2011


Olympic koncertuje jako obvykle a mimo jiné je na rok 2011 je naplánovaná poměrně nevídaná věc - Olympic zahajuje projekt retro neboli klubová procházka historií, který spočívá v tom, že skupina na 10ti vystoupeních zahraje všechna svoje alba, pozve si bývalé členy jako hosty, koncert se natočí jak audio, tak video a na následujícím vystoupení bude k zakoupení na CD. Původním plánem bylo umístit záznam na USB flashdisk, ale nakonec zůstalo u CD. Z důvodu malonákladu však ovšem nikoliv lisované, ale vyráběné na BEST I.A., a.s. včetně originálního bookletu a potisku CD. Místem, kde se Retro odehrávalo, se stala Malostranská beseda. Každý koncert tak byl unikát a hrálo se vždy poslední úterý v měsíci. Jako první přišla na řadu album Želva a zároveň tak zněl i název vystoupení - Olympic retro 1 - Želva. Na každý koncert byl připraven a vylepen zcela nový plakát, který měl vždy souvislost s daným albem. V té době již Olympic spolupracoval s renomovanou grafičkou Michaelou Houdkovou, která stála jak za plakáty, tak za grafikou vydaných CD. O fotografie na obaly a dokumentaci koncertu se staral Michal Matyáš.
Den před prvním retrem se na oficiálních stránkách skupiny Olympic objevuje sestříhaný záznam z klubového vystoupení ve Futuru, které se odehrálo v roce 2009. A 29. března to vypuklo - jednoznačně vyprodaný koncert přilákal spoustu skalních fanoušků, kteří se vraceli ve stejném složení i na další vystoupení. Na koncert byla vydána limitovaná trička s motivem Želvy od J.A.Pacáka a jak se slíbilo, tak se celý koncert natočil a posléze se z něj vydalo CD retro 1 - Želva, které zároveň vychází v digitální podobě - a to jak ve formátu MP3, tak i nově v bezztrátovém formátu FLAC, určenému pro lepší poslech. Olympiku se tak dostává opět dalšímu prvenství na poli prodeje digitální hudby - do této doby byl tento formát známý jenom hudebním nadšencům, od tohoto mezníku se nabízí i pro širší veřejnost, což posléze odkoukali i někteří další prodejci digitální hudby.
V dubnu Olympic oprášil 15 let starý program Olympic Unplugged a vystoupil ve Zlíně společně s filharmonií Bohuslava Martinů - pro velký úspěch bylo přidáno ještě jedno vystoupení. Začátkem dubna je také uvolněn nový videoklip k písni S tebou z alba Sopka. Druhé retro nese název druhé desky Olympiku -  Pták Rosomák a jak bylo avizováno, je na něm prodáván záznam z předchozího koncertu. Koncert je nesen v duchu hippies a opět vychází jak na CD retro 2 - Pták Rosomák, tak v digitální podobě.
V polovině května vychází po dlouhých 17 letech album Olympiku na vinylu. Jedná se o desku Back To Love, která na své vydání čekala 42 let. 31. května se v Malostranské besedě koná retro číslo 3, které je věnované desce Jedeme, jedeme. Poté následuje prázdninová pauza a Olympic se do Malostranské besedy vrátí až v září. CD retro 3 - Jedeme, jedeme však vychází již v červnu (stejně jako jeho digitální podoba). V polovině července Olympic tradičně vystupuje ve Stříbrné Skalici, tentokráte už ale naposledy v letním kině. V září umírá ve věku 73. let textař Pavel Vrba, autor hitů jako je Osmý den, Jasná zpráva, Jako zamlada atd..
27. září se Olympic vrací do Malostranské besedy se čtvrtým dílem klubové procházky historií, týkající se alba Olympic 4 - zde po dlouhých letech s Olympikem vystoupil jako host Jiří Korn. Začátkem září vychází autobiografie Petra Jandy s názvem Dávno, kde kapelník Olympiku odhaluje své soukromí, vzpomíná na dětství, rodiče a hezké i tragické chvíle jeho života. 25. října v Malostranské besedě probíhá retro 5, věnováno desce Marathón a na koncertě je k dostání záznam předchozího vystoupení, CD retro 4 - LP 4. Listopadový koncert v Českém Meziříčí je zrušen, neboť pořadatel hrál levou. Na konci listopadu se koná retro 6 s názvem Trilogy, věnovaném tentokráte albům Prázdniny na Zemi, Ulici a Laboratoři. Na koncertě je opět k dostání záznam z minulého vystoupení, CD retro 5 - Marathón. Tady se se série přerušuje a retro s pořadovým číslem 7 se uskuteční až na konci ledna 2012. Olympic končí ve Slavíkovi opět na 6. místě.

