Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Nejlepší sóla
  Saytka, 26.01. v 21:35

  Tak se vsadím,že na tomhle se zde sotva shodnou dva lidi,ale zkusím to....:D:D zkuste říct, které sólo na kytaru,basu, klávesy a bicí máte od Olympicu nejradši... já si o víkendu nad tím Sednu, projedu seznam všech alb i singlů (abych na něco nezapoměl :D a zkusím ty 4 NEJ SÓLA vybrat... při té KVALITĚ to je přímo Sophiina volba...:D

  RE:Nejlepší sóla
  semtamťuk, 27.01. v 9:54

  Zase záleží, jakej to má význam, emoce v konkrétní písničce - něco jinýho chci od rokenrolu (Já), něco jinýho od oplodňováku .. stran melodičnosti a výstavby kyt. sólíčka mě hned teď napadá třeba Neučte roboty nebo Můj klid.

  RE:Nejlepší sóla
  milanmilan2, 27.01. v 19:21

  Ahoj, tak na první dobrou

  kytara - Okno mé lásky.

  Jistě je i řada dalších, spousta písniček Olympicu má moc hezká kytarová sóla - např. Naděje dvou atd. atd. Ale když jedno, tak Okno.

  basa - určitě Sprcha, ta je na base postavená. A mimo - Olympic 20 let - 12 minutová verze Marathonu, tam je sólo perfektní a zčásti cituje i Sprchu.

  bicí - taky 12 minutový Marathon z 20 let, jako audio to nikdy nevyšlo, bohužel. Tam má to sólo tak cca 4 minuty

  klávesy - taky by se jich našlo dost a když jedna - tak Dynamit

  bonus - kytara + bicí - Nulový šance.

  RE:Nejlepší sóla
  Gepa, 28.01. v 12:40

  V tom kvantu věcí se dost obtížně vybírá. Zejména kytara - Janda píše výborná sóla. Na klávesy se toho taky dá najít vícero. Sól na bicí a basu není tolik.


  Bicí - Podivín. To solo výborně graduje.

  Baskytara - Laboratoř. Líbí se mi jak původní verze (1984), tak ta novodobější z Trilogy (2006)

  Klávesy - Dynamit (ale i Pár minut - závěrečné piano; Smečka psů - asi je to spíš mezihra nebo závěr sóla, Hit nebo život - závěrečná psychedelie, Počkej až...)

  Kytara - tady je toho hodně. Jako top bych asi dal opět z mého oblíbeného alba - Neučte roboty. ...Ale výborné je i Kyvadlo, Nulový šance, Lidi, Jako za mlada, Vůně benzínu, Záření ...

  RE:Nejlepší sóla
  Saytka, 30.01. v 18:23

  Sem to vzdal, páč vybavit si všechna sóla to by u Olympicu byla práce na roky..:D každopádně začnu basou-SPRCHA je instrumentální věc, takže tu dát nemůžu, mě se líbí strašně sólíčko v JÁ SE OHOLÍM... není dlouhé,ale skvělé,pak samozřejmě Marathon...a ještě dám třebaaaa To já si jen tak... takže asi tak..... BICÍ...tady mám strašně rád Dopis, nevím zda to je zrovna sólo,ale jooo,je to sólo :D...pak PODIVÍN(dle mě nej song na Laboratoři)...a Každý chvilku tahá pilku ten začátek...ale jak říkám na dalších 257.věcí sem zapomněl....KLÁVESY-stručně Tele, Země v každým z nás...a KYTARA?.....na to by se měl zřídit asi 100-člený tým, který by po dobu JEDNOHO ROKU :D:D bádal a hodnotil nej Djangova sóla.... takže začnu ACH.... já to sólo žeru... Nulový šance(moje dlouholetá STÁTNÍ HYMNA...;);););)...uznejte,že KDE DOMOV MŮJ jí nesahá ani po kotníky.....za úplně nej sólo dám STROM (mimochodem úplně bych na něj zapomněl,to je jen důkaz, že těch sólo je ňeurekom...... STROM=SKVĚLÝ EMOCE.....a dál?...jen bych opakoval,co už to bylo řečeno... dokonce navrhují založit vedle rádia Olympic i rádio DJANGOVA SÓLÍČKA.... myslím že v pohodě zaplní NONSTOP VYSÍLÁNÍ...;);););) to by bylo POSLOUCHÁNÍČKO.... končím,jdu si dát ČERNOU MŠI... úžasný sólo

