Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  CD SOPKA
  radekjack, 18.09. v 13:51

  Tak co říkáte nové placce?? Je to doooost dobrý ne??Kytara řádně nabroušená - fakt Django velmi povedený zvuk ,pěkně v popředí , Milanova basa jako vždy bez sebemenší připomínky,bicí - no joooo parádička a Jirka s překrásným zvukem jeho elektrárny!!!No prostě nádherka - až bude čas pustim se do důkladného šťourání
  vim že je zde vlákno Sopka,ale přišlo mi hloupé o nové desce navazovat na vlákno 17 ......co Robine?

  RE:CD SOPKA
  TOMHOS, 18.09. v 19:48

  Album SOPKA opravdu nemá chybu! Je to typický Olympic v novém hutném zvuku, vynikající výkony všech muzikantů. Obdivuju Petra kam na ty nápady chodí. Je tam spousta věcí, které by mohli mít hitové ambice, pokud se to dostane do médií. Hodně se mi líbí skladby jako S tebou, Paroháč, Dám se zatknout, ale to bych mohl napsat asi všechny. Zajímavá basa je i v bonusové Nebezpečné postavě. Milan překvapil perfektním zpěvem a dokazuje, že je nejlepší basák ve střední Evropě. Má to tah na branku a sílu, myslím že je zde i velký posun v kvalitě textů. Doufám, že to uzemní všechny kritiky!

  RE:CD SOPKA
  scuckin, 18.09. v 20:17

  Tak si musím znova poslechnout tu kytaru na lepším aparátu...mě se to nezda!Jinak jsem nové desky naprosto nadšen.Prostě bomba!Nejvíc se mi líbí celkový zvuk v Holce u lidu...to je perfektní úlet....v dobrém slova smyslu...

  RE:CD SOPKA
  semtamťuk, 18.09. v 20:54

  Slyším ukázky MP3 a již jsem skoro uzemněn.
  Hraje to dobře. TO JE ALE ZVUK. Jdu to objednat.

  RE:CD SOPKA
  vrkoslav, 18.09. v 21:53

  Dobrý večer....
  jen několik "poznatků" z poslechu nového alba.
  Předem upozorňuji že se jedná o můj dojem a pocit... :-) na první poslech:

  Sopka - není co řešit super nářez

  To není snadný - fajn pomalá budoucí hit !!!

  S tebou - rokec jak má být

  Štěstí - trošku pop (náladově M.Formanová Poslední závod 80léta)

  Paroháč - zajímavé (nevím proč ale při poslechu jsem si to spojil se skladbou Letní vdovci)

  Nymfy - super pohodová skladba (a zase to spojení se nějakou skladbou Manekýny)

  Dám se zatknout - rock ok (trochu Šílenej zvon)

  Vím co nesmím - hezká contury? balada (Taky jsem se narodil bos)

  Tak sázej - zatím nej skladba, dokonalá píseň jako finálovka koncertů

  Pár minut - dokonalé super, je to jasná výzva k natočení klipu

  Holka z lidu - výborná "vypalovačka" (Nulový šance atd.)

  Jdeme lávou - dokonalá skladba jako demo které bylo ke stažení, tato verze je nějaká "jiná" něco tam stále ruší (klávesy) byl to záměr????nevím nevím :-(

  Nebezpečná postava - klasika v novém obleku, Milan zpívá velice dobře....

  Tak a to jsou mé "pocity".Celkově je to výborná deska ale jak jinak že.....
  Kluci moc děkuji :-)

  RE:CD SOPKA
  kryšpín, 19.09. v 22:20

  tak jsem pustil Sopku, zapnul opakování alba a jelo to tu asi 7 hodin v kuse

  nejví se mi líbí Sopka, Štěstí, Paroháč, Vím co nesmím, Jdeme lávou... to jsou fakt super kousky

  jinak opravdu Nymfy docela dost připomínají Manekýny; Holka z lidu je správná sranda; U té Lávy ty klávesy fakt občas ruší, ale jinak jsou tam super efekty

  No a Nebezpečná postava - jakej by to byl bonus, kdyby to nebylo něco extra... ty sólíčka jsou fakt bez chyby, krásná basa, hrubej zvuk hry trsátkem. Celkově - je to zase něco jinýho než předcházející alba a je to dost dobrý!

