Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Olympic 2016 ?
  Gepa, 11.09. v 8:41

  V těch videoblocích z natáčení Souhvězdí romantiků mě mimo jiné zaujala informace, že Petr Janda přemýšlí, že by příští rok (?) natočili desku, kterou by neskládal on, ale že to nabídne všem - tedy všem v Čechách. Kdokoli z vás bude mít šanci složit něco pro Olympic.
  Mě Janda překvapuje, jak chrlí jeden nápad za druhým. Malostranská Beseda, teď 3 roky po sobě nové desky, přenechat na jednu desku skládání (nejen) fanouškům... To by byla zřejmě další světová rarita.
  V každém případě se těším na nové album.

  RE:Olympic 2016 ?
  milanmilan2, 11.09. v 19:58

  Ahoj, já si ještě přisadím, předposlední Lucerna s velmi originálním nástupem a hrou na dobové nástroje a loňská se 6 amatéry na akustiky ve dvou písničkách .... Dost dobrý. Milan

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 13.09. v 18:31

  Videobloky? Kde? Tady nebo na FB?
  To se asi Janda sarkasticky pousmál - reakce na nějaký kritiky. Třeba by to nebylo špatný, ale já bych asi přece jen slyšel radši jejich / jeho nápady. A kdyby už před lety nenatočili ty různý To nej z Olympiku a Trilogy (to mě, bohužel, a zejména ty výběry, opravdu moc neoslovilo), měl bych nápad: Vybrat 10 -15 kvalitních, méně hraných (ne 8 den, Otázky, Dynamit a spol.), drsnějších věcí z vlastního sběru, bez ohledu na letopočet vzniku, klidně prastaré a přizpůsobit (viz výborná Lahev, O půlnoci, Mr. Den, Zbytečná holka, Telefon, Tobogán, Kiki, Harém, Vůně b. atd ... z Besedy) a zkusit si s nima znovu pohrát. Písničky by dostaly stejný zvukový kabátek (pokud by měly zvuk ala poslední dvě desky, nezlobil bych se), předpokládám, že by doznaly určitých jemných až překvapivých změn v aranžích ( s úctou k původní verzi) a mohla by to být výrazně rocková záležitost. Třeba by lecos překonalo originál. Samozřejmě by nemělo smysl je jen tak přehrát ...
  A mohl by dostat větší autorský (aranže) i pěvecký prostor basák a bubeník. A klidně pár hostů do toho. Nicméně varianta A - tvořit nové desky - se mi líbí nejvíc. Kdyby, ach jo, ... ale netřeba již píchat do vosího hnízda.

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 14.09. v 8:05

  Mně to přichází na FB, ale najdeš to na youtube.

  https://www.youtube.com/watch?v=8Dg4ghJLfzg">www.youtube.com/watch?v=8Dg4ghJLfzg\">www.youtube.

  Nevím, jestli se tu zobrazují odkazy.

  S kritikou to vůbec nesouviselo, myslím, že o tom skutečně uvažuje. A přijde mi to lepší nápad než ten tvůj (sorry), ale já nechci žádné předělávky starých věcí. I když tu hudbu bude skládat někdo jiný, tak celou tvář písničky dělá aranž - rytmus, nástroje - a to bych tipoval, že si bude dělat kapela - potažmo Petr. Vůbec bych se toho nebál.

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 14.09. v 10:20

  Mrknu na to. Mě se "předělávky" líbí, pokud mají smysl a přinesou něco navíc. Dělá to spousta autorů. Částečně bych smysl viděl v rehabilitaci dobrých songů, které z nějakých důvodů nedostaly šanci. A je to zajímavá hra. Ale tohle by mohlo být taky zajímavý. Tak něco složíme, ne? Ty pomalej oplodňovák, já nějakej nářez .. nebo obráceně.

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 14.09. v 10:37

  Vyjma českých a slovenských luhů a hájů, jmenuj někoho, kdo systematicky ve studiu nahrává znovu a znovu staré písničky? Myslím, že Olympic už takových věcí natočil až až.

  S tím mým skládáním... :-D .... si můžu tak s Pražským výběrem zpívat: "...s tím svým talentem, marná sláva, můžeš si brnkat tak ...koledu ..."

