Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Zase něco k textům
  semtamťuk, 11.08. v 16:36

  Už název příspěvku napovídá, že to nikdo číst nebude :)
  Náhodou jsem na čísi polici zahlédl album Elánu - Tretie oko z roku 2003. Aniž bych k tomu měl zvláštní vztah, pustil jsem si ho naplno a jsem mile překvapen. Myslím, že některým "odborníkům" značka Elán sama o sobě písničky degraduje, ale na tomto albu je, del mého, minimálně 6 výborných písní. A hlavně si opět uvědomuju ten Filanův příspěvek - s jeho texty je to o patro výš. Čest vyjímkám. A tím, že je to dvorní textař kapel a má svoje názory a způsob vyjadřování, tak člověk intuitivně slyší Elán a ne interpretaci kohosi Rážem. Přál bych Olympicu, aby se do podobné pozice (muzika - texty) ještě někdy dostal. konkrétně (kdo dočetl až sem): Tretie oko, Fuga (Jursa - podobný styl), Láska moja, Cigary idu do neba, Depka a Zaklínanie depky. A muzika slušně masívní, Baláž a Tóth ždímou.
  Tak to jen tak, že mi to přišlo pod ruku, sorry, příště už zase jen Olympic :)

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 11.08. v 17:12

  A Šaman (pocta Vargovi), taky Filan.

  V těch písničkách je právě i ten "vtip" (Gepa) aniž by to nutně byl Mládek (kterého ovšem mám taky rád, ale nepředpokládám, že by textoval bigbeat :))

  RE:Zase něco k textům
  Gepa, 11.08. v 19:31

  semtamťuku, semtamťuku .... nevýhoda/výhoda psaných diskusí je ta, že si mohu přečíst, co jsem psal a nespoléhat jen na svojí chabou paměť.... mně nevadí jeden dva vtipné texty na desce, ale celé album "dělání legrace". To je pak takový Novotný v muzice. Mládek mi taky nevadí, ale v mp3 ho fakt nemám. Banjo je na mě málo elektrický...

  Elán.
  Ty jsem poslouchal v období Nie sme zlí a Hodina slovenčiny. Pak nastalo velké schizma a Detektívky (Tenečnice z Lúúú--lúúúčnice) mě fakt nebraly. Z toho , co uvádíš, znám jen Láska moja a to je supr písnička - text, melodie, aranž, zpěv... ale moc se u ní nenasměju. ;-) Texty měl obecně Elán různý .... osobní "zážitek" ... vadilo mi, že si protiřečí... Kým som sám versus Nieviem byť sám ... ale to je moje tehdy pubertální blbost.

  P.S. Myslím, že tě čtou i ti, co tě nečtou. Ale ty texty jsou už asi napsaný.
  P.P.S. Výrava nevyšla (čekal jsem report) - vyjde to příště jinde.

