Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  nenítolehkýaťjezměna
  semtamťuk, 11.09. v 23:18

  Slyšeli jste Rytířovy varianty na stejné téma (Příběhy, písně , balady - Neckář), nebo pro Spáleného v "Až se jednou vzbudím smutnej"
  (nemluvě o textech jiných, jinde)
  Co teda toto jest?!...Uff. Z těch básní se fakt budím smutnej. Jak jsem již psal: I přes tu "neživou" zvukomalebnost je možná Karavana i Klony O.K. ale přes tu slovní vatu nejsem schopnej se přenést.
  "Želva" (viz Janda v Rock a Popu) je aspoň odvázaná psychedelická prdel. Ale tyhle mudrlantství..... Já poslouchám celkem dost muziky ( i současný ) a stále si ten Olympic udržuju v mysli na patřičný úrovni, ale občas mi to dá fakt práci.
  Jinak si vzpomínám, že tu nějakou trapnou hitparádu vyhrála nejandova písnička z kulhavejch poutníků..
  Zajímalo by mě, co vlastně od těch "Olympiců" chcem, když se oprostíme od těch nánosu nostalgie a úcty k starším a zasloužilým. Možná bychom k těm našim heslům mohli přihodit datum narození, aby se odpovědný manažer kapely orientoval v názorech. (Semtamťuk - 1965).
  Třeba by to našim chlapcům i prospělo, no né? Mám dojem, že ten odstup a chytrej producent jim zkrátka chybí. Jasně, že vývoj, ale kudykam? Pro mě jsou (opakuju se ) smysluplný povedený PÍSNIČKY se vším všudy,
  bez ohledu na zrovna fungující styl. Když Janda napíše něco ala 60. 70. 80. 90. 00 (haha) léta se soudobým zvukem a bude se to blížit jeho superčíslům (Nechoď dál - třeba) je to v pořádku.
  Hudba, text, provedení. Zvyknete si na zvuk a za chvíli je vám jedno, jestli jste v roce 69 nebo 96 (sakra, už 06). Teď si vzpomínám jak mi M.Valenta kdysi nakvašeně odpovída, že zvuk už přece jenom pokročíl jinam - tuhle jsem si pusti nějakýho Hendrixe ...ehm)
  Olympic je (většinou) rocková kapela, né?
  Občas má opravdu dobrý chvilky...a sem tam to stojí za prd. Ta sinusoida je značná. Proč tady všichni (diskutéři) zastydnou u roku 1980 (případně 94, kdy se Jandaband úspěšně pokusil o comeback - Dávno) a nezmiňujete třeba Jedeme jedeme jedeme (bomba)? Zkusme udělat svoji hitparádu a nějakej machr to tady určitě statisticky zhodnotí. 20 kusů za 40 let ? Budou tam opravdu jen ty songy, co jsou v různých best of a jakobyzávěrech koncertů (jako Slzy)?
  Chápu Jandu, když mluví o děťátku (Rock a Pop), i když mám jen nepatrný zlomek jeho muzikantských zkušeností. Přesto si myslím, že to chce chytrýho člověka "od jinud", kterej by to toho kecal.
  Už slyším zlé hlasy....ano, já to nejsem.
  Sopku si koupím, to už tak my čtyři - pade - šede - sátníci děláme. Ale zkrátka mám o hudbě této kapely trochu jinou představu.

  Čistě technická poznámka - DVD Trilogy (ne studiovka!) má výbornej zvuk. Co takhle, zkusit se nahrát víc naživo, ať to má drive. Mě tohle přijde jak demáče. Petr Janda sám říká že dneska se dá zku...pardon, zamaskovat a vylepšit ve studiu všechno a dobrá kapela se pozná naživo. Tak proč teda Olympic teď hraje jak počítač - včetně ticha v pauzách - a nezkusí to namastit jako sem tam zastara. Slyšeli jste Mirror Ball ( Young) ? Sakryš, ani ty Brejle přece nezněly blbě, tak proč v tom nepokračovat ?

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  Ivana, 11.09. v 23:30

  Souhlasím s příspěvkem tvým michochodem já jsem na rozená roku 81

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  imagi, 12.09. v 8:59

  No, není to snadný, ale musím říct, že je to pro mě hlavička na hřebíček, nebo jak se to říká.

