Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Olympic v Rock and All
  pavel BTO, 02.11. v 22:54

  Zdravím , nové listopadovém číslo časopisu Rock and All je věnováno Olympicu, 10 stránek obsahuje rozhovory s Petrem Jandou , Milanem Broumem a Martinem Vajglem , recenze všech 20 alb a bonus velký plakát 60x40 cm Olympicu a nakonec radostná zpráva, ČT Art chystá odvysílat retro koncerty z Malostranské besedy. Paráda...!

  RE:Olympic v Rock and All
  Gepa, 03.11. v 13:22

  Když jsem to četl, tak mě zarazil název časopisu. Tak jsem gůglil a zjistil, že letos došlo k zemětřesení v Rock&pop a emigranti z něj založili Rock&all. Pokusím se to dnes v trafice sehnat.

  RE:Olympic v Rock and All
  MARTINOLYMPIC, 03.11. v 18:57

  Ahoj také tento časopis jsem si dnes koupil .Zatím mám přečtené rozhovory s Petrem ,Milanem a Martinem .Zbytek dočtu bud než pujdu spát a nebo zitra. Velice zajímavé povídání,jen si mylsím že měl ještě dostat prostor i Jirka a bylo by to komplet. Co mě překvapilo že Petr Korál už stačil zrecenzovat nové cd Souhvězdí romantiků.Proč ne .

  RE:Olympic v Rock and All
  Gepa, 04.11. v 8:38

  Sehnal jsem .. v trafice měli poslední číslo (nevím, kolik jich odebírají) a R&P měli ještě 2 čísla. Technická poznámka k časopisu - nelíbí se mi logo, na tom by chtělo zapracovat, jinak je to časopis na úrovni v duchu toho, co redaktoři tvořili před tím. Já tyhle moc časopisy nekupuju, jen když je tam avizovaná banda, co mě zajímá. Tolik na okraj k časáku.

  Recenze alb - jsou spíš minirecenzemi. Jsou to citace většinou dobových recenzí, nebo zpětný názor Petra.

  Zaujala mě anketa známých lidí z muziky, co pro ně znamená Olympic. Prostor dostali nejen pozitivní odpovědi, ale i kritické - některým z nich jsem to věřil, někteří tu kritiku moc nezvládli - jako třeba Řezník (nevím, kdo to je :-) ) a samozřejmě :-D Olda Říha - na druhou stranu mě ale dost rozesmál :-D Kaťáci jako jako takoví čeští Beatles nebo Rolling Stones. :-D Ten chlap má buď neskutečný ego nebo jen prostě a jednoduše závidí.

  Avízo na ČTart, kde půjdou záznamy z MB, jsem čekal konkrétnější (datum, hodina) - doufám, že to neprošvihnu.

  Rozhovory jsou zajímavé. Úplně jsem tak moc nepochopil, proč Martin ještě není plnohodnotným členem Olympiku. Podle mě by jím měl být okamžitě - ale jen můj názor. Janda též zmiňuje, že (novou) hudbu moc nesleduje , že o ní spíš jen čte v časopisech. Já to mám obráceně - i když ono se toho za posledních 20 let moc zásadního v muzice neudálo - mě o tom moc nebaví číst, raději si poslechnu. Hodně zajímavou informací pro mě bylo, že se chystá fanouškovské CD věnované Broumovi, kde budou i nějaké jeho (jazzrockové?) skladby. To se moc těším, to bude určitě lahůdka.

  Závěrem jsou neučesaná vyjádření PJ k určitým olympickým mezníkům, jako jsou odchody Chrastiny, Kleina, období (hrozících) konců kapely atd.

  RE:Olympic v Rock and All
  semtamťuk, 04.11. v 12:44

  Je to pěkné, je to drahé (80,-). Zatím jsem to jen prolítnul. I v tomhle čísle se dá najít víc věcí,namátkou Tata bojs, Richards, Richards, Cobain, holohlavé kapely, spousta malých recenzí - Gilmour, hodně mě zaujal (zatím nadpis) Hollywood Vampires - revivalová kapela(A Cooper, J. Perry - Aerosmith, Johnny Depp a hosté (např. Cartney !) - motto hrát a bavit se, někde na youtube to už bude, asi. Kdybych se chtěl vzdělávat, asi si to objednám, je to psaný kultivovaně, se snahou o hlubší ponor .. ala starý rock a pop. Olympic si nechávám do klidu, tak jen krátká poznámka k Lindaurovu úvodníku:
  Rosomák je velká lasice.

  RE:Olympic v Rock and All
  Gepa, 04.11. v 13:12

  Cena..jasně... 80 Kč je nějaký peníz, ale je to hodně čtení, nevychází to každý den a já teď nevím, ale mám ten dojem že Roc&pop je snad za 90 Kč.

