Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Trilobit
  Gepa, 28.08. v 11:57

  Teda... tak teď mě dostali. :-D Jsem projížděl na supraphonline, co nového a koukám: Olympic - Trilobit. Nějak mi v tu chvíli nedocvaklo, že název nového alba byl už avizovaný. A jak jsem koukal na ten bal, tak jsem si říkal: "Že by existovala anglická verze Želvy a já to nevěděl?" Až když jsem se kouknul na názvy písniček - třetí počínaje - tak mi bylo jasné, o co jde. :-D S tím obalem je to dobrý nápad. Líbí se mi to. A těším se na písničky; vyjde 14.9.2018

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 28.08. v 20:14

  Taky se těším.

  RE:Trilobit
  Kraf, 28.08. v 23:44

  :dvojka.rozhlas.cz/ceska-dvanactka-7230427
  Na čr dvojce už je skladba " Jsi moje " zařazená jako novinka !!

  RE:Trilobit
  Kraf, 28.08. v 23:48

  Jejda a ono je to tady už vlastně avizovaný v novinkách ..... tak přece jen to tady nespí

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 12.09. v 19:15

  Objednáno jest, do sbírky, studijní důvody atd ... a dle intuice a ukázek cejtím, že tam budou dobrý věci, samozřejmě ty úplně jiné, než co jdou do rádia nebo do playlistu.

  RE:Trilobit
  Gepa, 14.09. v 8:15

  Já si pro CD dojedu dnes na Čerňák, teď před otvíračkou to ukazuje 30 kusů, mně bude stačit jen jeden z nic :-). Pak mě čeká cesta autem, tak počítám, že to půjde minimálně 2x dokola. 21. album - oko bere, ne?

  RE:Trilobit
  tuctuc, 14.09. v 10:26

  Zdravím všecny příznivce Olympicu!
  Nevíte někdo, zda vyjde Trilobit i na vinylu???

  RE:Trilobit
  Gepa, 14.09. v 12:59

  Nikde jsem nezaznamenal, že by se o vinylu uvažovalo. Ale nevím.

  RE:Trilobit
  Jirikczech, 14.09. v 19:07

  Loděnice nestíhají, vinyl bude v listopadu. Anžto na CD je 14 skladeb, doufám že na vinyl jich dají jen deset. Moc by mne potěšilo, kdyby se na vinyl nedostaly skladby č. 7., 8., 9. a 13., zvláště u prvních tří ty "rádobyrýmy" tak rvou za uši, že se vůbec divím, že něco takového má Olympic při svém renomé odvahu dát na vydaný titul. Bez výše uvedených písniček by mohla vzniknout sakra povedená gramofonová deska :-)

  RE:Trilobit
  Gepa, 14.09. v 23:31

  Počet skladeb nehraje roli. Stopáž 49:53 by se na LP mohla jen tak tak vejít, pokud to vyjde na poloviny. Já budu pozitivní. 7 (Nedáme se) považuji za jednu z nejlepších.

  RE:Trilobit
  tuctuc, 16.09. v 14:43

  To by bylo dobrý, kdyby to vyšlo.
  Já už CD ani nepouštím, jen LP desky.
  I když to občas zapraská, tak v tom slyším pořád něco, co mi na digitálních nosičích schází.

  RE:Trilobit
  Gepa, 17.09. v 9:26

  Po dlouhé době se mi na první poslech líbilo vše. Přínos hostů - spoluhráčů a externího producenta znát je - nevím, jestli nějak přímo zasahovali nebo jen inspirovali kapelu, ale aranže jsou vícevrstvé (ale stále je to Olympic), jsou tu větší instrumentální plochy - delší nápaditá sóla (ale stále je to Olympic), je tu více rocku - a to je Olympic.

  Původně jsem myslel, že napíšu něco ve smyslu tradičně výborného zvuku, využité síle vícehlasů současné sestavy, a že Jandovi to zpívá lépe a lépe - což všechno pravda je a že od Olympicu asi nikdo nebude čekat nějaký progresivní rock a to už by pravda tak úplně nebyla. Jsou tu věci, řekněme, tradičně olympické (ale výborné), ale jsou tu i ne tak úplně obvyklé.

