Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Koncert
  zd.st, 11.12. v 7:13

  Tak nejdříve gratulace k výročí.
  …..a teď ke koncertu.
  Přesto , že jsem byl rozhodnut nejít a to z důvodu pouze sedících diváku, šel jsem.
  Nakonec musím říci, že to byla zajímavá zkušenost koncert vidět a slyšet jinak než pod podiem.

  V první řadě musím jasně říci…..
  Výkon Olympicu neuvěřitelně parádní, všichni v totálním nasazení a v perfektní formě i pohodě. Prostě z hlediska kapely musím smeknout, že je schopna to takhle dát...
  Dále pak zvuk, opravdu výborný , tedy tam kde jsem seděl já.

  A teď to druhé....co koncertu uškodilo.
  Rozhodně je problém sezení na ploše, vedl jsem zde již před několika měsíci diskuzi a nechci se opakovat. Argument o stáří fanoušku neobstojí, to by Stones nemohli ani na jeden stadion či do haly.
  Navíc věkový mix fanoušků tomu v O2 aréně přímo vybízel.
  Sedící diváci prostě nemohou vytvořit parádní atmosféru i kdyby se Olympic strhal….a těch cca deset prvních řad co se klátí ze strany na stranu to nezachrání.

  Výběr hostů….nechci kritizovat, kdo a proč tam byl. Udělám to obráceně. Perfektní Petra Janů, tak nějak k takové oslavě logicky patří a samozřejmě retro Olympic , včetně Korna.
  Plusem byla i Marta.
  Zbytek hostů, dle mého, byl nesmysl. V těch místech koncert ztrácel na tempu.
  Pasování nového bubeníka ukňouraným Peroutkou bylo na hranici kýče.
  Jinak myslím, že Rolling Stones Darryla Jonese nikdy nepřijali za oficiálního člena. Tedy pokud jsem tuto poznámku slyšel dobře.
  Průvodní slovo Petra , jako vždy parádní a vtipné….

  Poslední věc co mne zarazila a opravdu si myslím, že si to Olympic nezasloužil, bylo šílený množství chyb v zadních projekcích. Ať režijních, ale hlavně střihových a tvoření záběrů. Vím formát „na stojáka“ je vždy problematický, ale tohle si prostě někdo ohlídat měl. Byly chvíle, kdy ten chaos musel naprosto degradovat vjem pro většinu diváků co neměli možnost být blíže k podiu…..a museli se spolehnout na projekci….A jsme zase u toho, stojící a křepčící divák by toto ani nezaznamenal a toto neomlouvám i v tomto ideálním případě.

  Tak si to shrneme.
  Je to tak nějak jako s těmi Stouny…. Asi žádnou díru do hudebního světa již čekat nebudeme. A vlastně taky proč, vždyť chci slyšet Olympic ( Stones) , jenž se vypořádal se skoro šesti dekádami života a řekl bych , výborně. A to ten koncert přinesl.
  Navíc ve výborné kondici a pohodě. Pánové děkuji a přeji to dotáhnout na tu šedesátku ve stoje …..Pořád si myslím, že Olympic patří do Lucerny a dvojitý koncert by problém neměl být….

  RE:Koncert
  django, 11.12. v 18:27

  mluvil jsem o Ron Woodovi

  RE:Koncert
  zd.st, 12.12. v 12:34

  Díky. Jinak ještě jednou blahopřeji ...perfektní.

  RE:Koncert
  milanmilan2, 11.12. v 19:18

  Ahoj. Otázka je, zda se snese jednou O2 a kolikrát Lucerna. Podmínky neznám a nepředpokládám, že by byly veřejnosti známé. Stojící vers. sedící. Jak onehdy pravil Jindra, v 80. letech bych rád stál a musel jsem sedět, teď bych si sednul a musím stát, tedy - ať už tak nebo tak, všechno je naopak. Když chci vidět, jdu dopředu, když slyšet, couvnu. Jestli něco, tak ukňouraný, mi mladý Ferda určitě nepřišel a ostatně ....kdo by měl štafetu předávat ....podle mne dobrá volba. PJ skutečně mluvil o tom, že RG Rona Wooda dusili dvacet let, podle mne je dobře, že se tato etapa uzavřela již po 5 letech, nepochybuji, že Olympic oslaví za 15 let 70. narozeniny, ale sebou, sebou si už tak jistý nejsem. Projekce mi přišli pro nevyužitost zbytečné, hlavně ta hlavní vzadu, samozřejmě s výjimkou sestřihů při profilech členů a Jednou. Manželka kokosy ještš neviděla a moc se jí to líbilo. Ty postranní mi tedy přišly zbytečné. Kouknu a vidím. Bylo to především u hudbě, na efekty jsou tu jiní. A hudba, hudba byla parádní. Zesílená sestava v sestavě v plugged-unplugged se osvědčila a pěkně zvuk zesílila a zpestřila. Osobně některé hosty nemusím, ale přišli k narozkám gratulovat ...jako na 20, .... sestoupí k vám Karel Gott ....nesestoupil. Jiná doba, jiní hosté, výborný zážitek. Bude 60, bude i 70, musím ještě pár let vydržet. |Díky Olympicu za vše, jak říkal Martin, že byl, je a BUDE. Milan

  RE:Koncert
  zd.st, 12.12. v 12:58

  Zdravím.