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 14.09. v 10:52

  No jasně ... neříkal jsem systematicky a znovu a znovu. Taky jsem si povzdechl: "kdyby už tenkrát netočili ty Olympic I, II atd ... a třeba tu příšernou útržkovitou, nevím jak se to jmenovalo ... KDYBY! Tak by to bylo zajímavé - výběr polozapomenuté věci, zvuk, drive a přidaná hodnota v podobě nějakého nápadu v aranžích. Nebo třeba natvrdo živě natočené (viz záznamy z Abbey Road, nebo Soundgarden studia)s tou spešl špínou a atmosférou. Ale tady už je asi vybráno. Kdyby to byl čistý list, to by se mi náhodou líbilo.

  Ale, jak říkám, kompletně nová placka je lepší.

  V tom záznamu jsem si všiml parádních kousků i melodie. Jsem zvědav.

  S tím skládáním je to jednoduchý, to je vlastně jen 8 tónů a různě se přehazujou a do toho nějaký umcaca. Zkus to.

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 14.09. v 12:37

  "neříkal jsem systematicky a znovu a znovu"

  To si sice neříkal, ale:

  1992 - Jako za mlada
  2000 - To nejlepší z Oylmpicu 1
  2001 - To nejlepší z Olympicu 2
  2004 - Stejskání (nově nahrané 'jen' to, co nevlastnila Bestia)

  Pak už to jsou jen jednotlivosti typu: Nebezpečná postava zpívaná Broumem, Stará láhev, Vůně benzínů...

  4 alba znovunahraných věcí mi opravdu přijde dostatečné množství. Sem tam písničku jako bonus - ano - ale další album předělávek ne.

  S tím skládáním to nevidím tak jednoduše. Zdá se mi, že z hlediska kombinací už se to musí blížit nulovým možnostem. Já to kdysi zkoušel a výsledky se mi nelíbily. Zkoušel jsem i textování, ale jsou činnosti, které mi jdou podstatně lépe a přináší mi větší uspokojení. :-)

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 14.09. v 12:45

  2006 - Trilogy


  ...mi tam vypadlo

  Takže 7 ALB PŘEDĚLÁVEK. To je albově vzato, třetina.

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 14.09. v 15:32

  Ano, je to tak. Je toho zbytečně moc. Ale ne toho, co bych si já představoval. O I a II jsou pouze znovu přehrané hity novou sestavou, snad prý proto, aby se hrály ty aktuální verze. To mi přišlo zbytečný a musím říct, že se mi z toho líbila tak slabá 1/4 věcí. Někde tomu vyloženě chybí koule, snad zvukem, už si to moc nepamatuju. Navíc, jak říkám, nejsou to zajímavosti, ale běžně hraný písničky. To beru jako takovou zvláštní výstřednost. Ještě jsi zapomněl na takový to útržkovitý album ze zkrácených kusů, to vůbec nepočítám, to je šílenství. Trilogy byl dobrý počin, snad by se mi i líbila, neznaje původní verze ... ta mě mrzí, protože si s tím evidentně dali práci, má to krásnej obal, jelo se tour ... ale ty nahrávky nějak nemají ten pravý šmak. Nebudu už zkoumat proč. Kdyby to mělo kompletně zvuk "Šílenců", řekněme ... příjde mi to decentní, opatrný.

  No, myslím to jinak, nebylo by to náhodou špatný, ale ono je to stejně fuk.

  Skládání - možnosti určitě nejsou vyčerpaný, těch variant je. Zajímavý je, jak v podobným stylu,
  v rozmezí 4 akordů, v klasickém nástrojovém složení se pořád dá zahrát zajímavě, nápaditě a sálá to nějakou energii anebo úplně naopak. To je něco mezi nebem a zemí ...

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 14.09. v 15:57

  Útržkovitý album je "Jako za mlada".


  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 14.09. v 19:09

  Aha, no tak to. Škoda, mrhání.
  Já snad ani nevím, že byla nově natočená Vůně benzínu. Jsem nějak opožděnej.

