Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Rozhovor v Týdeníku Rozhlas
  Jeff, 17.01. v 12:45

  Dobrý den, chtěl bych poprosit znalce o pomoc. Minulý týden vyšel rozhovor s Petrem Jandou a píše se tam: "Název Olympic vymyslel první manažer kapely, inspiroval se stejnojmenným klubem ve Spálené ulici. Neštval vás ten název někdy, nezvažovali jste přejmenování? Tendence k tomu v šedesátých letech byly. Za prvé nám zněl Olympic moc řecky, za druhé nás to spojovalo s olympijskými hrami, což se k rokenrolu vůbec nehodilo. Jenže najednou byla na světě Želva a měnit název kapely už bylo těžký. Vadí mi ale vlastně dodnes. Názvy jako Beatles nebo Rolling Stones se mi líbily hned, Olympic mě nebavil, abych pravdu řekl. Taky zněl moc anglicky, proto vám ho komunisti pozměnili sami. Na konec nám dali písmenko „ká“. Původní „céčko“ bylo v sedmdesátých letech zakázaný, a tak je na deskách ze sedmdesátých let nápis Olympik. Až po revoluci jsme to vrátili na původní Olympic." Prohlédl jsem všechny desky co mám (chybí mi asi šest singlů z šedesátek)a nikde jsem nenašel název Olympik, ani na etiketách. Bylo těch obalů víc verzí nebo jak to je? Díky.

  RE:Rozhovor v Týdeníku Rozhlas
  milanmilan2, 18.01. v 19:43

  Že by ?

  RE:Rozhovor v Týdeníku Rozhlas
  PetrHK, 01.02. v 8:49

  Ahoj, taky jsem si dal práci s tím, že jsem prohrabal všechny SP z té doby, ale nápis OLYMPIK jsem tam nenašel. Tady je to asi od PJ trochu fabulace... V novinách se název Olympik objevoval v té době opravdu ale dost často, byl i na plakátech při různých slavnostech (ne na oficiálních plakátech skupiny). V časopise Signál (tuším armádní časopis, který psal i dost o festivalech) to snad ani jinak nebylo, ale třeba v Melodii si to nevybavuju.
  Ale jinak ten rozhovor stojí za přečtení, PJ tam mimo jiné korektně komentuje i ty 2 kritizované tady skladby z Trilobita a jeho texty... (mimochodem moc pěkná deska i s těma všema výhradama, co se tu propíraly a s mnohými se ztotožňuji). Petr

  RE:Rozhovor v Týdeníku Rozhlas
  zeleznik2, 01.02. v 13:33

  Všeobecné známo, že název Olympic(k) vymyslel první manažer skupiny Josef Smeták, který v kapele také hrál na kontrabas. Uvedeno třeba v knize Milana Tůmy Čtyři po ránu a pak hned zase spolu. Ikdyž v poslední době jsem slyšel i verze, že už nikdo neví, kdo to vymyslel. Také pánové Šimek s Grossmannem mohli, být považováni za spoluautory názvu, neboť v jejím sále Olympic na Příkopech kapela vystupovala..

  RE:Rozhovor v Týdeníku Rozhlas
  milanmilan2, 01.02. v 18:59

  Ahoj, je to skoro jako rádio Jerevan. Smeták podle všeho nic vymýšlet nemusel, převzal se název podle klubu, který se povětšinou uváděl jako Olympik, byl to divadelní klub a otevírali jej v listopadu 1960. Je ale ve Spálené ulici, a tam visí dosud nápis, ovšem jako Olympic. Že by byl kdy na Příkopech, pochybuji, tam byl klub Sluníčko, dole pod Dětským domem. Ten spisovatel a publicista je sice Tůma, ale ne Milan, ale Jaromír, Tůma pouze v bookletech k CD Zlatá edice překřtil Petra Hejduka jménem hokejisty Milana Hejduka, takže tys mu to teď vrátil a jste si kvit ( ová ), a je to spravedlivé a tak je to správné a tak to ma byť, je to tak v tej brožuře - vázaně fakt kniha nikdy nevyšla, a jmenuje se - Čtyři hrají rock - Jasná zpráva o skupině Olympic. Není tedy možné, aby to psal JT v této knize, protože autorem vázané knihy Chvíli po ránu a zase znovu spolu, je osoba velmi povolaná - Pavel Chrastina za přispění Jeňýka Pacáka, ovšem též někdy zvaným Strýček, Sorry a Kytička, tedy sorry jako. Uffff.

  Zpět

  Říjen 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Jirny - Olympic tour 2019
  Bratislava (SK) - Chart show
  Kladno - Olympic tour 2019
  Ústí nad Labem - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.
  • Zkoušky na Želvu
   30.03.2019
   Olympic na Propasti zkouší repertoár z prvního LP Želva. Tyto skladby pak zahraje 15.4.2019 v Doupěti na Praze 6. Celý živý koncert uslyšíte v květnu na Rádiu Impuls.
  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.