  Pořád přemítám, v čem by to mohlo být, ten - říkejme tomu - útlum, protože kapela jsou profíci jako nikdo, Janda instrumentalista famózní... Jen to skládání a zvuk se ubírá takovým divným směrem. Nějak jsem si neuvědomil, že by do toho mohl "kecat" producent zvenčí. Vždyť jsou to takoví profíci, říkám si. Ale možná bych to zkusil (tedy být Olympikem).

  Sopka mi přijde docela nadějná - myslím teď ty dvě rychlé předběžné ukázky.
  Želva - prostě crazy texty, jako Rosomák a Dědečkův duch. Taky se divím, proč tolik kritiky. Ne že by se mi to obzvlášť líbilo, ale je to celkem roztomilé a dobové. Ale co říct na Hospodský ty se maj'?

  Imagi (1968)

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  Robas, 13.09. v 10:46

  váš příspěvěk z tématu "Dotazy Petru Jandovi" byl smazán, protože tam neměl co dělat. Nicméně Vaše přání bylo splněno, Petr si ho přečetl.

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  zd.st, 13.09. v 11:24

  Vážení diskutujicí a ostatní, tak jsem ten singl poslechl s odstupem 24 hodin asi desetkrát. At se Vám to líbí nebo ne, je to děsivej , utahanej slepenec.Navíc hudba s moralistickým textem né a né secvaknout dohromady. On je vždy problém u Olympicu, když se pustí do textů o morálce, žití a stárnutí - tedy pokud to tématicky opakuje. Jednou za čas se to podaří viz Slzy tvý …, Ty slzy dávno vpila tráva, Jako za mlada, Stárnout. Naopak písně Co je vůbec v nás,Naděje dvou,Aspoň poletíš,Děťátko a spousta dalších tahá opravdu za uši.
  Na foru je názor diskutujicího Semtamťuka - plně s ním souhlasím. Opakoval bych se. A než mne ted smetete, tak ještě pár sdělení. Jsem ročník 1964, na Olympicu jsem vyrostl a dodnes si pamatuji co se mnou na jedné odborové rekreaci udělal singl Želva nalezený ve společenské místnosti. Od té doby se pro mne stal Olympic doslova modlou, dodnes lituji své rodiče a sestru co se mnou ta léta museli vytrpět. Zejména v období Prázdnin a Ulice / prázdniny mám dodnes schované v cca šesti prohoblovaných verzích/….nedávno jsem jel k mamince na návštěvu a z auta se mi ozvalo "Tady ta planeta…" a reakce byla úžasná. "Proboha…už zase,tebe to ještě nepustilo. Mám pocit, že mé rodiče chtě nechtě z některých desek texty ovládají dodnes….Proč to píši. Jelikož mám ten zatracený Olympic naposlouchanej hodně dobře a pořád přemýšlím kam se ztratil ten tah na bránu. Dle mého je poslední dobrou deskou Bigbít. Ono vůbec s Kanagomem to bylo údobí, kdy to na těch deskách opravdu šlapalo-doporučuji si pustit ten poslední singl a poté jednu z těch desek. Budete překvapeni. Samozřejmě desky Dávno, Brejle a Karavana jsou slušný, ale něco tam pořád chybí. Sopku si koupím, řada musí být kompletní , to chvění a těšení před nákupem, ale bude chybět.Jinak na Olympicu vyrostl i muj syn a je zajímavé, že názor v 90% máme stejný. No a na závěr, jsem rád , že to "těleso" jménem OLYMPIC pořád je a můžu na něj chodit a občas něco i nového očekávat. Nakonec co od skupin typu Rolling Stones a Olympic ještě očekávat, buďme rádi, že tady jsou živí a pohromadě / což je neuvěřitelné/

  Odpovědět

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  radekjack, 13.09. v 16:59

  Tak přesně tohle je případ zastydlého fandy Olympicu , který by rád Okno mé lásky 2 , Osmý den 2, Jasná zpráva2 atd ......sakra člověče to je tak těžký pochopit, že ta kapela je dnes úplně jinde? Jsou tam jiní muzikanti , kteří chtěji hrát to co se jim líbí - a Petr s Milanem taky.....každý kdo dělá muziku i třeba v okresním měřítku ti řekne , že dělat nové věci je pro kapelu jak nalejt do sebe Švédský kapky - to je motor každý skupiny !!Opravdu nečekej ,že budou hrát zase 80 léta a JÁ bych to osobně taky nechtěl - nechápu jak můžeš napsat , že z nového vlastně neni dobrého nic .....stačí si pustit něco z cd Brejle - tam jsou takové muzikantské kousky za který ba se nemusela stydět kapela muzikantů s průměrným věkem 20 let!!!!Olympic prostě hraje muziku pro rok 2007 a komu se to prostě a jednoduše nelíbí ať si pustí starou Ulici atd......ale myslim , že těch co chtěj Olympic znějící jako kapela z roku 2007 a jsou rádi , že se nebabraj se starejma věcma je dost!!!
  A doufám , že právě SOPKA zdravě NASERE takové posluchače jako seš ty ......že z Olympicu roku 2007 vám polezou oči z důlků!!!

