Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Olympic v učebnicích DĚJEPISU
  milanmilan2, 13.09. v 21:54

  Dobrý večer, jsem ročník 1962 ( ach jo ) a Olympic žeru dlouhá léta, tak nějak od r. 1978-1979.
  Nejprve taková drobná omluva Olympicu za zvuk na koncertě Trilogy v Sazka Areně. Zdálo se mi, že zvuk není ten masívní atak, ten tlak, motor, síla, řev atd. Z tehdejších a dalších diskusí vyplynulo, že prostě Sazka asi není ideální a místo, kde jsem seděl, taky asi nebylo to pravé ořechové.
  DVD ze Sazky už mělo zvuk velice slušný. Přesto jsem si až do včerejška myslel, že zvuk Prázdnin na Zemi II z r. 1991 je nedostižný. Takže už si to nemyslím. Prohnal jsem DVD ze Sazky přes velké bedny a je to tak. Domácí kina byla asi skutečně vymyšlena pro filmy a ne pro hudbu. Třešňové dřevo, 3 pásmové bedny 2x20 W, zesilovač mezi 5-6 a ten zvuk mi připomínal jumbo-jet, to éro tryskový ( mimochodem - to je z písničky Tůdle nudle z Kanagomu ). Věřte, že to tam je, jen to dostat ven. Takže se omluvám za určité pochybnosti, které jsem u zvuku Olympicu měl. Bylo to něco mnohem lepšího než z DVD, ta smršť, ten nářez.
  Když jsem psal k písničce TO NENÍ SNADNÝ, připodobnil jsem ji ji k OTÁZKÁM. Neměl jsem ale na mysli hudbu ani konkrétní slova v textu, ale ten krásný pocit z té písničky. Otázky jsou z r. 1969, a to Petru Jandovi bylo 27 let a ptal se - kolik mám ještě dní .... . A z téhle písničky já prostě cítím takový nějaký velký oblouk, uběhlo skoro 40 let a ta jistota jménem Olympic je tedy pořád a doufám, že ještě dlouho bude. Skutečně mi nejde o hudbu a slova těchto písniček, jsem o hodně mladší než Petr Janda, ale přesto se mi zdá, že tam ten oblouk je. Skoro se mi to nechce ani psát, ale jako kdyby se kruh uzavíral, a zdá se, že když se člověk otočí, je to stále více pořád nějak tak, že se těch 15 let stále více vzdaluje a člověk už pod tím oknem už nemá tu šťávu co dříve a vidí sebe jak .... stárne. To píši o sobě, ne o Petru Jandovi. Jak už tady někdo napsal, ten má energie na rozdávání. A napsal snad 400-500 písniček, hrál je, nahrával je, zpíval je, aranžoval je. A snad každý v tomhle státě byl alespoň jednou za život na koncertu Olympicu a má jejich alespoň jedno SP-LP-CD-DVD atd.
  A písničky Aspoň poletíš a Naděje dvou ? Skvostné věci, pro někoho možná " utahaná " balada, pro jiného - např. pro mne - skvost. Prostě pro každého něco, každému se líbí něco jiného, proti gustu žádný dišputát.
  Závěr - v nadpisu přislíbený DĚJEPIS pro střední odborné školy, autor Beneš, nakl. Albra a SPL Práce , Úvaly 2001. Cituji :
  " Dějepis a jeho smysl. Proč se mám učit dějepis ? Proč bych si měl pamatovat data, události a jména osob, od kterých mne někdy dělí i mnoho století ? Co mají můj život a mé zájmy společného třeba s dobou 9. či 10. století n. l. ? Vždyť i od oněch údajně " zlatých šedesátých let ! 20. století uplynula už více než tři desetiletí. Prožívali ji moji rodiče, pro mě jsou pouhou historií. Avšak přece, tam začínali slavní BEATLES, ROLLING STONES nebo také český OLYMPIC. A jejich hudbu přece poslouchám, alespoň občas - i já. " Konec citace.
  Olympic podle všeho vznikl rok po mém narození. A doufám, že to Petru Jandovi, Milanu Broumovi, Jiřímu Valentovi a Milanu Peroutkovi ještě hodně dlouho vydrží. Dětem vyprávím - jo to když tenkrát hrál Olympic Prázdniny a Ulici atd., teď se vyvalí SOPKA, půJDEME LÁVOU a také VÍM, CO NESMÍM a jsem si už tak trošku vědom toho, co to vlastně je, když TO NENÍ SNADNÝ. Děkuji. Milan.

