Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  39. setkání
  milanmilan2, 04.02. v 18:48

  V poněkud netradiční termín, v pátek 3. 2. proběhlo tradiční Matové setkání. Promítání příliš nebylo, ale to co jsme viděli, věští docela zajímavý podzim, a podle všeho i jaro. Drobet jsme se věnovali i historii čs. fan clubů, od Plzně, Čáslavi, Prahy, Motorletu, Mimoni. Docela zajímavý oběžník s fan clubem ze 70. let, kde byla stručně aktuálně popisována činnost Olympicu přinesla i jedno poměrně velmi překvapivé jméno ve vedení tehdejšího klubu, které bychom opravdu, ale opravdu nečekali. Příští setkání, na jaře, tak bude nejen jubilejní 40., ale zároveň i určitou oslavou 10. výročí novodobé činnosti zřejmě jediného současného fan clubu a při ohlédnutí nezbývá než se pochválit, nikdo to holt za nás neudělá.... 39 setkání, některé z nich s kapelou, křty desek, vánoční setkání, dva cd rarit vydané OZ na značce OZ, desítky objevených a dokonce i vydaných písniček, historické vinyly, klipy ...a stále je co dělat. Takže - nezbývá než se těšit a šetřit. Milan

  RE:39. setkání
  milanmilan2, 04.02. v 20:38

  protože ne všichni jsou na fb, přebírám k historii FCO příspěvek Jany K. a Jiřího V.

  JK

  Pokud je mi známo,tak asi takhle.A jestli někdo najde chybu,ať mě opraví.Počátky Fan clubu Olympiku sahají až do roku 1969,kde fungoval pod hlavičkou Music F clubu,pak od 1.1.1971 přešel pod Klub mladých ,kde fungoval i s jinými fan cluby,bohužel na jaře 1972 zanikl. Proto jsme se rozhodli v roce 1978 jerho činnost obnovit a od 1.1.1979 funguje FCO jen amatérsky. Vydáváme Marathónský oběžník,pořádáme srazy a besedy se skupinou Olympic.Poté v roce 1984 přechází pod hlavičku Motorletu a IPS,vydržel však pouze 1 rok.Od 1.1. 1987 vzniká nejlépe organizovaný FCO při Hifi klubu Svazarmu v Mimoni a to pod vedením Františka Kaisera. I on ale v roce 1991 končí.Další pokus organizují opět jeho sklaní fandové. Od roku 1998 je FCO zaregistrován u Ministerstva vnitra jako Ofiiciální Fan club skupiny Olympic v Mimoni, i on však zaniká. No a jeho současnou internetovou podobu až asi všichni znáte...

  JK

  Maličké upřesnění... po ukončení fan klubu Olympic při ZK Motorlet vzniká další fan klub cca. duben 1987. Zakládá ho Vendula Nepomucká (od srpna 1987 pracovnice Pragokoncertu), Renata ??? (příjmení už nevím :-)) a já ;-). Tam se nepodařilo sehnat dostatek členů k založení... a v témže roce se již formoval fan klub v Mimoni který zahajoval svou činnost 18.10.1987.

  RE:39. setkání
  PetrHK, 07.02. v 11:25

  Díky Milane za zprávu ze setkání FCO. Jen jsi zase tajemný... no těšme se. Ale aspoň něco naznač. Chceš pochvalu? Tak jó. Opravdu jste našli spoustu písniček, o kterých jsem už nedoufal, že uslyším. Oldovi se klaním především. Jen tak dál.Už se těším třeba na Michelangela...
  Jsem zvědavej, zda a jaké odtajníš to jméno z vedení FCO - v té době jsem tam pobýval, ale o nějakém opravdu, ale opravdu obecně známějším jménu nevím. Pro nás byla šéfka Jana z Plzně /tehdy Jana E/ a opravdu to dělala s láskou a zaujetím a dokázala nás i pěkně sprdnout. Moc velký dík taky. Jestli to Jano čteš, pozdrav od Petra B. (po 35 letech...). Tak třeba někdy někde. Petr.