2012


V roce 2012 jsou dva zásadní momenty - tím prvním je dokončení klubové procházky historií včetně dvou přidaných koncetů "Best of retro" a hlavně oslavy 50ti let. Olympic vznikl na podzim roku 1963 a tak na podzim roku 2012 bylo naplánováno turné po velkých halách, kde bude Olympic vystupovat v doprovodu symfonického orchestru.
31. ledna 2012 se Olympic opět vrací do Malostranské besedy, tentokráte s deskami Kanagom a Bigbít. Zároveň je k dostání záznam CD retro 6 - Trilogy. Na konci února pokračuje retro pořadovým číslem 8, a to deskami Když ti svítí zelená a Ó, jé. Záznam CD retro 7 - Kanagom, Bigbít je uveden ve dvou verzích, první verze byla posléze ještě přemíchána. 31. března jsou v Malostranské besedě uvedena alba Dávno a Brejle, a zároveň záznam CD retro 8 - Když ti svítí zelená, Ó,jé. Posledním koncertem v Malostranské besedě mělo být retro s pořadovým číslem 10, které 24. dubna představilo alba Dám si tě Klonovat, Karavanu a Sopku. Nakonec se však rozhodlo ještě o uspořádání koncertu BEST OF RETRO. Záznam CD retro 9 - Dávno, Brejle opět vychází jak na cd, tak v digitální podobě. To nejlepší z retra bylo stanoveno na 29. května, nicméně pro velký zájem byl nakonec přidán ještě jeden koncert o den dříve. Bohužel většina stálých návštěvníků klubové procházky měla lístky na ten první (pozdější) koncert, takze na tom dřívějším se sešli lidé, kteří jsou zvyklí spíše na "klasický" Olympic a tudíž byli ze současného playlistu trochu rozhozeni, naneštěstí na základě jejich připomínek Django playlist na druhý den předělal tak, aby tam bylo více známých hitů, což naopak zase neocenili ti, kteří přišli na BEST OF RETRO. Poslední dvě retra již nebyla natáčena, ale i tak tam byl k dispozici poslední záznam CD retro 10 - Dám si tě klonovat, Karavana a Sopka.
V květnu byla zároveň naplánována podzimní část turné Modrá pyramida tour Olympic 50 s podtitulem ... my už jiný nebudem. Generálním partnerem tour se stala Modrá pyramida, hlavními partnery Holba Hanušovice a Bohemia chips, mediálními pak Česká televize, Deník a Rádio Blaník. Olympic se zároveň stal podporovatelem Dobrého anděla. A destinace? 8.11. Brno, 10.11. Ostrava, 12.11. Olomouc, 15.11. Pardubice, 20.11. Liberec, 27.11. České Budějovice a 1. prosince Praha, O2 Aréna. Stříbrná Skalice se tento rok z důvodu velkého tour k padesátinám nekoná.
Začátkem června vychází k 50ti letému výročí u Supraphonu komplet 5ti CD nazvaný Olympic 50 - Hity, singly, rarity. Petr Janda společně s Oldřichem Zámostným vybrali cenné bonusy a raritní nahrávky, které doplňují historii kapely o dosud neslyšené kousky a zároveň Olympic pro tento komplet natočil zbrusu novou píseň My už jiný nebudem, ke které se v srpnu natočil i videoklip - režie se ujal Marek Dobeš ze studia Alfedus. Zároveň to byl také první Olympický klip, který byl natočen i ve 3D.
V říjnu dochází ke zrušení vystoupení v Nitře na Slovensku, protože pořadatel nedodržel smluvní podmínky a začátkem listopadu se otvírá v Popmuseu na Břevnově v Praze výstava s názvem 50 let Olympic! V ten samý termín vychází v Knižním Klubu dlouho očekávána kniha Petra Jandy Olympic 50, která na cca 240. stranách dává dohromady půl století existování naší nejslavnější skupiny.
Blíží se začátek tour po halách se symfonickým orchestrem, Olympic i orchestr pilně trénují a z lisovny vyjíždí zbrusu nové DVD Olympic - Procházka historií, což není nic jiného než sestři z Malostranských besed včetně videa - DVD se stává součástí vstupenky na jednotlivé koncerty a každý návštěvník si tak z koncertu odnáší i DVD.
A 8. listopadu to vypuklo - více jak 4000 lidí se přišlo podívat na vystoupení Olympiku se symfonickým orchestrem. Následovala Ostrava a Olomouc. Pár reportů si můžete přečíst zde. V druhé půlce tour zajíždí Olympic do  Pardubic a Liberce, následuje menší přestávka, pak koncert v Českých Budějovicích a nakonec jako třešnička na dortu koncert v O2, který zároveň natáčí Česká televize. Tento koncert byl sestříhán (bohužel jen do 52. minut) a vydán Českou televizí na DVD Olympic 50 jako 4 DVD, společně ješte se záznamy 20 let Olympic, Čtvrtstoletí Olympiku, Jak se lítá vzhůru a Olympic slaví 40 let (zkrácená verze).
V Českém slavíku Olympic končí šestý, stejně jako loni a předloni.

