Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Jedeme, jedeme
  semtamťuk, 18.12. v 19:00

  Dal jsem kompletně celý CD (zlatá edice), dlouho jsem to neslyšel. Je to pravěká, ovšem parádní jízda. V M.B. tenkrát vyšly výborně Tobogán, Kiki, Mr. den, Sluneční píseň nebo 5 cestujících (i s tou vypadlou kytarou v úvodu). Písničky s vypjatými vokály nebo uvolněnou náladou (Danny, Anděl, Tramp) moc nefungovaly, ale něco z těch výše zmíněných by si zasloužilo zařazení do repertoáru (alespoň příležitostné). Krásná deska.

  RE:Jedeme, jedeme
  Lockeroom, 19.12. v 8:21

  Nesouhlasím s tím, že by něco nefungovalo. Za mě je to perfektní deska. Zdeněk Rytíř tu byl v životní formě - nádherné texty.
  Škoda, že zapadl Anděl ( který na desce není, jen na CD zlatá edice ) - to je geniální skladba po hudební i textové stránce.

  RE:Jedeme, jedeme
  semtamťuk, 19.12. v 18:46

  Myslel jsem ty živé verze v Malostranské besedě 2011. Jinak perfekt totální, mám ji rád. Ve své době světová, texty, celková nálada

  RE:Jedeme, jedeme
  Lockeroom, 20.12. v 13:51

  Kdyby tam byly i Otázky a Dynamit a možná i Kufr a Anděl, tak by to bylo určitě nejlepší album Olympiku ever.

  RE:Jedeme, jedeme
  semtamťuk, 20.12. v 18:26

  Souhlasím. Cituju jeden odkaz na Youtube: Krásná ruční práce. Dodám - vzácně vyrovnaný zvuk! A někde vpředu by určitě byl (opět cituju: "popěvkový") Pták Rosomák. A poslední citace z anonymních zdrojů: "Nebuďte strážci majáku!" A proč ne. Anebo to dotyčný myslel jinak .. Teoreticky bych měl spadat do nějaké té éry 80. let stran uvařených hormonů, ale to je blbost. A k P.Vrbovi - líbí se mi i věci, které psal na desky po Dávnu (př. Proč a nač). Určitě to zvedalo lajnu, podobný týpek chybí.

  RE:Jedeme, jedeme
  brňák, 31.01. v 1:06

  Anděl měl krásný nostalgický TV klip, škoda, že se nedochoval. Odehrávalo se to v jedoucím vlaku. Pamatuji se, že tam Pacák stál na otevřené zadní plošině vagónu (tehdy takové vagóny ještě jezdily) a zpíval. Tipl bych rok 1971.
  Mělo to takovou lehce on-the-road atmosféru...

  Tehdy v telce se takové klipy vysílaly mezi pořady (říkali tomu Chvíle pro písničku). Asi než vždycky technici přehodili pásy pro další pořad.

  Tak to bylo třeba něco ze Studia A, Semaforu nebo z Malej televíznej hitparády (pamatuji třeba Medulienku), Gott, Matuška, Neckář, Olympic...

  Později už byly klipy mezi pořady nahrazeny "Koťátky" (aneb Za chvíli další pořad).

  Petr

  RE:Jedeme, jedeme
  PetrHK, 01.02. v 8:32

  Ahoj. Na ten klip si taky pamatuju. Tohle období jsem již zažil i na koncertech a deska Jedeme, jedeme bylo i 1. LP, které jsem si od Olympiku koupil (když jsem si pořídil gramofon...). Zpětně mám toto období v historii Olympiku asi nejraději (souhlas s názory, že singly z této doby ještě předčily i LP Jedeme, jedeme). Mockrát jsem si říkal, jak by Olympic vypadal, kdyby odešel jen Pacák a zůstal by Hauser...

  RE:Jedeme, jedeme
  Lockeroom, 01.02. v 11:59

  Asi by to bylo dost podobné. Hauser moc výrazný nebyl a tehdy doba rockové hudbě nepřála. Ale těžko říct.

  RE:Jedeme, jedeme
  zeleznik2, 01.02. v 13:30

  Jan Hauser byl skvělý muzikant, ale naplno se projevil až ve skupině Flop. V Olympicu a předtím v Apollobeatu nebyl až tak výrazný, ale Pavla Chrastinu nahradil celkem dobře. Zdeněk Rytíř by asi tak dobrý nebyl, ale zase by fungovalo v kapele spojení jako za Chrastiny..textař - skladatel.

  RE:Jedeme, jedeme
  Lockeroom, 01.02. v 11:57

  Toho klipu je škoda. Ty vlaky si ještě pamatuju, na podobné plošině stojí i Mirek Hoffmann v klipu Oranžový expres. :-)
  Píseň Anděl je tak trochu zapomenutý klenot české pop music. Třeba ho někdo znovu objeví v nějakém coveru podobně jako Bon soir, mademoiselle Paris.