  Na úvodní popěvek Trilobit, který je ve stylu Mám radost ze života, naváže odlehčená představovačka I´m fine, anglicko-český text - ale "mistrovi Džandovi" bude rozumět i agličtinář - věčný začátečník. Následuje melodická pomalejší vybrnkávačka na akustiku (Krásná), rychlejší rockerské Setkání, … Vlažnější střed alba oživuje Nedáme se - byť zde už padl kritický hlas, text je zpěvný, stejně jako I´m fine oddechový. Já tyhle pozitivní oddechovky mám rád; tady to odsejpá, text si rozumí s melodií. Písničky Jsi moje… je trochu škoda; to mohl být hezký ploužák, kdyby bylo více lyriky, ten epický popis dělá zejména sloky takový kostrbatý.

  Ale přichází vrchol alba….
  S ohledem na obsah zpívaného by se nabízelo napsat Měsíc 2, ale Perpetuum mobile vystihuje lépe originalitu písničky. Vynikající song, z alba můj nejoblíbenější. Těžký dusavý rytmus spolu s temnějším měsíčním textem a fantastickým psychedelickým syntíkovým závěrem. Lehké zabroušení až do téměř gothic-rockových vod. Zase - hudba a text spolupracuje. Vyzdvihnu bicí.
  Následující Víla je z jiného soudku, i když text je zase takový smutnější, ale moc povedený. Hezká basa, kytara, melodické.. Je to další klenot alba.
  Hit nebo život - on to asi každý fanoušek kapely neskousne, ale pro mě hudebně nejpřekvapivější počin;střídání rytmů, instrumentálně zajímavé; v závěru spolu v sólech soutěží kytara a klávesy. Tohle hrát musí bavit všechny zúčastněné muzikanty, ale na koncertě to asi nezazní.
  Máš to těžký na závěr. Loudavě houpavé, basující Janda; hezký text ("na nulu, na nulu, na nulu") s hezkým solíčkem na závěr.

  Na první poslech se mi líbilo vše, druhý poslech už leccos odfiltroval, ale přeskakuji toho po čertech málo. I když se to nedá říci o celém albu, kvituji návrat k rocku. Ryze rockové jsou I'm Fine, Setkání, Nedáme se, Perpetuum mobile, Hit nebo život, Máš to těžký - a podle mě albu dominují.

  Trilobit se mi moc líbí a Olympicům děkuji.

  Hezká práce.

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 17.09. v 10:46

  Pěkný textík. Je záslužné, když se o desce řekne něco víc, stojí za tím poslech.
  Já jsem ještě v očekávání. Co se týče "návratu k rocku", mám dojem, že i na předešlých bylo rockových a zajímavých - hudebně - písní dost. Bohužel neadekvátně otextovaných. Tak jsem zvědav.

  RE:Trilobit
  Gepa, 17.09. v 11:08

  Jasně. Byly rockové i na souhvězdí. A úplně nechci sklouznout do škatulkování, co je pop, co poprock, co rock... škatulky používám proto, abych nějakým způsobem uměl napsat, jak to slyším a co slyším. O škatulky ve finále nejde. A na každým ze Souhvězdí mi jich přišlo jen pár. Santa Maria, Můžeš být můj vykřičník ,...

  RE:Trilobit
  Gepa, 17.09. v 11:10

  Je tam takový místo, kde váhám, jestli jsou to klávesy nebo .. je možné, že by Olympic použil něco jako kytarový syntezátor? Asi budu za blbce, ale fakt nevím... a nebudu psat, kde to ej. :-D

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 24.09. v 18:17

  Taky jsem si to užil, přispěju do diskuse. Zatím 3 - 4 poslechy.


