2000


Počátkem roku se v kuloárech objevují informace o tom, že Petr Janda chystá svou druhou sólovou desku. Hotova je jedna skladba, ale další práce na albu jsou prozatím pozastaveny. Petr se rozhodl svou sílu věnovat raději Olympiku a chystá album starých hitů v novém kabátě. Květnové koncerty se zdály ohroženy, protože Jiří Valenta ulehl s velice vážným onemocněním v nemocnici. Jeho stav se naštěstí během několika dnů stabilizoval a mohl být propuštěn do domácího ošetřování. Na pět koncertů (v Praze na Střeleckém ostrově, tři koncerty na Moravě a jeden v Plzni) ho ovšem na pódiu musel zaskočit Martin Kumžák , což byla událost od úplných začátků skupiny nevídaná. K největší raritě ovšem došlo na vystoupení v Třinci, kde hrál Olympic pouze ve třech - bez kláves!!! O prázdninách kapela vyjíždí poprvé ve své historii vystupovat do USA - společně s dalšími domácími kapelami zahraje na 1. Československém Rockfestu u Chicaga. Dagmara Durecová společně s Josefem Márou z Video El Canada LTD připravují samostatné turné Olympiku po USA a Kanadě, které se uskuteční v roce 2001. Ve dnech 18. - 22.9. vzniká ve studiu Propast ohlášené album ... to nejlepší z Olympicu 1 s novými verzemi klasických hitů - vychází koncem listopadu. V anketě Český slavík končí Olympic na stříbrné pozici. Zároveň se zde představuje se symfonickým orchestrem, se kterým v následujícím roce chystá natočit nové album, jehož realizace je nakonec odložena. 31.12. Olympic vystupuje v Los Angeles.

 

2001


Devětatřicátá sezóna Olympiku. Bezesporu největší akcí roku je turné po Spojených státech amerických a Kanadě. Krajanům tam Olympic hrál od 20.dubna do 10.května. Během tří týdnů bylo naplánováno deset vystoupení, ale pro mimořádný úspěch jich skupina odehrála ještě víc. Začátkem října vydává Best I.A. ... to nejlepší z Olympicu 2, přinášející další klasické skladby v nových verzích. Tentokrát ovšem nejde pouze o staré, osvědčené hity, neboť kromě třinácti olympických hitovek je zde také pět bonusů. Prvním je skladba Můza, co mě volá ze sólové desky Petra Jandy, ovšem nahraná s Olympikem a čtyřmi dudačkami. Z Jandova sólového alba původně pochází i píseň Jsem tak línej, zde opět v podání Olympiku. Skladbu Nějak se vytrácíš má lásko znají fanoušci především z koncertů, ale vyšla též na albu Kulhaví poutníci (Best I.A. - 1997), kde v ní Jandu doprovází studiová skupina (na této desce šéf Olympiku zpívá ještě další dvě písně, z toho jednu společně s dcerou Martou). Tentokrát ji nahrál Olympic. Dalším bonusem je tříminutová Směs písní Olympicu a nakonec přijde malý fórek v podobě slovenské lidovky Čobogaj něbogaj. Na konci roku se vzhledem k přípravám akcí na oslavu čtyřiceti roků skupiny v následujícím roce výjimečně nekoná tradiční vánoční Lucerna. V Praze se má uskutečnit pouze listopadový koncert v klubu Futurum, jenže těsně předtím má vážnou dopravní nehodu Milan Peroutka, natrhne si při ní vazy na rukou a musí zůstat v klidu. Skupina je nucena toto i několik dalších vystoupení zrušit, respektive přesunout. 8.prosince se předávájí Čeští slavíci - a Olympic si opětovně odnáší stříbrného. I po téměř čtyřiceti letech existence je druhou nejoblíbenější skupinou v zemi... Dagmara Durecová s Vladimírem Hatalou z Lynehamu připravují turné Olympiku po Austrálii, které se má uskutečnit v listopadu 2002.

