Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Malostranská Beseda 28.-29.4.
  Synator, 02.05. v 12:48

  Zdar,
  než se pustí tradiční psavci a analyzátoři do práce po veleslunečném a čarodějném víkendu, dovolím si uvést téma playlistem:
  Intro Rachmaninov, Jako kluci začli jsme hrát, Blíženci, Ten den, Amoleta, Noc horká jako dech, Nám to neva, Lampión, Podivín, Santa Maria, Ty slzy dávno vpila tráva, Hodná holka, Nulový šance, Pane můj, Dopis, Němá, Sprcha, Nebezpečná postava, Sprcha 3, Už je po..., Voda, Já nejsem zlej, Divná, Jako tele na vrata. Čtvrteční bonus Bon Soir a dej mi víc, v pátek Otázky a Želva.
  Zvuk luxusní oba dny, ve čtvrtek poněkud máloslyšné až neslyšné klávesy, zbytek super, basa obzvlášť.
  -V-

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  semtamťuk, 02.05. v 15:58

  Bohužel nemám o čem psát. Díky za playlist, byl jsem docela zvědav. Za deset věcí jsem rád.
  Je fajn, že takový akce probíhaj. Těším se na "recenze".

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  Synator, 02.05. v 17:04

  Pokud by to někdo nemohl do konce pracovní doby všepsavců vydržet, tak na čtvrtku byl, kromě vlastní podstaty "nehitového" koncertu na přání, pozoruhodný křest LP Souhvězdí romantiků za účasti Ondřeje Soukupa a paní ředitelky Supraphonu, který vygradoval v pátek brilantním představením LP jako takového v podání Oldřicha Zámostného (kdo neviděl neuvěří). Olda se konečně odhodlal vystoupit přímo v živém vysílání, zatím pouze s mluveným slovem, ale kdoví jestli to v listopadu již nebude nějaká odzpívaná skladba autorů Janda/Zámostný.
  Oba dny bylo zmíněno, ukázáno a i ke koupi nové CD k výročí 40 let příchodu Milana Brouma do Olympiku. Mimochodem jako v pořadí druhé ze stáje Oldaphonu ©. Oba dny se rovněž konaly úlitby přítomným posluchačům Impulsu, Blaníku apod. odehráním vždy dvou notoricky známých skladeb viz playlist.
  To je asi tak vše, snad se ještě někdy podobného počinu dočkáme.

  -V-

  P.S. Jirka by si mohl před koncertem lépe promazat klapky, ve čtvrtek se z některé občas neozvalo nic, bylo to dost zvláštní, přitom třeba relativně obtížný Rachmaninov se zdál oba dny ok.

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  milanmilan2, 04.05. v 18:01

  ahoj, Oldy se musím zastat - jak jako jen s mluveným slovem ?! Pokud si dobře vzpomínám tak na Besedním záznamu dělali pazvuky do Prášku právě old Oldovo trio .... a jak !!! Jsou na to důkazy !!! Nesmí ale zpychnout, aby neříkal - vystupuji pouze sólově ! M.

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  milanmilan2, 02.05. v 19:30

  ahoj všem, inu jak to říci stručně ... obvykle mi to moc krátce nevyjde, ale pokusím se. Viděl jsem obě Besedy, čtvrteční sám, páteční s manželkou. Obě byly skvělé, tedy Besedy, manželka byla jediná a moje vlastní. Budu se znovu a znovu opakovat, poděkování Olympicu za to, že je schopen a ochoten takovéto akce pořádat. Pamatuji 4 x Futurum v r. 2009, což byla taková předehra k pozdějším Retrům v letech 2011-2012. Budu a rád, se znovu opakovat. Objevují se písně pozapomenuté, neprávem opomíjené a dosud leckdy mnou ještě neslyšené. V Futurech se takto " objevil " např. Anděl s Papírkem a posléze koncertně znovu běžně zařazovaná Vůně benzínu. Famozní Retra jsou dosud v živé paměti, jen takové malé stejskání - proč zrovna Best Of, hlavně to první, nemělo svůj záznam ? A tak jsme přišli o Ringa s Mary I Must Play.... Je mi jasné, že oživit staré věci nebude žádná legrace, musí se cvičit a cvičit a zkoušet a zkoušet. Ale význam pro fanoušky to nepochybně mělo, má a mít bude ! Jako kluci začli jsme hrát ! Nulový šance !!! Dopis !!!!! A vůbec.... Prostě mně nezbývá než znovu poděkovat. Kapela nezní jako svůj vlastní revival, jde to i bez ( profláklých - a nemyslím to zle ) hitů. Ano, řada běžných posluchačů na ně chodí, ale tady bylo dvakrát 200 nebo kolik lidí a - věděli na co jdou a dostalo se jim toho měrou vrchovatou. Odvaha se zařazením cca 10 kousků z trilogie Souhvězdí se rozhodně vyplatila. To jsem se tak trochu vrátil v čase, kdy se např. v r. 1985 hrály nejstarší písničky z r. tak 1979-1980 a starší už ne. A jak správně řekl Petr, nikdo si vlastně moc nepřál 60 ové písničky .... Každé téma se jednou vyčerpá .... Kapela tč. disponuje novými hratelnými výbornými písničkami, a tak si troufnu být troufalý - první polovina novinky, druhá výlet do 70. - 90. let, a hity, jako úlitbu ve dvou 5 minutových " citacích ". Ta kapela je " živá " a má na to ! Že občas někde něco ujede ? Ve zvuku, textu ? No a co ! Je to live a kde se podaří být skupině na metr vzdálen ? Slyšet výborné trojhlasy ? Návrat, který se koná zázrakem - Ten den ? Blíženci, Už je po atd. Skvěle sestavený plalist, náramná atmosféra. Dík. Milan