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  George M, 13.09. v 17:40

  To Radekjack


  Plně s tebou souhlasím a myslím si také, že každá kapela má svůj vývoj a zcela jistě nemůže hrát v roce 2007 to samé jako v roce 1963.Mě osobně se také líbí spousta věcí z novějších alb a myslím, že zvuk na těchto albech je také super. Jasná věc, že je to o nástrojích, které jsou vývojově jinde, ale mě se ten zvuk prostě líbí. A pokud se mám vyjádřit ke starším skladbám samozřejmě některé z nich byly hity a stále jimi jsou, ale mě osobně se zdá, že v nově nahrané podobě zní skoro líp, tedy alespoň pro mě. Já osobně si vždy najdu nějakou skladbu, která pro mě tím hitem je, ačkoliv veřejné mínění může být jiného názoru. Dál si myslím že kapela, která je schopná se vším všudy ( míněno koncerty, nové desky atd.), fungovat 45 let tak to smekám a prosadit se proti vlně sladkých skupin typu Lunetic atd. a pak co mají obrácený kšilty a místo zpěvu něco vypráví a o hudbě téměř nic neví tak to sorry, ale myslím, že Olympic má stále dobré nápady i po tolika letech a jak píše radekjack komu se nové věci nelíbí ať si pustí Želvu nebo to co se jemu líbí. Já si je samozřejmě poslechnu také, ale poslouchám právě i alba novější a mě osobně se tato líbí také i když jako každý mohu mít výhrady k jednotlivých skladbám z těchto alb, kdy tyto mám však i k některým skladbám z alb starších a tudíž si myslím, že z 12 až 14 skladeb se vždy nějaká, která prostě nevyhovuje, a může to být u každého skladba úplně jiná. Takže zavděčit se všem to asi ani nejde.

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  zd.st, 14.09. v 9:16

  Tak tohle je přesně pohled zcela nekritického fanouška Olympicu s jedním pohledem. Hodně se pleteš. Nepatřím k lidem, jenž vyznává pouze období Želev, Jasných zpráv atd. Naopak na Olympicu mne vždy fascinovalo, jak poměrně slušně dokázal jít s dobou a to kupodivu i v těch děsivejch sedmdesátých letech.Dále k tvé kritice " mé současnosti"…zklamu tě, desky Dávno,Brejle a Karavanu - zejména dvě poslední, pokládám za vynikajicí. Písničku - hrůzu jménem Děťátko ale komentovat nebudu. Včera jsem napsal svuj pohled na jednu skladbu a zatím si stojím, až ta sopka vybuchne,tak se uvidí. Poslední deska jménem Klony byl trapas a můžete o zvuku a stylu současných let mluvit, jak chcete. Navíc, pokud bych Vás chytal za tento názor musel by Olympic hrát uplně jinak. Kouzlo Olympicu tkví v jeho učitém stylu, jenž se vyvíjí s dobou, ale rozhodně nikdy nebude nositelem nějakých revolučností či nových stylů. At se vám to líbí nebo né, na to je už pozdě.Jinak přestože jsem dlouholetým fandou skupiny /cca 30 let/ a dokonce je i mojí "slabostí" mám právo na kritiku /slušnou formou/. Víte ono v životě nikdy není nic 100%. S pozdravem Z.S.

