Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Basová kytara:Milan Broum
  oldmamut, 25.05. v 23:04

  Jelikož se mi zdá,že to není fér,bavit se o skvělým basákovi v připomínce na Petra Hejduka,zkouším "nahodit udičku" hned vedle.Poprvé jsem viděl Milana Brouma v 76.roce v Hostinném,kde hrál Olympic na Porcinkuli(tradiční každoroční slavnosti) a Petr Janda ho tehdy představoval jako Absolventa baletní školy.Koncert to byl nezapomenutelnej,což u Olympicu není výjimkou.Dodnes vzpomínám na živej Maratón,kde byl pro každýho muzikanta prostor na sólový vystoupení.Už tehdy byl Milan borec,frajer,machr,prostě:kdo nezažil-neuvěří.Milanovi,stejně jako ostatním klukům,přeju stále skvělou formu (:-) Honza

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  kryšpín, 25.05. v 23:39

  já se skoro bojím sem něco napsat, protože Milan je můj největší idol, okoukal jsem od něj strašně moc a i když je na světě hromada lepších basáků, tak stejně jako Milan nikdo hrát neumí, takže já ani nemám, co bych řekl, protože kdybych začal, tak bych asi nepřestal :)

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  oldmamut, 26.05. v 21:09

  Já mám takovou myšlenku:jako je jistota,že se Země otáčí,tak je stejně pevná jistota,že Olympic hraje skvělej,jedinečnej,vynikající.......českej bigbít.....A nedovedu si představit,že to někdy tak nebude!!!!!!

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  kryšpín, 26.05. v 21:17

  no jo, máš zase pravdu, bohužel čas to všechno jednou překazí... ale všeobecně, mám dojem, že to jde tak něják s tou hudbou do háje, mám na to podobnej názor jako Petr Janda nedávno v tom rozhovoru, jak byl uvedenej tady na diskuzi... ale ono se není čemu divit... mraky kapel, takže hudba je opravdu vyčerpaná, bude to koníček vždycky, ale už to prostě není ono a ty opravdu nejlepší kapely už dožívají, je hrozný že tohle říkám, když na to asi nemám věk, ale přijde mi to tak... dneska už podle mě prostě nikdo neumí udělat muziku tak jako před patnácti dvaceti třiceti lety, čest výjimkám!

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  oldmamut, 26.05. v 22:46

  Já si myslím,že to je nejen ve skladbě jako takové,ale i v provedení a (o tom jsem se tady už také jednou zmiňoval)musím se k tomu vrátit,totiž existuje dost kapel,který "to svoje" nedovedou pořádně (technicky počínaje a o nějakém emočním náboji,či citovém prožitku ani nemluvě) zahrát.Snad to nevyzní blbě,ale když jdu na Olympic,živě hranej,je to jako na LP,nebo MC,či CD.Nemám pocit,že hraje někdo jinej.Naopak,proti studiový nahrávce je celkovej dojem navýšenej o tu živou atmosféru,kontakt mezi posluchačem-divákem a účinkujícími-muzikanty.Kluci to maj nadřený a vymakaný.Samozřejmě,že se někdy vloudí chybička,ale já osobně ji vnímám jako důkaz toho,že hrajou opravdický,živý lidi a ne roboti.Je to prostě fantastický a boží.Kdybych neměl rodinu,sjezdím všechny jejich koncerty,neb tam rozdávají ten ELIXÍR MLÁDÍ,kterej alchymisti zkoušeli všelijak vyrobit.Čus (:-)