  RE:CD SOPKA
  silumin, 20.09. v 9:04

  Nové album jsem si stáhl v mp3 a poslouchal jej už více než 10 krát. Sopka je již dlouho po Karavaně moje nejoblíbenější skladba Olympicu, ale ne ta z aktuálního CD, ale ta starší pracovní verze co byla kdysi ke stažení v mp3. Na novém CD klávesy z této skladby udělaly jen podivný disco odvar. Podivně změněný "popelnicový" hlas Petra Jandy mi rovněž v této skladbě vadí. Bohužel mi klávesy vadí i u Jdeme lávou a Vím co nesmím - opět to srovnávám s pracovními verzemi kdysi dostupnými pro stažení. Co se týká ostatních písní - jsem nadšen. To není snadný - nádherná melodie, výborný text. Je až neuvěřitelné, že v této době, kdy již bylo napsáno tolik písní někdo přijde s něčím tak úžasným. S tebou - nádherný zvuk, výborné vokály. Fantazie.
  Paroháč - výtečný hudební nápad, skvělé kytarové sólíčko. Nádhera. Nymfy - platí totěž co pro To není snadný. Super! I ostatní skladby jsou výtečné, bezva je Holka z lidu. Nebezpečná postava je podle mě úlet. To se na CD nemělo objevit. Ale to je jen můj názor, protože starší písničky Olympiku mi nic neříkají a na koncertech jsou pro mě utrpení. Radši bych dal na CD jiné verze písní, třeba Sopka II. Když to celkově shrnu - nová deska je výtečná a nejlepší v poslední době, má úžasné hudební nápady, až na výjimky výborný zvuk, výborné texty (to je ostatně u Olympicu zvykem) a výtečné vokály. Už se těším až si budu moci objednat i CD Sopka. Přeji Olympiku vše dobré a už se těším na jejich koncertní provedení Sopky!

  RE:CD SOPKA
  kryšpín, 21.09. v 13:04

  jinak jsem dneska poslouchal a objevil v Nymfách ještě jednu podobnost - sloky znějí trochu jako Je to tvá vina

  RE:CD SOPKA
  milanmilan2, 21.09. v 22:51

  Ahojky, jakpak jsi se Sopko vyspala ? A jakže jsem to k tobě přišel ? Ve středu v Bestii říkají že prodají v pondělí, předtím v Bontonu tvrdí, že 1. 10., takže Sopka bouchla už ve čtvrtek v Bontonu, a řeknu vám, že vám že pro popel a strusku nebylo kam šlápnout, erupce byla přímo prti hlavnímu vchodu. A pak rychle a rychle k aparátu a je to tam. Je to, podle mne, tady. Jsem tak trochu skalní, takže být objektivní, to asi nedokáži. Kdybych to měl říci, totiž napsat, stručně, tak už po 1. poslechu to žeru kompletně celé.
  Přesně takový totiž Olympic je. Zvuk je takový hutný, kytary řvou, bicí duněj, basa tvrdí muziku, klávesy to pentlí a je to ten typický olympický sound. Řada písniček mi něco jakoby připomíná, jako kdybych podobné už slyšel a přitom je to bigbít zn. Olympic, asi tak osmiválec bych to viděl.
  Nejsa muzikantem, mám jen takových pár prvních dojmů.
  Docela jsem se bál, aby SOPKA, VÍM CO NESMÍM, JDEME LÁVOU nedopadly jinak, než jsem čekal z těch stahovaných mp3. Pro jistotu je mám furt někde připravené a ty dva roky čekání už snad laser do nich vyryl další drážky. Z Karavany bylo pár písniček tak nějak jakoby tématických - Karavana, Písečnej červ, Fata morgána a zrovna tak tady - viz dále. Vyšel teď někde v novinách rozhovor s Petrem Jandou a ten Sopce říká rock pro dospělé. Takže v podání Olympicu bych to viděl tak od 10 let do 70, jak se ostatně již stalo dobrou tradicí.

