Pavel Březina

stálý host na klávesové nástroje, zpěv

narozen 22.9.1971

 

S Olympikem hraje od června 2020, kdy nahradil v březnu odstoupivšího Jirku Valentu.


 

Kdy jsi poprvé o Olympiku slyšel?

Už jako dítě, protože můj táta měl kapelu, která písně Olympiku hrála. Zkoušeli u nás v garáži a já nemohl na žádné zkoušce chybět! Když mi bylo dvanáct let, tak mě táta vzal do kapely jako hráče na klávesy. Vzpomínám si, že jsem hrál na staré Vermony. Strašně mě to bavilo a já si tak zahrál například písně: Okno mé lásky, Jasná zpráva, Pták Rosomák, Osmý den a další.

V jakých skupinách jsi působil před příchodem do Olympiku?

Těch kapel je pochopitelně za ta léta mnoho a asi nemá cenu, abych všechny vyjmenovával. Uvedu jen ty, které mě nějakým způsobem ovlivnily. První profesionální angažmá bylo ve skupině Premier, kde jsme se učili vytvářet vlastní písně, aranže a vůbec vše, co k tomu patří. Další důležitá kapela byla Argema, kde jsem dostal důvěru a skládal jsem téměř všechny písně té doby. Poté jsem založil skupinu Vivian, která natočila několik CD a byla hudebně velice kvalitní. Komerční úspěch však nebyl velký … byla to doba, která rockovým kapelám příliš nepřála, tak jsme s kamarády založili skupinu Fireball, jež hrála písně mé oblíbené kapely DeepPurple. Já tahal originál Hammond s Leslie bednou! Byla to krásná doba, kdy jsme úsypěšně objížděli Německo, Holandsko, Rakousko …no zkrátka téměř celou západní Evropu. Pak jsem asi tři roky bydlel ve španělské Malorce, kde jsem hrál s rakouskou kapelou Michi’s Party Band. Od roku 2010 - 2012 jsme s kapelou Meryland doprovázeli stříbrnou superstár Gabrielu Gunčíkovou. Založil jsem si taky vlastní kapelu Showband, která hraje covery světových hitů a mimo to doprovázíme zpěváka Standu Hložka.

Ovlivnil nějak Olympic skutečnost, že jsi začal hrát na klávesové nástroje, nebo ovlivnil přímo nějak Tvoji hru?

To, že jsem začal hrát na klávesové nástroje Olympic neovlivnil. Od mala jsem studoval hru na piano, tak to nějak logicky vyústilo v hru na klávesové nástroje … Co však Olympic ovlivnil, byla skutečnost, že jsem začal hrát na elektrickou kytaru a chtěl být jako Petr Janda. Když nebyl nikdo doma, tak jsem poskakoval s kytarou před zrcadlem a hrál písně Olympiku…  později jsem usoudil, že klávesy mi jdou mnohem lépe a už jsem u nich zůstal.

Jaké je Tvé oblíbené období v historii Olympiku?

Nejoblíbenějsí období je první polovina osmdesátých let. Měl jsem doma LP Prázdniny na zemi, které dodnes považuji za nejlepší album Olympiku, dále Ulici, Laboratoř, Olympic v Lucerně a několik SP desek. Co mě zaskočilo, bylo, když Olympic vzal v roce 1986 druhého klávesáka. Měl jsem Mirka Berku rád - vyrostl jsem na něm a úplně jsem to nechápal. Nicméně s odstupem jsem pochopil, že to byl geniální tah. Jirka Valenta i s Milanem Peroutkou dodali Olympikurockovou  “šťávu” !!!

Září 2021
PoÚtStČtSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Praha - křest alba Kaťata
J. Hradec - Olympic tour 2021
Frýdek-Místek - Olympic tour 2021
Radio Impuls

Zobrazit všechny koncerty

Galerie

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Přejít do galerie

Ke stažení

 • Audio
 • Pozadí
 • Ostatní
 • Pro pořadatele

Video

Novinky e-mailem 

Management Olympic 

Dagmara Durecová
dagmara@bestia.cz
Telefon: 220 806 802
Mobil: 602 320 109
Podporujeme

Vytvořilo
intencio s.r.o.

zobrazit všechny novinky
 • Nová trička Olympic 2021
  15.09.2021
  Nová trička s motivem Kaťat a skupiny Olympic právě dorazila. Můžete se jimi vybavit na křest alba Kaťata - k dostání jsou v našem e-shopu ve velikosti L, XL a XXL - konkrétní rozměry najdete v obrázcích u jednotlivých položek.
 • Zahájení předpodeje Praha - Palác Akropolis
  08.09.2021
  Právě byl zahájen předprodej vstupenek na koncert do Prahy do Paláce Akropolis - 30.9.2021 Praha - Palác Akropolis - Olympic 21, křest CD Kaťata. Vstupenky můžete zakoupit v síti GoOut a také v síti Ticketstream.
 • Přesun termínu v Olomouci
  30.08.2021
  Vážení fanoušci, je nám to moc líto, na úterní den v Olomouci předpověď počasí hlásí vydatný dešť a za těchto podmínek jsme usoudili, že bude lepší koncert pro váš komfort přesunout na nový termín. Koncert se bude přesouvat 21. května 2022. …
 • Olympic na hradě Špilberk 1.9.2021
  30.08.2021
  Z důvodu předpovědi nepříznivého počasí se koncert přesouvá, z termínových důvodů na 28. června 2022. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín. Pokud Vám nové datum nevyhovuje, lze požádat o vrácení vstupného, nejpozději však do 31.…
 • Zrušení termínů na rok 2021
  25.08.2021
  Vážení fanoušci, mrzí nás to, ale z důvodu stále trvajících pandemických opatření se vstupenky neprodávají. Pořadatel VMART níže uvedené koncerty zrušil a peníze za vstupenky Vám vrátí na místě, kde jste si je kupovali. Moc jsme se na Vás těšili,…