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  semtamťuk, 27.05. v 13:17

  Reaguju na první tři řádky - V devadesátejch byla č.1 (se tak psalo ) LUCIE. Mě se líbilo album Černý kočky mokrý žáby - tvrdší, energie z toho stříkala a texty ušly (ty různý "vodpal mě vejš" pak v různejch dalších variantách už lezly krkem). Slyšel jsem je naživo asi dvakrát - nemastnota - a od známých vím, že hlavně ty vyčůraný, výdělečný Megakoncerty posledních let před rozpadem (3 ročně?) stály úplně za h.... - nevyhraný, mizernej zvuk v kombinaci se samplama, křeč. Comeback Wanastowek? Šok. Na druhou stranu jsem byl na fesťáku v Trutnove v malým stanu na kapele Stan Man Band - Bluesový řezanice, nejlíp zahraný, co jsem tady slyšel, kam se hrabe Andršt, famózní kapela (ta basa!!!)- a stan se na Stana ("dědek v kšiltovce) postupně plnil nevěřícně zírající omladinou. Až si nebylo kam stoupnout. Na albu to až tak nevyznělo, ale naživo Hendrix. Nařvaná Kytara - zpěv, basa, bubny. Hotovo. Žádnej počítač. Žádný tanečnice. Dva neporovnatelný zážitky.
  Olympic mě na živo nikdy nezklamal - jen už jsem trochu přežíval tu notorickou sérii v druhý polovině a chodil jsem na pivo při těch Slzách. Hrajou poctivě a vždycky se na to těším.

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  semtamťuk, 27.05. v 22:38

  Kecám, takhle: Stan The Man ( bohemian blues band atd... )

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  semtamťuk, 27.05. v 10:45

  Hudba vyčerpaná určitě není, těch možností je... Mraky kapel nezaručujou mraky kvalitní hudby (po technický stránce vůbec, to bych to občas musel přehazovat vidlema, abych našel někoho, komu to opravdu HRAJE - a ne, že na to jenom umí ). A už vůbec to nezaručuje mraky dobrých písniček. Pamatuju třeba, jak jednou vyjel třeba Roškaňuk s vlastním bandem - samej špičkovej muzikant,.. a co se z toho linulo, to jsem zíral. A pak do toho musíš přimíchat takový ty drobnosti jako přirozený charisma (kapely nebo zpěváka), trefu do černýho (hrát ve správnou dobu na správným místě správný věci ), buldočí vytrvalost - vydržte si deset let poctivě makat, hrát ve sklepě a vyjíždět na štace po hospůdkách s deseti opilcema a dvěma štamgastama u karet a věřit, že to jednou přijde. Je fakt, že dneska si můžeš udělat demáč na úrovni, koupit špičkový nástroje atd...ALE, to máš pravdu, ta motivace nějak není. Třeba já si už neumím představit, že bych do toho šel. Prachy z toho nikdy nebudou - nula od nuly pojde. Čas a citová investice velká a výsledek ... Leda tak nenápadně naskočit mezi těch pár matadorů na špici.

  A zarputilá myšlenka na závěr: jednou z příčin je podle mě i to, že PÍSNIČKA jako taková momentálně strácí svou hodnotu. Dřív to byl motivační vrchol - udělat dobrej song !! bombu. Dneska je to jako igelitovej sáček: kulisa v autě, v samošce, v bazénu, semtam perla mezi hnojem ale furt tóny a rytmy kolemdokola. Je to staženej soubor na počítači - kolikrát bez názvu, už vůbec ne s textem, zkrátka číslo. Vypalovaný alba bez bookletů - nezajímá kdo co hraje, kdo to složil, kde se to nahrávalo. Přinejlepším název kapely, možná i alba, ale názvy songů, to jen fanatici. Je to součást nějakých debilních remixů, je to zvonění v mobilu ... no, teď jsem staromil, ale nějak na to nemám.
  Myslím, že ty muzikanti, který furt chtěj udělat dobrou písničku (a ne styl - CO hrát ) a vydržej to, maj furt šanci.

  A Kryšpíne, ty hraješ CO ? Pošli ukázku, pozvi na koncert.

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  kryšpín, 27.05. v 14:51

  přesně, je to tak jak říkáš, technicky dobrejch hráčů jsou mraky, ale jedna věc je zahrát to ve studiu a druhá to prodat lidem tak, aby se to líbilo... a proto vždycky říkám, že Milan je pro mě nejlepší basák... muzikanti většinou divně koukaj (samozřejmě znají technicky lepší basáky a navíc mám dojem že nadávat na Olympic je módní), ale prostě on to umí prodat a člověk je z toho hotovej!