 

2002


Tento rok Olympic nekoncertuje. V lednu se sice ještě uskutečňuje několik vystoupení, přesutých z důvodu autonehody Milana Peroutky na sklonku minulého roku, ale od února se již kapela na pódiích neobjevuje. Důvodem jsou přípravy na oslavy 40. výročí existence skupiny. Ty začínají v podstatě 3. března, kdy má v divadle Ta Fantastika premiéru muzikál Jak se lítá vzhůru. Scénář čerpal ze vzpomínek bývalých i současných členů Olympiku a je o co stát. Při premiéře je pokřtěna i nová kniha autorů Petra Korála a Oldřicha Zámostného Vzpomínky plíživé aneb jasná zpráva o Olympiku. Nabízí jednak stručný přehled historie skupiny, ale hlavně rozhovory téměř se všemi současnými i bývalými členy. Kniha je vytištěna na kvalitním papíru a najdeme v ním velké množství fotografií - většinou dosud jinde nepublikovaných - a také smlouvy na různá vystoupení a zájezdy. Jediný klasický koncert se má uskutečnit 13. července ve Stříbrné Skalici, kde už se toto každoroční vystoupení v místním letním kine stává tradicí. Tentokrát je zájem obrovský, což je způsobeno právě absencí klasických koncertů Olympiku v tomto roce. Bohužel zasáhlo počasí - v sobotu 13.7. se odpoledne přehnal přes Stříbrnou Skalici prudký přívalový déšť a celé kino bylo vyplaveno. Pod vodou byla i část aparatury a koncert musel tedy být přesunut o týden později na 20. července. To již počasí přálo a atmosféra vystoupení byla fantastická. Ještě o prázdninách se Olympic chystá opět do USA a navíc dobýt další kontinent. Nejočekávanější akcí však pro fanoušky zůstává podzimní turné Ferona Tour, kdy ve třech největších halách v republice oslaví skupina 40 let své existence...
V srpnu však Prahu postihla povodeň, a neutekla jim ani  firma BEST I.A., a.s., která sídlila v Přístavní ulici nedaleko Libeňského mostu. Dva metry vody v suterénu (sídlo společnosti) dokázaly zničit kompletně všechno – od nábytku, přes počítačové vybavení, staré archívní fotografie až po hudební nahrávky na zvukových nosičích. Naštěstí byly prozíravě zachráněny lístky do pražské T-Mobile Areny, kde se měl 26.10. konat koncert, a tak se mohly prodávat dále. Nakonec byl nepořádek úspěšně zlikvidován, prostory však již nebyly k používání, a tak se firma přestěhovala o 3 bloky dále, a to do areálu českých dřevařských závodů do ulice Poupětova 3.
Koncertní turné ke 40-ti letům existence kapely se konalo ve 3 největších městech republiky a to v Ostravě (ČEZ Arena - 12.10.2004), Brně (Hala Rondo - 18.10.2004) a v Praze (T-Mobile Arena 26.10.2004).  Všechny tři koncerty byly vyprodané a tak turné shlédlo něco kolem 35.000 fanoušků. Navíc se současným Olympikem vystupoval i Olympic starý (P. Chrastina, J.A. Pacák, L. Klein) a v Praze vystoupili navíc ještě další hosté (P. Šváb, P. Bobek, P. Janů a L. Bílá). Po skončení vystoupení se konal závěrečný raut v hotelu Ambassador na Václavském náměstí.
Z pražského koncertu byl ve spolupráci s Českou televizí natočen záznam, který byl vydán na DVD a distribuován na vánoční trh jako DVD Olympic slaví 40 let. Na DVD naleznete celý záznam koncertů včetně vystoupení hostů, 31 písní a celková minutáž koncertu je 161 minut. Zároveň se jednal o první Olympický počin na DVD, který ukázal cestu do budoucnosti. V anketě Český Slavík se Olympic umístil na stříbrné příčce.