  RE:Jedeme, jedeme
  Poetry1, 19.12. v 21:36

  Pridavam sa. Myslim, ze ide o dost podcenovany album - vseobecnny narativ j (to, co som najcastejsie cital) e taky, ze top boli prve dva albumy a potom az prve dva z Trilogie.

  Osobne mam Rosomaka aj Jedeme radsej ako Zelvu.
  Osobne sa mi z Retra pacili vsetmky, ktore spominal Semtamtuk, ale aj Danny.

  Myslim, ze takmer vsetky Rytirove texty z tohto obdobia su skvele, osobne zboznujem aj Nautilus pre V. Neckara, co je, myslim tiez rok 1970.
  Naklepsie texty podla mna napisal Z. Rytir prave pre Olympic a Neckarove albumy s O. Petrinom a jeho pry solo album.

  Pri P. Vrbovi mam (az na par vynimiek, ako napr. brilantna Davno) radsej texty ktore sa oobjavili na olympickych singloch, nez tie allbumove. Aspon v pripade Olympicu.

  RE:Jedeme, jedeme
  semtamťuk, 20.12. v 18:48

  Rytíř pro Neckáře - Příbehy, písně, balady - to je VŠ československé textařiny. A co se týče Olympiku, jsem přesvědčen, že (po Chrastinovském období) právě Rytíř tu kapelu znovuudělal, písničky měly kompaktní, chytrý texty, podobného naturelu, žádný bublinový výplně a lidi si to nespojovali (jako ostatně dosud a čím dál hůř) s textařem, ale s Olympikem. Trilogie by nefungovala, nebýt Rytíře. Ještě, že (jak Django píše na stránkách P. Vrby) po určité období to spojení dvou fungovalo. V podobným duchu, jako dnes - deska - 5 odlišných textařů - by ten vjem Olympiku byl úplně jiný. Ztratí se nálada, napojení. Ping pong. Dobře, Jandův rukopis tam je, ale to je prostě 50% úspěchu. To spojení Chrastina, Rytíř a Vrba - Janda - nahrazovalo fenomén komplexních autorů (dnes Nick Cave, Springsteen, Petty, Morrison, Taylor a pod..). Škoda, asi už to jinak nejde.

  RE:Jedeme, jedeme
  milanmilan2, 21.12. v 19:12

  Ahoj, Příběhy a Písně určitě. Balady jen po stránce textové, protože jsou to nově natočené verze. A Příběhy textoval Kantor. Jinak bude nutné se smířit a vyrovnat se s tím, že osobnosti Borovec-Rytíř-Vrba už prostě nejsou a nebudou k dispozici. Tečka. Konec. Šlus. Musí si poradit sami. Milan

  RE:Jedeme, jedeme
  semtamťuk, 24.12. v 11:57

  O to nejde. Psal jsem o principu 1 - 2 textařů (nejlépe podobného stylu). V pátek jsem byl na Framusu (plus Redl host) a tam je to taky jasný - plus mínus ŠRUT (bohužel již taky básní v nebeským baru). A to opět dělá náladu desek. Né kolekce různých pokusů, byť občas povedených. Musí si poradit, no jasně. Tak jim fandím. Ovšem v momentě, kdy jako propagaci nový desky sami odfajfkujou "Ještě jednou chtěl bych býti …" (byť s dojemným podtextem), tak by jim možná někdo ještě poradit měl.