  RE:Nejlepší sóla
  semtamťuk, 28.01. v 17:54

  Já to omezím na kytarová sóla a vynechám ta, která jsou organickou součástí písničky, coby ústřední melodie (Okno, Jasná zpráva, Dávno, případně Stejskání atd ...).
  Dále vynechám období před gibsonem, né kvůli tomu, že se mi nelíbí /často velmi, ale ten "současnej" styl Olympicu se etabloval prostě kolem roku 76 - 77. Zvuk, aranže. A takhle když to zúžím, tak to snad půjde. Večer si udělám diskotéku a hodím to sem.

  RE:Nejlepší sóla
  semtamťuk, 28.01. v 20:05

  Další omezení výběru – beru jen písničky, který se mi líběj celkově, ty další už si moc nepamatuju.
  Stran zvuku – je to imprinting (vtištění) – ale nejpůsobivější je pro mě stále Jandova hra na gibsona – s těmi hruběji „odpracovanými“ tóny, ohýbáním, přetahováním, dvojhmaty, zvláštní špínou atd .. Asi je to i tím, že se mi obecně daleko víc líbí syrový, třeba i technicky primitivnější rock než kytary ala Satriani.
  Nemusím moc ty sprinty po hmatníku, hammering a tak.
  Důležitý je nějaký emoční náboj – třeba i jen nástup sóla, i když je zbytek „do počtu“. Podle mě o tom rock je. A tak by se dalo plácat ještě dlouho.
  Z tohoto pohledu je best of 5 věcí z alba Lucerna 82, včetně úvodní „Já je znám“ Tam to prostě JE neomylně.
  Dál namátkou:
  Ty slzy, Jsem zvláštní, Černá kronika, Černá mše, STROM (studio i live) – úžasný nástup, Jen jedenkrát, ÚSPĚŠNÝ MLADÝ MUŽ, Kanagom, KYVADLO ČASU, NEUČTE ROBOTY, Můj klid, Dnes už ne (nařvanej nástup), samozřejmě JÁ (nevím, nic podobně šťavnatýho, i zvukově, v tomto hudebním šuplíku, jsem tady snad neslyšel), stále neomylně se valící Vlak, zajímavý je sólíčko v písničce „Lidi“, krásnej gibson v "Hodinách", "Klíčovým problému" nebo velmi jednoduchý zpěv kytary v „Ty máš ji nejraděj“.
  Ze sólovek určitě „Chtěl jsem si jen hrát“.
  Dále perfektně „šeredný a mohutný sólíčko v „Tak se půlím“, jedno z mála těch „metalových“ – asi kvůli robustnímu zvuku – „Nulový šance“, pak písnička, kterou moc rád nemám, ale v live verzi (30tiny, možná) nejlepší sólo – „Jako za mlada“, dobrý je psycho v „Proč a nač“, nadupanej kousek v „Tebe se nemusím bát“, líný bluesový v „Máš to těžký“, docela se mi líbí v „Jen ty a tma“, i přes to šmrdlišmrdli, nic složitýho, ale účelné a parádní žihadlo je rnr sólo v „Pohlazení skoro jako láska“, hezky vystavěné je v „Kanagomu“. Z Bigbítu se mi, kromě „Klidu“, asi nejvíc líbí sólo v „Manekýnách“. Další moc pěkné, oplodňovací sólo je v „Krása dýmů“, celkově dobrej úlet je „To já si jen tak“, z novějších ještě třeba „Perpetuum mobile“ a z Kaťat se mi líbí třeba v „Řekla jsi“ a v „Nemám páru“.