2003


V březnu 2003 Olympic obdržel zlatou desku za DVD Olympic slaví 40 let. Slavnostní předání se konalo v hotelu Olympik. Dále také pokračuje turné Olympic Ferona Tour po dalších českých halách a stadionech (jmenujme například Olomouc, Zlín, Ústí nad Labem, Jindřichův Hradec, Hradec Králové,  Kadaň, Loket atd.). V listopadu vychází druhé DVD Olympiku, tentokráte však I. díl z trilogie zabývající se minulostí kapely, a to konkrétně prvními 10-ti lety. Na DVD, jež nese název DVD Olympic I. díl 1963/1973, najdete klipy z tohoto období (celkem 23), doplněné vzpomínáním Petra Jandy a jednotlivých bývalých členů Pavla Chrastiny, Ladislava Kleina, Jana Antonína Pacáka, Jana Hausera a Jiřího Korna + dva bonusy – Horečka a Olympic v Paříži. Zároveň je vydáno a pokřtěno nové album skupiny – Dám si tě klonovat, které vychází jak na CD, tak na MC. Tato deska jako první a poslední v historii Olympiku měla ochranu proti kopírování - odezva nebyla moc příznivá a od té doby se od takové ochrany upustilo. Vydání této desky a veškerá reklama okolo byla provázena klonovaným Olympikem, který nechala firma BEST I.A., a.s. speciálně pro tuto příležitost vyrobit. Více naleznetete ve fotogalerii ze křtu.
27. července Olympic hraje na Letenské pláni jako předkapela Rolling Stones a setkali se i se samotnými Stouny.
V soutěži Český Slavík bylo pro tento rok pořadí takovéto: 1.místo – Kabát (10.057 hlasů), 2. místo Lucie (6.376 hlasů) a 3. místo Olympic (6.133 hlasů).

2004


Tento rok je znovu naplánováno turné jak po Slovensku (FUJIFILM DIGITAL Olympic Tour 2004) , tak po České republice, tentokráte pro změnu pod názvem Ferona Tour Olympic 2004. V dubnu 2004 vychází také další CD – Stejskání, což je výběr rockových balad a šansonů. Zároveň také vychází projekt Petra Jandy, Luboše Andršta a Lubomíra Brabce - 3 Guitars. Olympic také zahrál ve zcela nové Sazka Aréně, která byla postavena kvůli hokejovému šampionátu pořádaném v naší republice tento rok (šampionát bohužel pro české hokejisty nedopadl právě nejlépe). Od března dostaly také nový háv internetové stránky a to jak oficiální olympické stránky, tak agentury, která je zastupuje, což jistě všechny velmi potěšilo. V září vychází dlouho očekávaný druhý díl historického DVD Olympic II. díl 1973/1983. 18. prosince 2004 Olympic hraje opět v Lucerně na Vánočním koncertě, který je vyprodán. V Českém slavíku se tentokráte Olympic na medailové příčky nedostal a tento rok začíná také vycházet Zlatá edice, ve které naleznete všechna řadová alba s novým vyčištěným zvukem a také s několika bonusy. Jako první vychází Želva, další alba následují vždy po půl roce.


2005

Začátkem roku 2005 (konkrétně v únoru) Olympic odlétá do Austrálie na své první australské turné, které se uskutečnilo v Melbourne, Adelaide, Brisbane a Sydney, Olympic se také podíval na Nový Zéland. Fotografie z výletu najdete ve fotogalerii. V únoru vychází druhá díl Zlaté edice - Pták Rosomák. Olympic jezdi turné s pracovním názvem Olympic Tour 2005 - turné k nové desce je naplánováno na rok příští. 11. června 2005 se frontman skupiny Petr Janda potřetí žení s Alicí Fojtíkovou, svatba se konala v Kutné Hoře (a opět něco málo v fotogalerii). 22. srpna vychází 3. díl zlaté edice - Jedeme jedeme.
Na festivale Masters Of Rock vystupuje skupina Die Happy s Jandovou dcerou Martou a Petr jako host zazpíval s Martou duet Dotyky slávy. V srpnu také na webových stránkách BEST I.A.,a.s. začíná anketa  o Nejlepší album Olympiku. Anketa probíhala v měsíčních intervalech a nejlepším albem Olympiku byla fanoušky v prosinci zvolena deska Prázdniny na Zemi. Na druhé a třetí příčce se shodně umístily alba Ulice a Dávno.
V září se Olympic již počtvrté stává adoptivním rodičem želvy obrovské v pražské ZOO. 14.září se na oficiálních stránkách objevují 3 písně z nového alba s pracovním názvem Sopka a to přímo ve formátu MP3 k poslechu.  Skladby nejsou smichané, chybí tam sbory apod., je to jen takový roughmix. Ale mezi fanoušky vzbudil veliký rozruch, neboť se částečně mohli podílet na nové desce.
13. října Olympic odlétá do USA na své další turné - 2 koncerty v Atlantě, dále Chicago, San Diego, Anaheim, Denver a Anaheim. V Českém slavíku Olympic opět nedosáhl na medailové pozice.