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  django, 13.09. v 18:14

  Milý mudrlante
  opravdu jsem se pobavil. Třeba ti to secvakne až budeš přemýšlet nad odpovědí na moji otázku, " cože je tam moralistického". Prosím o odpověď. Píseň je utahaná jako každá balada. Neumím brnkat pomalu na kytaru aby to byl bigbít na srolování fuseklí. Takže bych prosil nějakej příklad , kde taková pomalá balada zní svěže. Netvrdím, že Rytíř si mohl dát s rýmy více záležet. Slogan jsem mu dodal já s písní. Myslím, že se s tím vyrovnal slušně. Já mám tu píseň rád a těším se, až ji budeme hrát na koncertech. A vůbec vy škarohlídi, počkejte si na celý album a pak mluvte. Pustílteli si Sopku pořádně nahlas , a vychutnáte si text i feelingy , tak se vám to bude zdát všechno jinak. Jinak je mně opravdu dost let a jinak už asi skládat nebudu. Mějte se fajn, mám vás rád. Petr Janda

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  Jirka Valenta, 13.09. v 23:09

  To sou hrozný bláboly tak znalče dalo mi dost prace to dočíst nevim jak se nakvašeně píše ale za prvé nejmenuju se M. Valenta ale J. Valenta třeba to byl jinej Valenta sem v Olympicu pouhých 21 let a zvuk doopravdy pokročil jinam ( nevim co to ma společnýho s Hendrixem. Hendrix je prostě Hendrix ..ehm ) myslel sem samo zpracování zvuku nový technologie revoluce v oblasti klávesovejch nástrojů (vyjma Hammondek, Minimooga a Fenderpiána) jinak ať si každej hraje jak chce patlej se ve starejch nahrávkách jak je libo lajnuj si to do sinusoid soudy vynášej až si poslechneš celý CD určitě ho náležitě rozpitváš. Olympic vydal SOPKU někomu se líbit bude někomu ne to už tak bejvá. Bude hrát dál a vydávat CD dál takže matroše budeš mít poměrně dost :-)) ale pokud máš o hudbě jinou představu tak zkrátka poslouchej jinou hudbu a problém budeš mít vyřešenej zdravim Jirka :-)

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  semtamťuk, 13.09. v 23:59

  To je fakt, sakra. Omlouvám se Jiří. Ale bláboly to zas takový nejsou, jenom to bylo kapku dlouhý.
  Na papíře to tak zlý není - zkus si to tisknout.
  A kašlu ti na technologie nahrávání (těm určitě rozumíš), mě jde o to, co slyším... Hendrixe jsem uved proto, že zrovna hrál z rádia. Dal jsem to naplno a měl jsem radost. Byl to rock jak řemen a neřešil jsem letopočet. Nezlob se na prosťáčka, každej se chce občas vykecat. Klony a studiová Trilogy jsou studený jak psí čumák. Podobný názor má spousta dalších amatérů posluchčů, akorát se jim nechce ty bláboly produkovat. Zejména když se necítí být dostatečnými znalci problematiky. Do rozborů tvých kláves se pouštět nebudu - jen snad: mín těch trilek a fanfárek a trochu se upozaď. Svůj problém neřeším (mám opravdu jiný) - prostě přispívám do diskuse na oficiálních stránkách. Mám se tady shánět po tričkách nebo co?
  Ve starejch nahrávkách se moc nepatlám. A vůbec, mám dojem, že ses nějak zbytečně rozzuřil. Ještě, že je to anonymní, to abych se bál jít na koncert.
  Sopku si koupím a rozpitvám. Je to krásná zábava takhle po práci.
  P.S. Dřív jsem tady psal i bláboly o fotkách, propagaci a podobně - neregistrovals to ? To je taky zajímavej námět - jak naši společně oblíbené kapele
  vylepšit ksicht. Těším se na "další matroš"

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  imagi, 14.09. v 11:37

  Já se semtamťukem souhlasím. A jak sám tady nedávno říkal Django, i když s někým nesouhlasím, budu se prát za to, aby moh' svůj názor říct. Nebo je to diskuse pro zvané?

  Je fakt, že Hendrix toho zas tolik neudělal a kdo ví, jak by hrál, kdyby mu bylo šedesát, viz pro mě rozpačití Stones).

  I mně se moc nelíbí olympické "fanfárky" (třeba na koncertě v Kartotéce) a trochu samoúčelné vyhrávky (začalo to v Počkej až, nebo Je to tak samozřejmý někdy v roce 87) - A přitom to nemusí být špatné, jako je to v Z bíle černou nebo na Kanagomu (já vím, teď dostanu vynadáno, že sound je za tu dobu úplně někde jinde...).

  Asi to tak půjde dál. J.V. bude razit fakt, že komu se to nelíbí, ať to neposlouchá. My zase věříme, že by to šlo nějak skloubit - ta invence z osmdesátých let s dnešními postupy.

  No asi ne... Znáte někoho takového? Buďto hrajou pořád stejně a nudí, nebo se po vrcholu někam posunou, ale už nikdy ne na další vrchol...