  Určitě jsem na něco zapomněl, ale tohle jsou zhruba ty moje 4 best of.

  RE:Nejlepší sóla
  Gepa, 29.01. v 9:10

  Gibson ….. Mně ten zvuk kytary z osmdesátek přijde zatím nepřekonaný. Hlavně Ulice, Laboratoř a jaštakš ještě Kanagom – na Prázdninách mi přijde ještě takový technicky nedopečený (zdůrazňuji, že myslím zvuk kytary). Na Bigbítu – byť tu je stále Gibson – je kytara bohužel strašně moc utopená a pak už nastoupil Ibanez. Jako nic proti, pořád je to čitelný Olympic, ale Gibson je Gibson.
  Muzika je o emocích a spíš jde ještě dál. Je to fráze – ale pro mě osobně je muzika lék. Speciálně v týhle době je to moje antidepresivum. Za poslední rok poslouchám i mnohem víc klasiku, fakt mi to pomáhá… ale to už je jiná diskuse.
  Výběr nechám výběrem, to je individuální a v lecčems se překrýváme, … ale "Proč a nač" – tu jsem si už vůbec nevybavil, až jsem si říkal, jestli ses nespletl nedal tam něco od někoho jiného. Tak jsem musel hledat…. inspirovalo mě to k poslechu celého alba (Dám si tě klonovat). Ono nepatří k mým oblíbeným, ale docela jsem se do něj zaposlouchal a některé pasáže tam tak nějak znovu objevuji….

  RE:Nejlepší sóla
  semtamťuk, 29.01. v 17:17

  Taky jsem si zas něco znovuobjevil, to je dobrej impuls. Teď zrovna Dopis - tam ta kytara taky krásně zpívá, není to "sólo", spíš ústřední melodie, tu náladu to udělá. Pěkná melodie. Na to má Janda asi patent.

  RE:Nejlepší sóla
  semtamťuk, 30.01. v 14:45

  A tohle live taky vůbec není špatný - závěr Jednou:
  https://www.youtube.com/watch?v=mGMOGRMskg8">www.youtube.com/watch?v=mGMOGRMskg8\">www.youtube.

  Zpět

  Únor 2021
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  Val. Klobouky - Olympic tour 2021
  Litovel - Olympic tour 2021
  Bílina - městské oslavy
  Litomyšl - Olympic tour 2021

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Klip k písni Pálím tvář
   24.02.2021
   Dne 23.2.2021 proběhla premiéra klipu s písní Pálím tvář z nového alba Kaťata. Podívat se na něj můžete na našich internetových stránkách.
  • Rozhovor s Petrem Jandou pro MuzycznaPolska.pl
   27.01.2021
   Olympic tentokrát na Polském webu - muzycznaPolska.plRozhovor a videozdravice.
  • Natáčení klipu k písni Nemám páru
   18.12.2020
   Petr Janda včera natáčel na Václaváku klip na píseň Nemám páru. Sekundovali mu Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar, Marta Jandová, Michal Malátný, Petr Kolář, Antonín Panenka a Michal Pitkin. S otatními členy Olympiku proběhne natáčení v lednu. …
  • Olympic na Frekvenci 1
   07.12.2020
   Petr Janda byl dnes 7.12.2020 hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu. Zítra ráno ho můžete vidět v ČT ve Studiu 6. Ve středu 9.prosince od 9:00 si můžete poslechnout celou skupinu Olympic na Frekvenci 1.
  • Poděkování Petra Jandy
   04.12.2020
   Milí fanoušci a přátelé, jak víte, podstoupil jsem nedávno vážnější lékařský zákrok – srdeční katetrizaci. Samotný zákrok i ostatní vyšetření dopadly výborně a já bych rád touto cestou jmenovitě poděkoval všem lékařům a sestřičkám, kteří se o mě v…