Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  rozčarování
  textar, 29.08. v 16:02

  ve vší úctě chci podotknout,že cd dám sitě klonovat...je slabota.nemá to žádný hit.opravdu vzpomínám na DÁVNO a BIGBíT.Tam byla slova i hudba doslova vymazlená.snad bude SOPKA lepší

  RE:rozčarování
  Ivana, 29.08. v 17:48

  Kolik let se věnuješ skupině olympic já od roku 1994 a musim uznat že tvorba je furt dobra šlape jím to a jsou velmi oblíbení. nevím asi tehle kapele teprve přicházíš na chut ale je dobrá já osobně olympiku fandím

  RE:rozčarování
  Traverza, 30.08. v 0:12

  Tak to máš sice pravdu,že tvorba je dobrá,ale musím souhlasit s textařem.Obě alba jsou skvělá a i Karavana je nádherná,ale Dám si tě klonovat se opravdu nepovedlo.Poslouchám Olympic 25 let a musím říct že po roce 1990 se povedla pouze alba Dávno a Karavana.Uvidíme jaká bude Sopka,podle ukázek co jsem slyšel na setkání by to mohlo být super doufejme,že to nedopadne jako z albem Brejle kde je dobrých jen pár skladeb.

  RE:rozčarování
  Gepa, 30.08. v 7:32

  Rovněž se připojuji k textařovi a Traverzovi. Olympic poslouchám cca od roku 1983 a Dám si tě klonovat se mi taky moc nelíbí. K Traverzově hodnocení nemám co dodat, je přesné. Dávno, Karavana a pár věcí z Brejlí. Na Sopku se samozřejmě těším.

  RE:rozčarování
  radekjack, 30.08. v 12:26

  ...já se taky přidám - osobně jsem pro aby Django prděl na texty - prostě mu to nejde - jsou dle mého mdlého rozumu násilné ,ať skládá muziku ale texty nee.....BREJLE má asi nejoblíbenější placka a zase Karavana mi téměř nic neříká........každý člověk má hold jiný názor
  No a SOPKA ??? no na tu se těšim jak malej kluk !!!

  RE:rozčarování
  George M, 30.08. v 16:48

  No je fakt, že každý má svůj názor a rovněž, každý je trošičku jinde s tím co poslouchá co se tvrdosti a melodičnosti týče, takže pokud se někomu nelíbí Dám si tě klonovat tak si myslím, že ho asi neposlouchal celé anebo ho poslouchal pouze letmo a málo, protože jak se říká album, které se líbí na první poslech je špatné a toto podle mého názoru není případ Dám si tě klonovat. Je pravda, že např. Dávno bylo a je skvělé album, ale toto bylo dané tím, že tehdy měl Olympic přestávku a byl přímo nabit hudebními nápady. Taky nesouhlasím s názorem, že by se měl Petr vyprdnout na texty, neboť si myslím, že některé se mu opravdu povedly a ani erudovaný textař není schopen psát v jednom kuse texty ze kterých by se stávaly automaticky hity a tudíž Petrovi fandím nejen v tom jak kvalitní muziku skládá, ale i v tom jaké píše texty, protože mám takový dojem, že to bude jako s tím vínem čím starší tím lepší. Ano je pravdou, že na každé nově vydané desce si každý najde své oblíbené skladby a potom také ty oblíbené méně a ty, které se mu nemusí líbit vůbec, ale kdo z Vás vždycky všechno udělá stoprocetně, ačkoliv se o to snaží, myslím, že botu lze udělat v každém oboru lidské činnosti. No a abych se vrátil k tolik Vámi kritizovanému albu Dám si tě klonovat tak co takhle skladba Proč a nač -myslím, že skvělá melodická balada, Fanynka Mária - také dobrý, Chuť rána po pekelným večírku atd. takže si to kdyžtak zkuste pořádně poslechnout, ale hlavně se do toho zaposlouchat. Jinak v řadě fandů Olympicu také nejsem žádný nováček a rovněž jej poslouchám již 25 let a diskografii mám téměř kompletní a to i včetné různých výběrů, bestovek atd. takže si myslím, že Olympicu rozumím.

  RE:rozčarování
  George M, 30.08. v 16:54

  Jo a jinak samozřejmě se rovněž těším na SOPKU a doufám, že nebude toliko kritizovaná, ale jinak my to nikdo nemějte za zlé. Toto je zase pouze můj osobní názor a nikomu jej samozřejmě nenutím.

  RE:rozčarování
  imagi, 30.08. v 18:54

  Tak se trochu píchlo do vosího hnízda, koukám...

  Říkám to na těchto stránkách nerad, ale podle mne mají desky sestupnou tendenci. Ostatně i Django si občas posteskne, že už vlastně nemá motiv skládat, když nové skladby nikdo moc nechce...