  SOPKA - text Aleš Brichta

  ... ďáblova krev, to jsem já ... Ta písnička mi přijde jako takový typický otvírák koncertu, nervní, pulsující, v dobrém slova smyslu pompézní. Pamatuji různé otvíráky - namátkou - TAK JEDEM DÁL, VLAK CO NIKDE NESTAVÍ, ZEMĚ V KAŽDÝM Z NÁS ( ještě dneska moje moc moc oblíbená ), SEDM STATEČNÝCH ( nástup ve tmě a kytara kvílí, řve a naříká a pak dusot bicích a už to JEDE ), KARAVANA - rytmus jak od velblouda.
  Takže si myslím že by to měl být začátek.

  TO NENÍ SNADNÝ - text Zdeněk Rytíř

  Nevím jak vám, mně se to líbí. Že Rytíř druhé Okno nenapíše, to je jasný. I když on ho napsal, Kartotéka snů se to jmenuje, na Laboratoři to je. A já furt věřím, že ten text - CO TĚ ZNÁM - KDYŽ NEMÁŠ ČAS CELOU NOC, jdi spát, jednou někde někdo najde a jako bonus - na Laboratoř - ve Zlaté edici vydá. Takže Rytíž vlastně to druhé Okno napsal.
  Neposuzuji hudbu, já amatér, ale vyznění tý písničky, Jandův hlas, ty prožitý léta v bigbítu, pro mne to tam prostě je, ať si kdo chce co chce říká. Nevím jak dlouho už Petr Janda nekouří, ale myslím si, že hlasu to fakt prospělo.
  Ostatně, netvrdil mi tady někdo, že ty fanfárky na konci nejsou trubka ?Podle obalu je to trubka - Jaroslava Halíře, a přece se točí. A další kousek.

  S TEBOU - text Vlasta Henych

  Meky měl písničku stejného názvu, ta se mi taky líbila. Olympické S tebou mám rád na první pohled, ech, tedy poslech, živě jsem ji neslyšel. A slova VINOU MOU mají ten nádech takové nějaké osudovosti.

  ŠTĚSTÍ - text Aleš Brichta

  Lucky - nebo Štěstí zpívávala Mařenka R., tohle štěstí se mi líbí dost, po prvním poslechu to můj favorit nebude, nic zvláštního se mi při jeho poslechu nevybavuje.

  PAROHÁČ - text Petr Janda

  Na musicserveru je rozhovor s Petrem Jandou pod názvem Nejsem básník. Sám leader tam říká, že začal psát texty z nouze - Byl jsem - to se mi strašně líbí, jak hudba, tak i slova. Řadě textů z Karavany a Klonů, podle mne, chybělo je jen tak nějak trošku prosít, dotáhnout, upravit, tu zkrátit, tu natáhnout a myslím si, že by to potom bylo v Kufru.

  NYMFY - text Aleš Brichta

  Další kousek pomalu dvorního textaře Olympicu. Na diskusi ABB Aleš říká, že pro něj je čest Olympic textovat. Náladou mi to připomnělo jiný Brichtův text - pro sólovku Petra Jandy - Múza, co mne volá, ale jen trošku, JAK TANČÍ BOSÉ NYMFY V DEŠTI WALTZ, no skoro jako kdybych na té mýtině stál. A MOJÍ NYMFU MI ODVLÉKÁ, zdá se, že na odvléká by se hodil i jiný veršík, ale tak laciný - nebo odvážný ? Aleš nebyl, nebyl.

  DÁM SE ZATKNOUT - text Aleš Brichta

  dobrej nářez, bude to chtít naposlouchat, z textu se mi po těch 2 posleších až tak nic zajímavého nevybavilo.

  VÍM CO NESMÍM - text Pavel Vrba

  Už dva roky pro mne jasná pecka a nový superhit, jen jestli si třeba rádia všimnou, doufám že ano, Pavel Vrba ve skvělé formě. VÍM JAK SE LÁMOU KOSTI, JAK SE KRÁTÍ DECH ..., JÁ PÁRKRÁT SKONČIL NA HNOJI ... ZAKÁZANÝ CHUŤ JE VŽDYCKY SKVĚLÁ ... atd. Jak to ten Vrba dělá, že něco tak pěknýho sype z rukávu ? A hudba, hudba, je radost sama, ta harmonika je tam skvělá, a já mám chuť si to pouštět znova a znova a znova.