2006

 

V lednu pokračuje na webu anketa, tentokráte však o nejlepší píseň, která trvala 4 měsíce. Nejoblíbenější písní se stala skladba Nějak se vytrácíš má lásko, na druhém místě se umístila Bon Soir Mademoiselle Paris a na 3-4 místě písně Osmý den a Otázky. Paradoxní je, že nejoblíbenější skladbou se tak stala píseň, kterou Olympic nevytvořil, ale pouze ji převzal. Skladbu složil pro Petra Jandu na album Kulhaví poutníci Petr Přibyl a jemu se tak líbila, že ji pravděpodobně zařadil na svůj repertoár.
V lednu také vychází 4. díl Zlaté edice - Olympic 4.  Na jaro bylo plánováno turné Olympic Trilogy Tour, které mělo přinést fanouškům to nejlepší z alb Prázdiny na Zemi, Ulice a Laboratoř. Bohužel z nedostatku prostředků bylo přesunuto na podzim a mezitím Olympic jezdil s Dám si tě klonovat. Zároveň bylo také odloženo vydání III. dílu  historického DVD, neboť mělo být součástí vstupenky na turné, jak se později ukázalo při  koncertě v Sazka Areně. V dubnu Petr Janda natáčí film Ro(c)k podvraťáků, kde hraje rockového dědka. Film měl premiéru 2. listopadu 2006.
V červnu vychází 5. díl Zlaté edice - Marathón. 17.července začíná předprodej vstupenek do Sazka Areny na koncert Trilogy Tour 2006, jejíž součástí bylo i DVD Olympic III. díl Prázdniny na Zemi, Ulice. Na programu byly největší hity z Prázdin na Zemi, Ulice a Laboratoře, na závěr doplněné o největší pecky z celé éry Olympiku. Turné začíná na Slovensku v říjnu. Začíná se v Košicích, dále Žilina a nakonec Bratislava. Následuje 18. listopadu Praha - Sazka Aréna a v prosinci města Olomouc, Brno, Zlín a Opava. Průvodním motivem tour se stala zeměkoule v baňce, to celé zakomponované do ulice Legerova. Každý z těcho tří motivů zastupoval jednu část trilogie - zeměkoule Prázdniny za Zemi, baňka Laboratoř a ulice Ulici. Vše z dílny grafika známého pod přezdívkou Initi.
Těsně před začátkem turné vychází také album Trilogy v limitované edici na 3 CD v luxusní papírové krabičce. Najdete na něm nové nahrávky původních alb Prázdiny na Zemi, Ulice a Laboratoř, nahrané aktuální sestavou v podání Petr Janda, Milan Broum, Milan Peroutka a Jiří Valenta. Zároveň také Olympické webové stránky dostávají náležitou grafickou úroveň ladící s probíhajícím turné.
23. října vyráží Olympic na Slovensko na první štaci turné Trilogy včetně produkce - do  Košic. Následují další den Žilina a Bratislava. Pro turné byla připravena speciální projekce na obřím panoramatickém plátně velikosti 15x4 metry, dále projekce na šálách které se uprostřed koncertu svinuly ze supportu a speciální průhledná síť, na níž se promítalo během Laboratoře. O animace, které tematicky souvisely s jednotlivými částmi koncertu se staraly VJs a tak Olympic byl první českou kapelou, která použila projekci a VJing v takto velkém provedení a při koncertní šňůře, neboť se jednalo o snahu přiblížit jej i mladší generaci posluchačů.
Bohužel první koncert v Košicích se nevydařil, neboť na posledních chvíli zradila technika a projekce tak na první koncert nefungovala. I tak Olympic odehrál celý program - jen diváci byli ochuzeni o doprovodný program. Druhý den v Žilině již bylo vše v pořádku a každý další koncert se stával lepším a lepším. Návštěvy byly relativně vysoké, i když by zajisté mohly být vyšší - Košice 3000, Žilina 2800 a Bratislava 4000 diváků, celkem tedy skoro 10.000 lidí. Na slovensku již bylo v prodeji nové 3CD Trilogy a jako bonus ke vstupence za 149,- Sk DVD Olympic III.díl - Prázdiny na Zemi, Ulice.
1. listopadu BEST I.A.,a.s. spouští nový internetový obchod a s ním i prodej hudby v MP3 - Olympiku se tak dostává dalšího prvenství na české hudební scéně - stává se první českou kapelou, která si prodává přes internet vlastní muziku v digitálním formátu, aniž by tak musela využívat prostředníka či nějaký server zaměřující se na prodej muziky. Server bestia.cz se tak stal po bombaj.cz druhým webem, ze kterého se dala legálně stáhnout hudba v digitálním formátu. To, že i-legalne.cz o sobě tvrdí, že tu bylo jako první je bohapustá lež.
18. listopadu 2007 následuje další koncert ze série Trilogy - tentokráte již samotná Sazka Arena. V Sazce jako jediné byla použita nafukovací vzducholoď, pomocí níž se kapela dopravila na podium. 9000 diváků a ze Sazky se natáčí DVD - již druhé koncertní. Vydává ho firma KPS ve spolupráci s BEST I.A.,a.s.. Na koncertě je zároveň k dostání zpěvník OLYMPIC 112 Písní, který je rozšířeným vydáním předchozího zpěvníku 99 Písní Olympiku. Rozdíl je v počtu skladeb, nový zpěvník má kroužkovou vazbu a obsahuje CD s ukázkami všech skladeb. Každý návštěvník Sazka Areny dostává u vstupu po předložení platné vstupenky DVD Olympic III. díl - Prázdiny na Zemi, Ulice.
Pak již následují koncerty v Olomouci (7.12.07), Brně (8.12.07 - mimochodem nejvydařenější koncert z celé tour), Zlínu (14.12.07) a Opavě (15.12.07). Opavou tak turné skončilo a vidělo ho cca 35.000 diváků, čímž se zařadilo mezi ty méňě úspěšné. Výprava a scéna byla povedená, bohužel Trilogie není soustem pro každého. Na základě těchto výsledků se firma BEST I.A.,a.s. rozhodla, že turné v roce 2007 již pokračovat nebude.
V polovině prosince se na pultech terminálů Sazky objevuje DVD Trilogy Tour 2006, které od února 2007 je možno sehnat i přímo v BEST I.A.,a.s.. V Českém slavíku Olympic opět nedosáhl ani na medailové pozice, skončil šestý.


