Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  zpráva o setkání
  milanmilan2, 24.03. v 21:27

  Na velikonoční pondělí, v pravé poledne, proběhlo v pražském kinu Mat další setkání zavilých zarytých fanoušků Olympicu.
  Výborně nazvučené kino vyslechlo další porci starších a ještě starších písniček ze snad nekonečných archívů.
  Sálek kina není z artových kin zrovna nejmenší, a tak by se ještě pár lidí vešlo, protože to, co se dá vidět a slyšet tady, to už nikde jinde neuvidíte a neuslyšíte.
  Během setkání si nestačím dělat poznámky a, popravdě řečeno, ani bych se jimi nechtěl nechat vyrušovat. Jedině tak snad zapnout diktafon a zaznamenat tak komentáře jako poselství budoucím generacím.
  Začli jsme chválou nového koncertního pořadu SOPKA, někteří jej viděli už v premiéře v Ústí nad Orlicí. Mj. Sopka, To není snadný, S tebou, Holka z lidu, Můj klid, Taky jsem se narodil bos atd.
  Chválili jsme další písničky ze Sopky, řada z nás se zastávala folkově odlehčené VÍM CO NESMÍM - stále by se mi líbila i jako home klip, např. ta cizí zahrada, ty švestky - v jakém skupenství by asi tak byly ( ? ), až po tu hromádku ( hnoje ).
  A chválili jsme verzi Jdeme lávou z mp3.
  Klipy už si všechny ( zase ) nepamatuji, začínalo se s HRÁL, která se na koncertech snad ani nehrála.
  Určitý prostor dostaly obrazové vzpomínky na řadu hudebníků, kteří Olympicem prošli, takže jsme viděli řadu skutečných archívních perliček.
  Písnička TEN DEN live s Olympicem a následně s Baletem Petra Hejduka, a to v audio verzi.
  V obrazové verzi pak stříbrnou Děčínskou kotvu pro Hejdukovu skladbu Džínová láska ( pro později narozené - milé děti, to tenkrát ještě nevyšla na oblohu popmusic Superstar, tv se potácela od Vlachovky do Televarieté a pro Čechy byla Děčínská kotva a pro Československo Bratislavská lyra, ano, ano je to tak, to je ta co ji Olympic po dlouhém obléhání slavně dobyl v r. 1985 s - CO JE VŮBEC V NÁS, a předtím marně o ni usiloval např. s : SLZY TVÝ MÁMY, OSMÝ DEN, JASNÁ ZPRÁVA, OKNO MÉ LÁSKY, BLÍŽENCI, to jen abych jmenoval ty nejznámější ).
  DŹÍNOVÁ LÁSKA zazněla tedy live i s velkým festivalovým orchestrem a třemi čtvrtinami Olympicu, no řekněte, dá se tohle vidět někde jinde ?
  A pak už následovaly další jedna za druhou. Olympic s Petrášem v čb pořadu vzpomínal a vystupoval za zachování našich lesů, vod a strání. Zazněly tedy. mj. tyto - NEBE NAD HLAVOU, SLUNCE a další.
  Z podhradních zahrad pak vzácná verze UŽ JE ČAS a to pro absenci orchestru, kterážto verze vyšla na SP.
  Následovala pro mne jedna z nejhezčích písniček Olympicu a to BON SOIR MADEMOISELLE PARIS a to v podání Jeňýka Pacáka a to jako klip z Hitšarády asi tak z r. 1983 nebo 1984 ( ? ), podotýkám, že v jiné verzi než na SP ( viděl bych to jako ve velmi blízké verzi z live 2O let Olympicu ) ale ve studiové verzi, samozřejmě. Doufám, že to vše říkám správně, neboť nemám uši cvičené jako muzikanti.
  Opět jsem se tedy nechal ubezpečit, že v němčině máme nalezenou další písničku Olympicu, o které se neví ( DON QUIJOT DE LA MANCHA ) a je možno ji tedy skutečně zařadit po bok německy zpívaných PRÝ a LOLA. Vyskytly se rovněž názory, že by snad údajně měla existovat nevyšlá německá verze Marathonu, ale to také mohou být Staré pověsti olympické - ne ? Kdopak by tomu všemu také věřil pochopitelně ? Kdyby tomu tak opravdu mělo být, jistě by se to už na Zlaté edici nepochybně objevilo, že ? Pozn. Kouzelník opravdu nepřišel a o zlaté edici zasvěceně nepohovořil.
  Pár slov padlo o NIGHT CLUB 1966-1968, které zase nikdo nevydal a tak nezbývá, než z ciziny zařídit dovoz, když jsme to tam kdysi posílali na vývoz. Radostně jsem seznal, že tím pádem už nemusím ten z r. 1966 shánět kvůli MARY, protože tahle holka z lidu je v jedné verzi na zlatoediční Želvě a ve verzi SP na Singlech II.
  O přestávce jsme pak nezlobili a vůbec už nevyrušovali, naopak, ve francoužštině jsme si vzdělání doplňovali a zvací dopis krátili a různě upravovali, zkusíme takovou tak trošku poštu lahvovou do Francie poslat. Naděje umírá poslední.
  Jak jsem to tak napsal, vzpomněl jsem si na " 4 " a kromě VŮNĚ BENZÍNU se mi vybavila i STARÁ LÁHEV, ta taky byla dobrá. Live jsem ji ale nikdy neslyšel.
  Vzpomínalo se rovněž na to, kdo kdy kde jakou zajímavou LP " ulovil " a za jakých zábavných okolností se tak stalo. Proklely jsme do třetího kolene všechny zloděje, kteří některé z nás připravily o vzácné MC s dobovými koncerty. Selekcí jsem došel k závěru, že MC s Laboratoří live by mohl mít dávný kamarád, kterého jsem už asi tak 25 let neviděl ( Vašku - kde jsi ? ). Asi ho začnu hledat, určitě má MC připravenu a díví se, proč se těch pár pátků neozývám - mimochodem - Semtamťuku - jaki dopadla výprava za Laboratoří na půdu ?).
  A pak jsme pozorovali jedno takové zajímavé audiovizuální pásmo, nářez to byl, něco o ekologii to bylo, doplněné 3 kusy z Laborky, smíchané se - ZÁŘENÍ a NUDA NA ZEMI, skvotné to bylo, bylo.
  A co bych tak ještě na dobrou noc dodal ? Ano, samozřejmě, díky Oldovi za pozvání a útočiště, příjemný obraz a dobrý zvuk a samozřejmě OLYMPICU zdar a rocku zvlášť, vážení posluchači této rockové českolovenské legendy.
  Kdo oželel kachničku velikonoční, určitě nelitoval, kdo neoželel , a ochutnávku olympických písniček nemohl navštívit, toho polituji ( upřímně ).
  Ahoj, Milan.
  P. S. - Na co jsem všechno ( zase ) zapomněl ?

  Zpět

  Leden 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Praha - V.I.P. (uzavřená akce)
  Londýn (UK)
  Tábor - Olympic tour 2019
  Mladá Boleslav - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.