Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  setkání v MATu
  milanmilan2, 21.07. v 8:55

  Ahojky, takže se pokusím, jako vždycky, velmi stručně napsat, jak to včera v Matu proběhlo.
  Sešli jsme se zase v pravé poledne a bylo nás tolik, jako v tom dalším slavném filmu.
  Přivítali jsme se s " novými " fandy - ahoj Honzo, uvítal nás Olda - čerstvě po dovolené - díky Oldo, dali jsme řeč s ostatními, ani junioři se nenudili - že ?
  A pak už to jelo.
  Jako předkrm jsme si dali jedno anonymní audio, které tak různě poletovalo, až skončilo kde mělo.
  Neustále se nechávám překvapovat, že i po několika letech cíleného bádání se vynořují další a další neznámé písničky, jako onehdy JDI DÁL- ahoj Pavle - kde jsi byl ? A nyní JÁ TĚ ČEKÁM - dali jsme to audio 2 x a stále není jasné, zda je to celý Olympic a v jaké sestavě a kdo zpívá to sólo ? Chrastina to nebude, Klein také ne, že by Janda ? Nahrávka není zrovna OK, takže jsme se ( víceméně ) shodli, že by to sedělo nějak do r. 1966-7, ale zbytek jsme nevyřešili ačkoliv jsme uši nastražené měli.
  Potom jsme dali řeč i video mj. s obrázky, které v tv ač pro tv natočené nikdy nikde neběžely, hezky dobové to bylo. A zase - v závěru - překvapení - 2 x jednoznačně Olympic s písničkami pro tento pořad zjevně složenými - leč nikdy nikde nevydanými - takže znovu doplnit seznam - názvy jsou ( opět ) otázkou, autoři také, tehdy Olympic disponoval více autory, takže to nebude jednoduché.
  Přešlo se i na barvu, takže jsme záhy zjistili, že Olympic jede dál, což se nám všem zalíbilo a přešlo se i k detailům.
  Řeč a video se dotklo i toho, co po rozdělení federace zůstalo na Slovensku a co v Čechách.
  Propast času tak zřejmě pohltila tv seriál Pátá stanice ( alias Svítit a hřát - písnička + instrumentálka z r. asi 1984-5. Česká tv má za to, že to platili z STV a tak jim to jako majitelům vrátila a Stv podle všeho asi ani netuší, že to kdy vyrobila a zaplatila a tak se to ( třeba ) někdy někde objeví.
  VÝZVA pro skalní - má to někdo stočené z tv, byť i třeba mizerné ? Několik z nás - já ne, to mělo, ale jeden to půjčil a druhému to ukradli, což vyšlo skoro stejně, ne ?
  Kolikrát byl vlastně Olympic na Bratislavské lyře ? Vyhrál ji ( konečně ) v r. 1985, takže něco málo se v STV zachovalo a zřejmě bude zpřístupněno.
  Zde se vyskytla otázka - zda v r. 1983 v mezinárodní soutěži byl Olympic s Oknem mé lásky neúspěšný s českou nebo anglickou verzí ? Já mám za to, že s anglickou - Jindra tvrdí, že s českou - ahoj Jindro ! - budu hledat v Melodii - Tůma to tam určitě správně napsal.
  Ad velký editor - na Kanagomu z r. 1985 s končící sestavou Janda-Berka-Hejduk-Broum - bude SP Vrať mi moji hořkou lásku s Kornem !? z r. 1973- to je tedy slušný skluz, těšíme se, až na Ó jé z r. 1990 bude např. oblíbené Nech to být z Marathonu, tak nějak pejsek s kočičkou vaří ..... . Avizace už je na Supraphonu i s písničkami - takže - i jedna anglická verze z Hidden In Your Mind se tam vešla .... K Mikimu Volkovi z r. 1980 s rokenroly ......
  Jen opět konstatuji, že Opus vydává znovu řadu Gombitové a Žbirky a u Dievča do dažďa i u Doktor sen jsou jako druhé disky vložené anglické verze těchto nosičů ..... Opus...... Velký editor .......
  Pak už taky kino promítalo a tak pokračovalo líčení různých zážitků zúčastněných - včerejší koncert ve Skalici nevyjímaje a záčitky z let 70 až současných konče.
  Výhled do budoucnosti nevyjímaje - 50. výročí
  se přece jenom blíží .....
  Těžké otázky z historie Olympicu také padaly, a nejvíc se mi líbila ta Viktorova ( ahoj Viktore ), takže vám ji závěr zopakuji a kdo to ví, odpoví - na Marathonu je písnička, taková nejkratší, která je poněkud netradiční a zvláštně i začíná, na takový netypický olympický nástroj bravurně zahraná, a tedy co to je ( pozor - není na mysli autor hudby uvedený na obalu - jde o kousek před zlomem ).
  Takže setkání bylo krásné, když je tento způsob léta poněkud nešťatný, řečeno s klasikem. Že pršelo jsem zjistil, až když jsem před devátou odcházel.....
  Kdyže bude příště ? Ahoj, pozdrav všem zúčastněným i nezúčastněným - Milan

  RE:setkání v MATu
  Traverza, 21.07. v 20:25

  Ahoj Milane,

  takže byl jsem v práci a volno nedostal psal jsem to Oldovi moc mě to mrzí.Co se týče té skladby "Já tě čekám" tak to nebude Olympic typuji někoho kolem Semaforu.Bylo dobré zeptat se Suchého ale Ondřeje,ten by možná veděl.Tuhle skladbu jsem posílal Láďovi Kleinovi i Djangovi,ale ani jednomu to nic neříká,bohužel Jeňýkovi jsem to již nestihl škoda.Třeba by to řeklo něco Pavlovi Chrastinovi.
  Ahoj

  RE:setkání v MATu
  Gepa, 24.07. v 10:51

  add Svítit a hřát
  To je dobré info a dík za něj. Ale je to pech, páč to tedy vypadá, že to nevyjde. Já jsem to nahrané měl a snad i obě verze - jak zpívanou, tak orchestrálku. Zdůrazňuji - měl. Tehdy jsem neměl moc přístup ke kvalitním kazetám a emgetonky už pak moc nehrály a jen špinily hlavy, tak jsem je vyhodil. Konečně mohl být zase nějaký pořádný bonus na ZE. V takových chvílích si vždy vzpomenu na p. Knechtla a jeho řadu Singly.

  Zpět

  Září 2019
  PoÚtStČtSoNe
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30
  Chodov u KV - městské slavnosti
  Hustopeče u Brna - festival
  Praha Karlín - koncert OSA
  Litvínov - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.
  • Zkoušky na Želvu
   30.03.2019
   Olympic na Propasti zkouší repertoár z prvního LP Želva. Tyto skladby pak zahraje 15.4.2019 v Doupěti na Praze 6. Celý živý koncert uslyšíte v květnu na Rádiu Impuls.
  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.