  Asi to začalo tím přitvrzením na konci osmdesátých let. Je fakt, že OLYMPIC tím nějaké fanoušky získal, ale asi víc ztratil. Nicméně platí, co tady nedávno psal Rachmaninov: hrát budou jak chtějí, předělají třeba Dynamit na tři čtvrtiny...

  Texty Djanga nejsou zas takový propadák (Jsem tak línej). Takové ty osy Janda-Vrba/Rytíř mi taky chybí, ale to už je Dávno :)

  Ale abych nekončil truchlivě: Sopka se mi líbí velice - tedy ty dvě tři ukázky. Je to tvrdé, ale melodické, tedy takové, v čem byl a je Django borec. Možná je to obrat, takže OLYMPIC dobude padesátku opět na vrcholu (no to asi né, je tu přece Helena Zeťová a Aneta). Těším se, že zase budu znát všecny skladby nazpaměť, což se mi u posledních alb nepodařilo.

  A ještě něco: živáky, to je balzám. Kdo dneska dělá takovej bigbít, upocenej, virtuózní, poctivěj... Tak sorry, ale kdyby jenom tohle Django skoro v sedmdesáti dělal, tak je to k nezaplacení Smekám....

  RE:rozčarování
  Gepa, 31.08. v 7:22

  to imagi
  Obecně vzato, Petr Janda má i velmi dobré texty, ale na albu Dám si tě klonovat (o kterém je tu řeč) takový nevidím. Z těch zdařilých si jmenoval Jsem tak línej, mně se líbí i Ajajaj, ujde i Bejval jsem a možná i jiné.
  Na Česko-slovenské scéně se ale případy, kdy lídr kapely, který dlouhé roky psal jen muziku a nyní i textuje, docela množí. V Čechách je to Olda Říha z Katapultu, na Slovensku Maťo Ďurinda z Tublatanky. Říha píše vyloženě děsný texty, Maťo je má solidní, ale Sarvaš to není - toho považuji za naprostou špičku v č-s textařství. Petr Janda mi z těchto tří vychází tak někam mezi. (Rozhodně blíž k Maťovi, protože i ten nejhorší text Jandův je milionkrát lepší než nejlepší Říhův.) Ale ani jeden z nich nedosahuje kvalit původních textařů té které kapely (tedy ne že by Kaťáci v textech někdy perlili).

  to George M
  Hned první souvětí moc nechápu - začneš tím, že každému se líbí něco jiného (s tím bych souhlasil), ale vzápětí dodáváš, že komu se nelíbí Dám si tě klonovat, tak ho musel poslouchat špatně nebo málokrát (tady už nesouhlasím). Je jasné , že ne každé album se líbí na první poslech, ale toto album nevyšlo včera, je tu hodnoceno se značným odstupem. Mohu jmenovat spoustu alb, která se mi líbila až po několikerém poslechu, ale ta "jiskra" tam musí přeskočit. Musím chtít si CD pustit podruhé, potřetí,... A ne ho dávat do přehrávače s pocitem "no když jsem si to tedy koupil, tak to ještě zkusím". Netvrdím, že na Klonech není nic, co bych si poslechnul (Žiju jak žiju, Dám si tě klonovat, Fanynka Mária), ale v kontextu tvorby Olympicu (i v éře současné sestavy) toto album není zrovna best of. A mimochodem - skladby, které jsme z "Klonů" oba uvedli nejsou textovány Jandou. A ještě poznámku na okraj - mohu jmenovat desítky alb, která se mi líbila hned na první poslech a líbí dodnes a jsou to výborná alba.

  Ještě k těm textům. Je docela možné, že se v současné době textaři hůře přesvědčují ke spolupráci, protože textovat jednotlivé písničky a ne muzikály dnes asi málokoho uživí.
  Nesouhlasím s s Imagim, že alba mají sestupnou tendenci. To platí možná o těch textech, ale ne o albech obecně. Například "Zelená" mi přijde lepší než Kanagom, Karavana mi přijde lepší než Brejle, Dávno je lepší než O jé! atd. Je jasné, že alba jako Želva, Ulice, (podle mě i) Laboratoř a další ... taková alba se nepodaří každý rok. A to nejen Olympicu ale ani žádné kapele na světě. Olympic svojí tvorbou nasadil laťku hodně vysoko a to především sobě. A i když na této diskuzi asi patřím k těm nejkritičtějším, pořád v Čechách nevidím nic lepšího než Olympic - celých 25 let se mi tu u nás nelíbí nic víc než písničky Jandy a spol. Ale tu mojí vysokou laťku nasadili právě oni. ;-)

  RE:rozčarování
  imagi, 31.08. v 10:45

  Tak s tou klesající sílou desek jsem to nemyslel úplně doslova, je pravda, že Dávno je třeba lepší, než Ó jé... Ale když si vemu Trilogii z osmdesátých let, Dávno z devadesátých a Klony z další dekády, tak je to asi celkem vidět. Samozřejmě je to můj názor, třeba to někdo vidí opačně...

