějším období v nejrůznějších situacích: na cestách, v hotelech, v šatně, na koncertě a Petra Jandu i v soukromí hrajícího tenis nebo se synem na housle. Film provází úvahy Petra Jandy "co dál a jak jinak". V závěru filmu je sestřih z koncertu Ulice v pražské Lucerně. Náladový a dobrý film.

režie: Jan Malíř, Svatopluk Beneš

ULICE  rok 1982 / 34 minut

Televizní ztvárnění stejnojmenné LP desky skupiny zaměřené tentokrát na mezilidské vztahy. Chybí zde Paní Nostalgie, protože baletky s trasírkami prý byly natolik strašné, že na nátlak Petra Jandy byla písnička vystřižena. Pořad měl premiéru 3.listopadu 1982. Pořad byl vydán na 3. díle historického DVD, pořídit si jej můžete zde.

režie:Jan Bonaventura

20 LET OLYMPICU  rok 1982 / 39 minut

K 20 letům skupiny se v Televizním klubu mladých sešli její současní i bývalí členové. Na Olympic vzpomínají: Jeňýk Pacák, Láďa Klein, Míla Růžek, Pavel Bobek a Miki Volek. Následuje soutěž s publikem, při níž každý soutěžící obdrží buď LP, nebo sýr Olympic. Celý pořad je proložen archivními písničkami a rozhovory a vysílal se pouze jednou 9.února 1983.

režie: Antonín Vomáčka

DVACET LET OLYMPIKU  rok 1982 / 90 minut

Záznam z 21.prosince 1982. Olympic slaví v Lucerně 20 let. A je to sláva se vším všudy. Sál doslova praská ve švech. Pravděpodobně nejslavnější kocert pražské Lucerny. Zazní zde písně v podání Olympiku i hostů: Každý den - Směs rockenrollů (zpívá Milan Broum, Petr Hejduk a Petr Janda) - Yakety Sax (na saxofon hraje Míla Růžek) - Memphis Tennessee (zpívá Pavel Bobek) - Feaver (zpívá Josef Laufer) - Bon soir mademoiselle Paris (zpívá Jan Antonín Pacák) - Kufr - Slzy tvý mámy - Slovní gratulace Miloslava Šimka - Únos (zpívá Petra Janů) - Dynamit (na klarinet hraje Felix Slováček) - Otázky (zpívá Marie Rottrová) - Dej mi víc své lásky (zpívá Karel Gott) - Marathón - Osmý den - Nechoď dál - Jasná zpráva - - Dej mi víc své lásky - Snad jsem to zavinil já - Dynamit - Dědečkův duch - Okno mé lásky.

režie: Jiří Adamec

OLYMPIC JEDE DÁL  rok 1986 / 20 minut

Videofilm natočený v Krátkém Filmu Praha po odchodu Petra Hejduka. Polovinu délky zabírají sestřižené Křižovatky a další polovinu záznam z živého vystoupení, kde zaznějí žhavé novinky: Dopis - Můj klid - Stárnout a Jako tele na vrata.

režie: Jan Malíř

ČTVRTSTOLETÍ OLYMPICU  rok 1987 / 47+ 60 minut

Záznam koncertu z pražské Lucerny který se konal u příležitosti 25 let existence souboru. Pořad má dvě části. V první hraje Olympic svůj současný repertoár a vystoupí zde hosté: Miroslav Imrich, Vilém Čok, Roman Dragou, Michael Kocáb a Jožo Ráž. Druhá část je ohlednutím po čtvrtstoletí existence v podobě zkrácených verzí těch největších hitů skupiny. Seznam písní najdete zde.

režie: Eduard Sedlář

30 LET OLYMPICU  rok 1992 / 40 minut

Záznam z koncertu v hotelu Evropa v Praze, kde skupina vystupuje v sestavě Janda-Chrastina-Pacák-Klein-Valenta. Pořad je proložen sestřihy z pořadů Dvacet let Olympicu a Čtvrtstoletí Olympicu. Dokončoval se den před vysíláním a tvůrcům se podařilo ztratit pásek s průvodním komentářem, takže pořad působí jaksi nedodělaně. Zazní tu písně: Snad jsem to zavinil já - Nebezpečná postava - Bon soir mademoiselle Paris - Jasná zpráva - Dynamit - Pták Rosomák - Línej skaut - Želva - Země v každým z nás - Otázky - Když ti svítí zelená - Dej mi víc své lásky.

režie: Eduard Sedlář

JAK SE LÍTÁ VZHŮRU  rok 1993 / 115 (75) minut

Záznam z koncertu z 28.prosince 1992, kterým chtěl Olympic zakončit svou třicetiletou koncertní činnost. Pořad má dvě verze. Zkrácenou vysílala televize 24.dubna 1992 a úplná verze vyšla na videokazetách.