2007

V polovině ledna se na pultech objevuje 6. díl Zlaté edice - Prázdniny na Zemi. V únoru Olympic odlétá do Austrálie na své další turné a to po městech Adelaide, Brisbane (2x) a Sydney.  23. března o půlnoci umírá Jan Antonín Pacák, jehož poslední vystoupení za bicími s Olympikem jste mohli vidět při koncertech na oslavu 40 let od vzniku kapely. Ve stejném měsící zakládá za podpory agentury jedna z fanynek stánku na MySpace.
Od tohoto roku dochází k pravidelným setkáním fanoušků, kteří se scházejí v pražském kině Mat - na programu jsou různé archivní nahrávky, setkání s kapelou, projekce a další věci. Termíny jsou velikonoční pondělí a pak také jeden den mezi vánočními svátky. V tomto roce také Olympic připravuje svoje 17. řadové album, které je naplánováno na podzim 2007 s názvem Sopka. Během roku byly uvolněny 3 skladby (ve formě roughmixu) a fanoušci tak měli šanci se i k novým skladbám vyjádřit. 6. července měl Olympic vystoupit na Jiřínském létě, bohužel však Milan Broum onemocněl a Olympic tak nevystoupil.
V srpnu dochází také ke změně oficiálních stránek kapely, která přináší nejen novou grafiku, ale i nové funkce, jako bazar, RSS čtečku, vylepšenou diskusi atd.  Zároveň vychází další pokračování Zlaté edice - Ulice a hudbu v digitálním formátu můžete od tohoto měsíce najít také na dalších stahovacích serverech - i-legalne.cz a allmusic.cz (který ale posléze zanikl). Spolupráce pokračovala až do roku 2009, kdy byly skladby z vydavatelství BEST I.A., a.s. z těchto MP3 obchodů staženy.
Při vytváření obalu k nové desce byli vyzváni i fanoušci, kteří se mohli podílet na tom, jak by si obal představovali oni - jak to dopadlo a jaké návrhy fans navrhli, se můžete podívat zde.
Týden před vydáním byl na internet uvolněn singl ke stažení, který nesl název To není snadný a který si za dobu, co byl bezplatně umístěn ke stažení, stáhlo více jak 11.000 lidí - 3 dny před vydáním nové desky na CD je album k dispozici v obchodě v MP3 - 20. září již je na plackách a tento den je i pokřtěno v Pizzerii Venezia. Kmotry se stala kapela Die Happy a zpěvák Sasha - na křtu se zároveň promítal nový klip k singlu To není snadný.
I tento rok Olympic koncertuje jak o život - 8. října odlétá do USA na turné, kde postupně navštíví tato města - Boston, New Jersey, Atlanta, Miami, Denver, Chicago, Los Angeles a San Francisco. Ale to není vše - v listopadu si Olympic odskakuje již potřetí letos (Slovensko nepočítaje) do zahraničí, tentokráte hraje 11. listopadu ve Stockholmu ve Švédsku.  Den po příletu ze Švédska již začíná vánoční turné po ČR, které se však nejelo k novému albu Sopka, ale ukázky z něj ste na koncertě slyšet mohli.
1. prosince Olympic hraje opět v Lucerně, tentokráte už se nestojí, ale sedí. V Českém slavíku Olympic končí na pátém místě.