  Jinak, já hraju krátce, jsem šumař, nejsem muzikant :)

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  semtamťuk, 27.05. v 22:23

  On umí dát čtyřakordový písničce další rozměr aniž by se samoúčelně předváděl. A jak ta basa komunikuje s jandovou kytarou a aranžema, to je od konce 70. let pořád libůstka. Je to dravý i hravý. Klidně by se mohl vyblbnout víc (viz D.Duch, Voda, a jiný funkyspoďáry) ale holt jedou po tvrdší lince.
  Nevím, jak moc kecá do finální podoby songu, zřejmě má co říct ...sám se vyjádřil v tom smyslu, že neskládá, ale baví ho hrát (jak to jenom tenkrát bylo ... jo, nadrženej basák), já bych teda ocenil, kdyby se pod něco podepsal autorsky. ( Sprchu II ale ne, to mě nebere - že by zas ty klávesyyyy??...)

  Jinak - já jsem kytarista, basu jsem si taky s chutí zahrál, nějaký kila na klávesy, ale nápodobně a hůř - exšumař. Zrušil, prodal a kecám. Snad někdy příště. Čus

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  kryšpín, 27.05. v 22:42

  že se autorsky neprojevuje, to mě až moc nezaráží, musel by se totiž projevit tak, aby neuhnul z kapelního proudu a to vzhledem k osobnosti Petra Jandy prakticky nejde... Sprchy jsou příjemný oživení, ale není to náplň týhle kapely. Já si myslím, že on si v každý písničce najde to svoje, co ho bude bavit hrát (proto to díkybohu vypadá jak to vypadá a opravdu se nenudím, ba dokonce kolikrát se směju těm vtípkům, co tam hraje, proto v Jednou hodí slap atd.) a tak to v rámci toho, že není vůdčí osobnost bandy, ale doprovodnej hráč, má bejt.

  PS pro mě je basa nástroj snů - je to doopravdy jedinej nástroj, na kterej dokážu hrát s takovou tou vášní, že mi to i občas jde samo od ruky, prostě je tam nějaký to spojení... no a i když umím prd, rád si pustím svoje vzory a zahraju si s nima :) prostě koníček... kapelní život už taková sranda není :)

  RE:Basová kytara:Milan Broum
  oldmamut, 31.05. v 22:02

  S tou písničkou,jako kulisou,igelitovým sáčkem a tak...já myslím,že to je jen a jen v lidech.Klidně se v obchoďáku zastavím pod reprákem a poslouchám si "tu svoji"písničku a taky když chci něco jako kulisu,nedovedu pustit cokoli,jen aby se chvěl vzduch.Musí to být založený na nějakým vztahu a to je ten bolák dnešní společnosti.Je to jistě důsledek něčeho a jak třeba můj děda říkával,že následky války jsou strašlivé,ale ještě o něco horší jsou opožděné dopady na společnost,které se projevují po uplynutí několika desítek let.To je třeba i ztráta autorit,radikální změny na žebříčku hodnot,neschopnost komunikace mezi lidma a tak.Asi to zas přeháním,ale snad to bude lepší-jsem od přírody optimista a věřím na dobro.Ať žije bigbít!!!!!!!

  Zpět

  Červenec 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Praha - Olympic tour 2020
  Stříbrná Skalice - Olympic tour 2020
  Holýšov - Olympic tour 2020
  Výrava - Olympic tour 2020

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Duet Petra Jandy a Petra Koláře
   07.07.2020
   Pošlete hlas duetu P.Janda a P.Kolář - Ta holka ? Písnička je zařazena do hitparády Česká dvanáctka - hlasovat můžete zde a písničku si můžete poslechnout zde.
  • Živááák radia Impuls
   01.07.2020
   Petr JANDA dnes živě z hudebního klubu Doupě od 20:00 na Rádiu Impuls.
  • Olympic 2020 - Stálý host
   09.06.2020
   A je to tady!Po pečlivém vyhodnocení konkurzu na našeho nového klávesáka, jsme se v kapele jednomyslně shodli na tom, kdo se jím stane. Nebylo vůbec jednoduché vybrat, protože všichni čtyři kluci hrají skvěle a bylo super si s nimi zahrát. Ale…
  • Konkurz na klávesistu - Filip Vavřička
   09.06.2020
   A jako poslední medailonek Filipa Vavřičky.
  • Konkurz na klávesistu - Pavel Březina
   05.06.2020
   Dnes vám přinášíme medailonek Pavla Březiny.