  Důstojný booklet, obrázky, grafika. Kvalitní zvuk (zhruba srovnatelný se souhvězdným, mám drobnou výtku, ale to až později). Špičkové instrumentální výkony, vstupy hostů jsou, myslím, většinou rozpoznatelné, v to se pitvat nebudu. Žánrově pěkně pestré, co se týče „rockového náboje“ nebo „Nové energie“ – asi srovnatelné se Souhvězdím. Texty … samostatná kapitola.
  1. TRILOBIT/Janda
  Hezká blbost na úvod, krásný velezpěv, fajn.
  2. I´M FINE/Janda
  Perfektní pompézní hardrock s vícehlasy v refrénu, vystřídaný zpěvnou slovanskou vložkou o kvetoucích sadech. Líbí se mi to moc, písnička má drive, vtip, textík vyloženě dotváří atmosféru, I´M FINE … se dá hezky zařvat (zkuste to v češtině) a celkově z toho srší radost. Nenáročná, ale jasná myšlenka – bavilo je to spolu. Doufám, že se bude hrát – třeba jako samostatná představovačka. Pro „rockery“ – jedna z netvrdších věcí v poslední době. Moc hezké šeredné bloudivší kytarové sólo. To mám rád. V rámci alba 5 HVĚZDIČEK.
  3. KRÁSNÁ/Fencl
  O. Fencl se jako jediný přiblížil kvalitním poetickým textům „starých bardů“. Cítím tam určitou nedotaženost, ale i tak jsem za to vděčný. Zde renezenční téma dobývání a rozchodu, hezké chvilky ..“ Otáčíš hlavou tak, jako že nic, jenže tvý oči mě říkají víc“ .. refrén moc obyčejnej a bohužel nedotažená pointa. Přesto z toho vylezla, zaplaťbůh, alespoň pěkná písnička. Hudebně připomínka akustických věcí z Jedeme, jedeme a okolí, řekněme. Hezký kytarový dohrávky v posledním refrénu. 3 HVĚZDIČKY
  4. SETKÁNÍ/Černý
  Stylově něco z Ó je, nebo třeba „Šílenej zvon“ z Brejlí. Razantní předvídatelný olympický bigbít. Černý nostalgicky zavzpomíná na svůj nejlepší vklad – Vlak, co nikde nestaví – a jinak to nestojí za nic. Klišé jak vyšitý. Na slovo ROCKER jsem vyloženě alergický – ať už jde o slova Jandy, Brichty nebo Černýho. Neustále mě překvapuje, jak se ty texty myšlenkově motaj kolem podobných schémat.
  Moc, moc slov. Dalo by se na to zapařit, zazpívat, ale s tím textem to prostě nejde. Není to ani písnička na mejdan.
  Pěkný klávesový sólíčko, povedená melodická linka v refrénu – ovšem s nesmyslným textem. 2 HVĚZDIČKY za poctivou hudbu.
  5. DOBRÉ RÁNO/Fencl
  Opět stylově trochu ala začátek 70. let. Hravá, akustická, jemná věc s vokály. Rozeznatelné Fenclovo oblíbené téma o „volnosti“ a toulavé náladě, zbavených potech, vyzutých botách. Podobná témata zpíval Janda vícekrát, hodně na přelomu 60. a 70. let. Ukradené housle a zbrklé fidlání – ala housle do kanálu a skála po zadku … Hudebně asi trochu moc předvídatelné, dalo se tam zablbnout víc. Pár pěkných obratů .. „Sotva někdo vzpomene jaká byla zima, když je ráj… „potoky se přemostí, v barvičkách těch všedností najdem raděj naději, good bye.“. Text těžko zapamatovatelný na nějakej mejdan, ale poetická nálada. Závěr jak ze zámku.
  Hezká, příjemná písnička. Mám rád i Dobré ráno č.1 – singl ze 70. let. 3 HVĚZDIČKY
  6. HREJ/Fencl
  Šťavnatý funky rnr, dobrej feeling, parádní piáno, pestrá hravá basa, šťavnatá kytara, dohrávky i sólo. Zde se zmíním o zvuku: Mám na to pořád stejnej názor, tenhle typ písniček snese víc špíny, falše a hlas víc ponořený do nástrojů. Text lehce vtipný,pár výborných obratů, zaplatbůh, vkusně podané téma lásky ke kytaře/muzice, volnost, těsný boty, improvizace, užít si … (Podobné náměty má Olympic prostě rád, no .. tohle je ta jedna z nejlepších variant). Těžko ale chtít po lidech, aby si to z chutí zpívali na koncertech a viděli v tom hit. Jinak nářez, na živo by mě to hodně bavilo. Určitě by to bavilo všechny, je to energie na první signální – doufám, že to Olympic zařadí.
  4 HVĚZDIČKY
  7. NEDAME SE/Janda
  Hrozně podobný tý písničce, jak Janda popisuje svůj chorobopis, nemůžu si vybavit, nemám to ve výběrech .. takovej jednoduchej rokenrol o tom, že stárnou, ale nedaj se a budou pokračovat. Překvapivé. Ale daleko razantnější než ona zmiňovaná. Refrén se při troše dobrý vůle dá i na koncertě zazapívat. Chybí chrastinovský humor – stačí občasné shození, vtípek … Sólo mě akorát zdržuje, takhle to nemusím  Ta zmínka o režimu je dvojznačná. Za hudbu 2 HVĚZDIČKY

