Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Musicserver a Sopka
  ondrakub, 21.10. v 14:32

  Přečtěte si co dnes napsal Musicserver o Sopce - musicserver.cz/clanek/20289/Olympic-Sopka/

  RE:Musicserver a Sopka
  samsungFox, 21.10. v 17:32

  co člověk to názor, já to nemůžu komentovat, protože cd doma ještě nemám:o(( ale musím říct, že písnička To není snadný se mi taky nějak extra nelíbí:o(

  RE:Musicserver a Sopka
  Gepa, 22.10. v 9:11

  Recenze je to divná a o albu samotném tam toho až tak moc není. Hodila by se spíš na nějaké forum jako názor řadového posluchače, ale na musicserveru bych čekal profesionálnější práci. Naprosto s ním nesouhlasím s jeho názory na texty a drobné výhrady bych měl i k těm "vrcholům" skupiny.
  K písničce To není snadný. Stáhnul jsem si jí tady z webu a taky se mi vůbec nelíbila. Jako mp3 jsem si ji poslechl tak 2x. Ale po zakoupení CD mi nějak vlezla pod kůži a moc se mi líbí.
  Ale jak si psal, co člověk to názor. Ale web zabývající se hudbou by takovéhle demoverze recenzí vypouštět neměl.

  RE:Musicserver a Sopka
  semtamťuk, 24.10. v 22:20

  Je to pěkně napsaný a já s tím celkém souhlasím.
  Autor určitě není provokatér fanati..ech..fanoušků, ani staromilnej zaprdlík, je znát, že má přehled a úroveň písniček pro něj není totožná s úrovní "Ferdovo bicích". Olympic měl tři umělecké vrcholy - A:Želva, Rosomák...B:Prázdniny, Ulice (a já přidávám i Laboratoř, protože zejména druhá strana je jedna originální perla za druhou) a smršť chytrých singlovek kolem toho...... C: Dávno, Brejle
  Desky s vyrovnanou kolekcí dobře udělaných písniček. Sopku už jsem tady podrobně hodnotil: právě díky těm několika dejmetomu průměrným kusům se na úroveň výše jmenovaných alb opravdu nedostala. Našeptávače, cenzora by to chtělo, protože jinak je té dobře zahrané ( a nahrané)muziky opravdu škoda. Dál budu pokračovat v samostatné laině na samostatné thema. Dhiky za pozornost.

  RE:Musicserver a Sopka
  imagi, 26.10. v 13:35

  Mám Sopky odposloucháno svých "100 hodin", takže jsem se dopracoval k tomuto žebříčku:

  (95 %) SOPKA - prostě nejlepší skladba skupiny za posledních x (10, 15, 20?) let. Trefila se mi do vkusu, jede od začátku do konce, sloka, refrén, sólo, text, nevím, co z toho je lepší. Jsem zase v osmdesátých letech, kdy to takhle chlapci dělali (dnes samozřejmě přitvrzeně). Možná bych volil míň expresivní zpěv - ten v hrubé verzi tady ke stažení měl taky něco do sebe. A ta změna rytmu za sólem - trochu překombinováno, možná i ten plastikový hlas...

  (90) HOLKA Z LIDU - při prvním poslechu jsem se obával, že jde o takový ten vtípek jako Hospodský z Klonů. Pak to rozřízla kytara a já nestačil vyplazovat uši. Riffový bigboš, na kterém je posazená Melodie (to velké eM mi, prosím, neopravujte) s textem, kterým se Django pro pochybovače mezi textaře definitivně zařadil: "v pekle bude asi pěkněj nával" nebo "vopravdu tam pihu má". Prostě to do sebe zapadá jak v Osmém dni. Nezbytné Rachmaninovy vyhrávky jsou tentokrát učesané a neruší.

  (85) NYMFY - tři akordy po celou píseň a i já jsem zasažen, jako Janda nymfami. Posun Olympiku k saxu jsem ještě úplně nevstřebal (ještě horší je to s "garmóškou"), ale ten zlom do vypjatého refrénu je "jak má být". Proplétání saxu na závěr taky ujde (ale nic převratného). V hudbě je nymfí tanec cítit, to prostě Janda umí mistrovsky (např. úvod Ulice, Karavany...). Nástroje se o nic nesnaží, prostě se houpají v melodii, žádná křeč.
  Refrén je příjemně o ničem, ale vlétne do hlavy asi tak jako pěna s vůní jablečnou.
  Snad si Nymfami Olympic vynahradí Fanynku Márii, která nevynikla, ale přijde mi z podobného soudku.

  (75) S TEBOU - na počáteční strojově jednoduché kytaře sqěle vyroste nečekaná melodie s invenčním povzdechem "yehhh" (je to lepší než a-a-a-ááá v Sopce?). Po úsečném odsekávání se doširoka rozbalí refrén, ještě před tím připraven takty "A pak se zjevíš jako sen...". Je to kompaktní, zlomy obdivuhodně korespondují a já definitivně zapomínám na Klony.