2008


Začátkem roku vychází další díl Zlaté edice - Laboratoř a zároveň je k dispozici zvukový záznam ve formátu MP3 z koncertu ve vysočanské Sazka Areně. V březnu měl Olympic vystoupit na dvojkoncertě v Krnově, první koncert se však neuskutečnil, protože Krnov zasáhla větrná smršť a vypadl proud v celé oblasti (koncert byl nakonec přesunut na konec dubna). V tomto roce se také Petr Janda vrací pravidelně na obrazovku a to jako porotce v reality show X Factor. Kromě normálního hraní jede Olympic v červnu turné po slovenských městech (celkem 9 koncertů).
Petr Janda připravuje své druhé sólové album, na kterém se producentsky podílí František Fiala. Začátkem srpna vychází devátý díl Zlaté edice - Kanagom. Koncem srpna je nové sólové album Petra Jandy hotové a jmenuje se Jedno jó, jednou né.. Pilotní signl Bída byl uvolněn  ke stažení před vydáním do prodeje, aby si fandové mohli novou desku ochutnat. Marta Jandová si na tomto albu střihla s Petrem duet Dotyky slávy a zároveň se k této písni natočil i videoklip. Koncem září se Olympic zavírá do studia a natáčí další album - nejedná se ale o další řadovku.  CD je určené na vánoční trh a jmenuje se Rockové Vánoce - najdete na něm 16 koled v rockových úpravách, se kterými pomohli i 4 hosté - Bára Basiková, Bohouš Josef, Marta Jandová a Jiří Zonyga. 17. prosince Olympic tradičně hraje vánoční koncert v Lucerně, kde zároveň křtí výše zmiňované CD.  O den později vychází jako příloha deníku AHA DVD Olympic Trilogy Tour 2006. V Českém slavíku končí Olympic šestý.

2009


V lednu se objevuje na pultech desáté pokračování Zlaté edice - Bigbít. Tento rok se chystá ojedinělý projekt pro Prahu - a to klubové vystoupení ve Futuru. Zde Olympic na přání fanoušků zahraje i ty méňě známé skladby, které na koncertech neuslyšíte. Hraje se jednou měsíčně, začíná se v březnu a končí před prázdninami v červnu. 19. února se Olympiku dostává vlastního internetového rádia, které hraje vesměs olympické skladby (dále jingly, upoutávky na koncerty atd). Naladíte ho na adrese www.radioolympic.eu, popřípadě www.radioolympic.sk. Ze začátku vysílá v nízké kvalitě 64 kbps, od dubna i v již dostatečné 128 kbps.
Ani letos se Olympiku nevyhnulo rušení plánovaných koncertů, zrušeny byly dubnové koncerty v Náchodě, Dobroměřicích, Šumperku a Varnsdorfu kvůli pořadateli, který hrál levou. V květnu se Olympic objevuje i v reklamě - píseň Slunce nově natočená speciálně pro pivovar Zlatopramen zní jak z rádií, tak z televize. V červnu Olympic spouští další generaci svého internetového obchodu a jako bonus dává Petr Janda k dispozici model své vlastní zlaté náušnice ve tvaru osminové noty. V srpnu se Petru Jandovi rodí další dcera, která dostala jméno Anežka. V druhé polovině srpna vychází předposlední vydání Zlaté edice - Když ti svítí zelená.
Letos si Olympic v zahraničí zahrál pouze jednou (nepočítaje Slovensko), a to 18. září v Polsku. V září také vychází kniha a 2 CD skupiny Sputnici, která je oslavou k 50. výročí veřejného vystupování Sputniků. Touto kapelou prošli mimo jiné Petr Janda, Jan Antonín Pacák či textař Pavel Vrba.
V listopadu a prosince se plánuje turné Rockové Vánoce, na němž můžete slyšet i některé rockové koledy z alba Rockové Vánoce (a to včetně hostů). Na programu je Ostrava, Zlín, Olomouc a nakonec Lucerna. V Českém slavíku Olympic opět vyměnil pozici, skončil pátý.