  TAK SÁZEJ - text Michael Prostějovský

  Po kolika letech, že to bývalý manažer Olympicu zase textuje ? Byla poslední Agáta ? Karel G. byl poslem dobrých zpráv, zde není poslem špatnejch zpráv. Nebudu to muset slyšet furt, ale tak 20 x denně to určitě snesu, Olympic se rozhodně vyplatí užívat ve větších dávkách.

  PÁR MINUT - text Pavel Vrba

  Pěkný kousek. JEN PÁR MINUT ZBÝVÁ NÁM a já pořád chodil cože mi to tak připomíná. CHVÍLI STOJÍ ČAS, PÁR HODIN NECHÁ NÁS ... A tak jsem hledal co by to mohlo být - nevím jak moc hudebně, ale motivem textu a vyzněním je to KDYŽ LÁSKA ZAČÍNÁ STÁRNOUT ze P. J. sólovky. Jeden z fandů by ji rád v klipu, prozradí Bestia zda nějaký klip bude a který že to bude - já bych se přimlouval za Vím co nesmím, tam mám už ten scénář před očima - kapela leží na louce na zádech, a pořád do toho ohně sahají, sousedovic švestky provokují, a zase tam lezou, možná v dálce je někde i kupka hnoje - ale ne to ne, to by se asi nehodilo.

  HOLKA Z LIDU - text Petr Janda

  A to je bezva song. ... Z představy že půjdu pěšky bolely mne nohy ... Už ta první sloka mne jen v dobrém šokovala, takový jakoby odsekávaný rytmus, drobet crazy text, a jak to pěkně odsejpá. Po Byl jsem a před Ajajaj pro mne nejlepší Petrův text, s pointou, překvapením a takový nějaký samozřejmý.

  JDEME LÁVOU - text Pavel Vrba

  Myslel jsem si, že Sopku a Jdeme lávou textoval stejný textař, a ač oba názvy z nehotového mixu jsem uhodl, v textařích jsem se spletl. Brichta mne u Sopky nenapadl, ač vzhledem ke Karavaně jsou některé textové motivy podobné. Završení erupčního CD jak má být.

  NEBEZPEČNÁ POSTAVA - text František Ringo Čech

  Jestlipak císař českého hard rocku ještě udrží paličky v rukách. Mně se to moc líbí, Milan Broum jako sólista - bezva. Už od dob kdy zpívá všechny druhé hlasy. A to jsem ještě málem zapomněl na jeho JE TO NÁŘEZ.

  Takové malé shrnutí. Do klipů - kdyby to bylo možné - Sopka, Vím co nesmím, Jdeme lávou.

  Na koncerty - minimálně - Sopka, To není snadný, S tebou, Vím co nesmím, Pár minut, Holka z lidu, Jdeme lávou, Nebezpečná postava.

  Jsem moc a moc zvědavý jaké ohlasy bude mít Sopka v médiích. Zatím jsem o její erupci nikde nic neslyšel a ani neviděl. Nějaký rozhovor byl tento týden v Právu, v rádiu zatím kde nic tu nic.

  Celkově - pro mne - velmi, velmi vydařený návrat k písničkám pro lidi. Fakt vřele doporučuii k přímé spotřebě. Volume doprava, zavřít oči a vpřed - výbuch nás omámí.

  Říp ještě nehoří, ale že by ? Půjdu se podívat.
  Obal docela dobrý, žádné zjevné chybky dosud neobjeveny. Akorát ta písmenka vzadu by mohla být krapet nějak větší, že by bylo záhodno očního navštívít.

  Telegraficky - všem z Olympicu a kolem Olympicu - díky. Milan.

  RE:CD SOPKA
  elka, 10.12. v 8:39

  Ad Kartotéka snů: myslel jsem, že jsem jediný, kdo pamatuje text "Co tě znám, jsi stejná...Já mám ještě času dost...", který jsem slyšel na koncertě a pak se divil, že na desce to vyšlo jinak. Znáte někdo detaily?

  Zpět

  Říjen 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Jirny - Olympic tour 2019
  Bratislava (SK) - Chart show
  Kladno - Olympic tour 2019
  Ústí nad Labem - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.
  • Zkoušky na Želvu
   30.03.2019
   Olympic na Propasti zkouší repertoár z prvního LP Želva. Tyto skladby pak zahraje 15.4.2019 v Doupěti na Praze 6. Celý živý koncert uslyšíte v květnu na Rádiu Impuls.
  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.