  RE:Jedeme, jedeme
  milanmilan2, 26.12. v 22:21

  Ahoj, ale to víš že o to jde. Dnes najít 1-2 textaře, kteří dají albu-programu " ksicht " se mi zdá být téměř nemožným. Ani v minulosti to nebyl Borovec nebo Oulík, určitě hodně Vrba, určitě hodně Rytíř, ale ti nepatřili přímo do kapely, byli " jen " hodně blízkými spolupracovníky kapely a Olympic měl v jejich osobách hodně velké štěstí v tom, že i když textovali pro celou českou pop-music, tak si kapela úroveň pohlídala. Pokud bych zabrousil hodně do minulosti, tak ideální byl basák Chrastina na prvních dvou albech, byl přímo v kapele. Pokud bych s hodně velkou dávkou fantazie připustil, že by se basy v roce 1969, nebo 1971 mohl ujmout Rytíř, což by asi nikdy nebylo na stole, tak pak bych mohl připustit, že by Rytíř zásadně ovlivnil kapelovou tvorbu. Leč nestalo se tak a ta musel Janda střídat řadu jiných textařů, Oulíkem ( soudcem Nejvyššího soudu ) počínaje a lékařem Babulou konče. Rytíř opravdu zásadně dlouhodobě ovlivnil kariéru tak Petra Spáleného, kolem let 1978-1980 Dítě Štěstěny, ale hlavně pak Tučného koncept Posledního kovboje, kde se zásadně podílel nejen na textech, ale myšlenkovém konceptu prezentace, včetně duetů a koncertů. Po Trilogii jej v albech pro Olympic nahradil Vrba, a hlavně na jeho textech stál Olympic i v singlové produkci v letech 1979-1990. Obor textař se, pokud je mi známo, nikdy nikde vystudovat nedal a tak je tomu, zdá se mi, doposud. Že by v současnosti někdo, kdo není přímo v soukolí kapely, dokázal na požadované úrovni otextovat smysluplně celé album, to si myslím, je tak nějak sci-fi. Singly se nedělají, živit se s tím nedá, cd se prodávají v jednotkách tisíců, a kdoví jestli. Možná, říkám možná, by Fencl utáhl tak 5-6 písniček alba, ale přesvědčen o tom nejsem. O tom se musel přesvědčit i PJ, když, zřejmě z nouze, udělal asi 9 textů z Karavany, jsou to texty muzikanta, kterému nechybí nápady, ale ty vyžadují oponenturu, revizi a kritiku. Někde krátit, zpřehlednit, údernější slogan, hezký příběh a stihni to dát do 3-4 minut, že. A stran Jsi moje a Ultrazvuk ? Určitě jsou to ty lepší od PJ, ale éra profi textařů je nenávratně pryč a málokdo ze zpěváků a hudebníků je schopen dlouhé roky psát na lepší úrovni smysluplné texty. Na první dobrou, z oblasti pop-music, mne napadá jen Žbirka. Jsem zvědavý na novu desku, třeba by na Ultra ani moc textů být nemuselo. Dobrou. Milan

  RE:Jedeme, jedeme
  Gepa, 09.05. v 19:17

  "A stran Jsi moje a Ultrazvuk ?" ... určitě ne.

  RE:Jedeme, jedeme
  imagi, 26.12. v 23:27

  Už jsem to tu jednou psal, a stále to myslím vážně:

  Já bych si tady kolegy Semtamťuka vážil víc, než jen zajímavého diskutéra. Kéž by mi někdo tak fundovaně a výstižně chtěl radit...

  Nemyslím si, že by legenda hrála už jen ze slušnosti. Snad mi někdy připadá, že chce až moc. Výsledek je pak poněkud spletitý a komplikovaný, jako riff jinak asi nejlepší a nejoriginálnější trilobití "I am fine".

  Pro "Ještě jednou chtěl bych býti klukem" bych ruku nezvedl. Považuji za dobrý Semtamťukův nápad se o té písničce více nerozvádět.

  Energie a schopnosti nestárnout plno. Méně už je přesvědčivosti, která z těch skladeb dřív vyzařovala. A to si nemusím pouštět nějaké fláky, ale třeba "béčka" z méně známých singlů 80. let. Je skvělé, že to kapela pořád umí. Prozradily jí Nymfy, daleko nejlepší věc poslední doby.


  Ten


  RE:Jedeme, jedeme
  Synator, 14.05. v 0:10

  Zrovna Nymfy uf. Milion jiných, ale Nymfy ne. Skvělá hudba, ale promarněná příležitost smysluplného textu. Aleš Brichta občas texty umí (Santa Maria), ale zrovna Nymfy jen zapadají do soukolí muziky, smyslu ani příběhu, bohužel, nemaje.

  RE:Jedeme, jedeme
  zeleznik2, 25.04. v 16:59

  Dotaz: píseň Brouk, je to zpěv Pacák/Hauser či Pacák/Klein?

  Zpět

  Srpen 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  Šternberk - Olympic tour 2020
  Buchlovice - Olympic tour 2020
  Piešťany (SK) - festival
  Plaňany - festival

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Nové album KAŤATA
   07.08.2020
   Skupina Olympic dokončila nahrávání nového alba KAŤATA. Schvalovací poslech proběhně 14.8.2020 ve Studiu Propast za účasti Olympiku a vydavatelské firmy Supraphon.
  • Duet Petra Jandy a Petra Koláře
   07.07.2020
   Pošlete hlas duetu P.Janda a P.Kolář - Ta holka ? Písnička je zařazena do hitparády Česká dvanáctka - hlasovat můžete zde a písničku si můžete poslechnout zde.
  • Živááák radia Impuls
   01.07.2020
   Petr JANDA dnes živě z hudebního klubu Doupě od 20:00 na Rádiu Impuls.
  • Olympic 2020 - Stálý host
   09.06.2020
   A je to tady!Po pečlivém vyhodnocení konkurzu na našeho nového klávesáka, jsme se v kapele jednomyslně shodli na tom, kdo se jím stane. Nebylo vůbec jednoduché vybrat, protože všichni čtyři kluci hrají skvěle a bylo super si s nimi zahrát. Ale…
  • Konkurz na klávesistu - Filip Vavřička
   09.06.2020
   A jako poslední medailonek Filipa Vavřičky.