  8. Tady si usnadním práci, ač je mi to líto. Nebudu hodnotit písničky ani řemeslně dobře odvedenou hudbu, jen obecně.
  Řekl bych, že kvalitní písničkové texty – a teď nemluvím o nějakých stupidních popěvcích, třeba o tom, že si dáme kolu, ne náhodou, že u jednoho stolu - se dají rozdělit do třech kategorií:
  a) text je silnej sám o sobě, hudba ho buď podbarví, nebo je to vyrovnaná složka. Lze s úspěchem zpívat i s jednou kytarou nebo u piána, někdy ještě vyroste (ten text)
  b) text je zpěvně poetický, někdy více, někdy méně srozumitelný, klidně i infantilní nebo mnohoznačný ale vždycky dobře zpívatelný, s citem pro rytmus a náladu a v žádným případě tu písničku neshodí.
  c) text jen dotváří atmosféru, hlas je dalším nástrojem, hlavně tam moc nemudrovat
  Můžete si sami dosadit příklady.
  V písničkách 8 a 9 nejde ani o jedno. Je to nešťastný pokus převést téma, které by třeba fajn vyznělo v rozhovoru nebo v knížce
  (a nic proti těm vzpomínkám nemám, ještě když je to věnované dámám) do písničky. Nelíbí se mi to. A opět, pokud jde o hitové pokusy – neumím si prostě představit, že si lidi – ( třeba jako geniální, jednoduchý 8 DEN) – začnou zpívat o tom, jak jejich zpěvák propadnul muzice a hrál každej den a podobně …
  9. Dtto
  10. PERPETUUM MOBILE/Fencl
  To je jiné kafe. Pěkná, mohutná věc. Perpetuum mobile – Měsíc – Slunce. V refrénů vždy po „zbloudilcům“ ta kytara tak hezky zaštěká, že mám chuť vytahovat volume. To mě přesně chybí, toho bych bral i víc. Sólo trochu jako ve Zvířeti. Text žádný zázrak, ale nezkazí to. Sevřený, jasná pointa. Hezký verš: „Slunce zaplálo, Zemi zahřálo, musí podle not hrát“ sólo v závěru fajn, na můj vkus moc předváděčka, ale to je v pořádku. 4 HVĚZDICKY
  11. VÍLA/Fencl
  Co se týče hudby – pěkná změna rytmu ve druhé sloce, hezká melodie na rifovém podkladu. Na mysl mi vytanuly Nymfy (opravdu škoda, že se nehrajou a klidně i s bohatší aranží) a úplně na začátku Danny. Ale to je, skutečně BOHUŽEL, jiná liga. Text patří do kategorie b (dle mé teorie), ale musím zareagovat podobně, jako ten blbec …“ ha, ha, ha …nechápu to !“ Škoda. Jinak zajímavá věc, trochu podobné poetice 5P („báli se, tak se opili na letní slunovrat“) i když si zase, opakovaně neumím představit, že bych, jako kdysi na kolejích, vzal kytaru, pozval pár lidí a dávali to s radostí dohromady … Anebo to ještě třeba vstřebám, uvidíme. Překvapivě nářezové sólo. 3 HVĚZDIČKY
  12. JÁ JEDNOHO ZNÁM/Fencl
  Hudebně mě to nějak nezaujalo, text je asi zajímavej (napotřetí) – ale přemejšlím, o kom to je. Dá se to vzít i obecně, tohle jsem si našel:
  Oportunista je jedinec, který se při svém jednání a rozhodování neřídí podle svých zásad, ale přizpůsobuje se okolnímu prostředí a těží z výhod, které z takových rozhodnutí plynou
  Tahle písnička tak nějak zapadne i v rámci alba. 2 HVĚZDIČKY
  13. HIT NEBO ŽIVOT/Henych
  Tady si to můžu zase zjednodušit. Hudba se řadí mezi takové ty šeredné metlajandovštiny, které jsem měl vždy celkem v oblibě. Je to zajímavý, ale potřeboval bych to nazpívat anglicky nebo svahilsky (což jsou, věřím tomu, často ty hezčí verze Jandových nápadů, než to dostane finální podobu). Tohle je hrůza: „Můj dealer je život, svoboda, muzika, kus ženský, pohoda“ Proboha
  Za tu námahu při aranžování 1 HVĚZDIČKA
  14. MÁŠ TO TĚZKÝ/Chrastina
  To je druhý vrchol desky. Víc podobných songů (nemyslím jen jedna dvanáctka za druhou)
  by Olympiku i Djangovi stran zpěvu a kytary moc slušelo. Dejchne z toho nálada starého Olympiku,
  ta jakoby nenáročná samozřejmost slov chlápka z ulice. Něco podobnýho jsem cítil i u
  „Nech si o tom zdát“. Dokonce mám pocit, že ten Chrastina Jandovi prostě sedne. Možná je to placebo. Pěkný. Na živo bych to závěrečný sólo (kdybych to uměl) klidně ještě zesyrověl Takovej stylovej tatarák s falešnejma tónama, pauzama a tak. 5 HVĚZDIČEK