2010


Poslední díl Zlaté edice - Ó, jé vychází v únoru a ukončuje tak reediční plán Supraphonu.V tomto měsíci také slaví první narozeniny Rádio Olympic. V květnu Olympic dává k dispozici nově nahranou skladbu S tebou, kterou ale fanoušci převážně zkritizovali a udělala se tak ještě jedna verze. V červenci je Petr Janda hospitalizován v nemocnici a dvě vystoupení se v daných termínech neodehráli - jedno bylo přeloženo a druhé zrušeno. Zároveň deník AHA přináší článek, ve kterém šíři lži o tom, že je Petr Janda pověsí hraní na hřebík. Není to pravda a agentura i Petr zprávu dementují.
Celý červenec sužují čechy hrozná vedra, bohužel zrovna když má Olympic hrát na tradičním letním koncertě ve Stříbrné Skalici, tak se spustí liják, který ve finále vyhodí elektřinu v celé oblasti a koncert se tak neuskuteční. Náhradní termín je stanoven na 20. srpna. V tomto termínu se již počasí umoudřilo a Olympic ve Stříbrné Skalici vystoupil.
V říjnu má premiéru muzikál "Ať žije rokenrol!", ke kterému napsal hudbu Petr Janda. Na konci října Olympic zároveň spouští nové webové stránky včetně nového layoutu, kde se více soustřeďuje na video, sociální sítě, detailní popisy jednotlivých koncertů včetně předprodejů atd.. V listopadu vychází zakončení Zlaté edice albem Olympic komplet (14 CD), které obsahuje všechny předchozí Zlaté edice bez bonusů plus album Olympic v Lucerně a Rarity a Olympic končí ve Slavíku šestý. Muzikál "Ať žije rokenrol!" odehrává v prosinci poslední serii představení.

Květen 2022
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Banská Bystrica (SK) - Olympic tour 2022
Olomouc - Olympic tour 2022
Úštěk - městské oslavy
Plzeň - Olympic tour 2022

Zobrazit všechny koncerty

Galerie

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Přejít do galerie

Ke stažení

 • Audio
 • Pozadí
 • Ostatní
 • Pro pořadatele

Video

Novinky e-mailem 

Management Olympic 

Helena Machová
helena@bestia.cz
Telefon: 220 806 802
Mobil: 777 842 584
Podporujeme

Vytvořilo
intencio s.r.o.

zobrazit všechny novinky
 • NOVÉ SÓLOVÉ ALBUM PETRA JANDY
  05.05.2022
  3.sólové album Petra Jandy s názvem ASI SE MI NEBUDE CHTÍT již v prodeji. LP / CD můžete objednávat zde.
 • Předprodej Lucerna 2022
  29.03.2022
  Předprodej na dva výroční koncerty skupiny Olympic v pražské Lucerně byl zahájem. Vystoupení se uskuteční 18. a 19. listopadu 2022 ve VELKÉM SÁLE. Vstupenky můžete zakoupit zde.
 • Koncert na pomoc dětem Ukrajiny
  04.03.2022
  Petr Janda vystoupí v neděli 6. března v pražském Fóru Karlín v rámci benefičního koncertu na pomoc dětem Ukrajiny. Vstupenky jsou k dispozici zde.
 • Olympic na koncertě pro Ukrajinu
  01.03.2022
  Dnes od 20:10 bude z Václavského náměstí živě přenášen koncert pro Ukrajinu, který organizuje Česká televize a kde mimo jiné na podporu válkou zmítané Ukrajiny vystoupí i skupina Olympic. STOP agresi Vladimira Putina!
 • Petr Janda v USA - 2022
  25.01.2022
  Petr Janda vystoupí v únoru se svým sólo vystoupením v následujících městech: 05.02. Clearwater 12.02. Miami 13.02. Atlanta Předprodej vstupenek. Informace.