Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  TO NENÍ SNADNÝ
  milanmilan2, 10.09. v 20:19

  Ahojky, tak to skutečně je snadný. Tedy pokusit se hodnotit písničku To není snadný. Protože když se mi to líbí, tak je to jednoduché.
  Text není Petra Jandy, ale Zdeňka Rytíře. Hudba se line líně, řekl bych, v duchu nejlepších olympických tradic. Tempo mírné, akustická kytara příjemná, zvuk krásně průzračný ( Ackerman ? - díky ). Prostě stačil mi jeden poslech a je to velmi, velmi příjemná písnička. Zřejmě jedna z věcí, která bude vyrovnávat avizovaný hard-rock.
  Poněkud odbočím. Pamatuji doby, kdy měl Olympic na LP tak 12 písniček, z nichž tak dvě byly tak nějak průměrné, 10 nadprůměrných a z toho tak asi 5 jasné hity, v dobrém slova smyslu. A takovým, pro mne, posledním albem bylo Dávno. Karavana a Dám si tě klonovat, to měla opačně. Zdá se, že tata dvě CD udělal Olympic " pro sebe ", aby se na nich vyřádil. Tím neříkám, že by se měl podbízet zvuku a formátu vyžadovaném komerčními rádii - viz Petr Janda pro poslední číslo Rock and popu. Z Karavany byl totiž za dobrý hit považoval Karavanu, a dejme tomu Bejval jsem, Písečnej červ. Jinak mne nic nenapadá. Z Dám si tě klonovat právě tuto titulní a Svítá.
  Zdá se, že odklon od písniček pro sebe vyznívá ve prospěch písniček - pro ostatní. To není snadný - pokud se bude hrát v rádiích, je typický olympický hit. A já konečně vím, jaká hudba zněla v kině Mat v instrumentální podobě - bylo to právě To není snadný. Nejsem muzikant, takové fanfárky na konci, hezké pentličky, to je elektronika či trubka ? Kdo to ví, poví ?
  Alespoň podle již dva roky uvolněných nehotových nahrávek - Sopka, Jdeme lávou - to budou typické tvrdší písničky, a Vím co nesmím - další lyrická perla. Takže známe ze Sopky 4 písničky a všechny 4 považuji za pěkné a velmi vydařené. Předpokládám, že ty nehotové se nebudou od hotových zásadně lišit. A jsou-li tyto čtyři pěkné, zdá se mi, že takové budou i ty ostatní.
  Takže 20. 9. vybouchne na scéně české scéně Sopka z hory Říp a na něm hromovládný Olympic. Zda-li pak existenci Sopky zaznamenají rádia ? Nebude v rámci uvedení CD pokusný výšlap se skupinou na Říp ? Nebo na nějaký jiný pahorek v Praze ? Velbloudy doporučuji ponechat ve stáji. Ke které písničce bude klip ? Bude slavnostní křest přístupný veřejnosti, pokud ano, kdy a kde ? Samé otázky. Mimochodem, já v To není snadný tak trochu cítím právě ty Otázky. Takže, Olympicu, díky. Milan.

  RE:TO NENÍ SNADNÝ
  radekjack, 10.09. v 20:34

  ...tak jsem odpoledne poslechl novinku a chystal se ji ohodnotit,jenže jsem musel odjet....teď jsem sednul kliknul na tyhle naše stránky a přečet příspěvek -milanmilan2- a pochopil jsem , že bylo dobře , že nebyl čas psát odpoledne,protože příspěvek na který reaguji je absolutně suprově napsán a já bych fakt lepší hodnocení nevypotil :-D....snad jen , že je teď dobře vidět , jaký je Z.Rytíř textař......prostě to sedí spolu s muzikou k sobě jak prdel na hrnec ,nebo hrnec na prdel ??!!! Výborná práce pánové Olympici.....

  RE:TO NENÍ SNADNÝ
  Robas, 10.09. v 20:57

  Křest veřejnosti přístupný rozhodně nebude, to by muselo být pořádáno jinde.

  RE:TO NENÍ SNADNÝ
  canigo, 10.09. v 22:06

  Otázky? Ale kdepak. Moc bych to Olympiku přál, ale klidně ti řeknu jak, to dopadne. Nic moc.
  Aranže ploché, černobílé, metalově plouživé, to mě na skupině mrzí nejvíc, holt jsem asi zmrznul v osmdesátých letech. Rachmaninovy vyhrávky často ruší. Melodický nápad, jaký Janda stále umí, tam probleskne, ale zdaleka neutáhne celou skladbu.

  Tady už to někdo psal, že si spletl Rytířův text s Jandovým. Kdybych to tam neviděl napsané, dopadnul bych stejně. Rytíř mě dost zklamal na Klonech svými landovskými neobratnostmi (titulní song), a teď to nevylepšil.
  Stále je to jen olympický stín. Nemyslím to ve zlém, až mě tady budou kamenovat. Na to, co se v naší hudbě (ne)děje je to samozřejmě dobré. I lepší, než Kloni. Navíc máme před sebou další skladby, které by už mohli něco znamenat - hlavně Sopka žhavá. Tam je cítit tah od začátku do konce, tak jak to bývalo dřív.

  RE:TO NENÍ SNADNÝ
  canigo, 10.09. v 22:13

  P.S. Trubky rozhodně ne.

  RE:TO NENÍ SNADNÝ
  Traverza, 11.09. v 16:12

  Tak jsem si to poslechl několikrát a nemohu si pomoct i když milanmilan2 to napslal hezky a ve spoustě věcech s ním souhlasím.Skladba je hezká a melodická i text je pěkný,ale Vrba píše mnohem hezčí texty.Ta trubka na závěr se mi též nelíbí už jsem to slyšel na setkání v květnu a už tehdy jsem říkal,že by tam neměla být.Za to skladba "Jdeme lávou" je suprová vidím Petra jak si ji zpívá.Pouštěli ji na setkání a Petr si ji zpíval a úplně to prožíval. Řekl jsem hned to je ten Olympic co znám.Neříkám,že se mi skladba "To není snadný" nelíbí,ale připadá mi to trochu utahané.

  Už aby bylo 20.9.2007 a výbuch nastal.moc se těším až si Sopku poslechnu celou

  Zpět

  Únor 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  242526272829
  Začátek dovolené
  Petr Janda - Miami (USA)
  Petr Janda - Kye West (USA)
  Petr Janda - Tampa (USA)

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Petr Janda v USA
   13.01.2020
   V březnu zavítá Petr Janda opět do USA a při té příležitosti odehraje několik vystoupení - více informací zde.
  • Křest LP a CD Pták Rosomák
   20.11.2019
   Dne 18.11.2019 pokřtila skupina Olympic v Malostranské Besedě LP a CD Pták Rosomák. Kmotry byli Karel Deniš ze Supraphonu, František Táborský, Lukáš Pavlík z Chinaski, Pavel Chrastina a Ladislav Klein. Křtilo se absinthem.
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.