  SUMARIZACE:
  1. I´M FINE a MÁŠ TO TĚŽKÝ ………………………..5
  2. HREJ a PERPETUUM MOBILE ………………………….4
  3. KRÁSNÁ, DOBRÉ RÁNO a VÍLA …………………………..3
  4. SETKÁNÍ, NEDÁME SE a JÁ JEDNOHO ZNÁM ……………………..2
  5. HIT NEBO ŽIVOT ……………….1

  První čtyři bych chtěl slyšet naživo (nebo alespoň slyšet, že je někdo naživo slyšel)  RE:Trilobit
  fobo, 25.09. v 22:00

  Nebudu se tu opakovat s kolegy v celkových rozborech alba, i dva znalci olympicu výše se docela liší. Mě vyhovují rychlejší věci,přijdou mi povedené s přijatelnými texty, ale třeba Krásná je povedený kousek, Fencl vůbec textuje dobře myslím.
  Ale o čem chci napsat. V čem se shodli i oba recenzenti a souhlasím i já, Jsi moje je naprosto nejhorší kousek z alba. Text, no, co na to říct, kamarádi muzikanti, když to slyšeli: Kdo mu to proboha píše, to je hrozný! A jak se už stalo často u posledních alb, nejslabší kousek se dělá jako klip a singl, což degraduje kapelu.
  Z čeho je mi upřímně úplně smutno a jsem rozhořčen, jsou účinkující v klipu. Jelikož jsem ze stejného města, vím, co je to za zmrdy. Jak mi napsal dnes kamarád, to jsem je nazval ještě jemně. Holt, my jsme na vesnici, tady se všechno ví . . . Ano, i kamarádi mi jako skalnímu fanouškovi Olympicu píšou a volají, jak je možné, že tihle dva šmejdi účinkují s Olympicem. On se tam mihne i další šmejd, vrána k vráně sedá. Je mi velmi líto spojení mé milované kapely a těmito lidmi, ale v našich končinách jste si udělali pořádnou ostudu, navíc, s mizernou písničkou. Chápu Djangovi pocity v textu, ale tohle se upřímně nepovedlo. Je mi velmi líto :-(

  RE:Trilobit
  Gepa, 26.09. v 12:54

  Soucítím s tebou a lidsky tvůj postoj chápu, ale asi se nedá předpokládat, že kapela bude znát lokální neoblíbence kdekoli v ČR.