  RE:Olympic v Rock and All
  milanmilan2, 08.11. v 17:19

  ahoj, drahé, relativní .... Melodie stávala 5 Kčs, a lístek na MHD v Praze korunu, takže 5 x tolik. Lístek dneska stojí řádově 24 Kč, takže to vychází levněji.
  Tenkrát k 30 letům Olympicu vydal Rockapop číslo, které bylo v podstatě celé olympické, to ještě byly takové skládané listu. Na 40 a 50 už tomu tak nebylo. Časopis ... rozvrat v RaP, inu, nebude to ani poprvé, ani naposledy, Lindaur to dříve nebo později dokáže položit všude, z RaP to bylo asi 3 x, možná víc. Dávám tomu rok, maximálně dva.... Milan

  RE:Olympic v Rock and All
  semtamťuk, 06.11. v 22:05

  Rock and All je fakt inteligentní časopis (až na lasici) díky za informaci, přečetl jsem ho skoro celej. Olympic samozřejmě taky. Je v dobré společnosti, myslím, že je to slušná pocta, 10 stran (naposled pamatuju Rock and Pop, "Někdy mám dobrý noci", odtud ty minirecenze). Z Jandy a spol se dalo vyždímat daleko víc, bylo by to zajímavé, ale díky za to.
  Desku jsem ještě neslyšel, ale na Ivanova a tak vůbec musím zareagovat ... příště.

  RE:Olympic v Rock and All
  semtamťuk, 10.11. v 15:23

  Tak ještě naposled - přečetl jsem ho skoro celej, když už jsem se praštil přes kapsu. Plno článků opravdu zajímavých a s přesahem (teď rozhovor s Tonyou Graves, Holohlavá hudba aned Dechovka s kytarami (skins), Miro v Abbey Road, Enni Morricone, zajímavý objev pro mě: Widespread Panic, hezké reportáže – „tři Rnr výročí – Andršt s B.B., sólo deska Billy Gibsona, strašně zajímavej rozhovor S Alanem Bernem (i když Klezmer band neznám a piánu moc nerozumím, hodně dobrý), vražda K. Cobaina (nijak jsem to nikdy nestudoval, ale tohle je detektivka), Don Henley (pro mě taky objev), pak spousta drobných recenzí … metaly, chystá se nové (20!) album Deep Purple … Party ala Mortal Cabinet (Řezník a spol.) moc nechápu, leda bych nějak dospěl k názoru, že si z toho dělaj srandu …
  Každopádně seriózní časák a jsem rád, že tam Olympic je.
  K tomu „všechno je tu podvědomé“ mě napadá matná vzpomínka na jedno album Aerosmith : četl jsem, jak se s tím nadřeli, pak byla krize a po míchačce to odpískali, vyhodili producenta a natočili znova protože se shodli, že to nezní
  jako „Aerosmith“. To je výstižné.
  Nové minirecenze na „šílené drsňáky“ jsou slušné, vcelku nic neříkající a s Ivanovem určitě nesouhlasím (Šílenci).
  Jsem rád, že i Jireš vyzdvihl dvě dobré věci z „Drsňáků“ – Vykřičník a Noc. Znovu jsem si přečetl Korálovu recenzi na Brejle, které vedle Dávna stále považuju za nastavenou laťku (vyrovnaná kvalita, spontánnost ..) z 90. let.
  Jen zmínka o Laboratoři mě krká – zejména její druhá strana je výborná, to je prostě Olympic jak řemen.
  Hezky to koresponduje s těmi názory na vývoj či stagnaci kapely (Kyvadlo času, Hodná holka (?), Sedm statečných
  či Nedělej - moc originálnějších věcí jsem v téhle sféře tady neslyšel ). Starý recenze , to by bylo na dlouho ..
  Rozhovor s Petrem Jandou je zajímavý, způsob skládání (jeden kadlub nápadů), slast při natáčení, nový kůň Fencl
  (jsem zvědav, nedávno jsem sjížděl Soukromou elegii - 5P, výborná věc a jeden textařský objev, když už – Tomáš Belko, třeba by to taky mohl být koník ), francouzské nahrávky, život mladého tatíka,
  paráda. Asi by se dalo zeptat na plno dalších věcí (zejm. Lindaur – výborné Mlhy nad Olympicem) ale O.K. Možná moje chyba, že jsem ještě nečetl knížku.
  Pěkná Korálova recenze na Romantiky je trochu poctivější, obsahuje i názvy konkrétních songů , jsem zvědav, jak se shodneme.
  M. Broum: klasika, jazzrock, Voda z Prázdnin (to je opravdu síla, s Hejdukem si tady sedli parádně), fanouškovské CD z instrumentálek (?), bez ambicí skládat - trochu se ale divím, že nemá nějaké bokovky, ala Die El.Eleffant. Myslím, že je to škoda.
  Martin Vajgl: „Každé období Olympicu má svůj ksicht“ .. evidentně ví přesně, co chce říct, dobrý čtení.
  Názory: Miro, Kalina – klasika, Želva, Říha – chuligán, Řezník, Štorm – metla jakási, mimo mě, Izaiáš – Doga – sympaťák!
  A nejlepší můj další oblíbenec Petr Fiala. Za to jsem rád.
  Mlhy – no comment, zajímavý. Lennon/McCartney po česku, to zní dobře. Pěkný fotky, Jandovi to sekne, ale ten Svět sovětů, kurňa, kdyby tam bylo The New York Times …. Blbý časy (jen tak mimo - před nedávnem jsem konečně viděl „Občanský průkaz“, to je přesně tohle období, kluci maj novou desku Led Zeppelin). Berka, to je smutný.
  Těším se na desku.

  Zpět

  Leden 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  P. Janda - ples
  Praha - V.I.P. (uzavřená akce)
  Londýn (UK)
  Tábor - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.