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 11.08. v 20:13

  No jasně, chápu. U Elánu uvádím záměrně konkrétní věci - schválně tohle zkus bez předsudků. A obecně - to protiřečení, výchova ala "rebelie" a patos (kupodivu v bratrské variantě jaksi zkousnutelnější) tam jsou, ale mezitím se zaskví opravdu perly - tady jde u mnoha lidí bohužel, podobně, jako u Olympiku, o jakousi diskvalifikaci stran osobních sympatií, ne o písničky jako takové(včera jsme se se známým bavili o rádiu Beat - proč nehrajou něco zajímavýho, ať už třeba z Jedeme, jedeme - Danny(!), nebo z nových věcí? Přestože jinak to rádio vypadá zajímavě kolikrát jsem překvapen, co vykopou. Z Olympicu Dej mi víc, možná Já ... Zpět - Ale nálada a styl je zkrátka osobitý a jednotný, díky Filanovi.To jsem chtěl zdůraznit. Fakt je, že svébytné texty se i svébytně frázují, takže se to nutně projeví i na muzice (Rytíř a Trilogie). A vtip není jen o zasmání se, ale o způsobu vyjádření (Depka, Cigary). Olympic to měl podobně v době Chrastiny a Rytíře s Vrbou. Některé Rytířovy obraty i ve vážných tématech jsou "vtipné". Jiný příklad - ŠRUT s Pospíšilem. A pokud jsi minule říkal, že mnou jmenovaní textaři jsou mimo mísu, opravdu doporučuji poslechnout si Ebenovy 4 texty pro ETC (3 zpívá Kubeš): Nýmand, Kdo příjde za Evou a Za vodou a Děvenko, hele. Myslím, že ani muzika tě neurazí ... a hlavně (!), netvrdím, že by měl Olympic zrovna textovat Eben, může to být klasik Franta Vomáčka, ale tohle přesně je způsob vyjádření, který by Jandovi do výrazu výborně seděl, úplně to slyším. Vtip to má, razanci a ironii taky.
  Bigbeat je to jak hrom.
  Těžko to vysvětlit, je to individuální, ale třeba Šíp je bohužel jinde.
  Podobné chytré varianty: Krausberry, Jablkoň.
  Já už bohužel neznám nic mladýho, co by se mi extra líbilo (myslím kapely), má-li tady někdo typ, sem s ním.
  Hlavně prosím (Django) nekazit tu spoustu pěkné muziky tuctovým mudrováním. Sorry.

  Koncert bych dal moc rád, ale vzhledem k mým současným finančním a časovým možnostem by museli chlapi asi zahrát u nás na zahradě za panáka tuzemáku. Mrknu tady na kalendář, mám - li letos ještě šanci.

  P.S. Docela by mě zajímalo, jak to proběhlo (v tom pekelným vedru). Byl tam někdo?

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 11.08. v 20:22

  Kalendář: Co je to v Jičíně - to nějakej Rumajsfest? Pojďte s námi do pohádky ?
  Tady se naskýtá šance ...

  RE:Zase něco k textům
  Gepa, 11.08. v 21:52

  Safra... Napsal jsem příspěvek a nějak jsem ho špatně odeslal.
  Nemohu to najít, ale myslím, že jsme to nebyl já, kdo psal, že tebou uvedení textaři jsou mimo mísu, ale že jsou mimo moje obzory.
  Elán bych mohl dát, to ostatní je na mě moc bluesové. Já tu muziku uznávám, ale není to můj šálek kávy.

  P.S. Rumajsfest nezní špatně. :-D

  RE:Zase něco k textům
  fobo, 15.10. v 21:33

  Teď jsem zaslechl něco z nových textů a už je to tu zase. "mistři světa amoleta, naše kapela je plnoletá . . "
  Sorry, ale to mi přijde jako senilní vzpomínání. Moje kamarádka, veselá holka, má ráda bigbít různej, když slyšela písničky z Šílenců pravila : "To je tak hrozně pomalý a smutný, furt jen vzpomínaj. Jinak celkem pěkný písničky . . . ."
  Mě už to nepřijde, poslouchám to často, jsem na to zvyklej, ale jinej úhel pohledu je dobrej a musím ji dát za pravdu. A jak slyším úryvky z poslední desky, obávám se stejného, i když už je pozdě . . . .
  Píšu to nerad :-(

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 16.10. v 9:11

  Nebudu stahovat kalhoty, brod je ještě daleko ... doufám, že a ukázka to necharakterizuje. Že jsou písně pomalý a smutný,
  to by tak nevadilo, pořád to může být parádní muzika (ETC..., Gilmour, Gabriel ........................), ale ty texty tomu dokážou dát na frak. To potom ani Deczi a spol. nevytrhnou.

  RE:Zase něco k textům
  fobo, 16.10. v 22:54

  No právě, mám tak trochu strach . . .

  RE:Zase něco k textům
  milanmilan2, 17.10. v 13:52

  ahoj, ať je to jak je to, je to tak - žádný nový Chrastina, Borovec, Rytíř, Vrba na obzoru nejsou a jak se zdá, ani nebudou. Snad, možná, Krečmar, Brichta, možná .... možná. Milan

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 17.10. v 14:34

  Ale na 100 % jsou. Jmenujou se jinak, třeba je neznáme, píšou po svém (srovnej Chrastinu a Rytíře ..) a je to dobré. Netřeba hledět k obzoru.
  To by bylo furt dokola ...
  Necháme se překvapit.