  (70) JDEME LÁVOU - Konečně pořádná originalita kláves. Náramně skučí (zase vize majestátné sopky v dáli) a vplétají se do sloky, v refrénu zase trylkuje kytara (asi) - tahle věc se povedla dozdobit, oproti roughtu zde staženému. Jakoby navazuje na titulní Sopku, výrazně dobrá od začátku do konce, i když v melodii ne tak silná.

  (70) TO NENÍ SNADNÝ - dost rozháraná skladba. Sice efektní Edur (zvlášť s klipem) a proto singlováno, ale pozornější tahá za slechy podivné Rytířovo veršování. Když mu nevyšly slabiky, loupne tam jí-í-ít. A to o té práci a vstávání, mistře! "Zkoušej to dál" je nemelodický zlom, který jsem si z písničky softvérem vystříhnul (stejně jako v Mr. Den a lady Noc nebo Máma vždycky říkala) a odpálil i závěrečnou trubku. Pak to jde, i když nevím, jak to provedu při živáku v Lucerně :-)

  (65) PÁR MINUT - ošidně strojený začátek vpluje do solidního ploužáčku (od Aspoň poletíš se objevuje pravidelně), ale nemůžu si pomoci, nějak v těchto skladbách (Láká mě láká, Když láska začíná stárnout…) Olympiku nevěřím, je to takové zábavové... sorry, kluci. Text v refrénu na Vrbu až moc ospalý, ostatně co si počít s pěti slabikami, když i Okno jich tam mělo dvakrát tolik..., ale naštěstí hezky tikají klávesy a samozřejmě ten konec...

  (60) PAROHÁČ - kytara příjemně jiskří a basa bublá v motivu z Hodné holky - to mě docela zarazilo (už na úplný úvod jsem myslel, že jde o nějakou cover verzi singlovky Počkej až z roku tak 86). Zbytečná výplň Ó-Ó-Ó, bohužel metalový začátek v sólu, textík místy zajímavý a rozhodně ne hodný kritiky z Musicserveru. Naopak verš "jinej kluk-byl tam hluk" je scéna jako ze života, až mě zatrnulo, a rozuzlení s paroháčem jakbysmet.
  Ale celé je to takové bezpohlavní, nemá to refrén, i když melodie a deperesivní atmosféra OK. Jako songy z Ó jé...

  (60) NEBEZPEČNÁ POSTAVA má tu (ne)výhodu, že je z ní už spíš nebezpečná babička. Na Želvě jsem jí kdovíproč přeskakoval (a uznával jen úplně poslední kytarové taktíky), načež teď si v Broumově podání libuju, jak se má přistupovat k předělávkám, aby v tom byl nějaký znatelný posun!

  (50) DÁM SE ZATKNOUT - "Brejlí" sound, tuším Šílenej zvon, tedy dle mého nic moc. Jestliže jsem dorazil k těm chladnějším vodám desky, pořád tvrdím, že se to dá poslouchat, a to nemyslím jen ze soucitu. Rokenrolový refrének si umím představit i na koncertě, ale jsou silnější koně. Něco to však člověku dá a v hlavě uvízne kupodivu víc, než celé Brejle.

  (30) TAK SÁZEJ - barově nenápadné sólíčko je to, co skladbu drží (refrén s podkladem z Lávy to nebude), navíc na konci si se sólem hoši pohrávají, takže celkem překvapivě to vyzní do takového melanchonicky-optmistického jakoby závěru celé desky, která má však ještě kus před sebou.

  (20) ŠTĚSTÍ - depresivní a blackmetalový začátek mě odrazuje a pojímám k písni nedůvěru. Ve sloce se nic neděje, ani v aranžmá, refrén handicap dohání, ale i v něm je zopakovaný ten tříakordový leitmotif, i když melodie neurazí. Zato textík - štěstí se loudá, dostihy, koně, holky marnivé... Nebylo to původně pro Arakain?

  (15) VÍM CO NESMÍM - dost mě překvapilo, co pro mnohé tahle písnička znamená. Naštěstí jsem tu četl i opačné pocity, tak se odvážím do ohně přilít svůj mogul:
  Je dobře, že si Olympici zaexperimentují. Nakonec Želva, Dej mi víc... i Nejlepší parta foukačku skupině přisoudily. Cítím, že to je originální, ucelená, vymakaná a já nevím jak ještě dokonalá skladba, ale prostě mě nebaví. Komplikovaná melodie a harmonie z toho dělají dojem upracovaného myšmaše, postaveného už asi potřetí na španělce s figurou Květinového dítěte nebo Máma vždycky říkala.
  Je pár věcí, ke kterým jsem si holt cestu nikdy nenašel, třeba Už je po...

  Je těžké SOPKU zařazovat do žebříčku všech desek. Z těch porevolučních u mě zatím vede i nad Dávnem...