  RE:Trilobit
  fobo, 26.09. v 22:22

  nebudu se více rozepisovat, jen doufám, že neokradou a neudělají nějaké podvody a podrazy na Olympic. Ale oni chtějí na Olympicu jen prospěchařit, takže asi není ani jak.
  Ende

  RE:Trilobit
  Gepa, 26.09. v 11:05

  Byť tvůj názor málokdy souzní s mým, líbí se mi, s jakou lehkostí umíš něco takového, jako pocit z muziky přefiltrovat přes hlavu a napsat to. Mně se muzika buď líbí nebo nelíbí, ale abych dal do písmenek proč … "nada". Je to jako bych měl napsat, proč se mi líbí modrá se zelenou (barvou) a ne třeba červená se žlutou. Nevím.
  Příjemně si mě překvapil maximálním hodnocením I´m fine a třeba i Máš to těžký. U první jsem to nečekal kvůli textu (viz. níže), u druhé kvůli muzice – je taková minimalistická.
  Chci se zastat "Hit nebo život", byť jsem si téměř jistý, že budu osamocený. Tady u toho textu je to přesně o tom, že "dotváří atmosféru" (čili tvoje kategorie "c"). Ale čekal jsem to tady od tebe. Jen mě zarazilo tvoje vysoké hodnocení I´m Fine; mě to textově přijde stejná kategorie, jen I´m Fine je o fous vtipnější. Písnička Hit nebo život mi okamžitě evokovala Broumovo působení v Die el. Eleffant. Tenhle nehitový hudební experiment (Hit nebo život) musel mít na stole metalový textař a vedle Henycha tu je pouze Brichta, který si na Trilobitovi kupodivu nezatextoval. Tady zpěv beru jako další hudební nástroj a slabiky jen musí zapadat do not – dlouhá krátká - a je přeci jedno, jestli se tam zpívá anglicky "ajem fááááájn", svahilsky "bangabagasauva" a nebo česky "svrrrrrbění."
  Neočekával jsem tak málo pozitivní hodnocení Víly. Mně tady vytanul spíš Novákův Náhrobní kámen a nevím proč olympická Čarodějka (asi že je to slovo použité v textu). Tak nějak jsem toto tipoval na univerzální song – že by se mohl líbit skoro všem. Dovedu si jí představit i v opovrhovaných rádiích.
  Očekával jsem vysoké hodnocení Hrej a tady se mi pro změnu vybavilo Vím, co nesmím (vím, že jde o jiný styl; mojí asociaci nechci vysvětlovat). Toto je přesně typ písničky, která je mimo moje hudebně-chuťový buňky. Všechno tam asi šlape, nedá se nic vytknout. Ale pro mě je to červená barva namíchaná se žlutou. Ať jí klidně převezmou Monkey Business a hrají na svých koncertech, na tom olympickém bych se bez ní obešel. Shrnul bych to asi tak, že můj vztah k tomuto stylu hudby bude obdobný jako tvůj k metalu. Olympic je multižánrový a každý k němu přišel z jiné strany.
  Černého zmínka ohledně Vlaku, co nikde nestaví mi přišla naopak vtipná, ne nostalgická. Černý má vyrovnané texty.
  "Rockový náboj srovnatelný se souhvězdím" – tady cítím určitý svrrrrrbění, nechci škatulkovat jednotlivé skladby, co rock je a co ne, ale na trilogii Souhvězdí mi nepřijde ani v součtu tolik rockových písniček jako na jednom Trilobitovi. Souhvězdí bych já řadil do pop-rocku. Na Trilobitovi je rock na vzestupu.
  Trilobit se mi moc líbí. Do svého playlistu "very best of Olympic" jsem zařadil z tohoto alba 7 skladeb. Což je možná můj rekord.
  P.S. Jandův chorobopis se mi nevybavuje.