  RE:39. setkání
  milanmilan2, 07.02. v 19:27

  Ahoj, když já nevím, jestli smím naznačovat ... Ne, vážně, něco jiného jsou plány, jiná může být realita. Věru smůla smůloucí je, že ZE nedělal OZ ale JT. Řadová alba mohla být zaplněna raritami v době, kdy se cd ještě prodávala a bonusy by jejich atraktivitu, zvláště ve srovnání s vyd. 1992 jen a jen podtrhla. Pokud vím, tak Michalangelo stále není a ani Šťastné údolí. Tady si mohu myslet, že jde o pozdější Stále šťastné údolí (Janda/Borovec ) pro pozdější famozní Neckářovo Planetarium. Jdi spát pírko paví, jsme dokonce jako kliv viděli v Matu, podobnost s Wykrentovou Písní pro malou lejdy není čistě náhodná. Pochvala patří hlavně a hlavně OZ, tobě věnec budiž dán, tobě věnec budiž dán atd. Máme štěstí i na internet, spousta věcí se dohledala i díky tipů od fans, mail je k nezaplacení.
  Dále Slunci vstříc - v tv s Olympicem - nebyla to ale stejná nahrávka jako na desce ? Prostě playback, nebo to byla skutečně olympická verze ? Já na to uši moc nemám, rozhlasová a Supraphonská verze Mám chuť žít mi zněly dost stejně, ale OZ ten rozdíl slyšel na první dobrou. Ono v Slunci vstříc na desce i Petr hraje na kytaru, takže zvukově to mohlo být hodně podobné, Najde se dobový pamětník ? Spartakiáda - na desce Štědroň, v tv Olympic ? Možné je asi leccos, já to onehdy viděl někde na lp ke spartakiádě, nekoupil jsem to, ale asi to byla ta sp verze se Štědroněm. Ono je i zajímavé, že když se Hejduk nechytl u Olympicu na desku - Ven se mnou když chceš jít ( Monika Hálová, doprovod Olympic ), přitom tv doprovod je s Olympicem, i ve sborech, tak na sp posléze nazpívala Hana Ulrychová s drobet upraveným textem.
  V textu toho fan clubu co jsem narychlo projížděl v Matu bylo jméno Miroslava Baláka, pozdějšího spoluautora Rockové vinylové encyklopedie. Stále je co hledat, stále se někdo nachází. Na jaře je 10. výročí našeho fan clubu moderní netové éry a plánuje se 40. setkání. Od roku 2007 se bílá místa historie Olympicu podařilo slušně popsat, nicméně na řadě míst je stále ještě psáno - hic sunt leones. Máme např. písničku, která ( bohužel ) není úplně neznámou věcí od Olympicu, ale kdo to je - to se zatím nepodařilo nikomu určit. Ani rádiu Beat, Popmuzeu, Jandovi, Chrastinovi, Hauserovi, Kleinovi, Říčařovi .... tipy jsou různé, určení žádné a já ( vůl ) už ani nevím, jak jsem k písničce přišel ... Jo, jo, i to stává. Další - kdy přesně od listopadu 1962 do června 1963 vznikl Olympic ? Někdo přece musel vidět nějaký plakát ( ideálně někde ještě leží ) a tam bude 15. 12. 1962 hraje a zpívá pražský bigbeat Olympic ...anebo to bude jeho dixíkový předchůdce ? Vzpomínky pamětníků blednou tak jako v albech podobenky, tak jako žloutnou staré navštívenky ( to já ne - to pan Jakoubek ), jejich řady řídnou, každý si to pamatuje krapet jinak, a co s tím ? Kdyby byl plakát, fotka plakátu, faktura za vystoupení, hend by bylo radostněji. Nějak v tom období se prostě muselo říci - tak a je to Olympic a tak to bude příští neděli v Sedlčanech na taneční zábavě - třeba právě tam Š+G koupili užitečné zvíře .... Otázky, otázky. Je třeba hledat, někdy se i najde. Milan

  Zpět

  Srpen 2019
  PoÚtStČtSoNe
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031
  Trebišov (SK) - festival
  Protivín - městské slavnosti
  Modletice - festival
  Vsetín - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.
  • Zkoušky na Želvu
   30.03.2019
   Olympic na Propasti zkouší repertoár z prvního LP Želva. Tyto skladby pak zahraje 15.4.2019 v Doupěti na Praze 6. Celý živý koncert uslyšíte v květnu na Rádiu Impuls.
  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.