  Jindry mi je líto, že to prošvihl.
  Ale víte problém je jinde, že si můžete vybrat a to je na mixu sedící vers stojící , to úžasné.
  Jinak větu o tom jít dopředu či dozadu moc nechápu, prostě tato volba nebyla.

  Projekce jsou dnes na koncertech v halách standardem.
  A kombinace projekce „ aby bylo vidět vzadu“ je doslova nutností. Navíc při trochu dobré režii a střihu se dá udělat velmi dobrá atmosféra vzadu i na ochozech. Tudíž pro všechny.
  Celý problém spočinul v tom, že signál z kamer pro záznam byl použit i pro projekci v nestandarním formátu. Většinou pro tyto účely jsou zcela separátní kamerové řetězce a režie nebo mix obou. Zde se z toho dalo uniknout jiným formátem zobrazovačů. Tenhle „na stojáka“ je opravdu oříšek, to mi věřte, vím o čem mluvím.

  Milane věta … Ty postranní mi tedy přišly zbytečné. Kouknu a vidím. Bylo to především u hudbě, na efekty jsou tu jiní… je dost děsivá.
  Nikdo přeci nechtěl P.Floyd či něco podobného. Prostě je to pro diváka a pro kapelu, aby byla vidět. To byste mohl také říci, že jsme to mohli poslouchat doma na živo v rádiu.

  „Tématické projekce“ jsou trochu složitější téma a ty snad po Olympicu ani nikdo nechce respektive nebyly hlavním předmětem mých úvah.

  Za názorem s ml Peroutkou si stojím. Jinak co se týká jeho táty, tak Olympic neměl lepšího bubeníka.

  Znova opakuji parádní koncert od Olympicu a k tomu mých pár úvahu mimo hudbu a mimo vlastně Olympic samotný.

  RE:Koncert
  milanmilan2, 12.12. v 18:43

  Ahoj, Jindra nic neprošvihl, seděl poctivě vedle mne. Dilema sedět-stát je prostě věčné. Na 50 byla plocha k stání, a někde za polovinou to bylo dost řídké. Možná první sektor k sezení a zbytek plochy k stání ...ale kotel je kotel, málo platné, vlnící se a houpající se dav je něco, co židle nenahradí. Ale řada lidí byla nepochybně za sezení ráda. Já osobně bych klidně stál, manželka by raději seděla. Technické problémy při snímání a projekcí moc neřeším. Vidím ještě docela dobře a postranní projekce byly, levá i pravá, stejné a tak jak fungovaly, pro mne i zbytečné. Zadní plocha už byla tak velká, že by nebylo od věci, je-li to technicky možné, což nevím a neposoudím, ji využít pro detaily z pódia, což zcela absentovalo, nedokáži říci proč. Kromě animací při profilech členů kapely a Jednou, pominu-li pár baněk při Laboratoři, se tam nic zásadního neodehrálo. Světla mi přišla dobrá, zvuk výborný. Výkon kapely, pohoda, radost ze hraní na jedničku. Ohně jsem nečekal. Stroboskop, mlha, lasery ....klidně oželím, nemusím mít všechno. Dopředu-dozadu, tím jsem myslel, že když chci hodně dobře vidět, jdu k podiu, ale tam bývá zvuk asi jen z odposlechů. Někdy i nic moc, protože repro jsou vlastně na mé úrovni, někdy jsem i dál než na jejich úrovni více ke kapele. Někdy se mi zdálo, že by se dalo přitlačit na volume doprava, tady mi to přišlo tak nějak akorát. Luxusní open zvuk byl někdy loni na podzim koncert někde na Opatově, dlouho jsem tak výborný zvuk venku neslyšel, lepší než u Václava, ve Žlutých nebo na Střeláku. Pohřichu Olympic v Praze hraje málokdy a venku v Praze jen sporadicky, s výjimkou uvedeného a městských slavností. Na Opatově jsem radostně couvl cca 30m od podia a zvuk byl vynikající. Kdo kde zvučil nevím, ani nevím, jestli zvukař byl vlastní či od pořadatele. Tak. Milan

  RE:Koncert
  Paul, 12.12. v 21:35

  Na koncertu jsem nebyl, nebudu tedy hodnotit. S mladým Ferdem napíšu jen jedno. Mělo to přijít dřív a na jiné akci. Na 55 měl být pozván, přijít a zazpívat.. Martin, bez ohledu nato jaký má styl hraní, je perfektní muzikant a člověk a zasloužil by si to mnohem dřív. Ferdu jsem měl a mám moc rád jako bubeníka a nikdy na něj nezapomenu..

