Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Ulice. Ulice ? Ulice !
  milanmilan2, 09.08. v 19:19

  Ano, takže Ulice v provedení Zlaté edice je tady. Co přináší je stručně zrekapitulováno v nabídkovém sloganu Supraphonu. Vnitřní plastový obal je nyní černý, mimochodem, myslím si, že černý obal slušel nejen Ulici na LP, ale i LP Prázdniny na Zemi, modrá Laboratoř s jiným autorem obalu se mi už tak nelíbila. ( 2 x Alan Pajer, Laboratoř Pavel Jasanský ), píši z hlavy, doufám, že jsem je nepřejmenoval.
  Písničky Tváře slov a Ulice II jsou nyní rozděleny do dvou samostatných, už nejsou rozděleny pomlčkou jako na LP.
  Bonusy, jasně, singlová klasika té doby, jen v dobrém slova smyslu. Nic víc, zrovna tak jako ta písnička č. 16, a nic míň. Přesto z doby kolem Prázdnin a Ulice zůstávají nevydané Bloumám, Mezitím, Kolumbus ad. Takže možná ? někdy příště.
  Mezi bonusy jsou pak i velmi speciální bonusy. A to ty z Trilogy 2006, budiž. Proč na Prázdninách nebyly ty z Prázdnin 1991 či 2006, to už se asi nedozvíme. Naskýtá se tedy logická otázka, kdo ve finále rozhoduje o konkrétních skladbách, které jsou na CD zařazeny ? Podle obalu Tůma, protože vybral a sestavil. Editorem je Deniš ? Ještě někdo další ? Zajímavý je bonus č. 17 - live z Lucerny 1982. To je docela zajímavé, možná zrovna skoro tak, jako Nech to být z Marathonu na Prázdninách. Že by se už s Olympic v Lucerně 1982 nepočítalo ? Nebo ano, a písnička tam bude znovu ?
  Papírový přebal vzadu ukazuje líc původního LP, zadní strana tam opět umístěna nebyla. Booklet to tentokráte napravil, na vnitřní dvoustránce je fotka téměř totožná se zadní stranou původního LP. Vytečkovaná umělecká fota - 4 x, uvnitř jsem nepochopil. Ještě tak tam, kde jsou podkladem pro text, jinak nikoliv.
  Doufání v anglickou verzi Okna mé lásky skončilo, jasná zpráva. Dobový tisk psal někdy v 1983, že anglická verze Okna měla ve Francii a snad ještě Portugalsku docela slušný ohlas. Že by to tehdy hráli z vývozního LP The Street ? Asi ano, my takové štěstí hrát si jej z CD už mít nebudeme.
  Sleev-notes Tůmy jen opakuje dobové vesměs známé skutečnosti, + čerstvý zážitek s Jasnou zprávou a Výroční cenou OSA. Uvítal bych přece jenom zasvěcenější průvodní slovo. Jak se Ulice skládala, v jaké atmosféře se nahrávala, názory členů na tehdejší koncertní provedení ( tehdy jasná BOMBA, na rozdíl od scény Trilogy 2006 ), jde jen o můj názor, atd. Nic takového. Chybička faktická v bookletu jen maličká, Trilogy 2006 bych už asi za LP neoznačil, 3CD by znělo trochu lépe.
  A jaká tedy ULICE je ? Ano, ano, aspoň mne FANTASTICKÁ. Nadupaná. Tepající. Lyrická. Zdravě agresívní. Perfektní zvuk. Skvělé Rytířovy texty. Výborné Jandovy melodie a aranžmá. Kytarové sólo v Oknu bych hrál od rána do večera, kdybych to uměl, samozřejmě. Takže vřele doporučuji vlastnit, jde o klenot. Dopisuji, aparatura už na disk čeká a dnes večer, se nic jiného hrát nebude. Howgh. Pozdravuji veškeré fandy Olympicu, a Olympicu za Ulici znovu děkuji. Milan.

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  imagi, 10.08. v 6:26

  Tak líp už to snad napsat nešlo...

  Taky mi přijde, že na Zlatých edicích se prodávají písničky několikrát, hlavně jde o to zaplácnout místo, chybí koncepce, logika a pak skutečný význam slova "bonus", který vlastně bonusem ani není... Nakonec pro běžného konzumenta hudby to je dobré, to jen my fajnšmekři trpíme podivným výběrem skladeb (o to víc, když to dělal Tůma).