  RE:rozčarování
  George M, 31.08. v 20:29

  to GEPA

  No já sice nevím jak jsi pochopil první souvětí, ale každopádně, kdy jsem uváděl příklady skladeb z Dám si tě klonovat nebyla již zde zmínka, která by se týkala textů Petra, ale hlavně desky jako takové, která byla kritizována jako celek. O textech jsem ve svém příspěvku hovořil jako o elku od doby, kdy tyto Petr začal psát. No a kyž už jsem u toho uvádíš, že skladby, které jsme oba uvedli neotextoval Petr, no máš skoro pravdu, ale až na jednu výjimku a tou je skladba Žiju jak žiju, protože tuto Petr Janda rozhodně otextoval. Ale jinak souhlasím s alším názorem ve fóru, že Katapult sice nahrála několik líbivých skladeb, ale pro mě tato kapela zdaleka nedosahuje kvalit Olympicu a rovněž ani zmiňovaného Elánu a co se týče Oldy Říhy tak ta jeho kytara no řekl bych nic moc. To Petr Janda, Maťo Ďurinda a když zavpomínám na Turbo tak i Ríša Kybic ti pro mě představují kytarovou kvalitní hru, kdy toto je pouze několik málo případů, neboť dobrých kytaristů myslím máme u nás hodně tak, abych zase nebyl kritizován za to, že e na věc dívám pouze jednostranně očima skalního Olympického fandy i když tím jsem.

  RE:rozčarování
  imagi, 01.09. v 12:04

  No já ani textech nemluvil, spíš o hudbě, o celé kvalitě desek.

  Texty mi tak moc nevadí, o tom bigbít zas tak není. Proto beru Djangovy texty (a vůbec odklon k dalším textařům - Brichta...) a nějak je moc neporovnávám s Rytířem v Trilogii. Sem tam je to dost dobré (Písečnej červ), tak jsem spokojen.

  RE:rozčarování
  Gepa, 03.09. v 14:13

  Ano tady ti dávám zapravdu. K těm textům jsem otočil já a ten jeden opravdu textoval Janda. Chápal jsem to jako že myslíš celek, ale vybral jsem si ty texty. Já zase naopak u Říhy a Ďurindy myslel jen na to srovnání textařské, nikoli muzikantské. A s tím co o nich píšeš rovněž souhlasím. Ještě k tomu Říhovi. :-) Několik CD od Katapultu mám a naprosto nechápu, proč tak rádi točí live. Říha když zpívá, tak nehraje. Věřím tomu, že je to těžké, ale jsou tací, kterým to jde - nemusíme chodit daleko - Petr Janda. Ale Říha buď hraje, nebo zpívá. Málokdy obojí. A živáků mají jak nas.......

  RE:rozčarování
  imagi, 03.09. v 22:06

  Tak, tak...
  Ne nadarmo se říká: Zasmál jsem se, jak kytarovému sólu Oldy Říhy :))))

  Zpět

  Březen 2020
  PoÚtStČtSoNe
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Bílina - městské oslavy
  Vrchlabí - Krkonošské pivní slavnosti
  Lázně Bohdaneč - zahájení sezóny
  Orlová-Lutyně - městské oslavy

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Konkurz na nového klávesáka
   27.03.2020
   Skupina Olympic vyhlašuje konkurz na klávesáka. Prosím zájemce , aby poslali životopis (hudební) , hráčské vybavení, po případě i nějaké přidružené nástroje, vztah k Olympiku a znalost repertoáru, hudební vzdělání, věk a bydliště. Jako doplněk…
  • Výpověd Jirky Valenty
   27.03.2020
   Milí příznivci skupiny Olympic, výpověď Jiřího Valenty není pro nás nějakou novinou. Očekávali jsme ji už delší dobu. Jirka prostě není v pořádku a každým dnem se jeho stav zhoršoval. A co bude dál s Olympikem??? Vyhlašujeme konkurz na post…
  • Dalši přeložení koncertů
   25.03.2020
   Přátelé, zde nové termíny přeložených koncertů: Opava původně 2.4., potom 28.5. - konečný termín 20.9.20 Mohelnice původně 3.4., potom 29.5. - konečný termín 18.9.20 Bechyně původně 23.4. přeloženo na 16.9.20 Litomyšl původně 24.4. přeloženo na …
  • Živé vysílání
   19.03.2020
   Přátelé, v ponděli 16.3.2020 Vám Petr Janda přes FB zahrál Live z Propasti. Evidujeme přes 51 000 zhlednutí a máme velkou radost. 16.3.20 zahrál Martin Vajgl a dnes 19.3. v 19.00 hod. zahraje Jirka Valenta, no a v ponděli 23.3.2020 v 19.00 hod.…
  • Live z Propasti
   16.03.2020
   Dnes 16.3.2020 Vám Petr Janda zahraje živě z Propasti. Přenos začíná v 19.00 hod. a bude vysílán na FB Olympiku.