  RE:Koncert
  Synator, 13.12. v 11:21

  Obecně vzato, že na jiné akci nevím proč, tato se k tomu hodila výborně. Že to mělo být dříve je bez debat např. po dokončení trilogie Souhvězdí, takže konstatuji KONEČNĚ! Protože to ale Django nemusel udělat nikdy, tak ještě dodám DĚKUJI!

  RE:Koncert
  zd.st, 13.12. v 12:56

  Já myslím, že se nakonec Milane skoro shodneme, že to byl velmi dobrý koncert Olympicu a věci realizačně technického rázu nechme již stranou. Já myslím, že si povolaní moc dobře sami uvědomují řadu věcí.
  Jinak samozřejmě ohně jsem rovněž nečekal a jelikož to nebylo ani koncepčně ve stylu Prázdnin či podobně, tak ani ten stroboskop, mlhu či lasery.
  Jen tak mimochodem měl jsi možnost navštívit někdy nějaký koncert R.Stones, U2 či podobných dinosaurů ?

  RE:Koncert
  milanmilan2, 13.12. v 19:32

  Ahoj, neměl, bohužel. Stones mi unikli v ČR asi 3 x - 4 x. V r. 1990 jsme s manželkou právě stěhovali a lístky byly drahé. Do Brna jsem nejel. Bridges To Babylon bylo v hale, to jsem nechtěl. A v r. 2003, když dělali Olympicu zakapelu, jsem byl se syny na lodi na Berounce, Stony mám rád, ale Berounku raději. Floydy, snad 1994, jsem taky neviděl, drahý lístek na dvě malé děti a manželka na rodičovské, smutná vzpomínka plíživá, tak to bylo, tak to je. Do Pešti na Q jsem taky nejel. Taky musím podotknout, že jsem vlastně nikam mimo republiku nejel, až tak to nežeru. Mimo českých kapel jsem kdysi v ČR viděl, snad 1985, Puhdys, ve Sportovní hale, dvojkoncert s Olympicem. Říkám to nerad, ale Puhdys tehdejší Olympic předčili. Výborný koncert. Hiroshima s německým textem, kterou jinak nemusím, byla famozní. Z českých jsem nenašel odvahu na Katapult, takžše tokové tradiční - Schelinger, Petr Novák, Progres II, Elán, Gombitová - nádherná Lucerna 1983 a Mince na dne fontán, Žbirka, Smokie asi před 2 lety v Lucerně, 2 x revivaly Floydů, ty australské i britské, nejlepší byl stejně Filip Benešovský a česká Zeď, tu jsem viděl několikrát....takže toho až tak moc nebylo, pop od Bobka k Rottrové, Petru Janů, Kahovce, rokenrolové partičky od Volka k Mefistu nepočítám, zbytek co mne zajímalo už tak jen na dvd či vhs, jo ještě live Depeche Mode 1988 nebo tak nějak ...moc toho nebylo a hodně už toho nebude ...jo, jetě Žentour, Framus Five asi kolem alba Holubí Dante ...leccos jsem určitě zapomněl, protože mám tu ....no, jak se to jmenuje, nemohu si vzpomenout ...jo jo jo úsmev ...M.

  RE:Koncert
  zeleznik2, 13.12. v 13:52

  Koncert se opravdu povedl, škoda, že Retro neobsahovalo více písniček než jen dvě. Mrzela neúčast Papírka Hausera, Míli Růžka či Ládi Chvalkovského. Ani Yvonne Přenosilová neodpálila svoji Roň slzy. Martu Jandovou bych klidně vypustil. Petra Janů výborná jako vždy. Jirka Korn taky.

  Zpět

  Leden 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Praha - ples TCM
  Praha - Český ples
  Jičín - Olympic tour 2020
  Pelhřimov - Olympic tour 2020

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Petr Janda v USA
   13.01.2020
   V březnu zavítá Petr Janda opět do USA a při té příležitosti odehraje několik vystoupení - více informací zde.
  • Křest LP a CD Pták Rosomák
   20.11.2019
   Dne 18.11.2019 pokřtila skupina Olympic v Malostranské Besedě LP a CD Pták Rosomák. Kmotry byli Karel Deniš ze Supraphonu, František Táborský, Lukáš Pavlík z Chinaski, Pavel Chrastina a Ladislav Klein. Křtilo se absinthem.
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.