  Myslím, že už se to tady propíralo - ale je nějaká šance slyšet The Street a Laboratory? Holiday mám LP nalezené jako perlu před x lety v bazaru, Hidden in your mind jsem si normálně koupil, ale anglickou Ulici znám jen jako obal z fotky... Možná někdy v knihovně...

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  Traverza, 10.08. v 10:54

  Mohu jen souhlasit,chybí na Supraphonu osoba,která by to krásně seskládala a dala tomu co patří.Škoda,že Karel Knechtl není mezi námi,veřím tomu,že kdyby to dělal on bylo by to mnohem lepší obsáhlejší a veřím,že i spousta rarit by se tam objěvila.

  Anglická alba mám všechny chybí mi pouze Handful,ale ten je zpíván česky.

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  Milan, 12.08. v 10:01

  Jinak z bookletu se např. dozvíme, že koncert Trilogy se uskutečnil v Sazka Areně 18. listopadu 2007, to jsou paradoxy ... Takže všechno máme před sebou !

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  Robas, 13.08. v 13:01

  Nehledě na to, že toho 18.7.2007 se nejednalo o 2 CD (navíc to má být 3 CD), ale o DVD s filmovým záznamem Prázdnin a Ulice :-)

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  Gepa, 22.08. v 18:56

  Tak jsem se taky konečně dostal k tomu, abych si poslechl Ulici coby zlatou edici (ZE).
  Nejdříve tak trochu navážu, ale poněkud kritičtěji.
  Úlet č.1: Originální obal do černa je hezký (ten na Laboratoři není horší :-)), ale je naprosté faux pas vybrat černou jako podklad pro ZE , protože ten originální obal se po sundání krabičky na černém pozadí úplně ztrácí.
  Úlet č. 2: Bonusy nepřekvapily - bohužel. Bonusy z Trilogy tam podle mne neměly být. Dát jako bonus skladbu z (troj)alba, které vyšlo teprve před třičtvrtě rokem?? A kdyby jen jednu, tak to možná ještě skousnu ale hned tři (?!) - to je asi světová rarita. Ale co, místa dost! Bonusy z LP The Street? Kde žijete? :-D Přeci tam musíme nestrkat skladby, které vyšly již na x cédéčkách před tím. (I když ta Jasná zpráva ... ta byla asi fakt povinná.) K bonusům ještě jednu poznámku. Oproti předešlým ZE u nich chybí údaj "Dokončeno 5.6. 198x" , je zde pouze rok vydání.
  Úlet č. 3: (Taky již tradičně) booklet - souhlasím. Taky ho moc nechápu ... nejen ... to ... tečkování ... Ve slušných reedicích (bohužel jen ve světě) bývá obvyklé dát i zadní NEZMĚNĚNOU stranu v maximální CD velikosti někam do bookletu. Na přední stranu si vydavatel obvykle nedovolí sáhnout.
  Mimochodem. V textu pana Tůmy jsem nenašel , že Trilogy je LP ale doubleCD (namísto trojCD).

  A teď pozitiva!
  Zvuk!
  Souhlas s milanmilanem2. Zvuk je naštěstí tradičně výtečný. Dokonce si myslím, že po Želvě Ulici remastering (Oldřich Slezák) prospěl nejznatelněji. Žádný nástroj se neztrácí, ale krásně ho slyšíte - čistě. Zvuk je naprosto super. Už jen kvůli němu ta alba kupuji znova na CD. Oproti originálu je na této Ulici ještě jedna změna. Skladby se nepřekrývají, ale dozní celé. Například Okno mé lásky začne, aniž byste v něm ještě slyšeli doznívat Ulici I a naopak končí, aniž by Vám do toho "lezla" basa a bicí z Úspěšného mladého muže. Tam kde na sebe skladby hudebně přímo navazují (Úspěšný mladý muž - Tváře slov - Ulice II, nebo Každý den - Ulice III) vše zůstává při starém. Mně osobně se to líbí a beru to jako plus, i když možná někdo konzervativnější bude namítat, že už to má naposlouchané s překrytím písniček.