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  Jirka Valenta, 14.09. v 14:18

  Klidek fffff pohodě nejsem rozzuřenej ani naštvanej v žádným případě to neni diskuze jen pro zvaný kliďo pište co chcete treba fanfárky jak si psal v Kartotéce podle tebe samoúčelný podle mě sou pěkný a hraje je hlavně flétna. To je přeci normální každej má jinej vkus. No a k tvýmu názoru že by to šlo nějak skloubit no to je právě S O P K A :-))))

  RE:nenítolehkýaťjezměna
  imagi, 14.09. v 15:25

  OK. Myslel jsem fanfárky naživo v Sazka aréně, v druhém refrénu Karotéky, to mi fakt přijde naprosto profláklý motiv, ať to hraje kdo na co chce (flétna?).

  Janda sám prohlásil, že další Okno už se napsat nedá. Je to asi fakt, něco tak jednoduchýho, co zahraješ po dvou měsících učení na kytaru (o klávesách ani nemluvě), a přitom tak silnýho, to je prostě výjimka.

  Ale na druhou stranu to Okno nebylo zase tak osamocené, vždyť kolem toho vznikl Osmý den, Jasná zpráva ... a po letech třeba Nejlepší parta, Vzpomínka na ostrovní zemi, Jsem tak línej, Písečnej červ nebo Múza. Takže řekl bych, že to jde posouvat dál a přitom nebýt staromilskej a opakovat se...

  Ale jestli je to pro vás jako skupinu moc velký cukrování, z kterého jste už "vyrostli", tak je to prostě tak, jsem se nevyvinul a s tím nic neudělám (nemyslím to ironicky).

  Možná to vidím moc jednoduše, protože sám sice něco zahraju, ale nikdy nic nesložím, což je asi solidní rozdíl.

  Ale s tou SOPKOU máš pravdu, přece sám jsem tady nedávno radostně hýkal. Ty roughty, co se tady daly stáhnout, poslouchám do teď jak magor furt dokola a ještě mě neomrzely - mimochodem třeba jako legendární trilogie. Takže si myslím, že ta platňa může být v olympickém měřítku hodně vysoko.

  Vzhledem k tomu, že mezi sebou nemáte Ali Amiri, tak se to stejně hrát nebude, ale na to serte. Já vím, jde o prachy, ale když už, tak ať vás aspoň zahřeje, že proti vám v tý tmě se třese brada čtyřicátníkovi z dojetí, jak je to zase hezký (tak jako když mu bylo šestnáct a dostali ho trilogií)...

  Zpět

  Duben 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930
  Orlová-Lutyně - městské oslavy
  Milovice - festival
  Miroslav - festival
  Holýšov - festival

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Remastering alba Prázdniny na Zemi
   01.04.2020
   Olympic po čtyřiceti letech znovu vydává legendární album "Prázdniny na Zemi". Zvuk se dočkal remasteringu z pásů, obal zase rekonstrukce z původních diapozitivů Alana Pajera. Formát CD je navíc napěchován až na maximální možnou osmdesátiminutovou…
  • Další živá vystoupení
   01.04.2020
   30.března jste na FB mohli sledovat opět Petra Jandu - Live z Propasti a dne 31.3.2020 Milana Brouma. Videa jsou stále ke zhlédnutí na našem FB.
  • Konkurz na nového klávesáka
   27.03.2020
   Skupina Olympic vyhlašuje konkurz na klávesáka. Prosím zájemce , aby poslali životopis (hudební) , hráčské vybavení, po případě i nějaké přidružené nástroje, vztah k Olympiku a znalost repertoáru, hudební vzdělání, věk a bydliště. Jako doplněk…
  • Výpověd Jirky Valenty
   27.03.2020
   Milí příznivci skupiny Olympic, výpověď Jiřího Valenty není pro nás nějakou novinou. Očekávali jsme ji už delší dobu. Jirka prostě není v pořádku a každým dnem se jeho stav zhoršoval. A co bude dál s Olympikem??? Vyhlašujeme konkurz na post…
  • Dalši přeložení koncertů
   25.03.2020
   Přátelé, zde nové termíny přeložených koncertů: Opava původně 2.4., potom 28.5. - konečný termín 20.9.20 Mohelnice původně 3.4., potom 29.5. - konečný termín 18.9.20 Bechyně původně 23.4. přeloženo na 16.9.20 Litomyšl původně 24.4. přeloženo na …