  RE:Olympic 2016 ?
  radekpo, 14.09. v 21:07

  Zdravím vespolek. Semtamťuku ačkoli se s Tebou ve většině názorů potkávám, tady bych to viděl trochu jinak.
  Starší pecky které mají potenciál a v podstatě se nehrají, nebo jejich předělávky, určitě ano, ale hlavně na koncerty. Otočit poměr písniček které "všichni" chtějí, ty dát do přídavků, a naopak nechat prostor perlám, kterých má Olympic bezpočet ale na podia se prostě v poslední době nedostaly.
  Písničky nesložené Petrem Jandou - zajímavá výzva, historicky jich asi moc nebude, napadly mě v podstatě jen Nějak se vytrácíš má lásko, Vzpomínka na ostrovní zemi, U hrobu Neznámého úředníka, Starej flák, a musím říct že ve mně vzbuzují očekávání. Když nic jiného, nechá se čekat že výběr bude z dostatečné nabídky. Ale i tady bych to viděl spíš na nějaký bonus k řadové desce.
  Protože to co může nové písničky umocnit na n-tou, jsou přece ....texty, tedy přesněji, jejich vysoká a vyrovnaná úroveň :-)

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 15.09. v 12:08

  Starší málo hrané na koncerty: souhlas ... ale to už se teď děje. Na koncertech Olympic hraje věci, které tam dlouho nebyly: Manekýny, Můj klid, Z bílé černou, Kufr, Vůně benzínu, Co s tím?,... Ale je jasný, že když vydávají (chrlí!!) novinky, tak je taky chtějí hrát. A ty naštěstí taky zařazujou (odhaduji 5-7). A pár známých hitů - to je nutnost.
  Můj názor je, že Olympic teď má play list téměř dokonalý (2-3 bych čeinžnul). Jasně, do nové sezóny zase nějaká obměna, ale myslím si, že teď to je výborný.

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 15.09. v 15:09

  Dobrá už mlčím. Anebo si jen cvičně přisadím – takový ty lepší kusy, jako třeba Santa Maria, Tebe se nemusím bát, Vykřičník s pořádným závěrem, Vzpomínky založím, Noc horká jako dech, plus mínus Tancovačka nebo Němá .. předpokládám živě nechrlej, žejo. Z nějakýho důvodu … Stejně jako svého času dvě nejhezčí písničky Sopky (nedávno jsem náhodou četl ofic. starší recenzi a je to tam taky – vrcholem desky se zdá být …) – Nymfy a Vím, co nesmím. Mám dojem, že jim nějaký Ufouni škodolibě radí, aby nebyli náhodou ještě lepší než jsou. Stejně bych je ale rád slyšel po dlouhý době … Během Modlitby a spol. bych si holt skočil pro pivo.

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 15.09. v 18:43

  Musím reagovat...:-D ;-)

  Vím, co nesmím ... (musím nějak kulantně)...hodně často přeskakuji (ze Sopky nejčastěji). Vím, že tu v tom jdu proti proudu. Přeci jen jde o bigbít a nejen o text. Nevadí mi pomalé písničky, ale tohle je skoro až taková ukolébavka, na koncerty se vůbec nehodí.

  Němá se běžně na koncertech hraje (ale bez závěrečného sboru) :-(.

  Modlitbu bych též vyřadil a My už jiný nebudeme taky něčím nahradil...když už mám být konkrétní.

  Ale to už fakt hledáme chlup na dlani. Play list je fakt v současné době vyvážený.

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 16.09. v 7:12

  A tak na tom něco bude, je to taková Porta ..
  Přestanu hledat chlupy a protože mě nejbližší koncerty nehrozí, počkám na desku.

  RE:Olympic 2016 ?
  Gepa, 14.09. v 14:54

  oprava č. 2:

  Stará láhev se mi tam zase nějak připletla. Ta nově nahraná asi nebyla. Slunce bylo...

  RE:Olympic 2016 ?
  semtamťuk, 14.09. v 10:32

  No to je krásný! I souseďanku jsem si pustil, úplně mi to zvedlo náladu .. Paráda.

  Zpět

  Únor 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728
  Začátek dovolené
  Konec dovolené
  Jilemnice - Olympic tour 2019
  Teplice - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.