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  imagi, 23.08. v 8:15

  Tak já tedy jsem ta konzerva, protože to prolínání je prostě originální. Je to záměr (ty to píšeš, jako by tě to rušilo), který zapadá do té myšlenky suity, příběhu, kompaktnosti... Prostě bomba, dodnes ty přechody mám rád, i když samozřejmě jsem zpozorněl, když jsem se dostal (už dříve, třeba na singlech, kazetě Akorát nebo LP 25 let) k nepřekrytým verzím. To se mi taky určitě líbilo, že jsem to slyšel "až do konce", ale po pětadvaceti letech Ulici rozsekat, a tím ji víceméně pozměnit, to jsem nějak moc nepochopil...

  Ten kdo ji slyšel až dnes ze Zlaté edice, tak možná neví, jak to bylo hezky provázané, jako je sám život...

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  Gepa, 23.08. v 9:15

  Já tvůj názor chápu. Dokonce si myslím, že ho bude sdílet většina fandů. Že by mě to rušilo - jak kdy. Ty původní přechody nejsou násilné, naopak to je originální. Ale verzi na ZE vítám ze dvou důvodů.
  1) Bez prolínání se daly slyšet jen pecky jako Okno mé lásky, Já .... Takovou Černou mši za nukleárního boha nebo Mladého muže jsem slyšel "nerušeně" (upozorňuji na uvozovky ;-)) poprvé! Celé Ulice I a II taky poprvé!
  2) Když si naprogramuji na přehrávači své pořadí písniček - což dělám často - nebo když dám přehrávat v náhodném pořadí, tak ty dozvuky zní vyloženě rušivě.
  Zkrátka. V tomto případě si asi nechám i reedici z počátku 90-tých let.
  A k tomu životu. :-) Já i v životě "segmentuju", "nemíchám" věci, pokud to jde. :-) Ale to už je o něčem jiném...

  RE:Ulice. Ulice ? Ulice !
  imagi, 24.08. v 0:19

  Samozřejmě, že pro nás skalní je to spíš přínos, ty oddělené skladby. Ale vem si, že si to může někdo koupit poprvé, nebo na doporučení, že to je dobrá hudba. Pak si myslím, že o dost přijde...

  Ovšem velká pravda je, že pouštět si to v přeházeném sledu mi taky příšlo díky tomu prolínání dost divoké, to prostě nejde.

  Prostě je to jak v životě, úspěch se prolíná s neúspěchem, těžko se to odděluje... Ale to jsou jen takové kecy, každý to vidí jinak. Mě to prostě okouzlilo, protože v té době jsem byl zhruba "ve věku patnáct let", a dneska když si to pustím a zavřu oči, tak jsem tam zas...

  Zpět

  Duben 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930
  Orlová-Lutyně - městské oslavy
  Milovice - festival
  Miroslav - festival
  Holýšov - festival

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Remastering alba Prázdniny na Zemi
   01.04.2020
   Olympic po čtyřiceti letech znovu vydává legendární album "Prázdniny na Zemi". Zvuk se dočkal remasteringu z pásů, obal zase rekonstrukce z původních diapozitivů Alana Pajera. Formát CD je navíc napěchován až na maximální možnou osmdesátiminutovou…
  • Další živá vystoupení
   01.04.2020
   30.března jste na FB mohli sledovat opět Petra Jandu - Live z Propasti a dne 31.3.2020 Milana Brouma. Videa jsou stále ke zhlédnutí na našem FB.
  • Konkurz na nového klávesáka
   27.03.2020
   Skupina Olympic vyhlašuje konkurz na klávesáka. Prosím zájemce , aby poslali životopis (hudební) , hráčské vybavení, po případě i nějaké přidružené nástroje, vztah k Olympiku a znalost repertoáru, hudební vzdělání, věk a bydliště. Jako doplněk…
  • Výpověd Jirky Valenty
   27.03.2020
   Milí příznivci skupiny Olympic, výpověď Jiřího Valenty není pro nás nějakou novinou. Očekávali jsme ji už delší dobu. Jirka prostě není v pořádku a každým dnem se jeho stav zhoršoval. A co bude dál s Olympikem??? Vyhlašujeme konkurz na post…
  • Dalši přeložení koncertů
   25.03.2020
   Přátelé, zde nové termíny přeložených koncertů: Opava původně 2.4., potom 28.5. - konečný termín 20.9.20 Mohelnice původně 3.4., potom 29.5. - konečný termín 18.9.20 Bechyně původně 23.4. přeloženo na 16.9.20 Litomyšl původně 24.4. přeloženo na …