  RE:Zase něco k textům
  milanmilan2, 19.10. v 18:39

  ano, jsou, snad jsou, někde jsou .....

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 20.10. v 12:15

  Příklad pěkných písniček i textů:

  Holka, Nejsem, Nymfy, Nedělej, Sedm statečných, Zakopaný money, Vysočanský reaggae, .... Jde to, když se chce, i bez výše zmíněných pánů.

  Ale "To já si jen tak" ....

  RE:Zase něco k textům
  Gepa, 21.10. v 9:28

  Uvidíme, uslyšíme....
  Mně to přijde jako pitvání medvěda, který nejenže běhá ještě po lese, ale navíc ho nikdo ještě ani nezahlédl - snad jen nějaký ten stín mezi stromy. Mně se třeba texty na Drsňácích už docela líbí. Že mají hodně textů zaobírající se vlastní minulostí a vzpomínkami - no a co? Jako za mlada, Karavana, Dávno - to jsou špičkové texty. Mnohem profláknutější jsou písničky o lásce a komu to vadí? Mně ne... A úplně tak nesdílím některé kritické připomínky. I k těm Drsňákům.
  Zakončím stejně, jako jsem se začal.
  Uvidíme - uslyšíme.

  RE:Zase něco k textům
  semtamťuk, 21.10. v 10:20

  Já nepitvám medvěda, ani nevařím z vody, to je obecné téma. Stejně tak jsem to psal dávno před tím. Olympic vytvoří v posledních letech spoustu dobré a nápadité muziky s průměrnými až mizernými texty. A mezitím jsou ty perličky. Já si to tak myslím. a je mi z toho smutno. Očekávané desky se to třeba netýká, těším se na ni.

  Tak až ten D Day přijde, zhodnoť to první. Já si počkám.

  RE:Zase něco k textům
  radekpo, 29.10. v 20:53

  V rámci příprav na koncert v MB jsem si po delší době pustil doposud vyšlá Souhvězdí a musím opět ocenit Souhvězdí drsňáků, hlavně za jejich vyrovnanost. Je to deska která se nechá poslouchat opakovaně, a i když určitě má slabší místa, tak pozitiva převažují. Už se těším jak na třetí díl, tak na Besedu!

  Zpět

  Leden 2020
  PoÚtStČtSoNe
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Praha - Český ples
  Jičín - Olympic tour 2020
  Pelhřimov - Olympic tour 2020
  Semily - Olympic tour 2020

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  zobrazit všechny novinky
  • Petr Janda v USA
   13.01.2020
   V březnu zavítá Petr Janda opět do USA a při té příležitosti odehraje několik vystoupení - více informací zde.
  • Křest LP a CD Pták Rosomák
   20.11.2019
   Dne 18.11.2019 pokřtila skupina Olympic v Malostranské Besedě LP a CD Pták Rosomák. Kmotry byli Karel Deniš ze Supraphonu, František Táborský, Lukáš Pavlík z Chinaski, Pavel Chrastina a Ladislav Klein. Křtilo se absinthem.
  • Pták Rosomák
   26.09.2019
   50 let od původního vydání se Pták Rosomák vrací! 4. října vychází reedice tohoto druhého dlouhohrající alba skupiny Olympic a již nyní si jej můžete předobjednat v našem e-shopu - a to jak na CD, tak na LP.
  • Předprodej vstupenek do Stříbrné Skalice
   16.05.2019
   Předprodej vstupenek na vystoupení Olympiku ve Stříbrné Skalici 13. července byl zahájen. Vstupenky v předprodeji zakoupíte v síti Ticketstream.
  • Reedice alba Želva
   25.04.2019
   Album Želva vychází nově v reedici s několika bonusy a již nyní si ho můžete objednat v našem e-shopu.