2013

I v roce 2013 pokračuje Modrá pyramida tour Olympic 50 po menších městech, již ale bez symfonického orchestu - ten je naplánovám pouze do Karlových Varů a Opočna. V únoru Olympic odlétá opět do Austrálie na již tradiční výlet spojený s koncertováním a Olympic zahraje v Sydney, Melbourne, Perthu a Brisbane. 22. března vychází u Supraphonu album Želva v reedici na vinylu a Olympiku tak v krátké době vychází již druhá gramofonová deska. Zhruba o měsíc později vychází u španělského labelu Munster records album Olympic - Everybody na CD a 2LP. 26. března pokračuje tour k padesátinám a začíná se v České Třebové. Na 7. a 8. května Olympic naplánoval návrat do Malostranské besedy, kde chtěl zahrát pro skalní fanoušky. 3. května odjíždí kapela do Karlových Varů, kde vystupuje na jednom ze dvou koncertů se symfonickým orchestrem. Při sobotním návratu však dochází k tragédii a doma při pádu ze schodů umírá bubeník Milan Peroutka. Karlovarská aréna tak byla posledním dějištěm, které zažilo Milana Peroutku v akci. Všichni truchlí a poslední rozloučení s Ferdou se koná 9. května ve Strašnickém krematoriu. Kapela ruší vystoupení v Malostranské besedě jedno vystoupení přesouvá na pozdější termín. Kapela i z úcty k Ferdovi nechce končit a hledá tak řešení, jak dále. Po debatě se dojde k tomu, že Olympic zůstává v současném složení a přijme se host jako bubeník. Tím se stává Martin Vajgl, který po několika zkouškách nastupuje do rozjetého vlaku v Bratislavě.
Tento rok se také Olympic vrací do Stříbrné Skalice, ale z bezpečnostních důvodů se vystoupení neodehrává v letním kině, ale přímo na náměstí. Ohlas byl kladnější, než když se vystupovalo v kině a koncert se vydařil o to více. 12. srpna se Olympic schází ve studiu na Propasti u Petra Jandy, aby tam začal zkoušet na novou desku.
16. září Olympik vystupuje v Opočně s Českým národním symfonickým orchestrem a jedná se poslední koncert k 50. letům se symfoňákem. V listopadu vychází 18. řadové album, které nese název Souhvězdí šílenců a jež bude součástí trilogie - každý rok jedno album. Na další rok  je pak ohlášeno Souhvězdí drsňáků a za dva roky jako 20. řadové album vyjde Souhvězdí romantiků. V listopadu také vychází ještě pokračování záznamu z koncertu z Malostranské besedy s názvem DVD Olympic - Procházka historii II a jako třešnička na dortu je na Vánočním koncertě v Lucerně k dispozici album Souhvězdí šílenců na vinylu. Vánoční koncert v Lucerně je po dlouhých letech koncipován jako koncert ke stání a návštěva bezmála 2500 fanoušků vytvoří fantastickou atmosféru.  V Českém slavíku Olympic končí pátý, o jednu příčku si oproti loňskému roku polepšil.
2014