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 27.09. v 16:56

  O.K., představ si reportáž z návštěvy hospody -co se toho dá popsat, od úsměvu servírky přes přepálenej tuk, pivo vonící jarem, ucpanej pisoár, ale taky svébytná tradice, atmosféra, … Taky můžeš říct- blbá hospoda, dobrý jídlo. Mě to baví pitvat -pokud k tomu mám nějaký osobní vztahy a zkušenosti (samozřejmě vše subjektivní) k porovnávání a hodnocení. Je to jenom soukromý plkání, ale myslím, že tohle vždycky bylo v rámci muziky (umění celkově) důležitý. Někdy směšný, někdy patetický, ale taky zpětná vazba. Lepší než klasický davový: jóóó, na to se vyser, dej něco našehoóóó a tak. Mě se taky líbí, že normálně reaguješ s nadhledem a svý názory netlačíš jak buldozer. Někdy se dokonce i shodnem. Tak ten Hit ještě nastuduju, třeba jsem to nějak nepobral.

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 03.10. v 18:15

  řekl bych, že Hrej je - čistě hudebně - bližší třeba Dědečkovu duchu, ale to je fuk. S tím metalem máš recht, i když já mám tvrdou, syrovou muziku rád, ale asi jinak.

  RE:Trilobit
  Gepa, 04.10. v 9:26

  Předpokládám, že myslíš Dědečkův duh - druhá verze. No já právě mám raději tu původní svižnější verzi z Želvy, i když závěr "žádný víno, žádný rum,..." je pro koncerty posluchačsky vděčnější. Ale jasně, nemůže se všechno líbit všem...

  Ještě jsem se chtěl vrátit k jedný věci, přestože jí "nechceš pitvat". Píšeš, že vstupy hostů jsou rozpoznatelné ... asi většinou ano, ale v tom nevidím problém. Naopak je dobře, že dostali prostor. Mně naopak trošku mrzelo účinkování Laco Decziho na Souhvězdí romantiků. Když jsem se dozvěděl, že na desce bude hostovat, čekal jsem, že dostane prostor k nějaké improvizaci, něco décziovského. Nakonec z toho byla famfárka, která mohla být klidně odehraná na klávesách. Když už je pozvaný host, tak já osobně čekám, že dojde ke skloubení stylu muziky, kterou provozuje host s tím, kdo ho pozval. Že hostiteli oživí skladbu něčím ze sebe. U toho Décziho se to podle mě bohužel nestalo, ale tady na Trilobitovi ano - byť tedy neznám od hostů z Berkley nic původního, jak píšeš, je to rozpoznatelné. Například právě ze závěru Hit nebo život jsem úplně unešenej.

  Tu rozpoznatelnost jsem bral i jako tvojí reakci na moje slova, že nevím, čím konkrétně přispěli hosté. To jsem nenapsal úplně tak, jak jsem to myslel. Jsou tam sóla, kde se s pravděpodobností hraničící s jistotou dá tipnout, že je to dílem hostů (což podle mě není špatně - viz. výše), ale opravil bych moje slova tím směrem, že celá deska na mě dělá dojem, že Berkley (hosté na desce i Jandovo hostování tam) dalo určitý pozitivní oživující impuls skladateli a celé kapele. Subjektivně to cítím i z aranží, ze základů. Jak píšeš sám, Trilobit je vyrovnaná deska a je to dobrá deska.

  Mně Olympic Trilobitem v přehrávači v mobilu vymazal prvních sedm pozic "nejhranějších"; měsíce budované pozice jiných kapel musely během jednoho týdne ustoupit. Měl bych už zase poslouchat i něco jiného než Trilobita. :-)

  RE:Trilobit
  semtamťuk, 04.10. v 18:12

  Duši se mi líbí oba. O tom Deczim jsem se přesně v tomto duchu zmiňoval v rámci souhvězdné diskuse.

  Zpět

  Únor 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728
  Začátek dovolené
  Konec dovolené
  Jilemnice - Olympic tour 2019
  Teplice - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.