  RE:Musicserver a Sopka
  semtamťuk, 26.10. v 20:41

  Semtamnesouhlasím, ale napsals to, imagi, hezky.
  SOPKA, HOLKA, NYMFY, S TEBOU ...
  Silná útočná čtveřice. Problém desky je spíš v tom, že je tam hodně "balastu" - na kterém se vpodstatě shodneme (vyjma Vím co nesmím ). Takže posuzuji - li vyrovnanost, ksicht alba, tak u mě Dávno i Brejle vítězí. Asi je lepší porovnávat písničky než desky.
  Kdybych si já tak mohl objednat koncert dle svého gusta...naprogramoval bych chlapy tak na tři hodiny,
  a tyhle sopečný songy by tam určitě byly taky.

  RE:Musicserver a Sopka
  Johny, 26.10. v 20:59

  Na Sopce mi přijde vypocená akorát S tebou, divim se, že se nikdo nepozastavuje nad tim, jak "moc originální" je to " je, úúúú, óóóó, v každý sloce, když jsem to slyšel poprvý, tak jsem si říkal, že snad Petra opustila soudnost. Navíc když k tomu připočtu i přechod ve stylu skládání a lá Petr Hejduk, jediný, co je na této písni olympický je akorát refrén. Tím ovšem nechci říct, že je ta píseň špatná nebo slabá.
  Jediná píseň, která je podle mého názoru na Sopce trošku slabší je pár minut - sloka- melodie=nemelodie ve stylu hrůzyalba DÁM SI TĚ KLONOVAT, žádnej refrén. Jediný co mě na pár minutách zaujalo je to klavírní sólo.
  S To není snadný problém nemám. Je to pohodovka, nikoliv utahaná, která má dobrou melodii a je typicky olympická. To samý pro mě platí i o vím co nesmím. Tam akorát trošku skřípe text- Olympic by určitě neměl končit na hnoji na to je Sopka dost dobrá. Mé z 90. let nejoblíbenější Dávno sice nepřekonala, ale líbí se mi víc než BREJLE. Jako další singl určitě doporučuji Štěstí, Nymfy a Tak Sázej.

  RE:Musicserver a Sopka
  semtamťuk, 26.10. v 21:46

  Sakra, to je názorů, ještě, že ty Nymfy se stabilně držej. Tobě fakt nevadí ty textíky v Sázej, Štěstí a To není ... U nás ve Sklípku se scházej každej pátek takový countrychlapíci v maskáčích a v tomhle (slovním) stylu pláčou jednu za druhou. Po pár deckách to dámy středního věku dojímá. Ale nehádám se s tebou.

  RE:Musicserver a Sopka
  imagi, 28.10. v 18:44

  Je fakt, že to všelijaké "úúú" nebo "óóó" v takovch těch mezihrách mi taky přijde už dost profláklý.

  RE:Musicserver a Sopka
  ondrakub, 28.10. v 17:55

  softwarově vystřihl........to snad není pravda, toto už mi přijde, jak to nazvat, jako rozežranost

  RE:Musicserver a Sopka
  imagi, 28.10. v 18:21

  ...nebo jak vtip, cos nepochopil...

  RE:Musicserver a Sopka
  ondrakub, 28.10. v 18:31

  aha, jestli to byl jen vtip, tak dobře beru pak zpět

  RE:Musicserver a Sopka
  imagi, 28.10. v 18:41

  Je pravda, že to jako vtip nevyznělo, a tudíž máš s tou rozežraností pravdu. Omlouvám se i já.

  Zpět

  Říjen 2020
  PoÚtStČtSoNe
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031
  Frýdek-Místek - Olympic tour 2020
  Litovel - Olympic tour 2020
  Litomyšl - Olympic tour 2020
  Litomyšl - Olympic tour 2020

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Kaťata ve Snídani s Novou
   05.10.2020
   Olympic vystoupil 5. října v pořadu Snídaně s Novou, kde zahrál několik nových skladeb z alba Kaťata. Záznam pořadu si můžete proklikat zde - vystoupení začíná v čase cca. 13:30. Album je k předobjednání na LP a CD v našem e-shopu.
  • Přesunutí koncertů na listopad
   01.10.2020
   Z důvodu nastalé situace jsme byli nutni přesunout následující koncerty na listopad, děkujeme za pochopení. Nové termíny jsou tyto: 19.11.2020 - Frýdek-Místek 24.11.2020 - Litovel 25.11.2020 - Litomyšl 26.11.2020 - Litomyšl
  • Předobjednávky Kaťat
   15.09.2020
   30. října vychází nejnovější album skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat na našem e-shopu. Album na LP je k objednání zde. Ceny jsou platné pouze pro předobjednávky, tzn. do 30.10.2020.
  • Nové album KAŤATA
   07.08.2020
   Skupina Olympic dokončila nahrávání nového alba KAŤATA. Schvalovací poslech proběhně 14.8.2020 ve Studiu Propast za účasti Olympiku a vydavatelské firmy Supraphon.
  • Duet Petra Jandy a Petra Koláře
   07.07.2020
   Pošlete hlas duetu P.Janda a P.Kolář - Ta holka ? Písnička je zařazena do hitparády Česká dvanáctka - hlasovat můžete zde a písničku si můžete poslechnout zde.