  RE:Olympic v učebnicích DĚJEPISU
  scuckin, 14.09. v 9:10

  zdravím...asi mi něco uniklo...existuje DVD nebo CD Prazdniny na zemi II???????Pls o odpověď díky.

  RE:Olympic v učebnicích DĚJEPISU
  imagi, 14.09. v 11:11

  Tak čumim jak...- samozřejmě jako tele na vrata.

  RE:Olympic v učebnicích DĚJEPISU
  milanmilan2, 14.09. v 20:49

  Ahojky, bohužel, celé to asi neexistuje a zřejmě nikdy nevyjde, snad jedině v archívu zvukaře či Olympicu samého. Zachovaly se jen fragmenty - viz dále.
  V příspěvku jsem měl na mysli DVD Trilogy ze Sazka Areny. To se dá za určitých okolností prohnat jako audio přes klasický zesilovač a velké bedny, tedy mimo systém domácího kina, které skutečně nemá na to, aby reprodukovalo to, co to DVD po audio stránce obsahuje.
  Z Prázdnin na Zemi II z r. 1991 vím jedině o SP
  Záření/Nuda na Zemi, přičemž hlavně ta první, to je odpich, šťáva a síla. Vyšlo to na CD Olympic Singly VII.
  A právě Záření obsahuje třetí díl historických DVD Olympicu, jsou tam Prázdniny na Zemi 1979, Ulice 1981 a to co zbylo z Laboratoře, přesněji řečeno, jsou to jen studiové písničky s obrazem z tehdejšího TKM ( pro dříve narozené - Televizní klub mladých ).
  A zde je jako bonus Záření z nějakého živého vystoupení, zvuk je ČT. Při přehrávání audia mi zvuk vyjde asi ještě o 1/3 silnější a výbušnější než zvuk z DVD Trilogy.
  Prázdniny II se mi líbily víc než z Trilogy, nemusím saxík a trubku, přišly mi víc elektrické a nadupanější. Prázdniny III se mi líbí také, ale II víc. Milan.

  RE:Olympic v učebnicích DĚJEPISU
  scuckin, 15.09. v 10:40

  Tak to je jináááá:D.
  Už jsem se lekl,že o něčem nevím.Záření je moje oblíbená!!!Neustale připravená v archivu na přehrání...Jinak to přehrávání na dom kinu....hm...některé dom kina umí nechat aktivní pouze stereo zesilovač a frčet audio přes to.Já to tlačím přes normal zes.Rotel a bedny Mission...docela to jde.Díky za odpověď.

  Zpět

  Únor 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  242526272829
  Začátek dovolené
  Petr Janda - Miami (USA)
  Petr Janda - Kye West (USA)
  Petr Janda - Tampa (USA)

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Petr Janda v USA
   13.01.2020
   V březnu zavítá Petr Janda opět do USA a při té příležitosti odehraje několik vystoupení - více informací zde.
  • Křest LP a CD Pták Rosomák
   20.11.2019
   Dne 18.11.2019 pokřtila skupina Olympic v Malostranské Besedě LP a CD Pták Rosomák. Kmotry byli Karel Deniš ze Supraphonu, František Táborský, Lukáš Pavlík z Chinaski, Pavel Chrastina a Ladislav Klein. Křtilo se absinthem.
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.