Rok 2014 je ve znamení tour s názvem Permanentní tour, které jak si můžete domyslet vypovídá o tom, že Olympic koncertovat přestat nehodlá a můžete se tak na něj těšit v mnoha českých a slovenských městech. 3. května je v Malostranské besedě pořádán koncert k 1. výročí umrtí bubeníka Milana Peroutky a zároveň je ten samý den odhalena pamětní deska na jeho domě v Radotíně. V červnu Petr Janda dostává dvě ceny OSA - písnička Jasná zpráva se dostává do zlatého fondu OSA a Petr Janda je oceněn jako neúspěšnější skladatel populární hudby. Jako každý rok Olympik vystoupí na tradičním letním koncertě ve Stříbrné Skalici a stejně jako vloni se vystoupení koná na Náměstí. V průběhu prázdnin a podzimu Olympik navštěvuje studio Propast, kde nahrává další, v pořadí již 19. desku s názvem Souhvězdí drsňáků a které vychází koncem října a 1. listopadu je pokřtěno na novodobém 32. setkání fans v kině Mat za účasti kapely.  Začátkem prosince Olympic vystupuje opět v pražské Lucerně a opět je koncert ke stání - tento rok je však účast menší, nicméně atmosféra stále vynikající a je vidět, že Olympic nic neztrácí na své přitažlivosti. Navíc Olympic vyhlásil soutěž pro mladé kytaristy, jejíž výhra spočívala v možnosti zahrát si dvě písničky s Olympikem právě na koncertě v Lucerně. Nakonec bylo vybráno 6 kytaristů (4 muži a dvě ženy), kteří si zahráli všichni dohromady i s kapelou před publikem.  V Českém slavíku Olympic končí pátý, stejně jako loňský rok.

2015

Začátek roku je jako obvykle v režii hraní na plesech a firemních akcích, ve zbytku roku se plánuje pokračovat v Permanentním tour.
PŘIPRAVUJEME
Květen 2022
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Banská Bystrica (SK) - Olympic tour 2022
Olomouc - Olympic tour 2022
Úštěk - městské oslavy
Plzeň - Olympic tour 2022

Zobrazit všechny koncerty

Galerie

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Přejít do galerie

Ke stažení

 • Audio
 • Pozadí
 • Ostatní
 • Pro pořadatele

Video

Novinky e-mailem 

Management Olympic 

Helena Machová
helena@bestia.cz
Telefon: 220 806 802
Mobil: 777 842 584
Podporujeme

Vytvořilo
intencio s.r.o.

zobrazit všechny novinky
 • NOVÉ SÓLOVÉ ALBUM PETRA JANDY
  05.05.2022
  3.sólové album Petra Jandy s názvem ASI SE MI NEBUDE CHTÍT již v prodeji. LP / CD můžete objednávat zde.
 • Předprodej Lucerna 2022
  29.03.2022
  Předprodej na dva výroční koncerty skupiny Olympic v pražské Lucerně byl zahájem. Vystoupení se uskuteční 18. a 19. listopadu 2022 ve VELKÉM SÁLE. Vstupenky můžete zakoupit zde.
 • Koncert na pomoc dětem Ukrajiny
  04.03.2022
  Petr Janda vystoupí v neděli 6. března v pražském Fóru Karlín v rámci benefičního koncertu na pomoc dětem Ukrajiny. Vstupenky jsou k dispozici zde.
 • Olympic na koncertě pro Ukrajinu
  01.03.2022
  Dnes od 20:10 bude z Václavského náměstí živě přenášen koncert pro Ukrajinu, který organizuje Česká televize a kde mimo jiné na podporu válkou zmítané Ukrajiny vystoupí i skupina Olympic. STOP agresi Vladimira Putina!
 • Petr Janda v USA - 2022
  25.01.2022
  Petr Janda vystoupí v únoru se svým sólo vystoupením v následujících městech: 05.02. Clearwater 12.02. Miami 13.02. Atlanta Předprodej vstupenek. Informace.