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  Jaruš007, 02.05. v 19:50

  Po dlouhé době jsem byla na koncertě v Malostranské Besedě. A smekám - hraje vám to báječně. Jen doufám že vydržíte dlouho.Manžel už zasvěcuje vnučku která si už také vaše písničky brouká. Slovo želva uměla říct dříve než babi. Tak už jsme jí slíbili že příště půjde s námi. Tak vydržte.

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  milanmilan2, 02.05. v 20:05

  ahoj, je jí šest, takže to by už šlo. Když jsme byli na unlugged 1995, byly maldšímu čtyři a půl, staršímu sedm, takže .... nějaký letní podvečer, např. v Mníšku pod Brdy se zdá být ideálním...

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  radekpo, 02.05. v 23:38

  Nuže přidám i já své postřehy:
  - playlist na jedničku, vyvážený počet starších i nových živě téměř nehraných písniček
  - opět skvělý Martin Vajgl, sálá z něj energie, chuť hrát, koncerty si užívá, kapelu táhne dopředu, za mě naprosto rovnocenný člen kapely, přeji všem ať je to nejdřív stvrzeno i v oficiální rovině
  - improvizované hlasování zda oslavy 55-tin v Lucerně nebo O2, obojí má svoje, ale Lucerna je pro mě Lucerna
  - uvědomil jsem si že po tolika letech se Olympic vrátil ke klubovému hraní, když začínal ve Spálené ulici v klubu Olympik, a dneska dává perfektní koncerty v MB - díky za ně !!!
  - těch čtvrtečních kláves opravdu škoda, ale stane se
  - brzy zase ahoj!

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  Olda, 04.05. v 15:46

  Musím se taky připojit k nadšeným ohlasům, pro mě to byl zkrátka zážitek. Souhlasím s Radkem, že playlist byl naprosto vyvážený i se Synatorem, že zvuk byl luxusní. Atmosféra tradičně parádní, člověk po čase zase mezi svými, tak nějak se v těch prvních řadách už všichni prakticky známe :-)

  A vůbec je skvělý že takováhle akce proběhla, že jsme mohli jako fans takhle výrazně ovlivnit playlist. Je neuvěřitelné, jak nám kapela vychází vstříc a co nám za posledních několik málo let dokázala díky klubovým vystoupením naservírovat.

  Bylo moc fajn, že teď byly dva koncerty po sobě, že si to kluci zahráli (a my vychutnali :-)) víckrát, když už se rozhodli tolik věcí nazkoušet. Ona to zas takové legrace není připravit deset patnáct (nově nazkoušených) věcí, aby se nakonec zahrály jen jednou. Nebylo by to možná špatné pravidlo, dělat vždycky rovnou dvě vystoupení po sobě :-) Takže kapele a všem kolem velký dík, za mě mohutné nadšení, předčilo to mé očekávání!

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  milanmilan2, 03.05. v 18:57

  analyzátor, to zní skoro jako paralyzátor ?!

  RE:Malostranská Beseda 28.-29.4.
  lubošš, 05.05. v 23:22

  Strašně Vám všem v tom nejlepším slova smyslu závidím účast v MB! Muselo to být úžasné a ty písně, které se tam hrály!!! Do Prahy to mám trochu z jižní Moravy z ruky, ale o to víc se těším 2.7. na blanenský festival:-)...
  Pokud jde o ty písně, je tam většina, které bych rád slyšel. Ale jak to tak v životě bývá, sto lidí, sto názorů. Mně by tam určitě chyběly z těch nových Život je vzácný dar a Průserář a z těch starších S tebou, Láká mě láká, Giordano Bruno, Nějak se vytrácíš...A třeba přídavek Slzy tvý mámy. Ale je skvělý, že máme tolik hitů a je z čeho vybírat:-)!!!
  Ale znovu opakuju - na "normálním" koncertě, natož fesťáku, většina lidí chce bohužel (bohudík) jiné písně... Ale na druhou stranu je to taky dobře... Já nejraděj slyším ty písně nejnovější, ale bez Okna mé lásky, Jasné zprávy nebo Jako za mlada to fakt nejde... Pohodové dny Vám (nám) všem:-)! Luboš

  Zpět

  Leden 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Praha - V.I.P. (uzavřená akce)
  Londýn (UK)
  Tábor - Olympic tour 2019
  Mladá Boleslav - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.