Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Tak co tomu říkáte?
  imagi, 10.09. v 14:40

  Poslechl jsem to asi patnáctkrát, jinak napoprvé nikdy nic nepoznám.

  Začátek - sloka - je síla. Trochu jako Krása dýmů z Dávno, ale tohle je melodicky lepší. Jak píše níž Ivana, člověku fakt prolétne - za statečného mrazení v zádech - celý život, a to i po x-tém poslechu... Zvlášť když slyším trochu unavený hlas člověka, který snad prožil úplně všechno.

  Refrén - no, trochu samoúčelný zlom, hudebně ne tak zajímavý a chytlavý. Možná ani nemusel být, když je tam jen jednou (místo něj nějaké tesklivé sóličko?). To hlavní má skladba ve sloce a jakoby na ní refrén nedokázal navázat, natož píseň vygradovat.

  Text je určite Djangův - skvělé obraty střídají trochu kostrbatější fráze (o práci..., ale to s tou ženskou je zase OK!). Ale moc se mi líbí šikovné opakování sloganu "...víš, to není snadný...".
  Napadá mě, že je to nad všechny poučky, které jsme dostávali do života. Nikdy bych neřekl, že mě po Ulici a spol ještě nějaký text dostane! Možná to je krásný trest za právě skončenou diskutaci nás zdejších abonentů nad soudobými olympickými texty.

  No ten fade out závěr mi připomíná spíš Pavla Vítků, ale když si k této skladbě připočtu dva zde stažené roughty, myslím, že o něco půjde!

  RE:Tak co tomu říkáte?
  radekjack, 10.09. v 16:18

  ...co tomu říkám?? nic protože to za boha nemůžu spustit :-((

  RE:Tak co tomu říkáte?
  samsungFox, 10.09. v 17:02

  musíš si na to kliknout pravím tlačítkem myši a dát uložit cíl jako a pak počkat až se to uloží a následně to spustit:o)))

  RE:Tak co tomu říkáte?
  samsungFox, 10.09. v 17:06

  Jinak musím říct, že víc než písnička To není snadný se mi líbí jedna ze tří písniček, které byly zveřejněny už dříve.nevím její jméno ale je to tak rychlá - je úžasná, si ji pouštím pořád dokola:o))

  RE:Tak co tomu říkáte?
  radekjack, 10.09. v 17:30

  Díky!!!! za radu..... dva roky u compu a čumim jak datel :-)) jinak už se připravuju na poslech a ty tři věci co zde bylo možné poslechnout ,no to byla chuťovka ještě jednou dík

  RE:Tak co tomu říkáte?
  samsungFox, 10.09. v 20:40

  v pohodě, když vím ráda poradím:o) tak už sem zjistila jak se jmenuje ta moje oblíbená píseň - Jdeme lávou - fakt super pecka!! hej ale docela žasnu, že kapela dala skoro půlku písniček z alba na internet zadarmo, kdo si pak koupí CD když už skoro všechny písničky zná? To jen tak k zamyšlení. Jinak ahoj

  RE:Tak co tomu říkáte?
  Robas, 10.09. v 20:55

  No půlku písniček, ty co byli ke stáhnutí dřív byli jenom roughmixy, tam se věci měnili, takže to ve finále bude vypadat jinak. Uvolněn byl pouze tenhle jeden track. Ono natáčení desky trvalo dlouho a dost věcí se tam měnilo, takže výsledek bude trošičku jiný.

  RE:Tak co tomu říkáte?
  samsungFox, 10.09. v 21:02

  Tak ted jsi mě docela rozrušil:o(( doufam, že mi moji oblíbenou písničku nezkazili!! mě vyhovovala tak jak byla, žádnou změnu nepotřebovala, no ono to s těma změnama nebude zas tak horký,že?:o)))))

  RE:Tak co tomu říkáte?
  Robas, 10.09. v 22:12

  Za týden se budete moci přesvědčit ;)

  RE:Tak co tomu říkáte?
  Gepa, 11.09. v 17:21

  S tvým hodnocením souhlasím, až na ten text ... kostrbatost neslyším - ladí to s hudbou a ten autor je Rytíř. Taky mám rád když písnička něčím graduje a proto se mi tam ta "trubka" líbí.
  Technická poznámka pro ostatní:
  Tak nevím. To bylo spílání Robasovi, aby předělal diskusi, aby se snadno odpovídalo. Diskusi předělal - podle mne velmi hezky, ale co naplat... Kdyby byl jeden duplicitní příspěvek, řeknu si: překlikne se každý. Dva příspěvky: Mno dobrá, ale už... Ale tady je 7 příspěvků k jednomu tématu. Tak mě napadá, že by kromě "úvodní strany", "Členové", ""Diskografie" ..... mohl Robas ještě přidat odkaz "Jak psát do diskuse"

  RE:Tak co tomu říkáte?
  imagi, 11.09. v 17:38

  No - když jsem to stahoval, tak tam podle mě nebylo napsáno, kdo to napsal.

  Do práce jít - pokaždý ráno často vstát
  Když si myslíš svý - nesmí to na tobě být znát
  Už víš, že nestačí jen chtít - zas musíš naučit se žít...
  + ten refrén - trochu vaření z vody.

  Ale není to žádná katastrofa, ale taky ne pořádná "rytířovka".

  Zpět

  Únor 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  242526272829
  Začátek dovolené
  Petr Janda - Miami (USA)
  Petr Janda - Kye West (USA)
  Petr Janda - Tampa (USA)

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Petr Janda v USA
   13.01.2020
   V březnu zavítá Petr Janda opět do USA a při té příležitosti odehraje několik vystoupení - více informací zde.
  • Křest LP a CD Pták Rosomák
   20.11.2019
   Dne 18.11.2019 pokřtila skupina Olympic v Malostranské Besedě LP a CD Pták Rosomák. Kmotry byli Karel Deniš ze Supraphonu, František Táborský, Lukáš Pavlík z Chinaski, Pavel Chrastina a Ladislav Klein. Křtilo se absinthem.
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.