režie: Adam Rezek

VO CO DE  rok 1993 / 37 minut

Pořad o historii nejznámější české rockové skupiny. U Petra Jandy na zahradě se sešla vzácná společnost. Olympic, Olympic a zase jen Olympic. Skoro všichni. Jedí, pijí a vzpomínají, někteří na kameru: Petr Janda, Pavel Chrastina, Láďa Klein, Pavel Bobek, Karel Mareš, Petr Hejduk, Míla Růžek, Milan Broum, Milan Peroutka, ale přítomen je i např.Jan "Papírek" Hauser. To vše je prokládáno ukázkami z písniček a starších pořadů. Příjemná zábava.

režie:Jiří Moc

HOLBA TOUR ´94  rok 1995 / 20 minut

Záznam z turné skupiny nabízí pohledy do zákulisí, vzpomínání Petra Jandy (dokonce i na politické ústupky), atmosféru koncertů poloviny devadesátých let, písničky, povídání, písničky, povídání...

režie:

UNPLUGGED  rok 1995 / 90 (50) minut

Záznam koncertu z pražské Lucerny z 16.října 1995. Olympic v akustické podobě. Opět existují dvě verze pořadu. Kratší pro televizi (premiéra 28.prosince 1995) a delší na videokazety. Seznam písní najdete zde.

režie: Adam Rezek


BIGBÍT rok 1998 - 2000 / 42 dílů x cca 60 minut

Dokumentární cyklus České televize, který popisuje historii československé rockové hudby v roce 1956 - 1989. V letech 1995–2000 bylo natočeno celkem 42 dílů, každý o délce přibližně 60 minut. Prvních 27 jich bylo odvysíláno již v roce 1998, o dva roky později diváci v televizi viděli všech 42 dílů. Začátkem roku 1999 získal tento dokumentární seriál cenu TýTý 1998, když byl zvolen nejlepším pořadem dle kritiky. Není to vše o Olympiku, ale jelikož Olympic pokrývá většinu období, setkáte se v určitých dílech poměrně často s jeho současnými i bývalými členy. Pořad lze sledovat v České televizi na jejím internetovém vysílání.
hlavní režie: Zdeněk Suchý a Václav Křístek, režie jednotlivých dokumentů: Zdeněk Tylc a Václav Kučera.

OLYMPIC SLAVÍ 40 LET  rok 2002 / 60 minut
Záznam k výročí 40. let od vzniku skupiny, který natočila BEST I.A., a.s. společně s Českou televizí a který byl podkladem pro vydání prvního koncertního DVD v České republice. Součástí smlouvy bylo odvysílání 60. minut koncertu (cca 1/3) na ČT na silvestra roku 2002, zbytek i s touto částí můžete najít na DVD Olympic slaví 40 let.
režie: Petr Soukup
Říjen 2020
PoÚtStČtSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Frýdek-Místek - Olympic tour 2020
Litovel - Olympic tour 2020
Litomyšl - Olympic tour 2020
Litomyšl - Olympic tour 2020

Zobrazit všechny koncerty

Galerie

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Přejít do galerie

Ke stažení

 • Audio
 • Pozadí
 • Ostatní
 • Pro pořadatele

Video

Novinky e-mailem 

Management Olympic 

Dagmara Durecová
dagmara@bestia.cz
Telefon: 220 806 802
Mobil: 602 320 109
Podporujeme

Vytvořilo
intencio s.r.o.

zobrazit všechny novinky
 • Kaťata ve Snídani s Novou
  05.10.2020
  Olympic vystoupil 5. října v pořadu Snídaně s Novou, kde zahrál několik nových skladeb z alba Kaťata. Záznam pořadu si můžete proklikat zde - vystoupení začíná v čase cca. 13:30. Album je k předobjednání na LP a CD v našem e-shopu.
 • Přesunutí koncertů na listopad
  01.10.2020
  Z důvodu nastalé situace jsme byli nutni přesunout následující koncerty na listopad, děkujeme za pochopení. Nové termíny jsou tyto: 19.11.2020 - Frýdek-Místek 24.11.2020 - Litovel 25.11.2020 - Litomyšl 26.11.2020 - Litomyšl
 • Předobjednávky Kaťat
  15.09.2020
  30. října vychází nejnovější album skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat na našem e-shopu. Album na LP je k objednání zde. Ceny jsou platné pouze pro předobjednávky, tzn. do 30.10.2020.
 • Nové album KAŤATA
  07.08.2020
  Skupina Olympic dokončila nahrávání nového alba KAŤATA. Schvalovací poslech proběhně 14.8.2020 ve Studiu Propast za účasti Olympiku a vydavatelské firmy Supraphon.
 • Duet Petra Jandy a Petra Koláře
  07.07.2020
  Pošlete hlas duetu P.Janda a P.Kolář - Ta holka ? Písnička je zařazena do hitparády Česká dvanáctka - hlasovat můžete zde a písničku si můžete poslechnout zde.