Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  jedeme jedeme od ježíška
  semtamťuk, 10.01. v 8:32

  K té sběratelské vášni: Ve starých fotografických učebnicích vždycky byla poučka ve smyslu - NEJLEPŠÍ PŘÍTEL FOTOGRAFA JE ODPADKOVÝ KOŠ (V době digitálu to platí dvojnásob - akorát to obstará jedno kliknutí ). Proč to píšu - ty různé prapodivné songy "do sbírky" můžou vyjít někde stranou jako svědectví doby, pro toho, kdo chce mít komplet ve skříni. Neměly by kazit dojem z DESEK typu JEDEME JEDEME (Aeroplán, Čarodějka, Planetář..) jenom kvůli tomu, že se to tam Tůmovi zrovna hodilo. I starý alba kapelu reprezentují. Šli byste na prestižní schůzku v kvalitním obleku a čínských teniskách ? Má k tomu výběru Janda co říkat, nebo je mimo hru ? Na bonusy u Laboratoře jsem si už zanadával. Jinak deska möc pěkná - i zvukově - Mr. Den a Lady Noc, Danny, Brouk: famózní.

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  Gepa, 10.01. v 11:24

  Tady mám trochu jiný názor, i když napsat , že vyloženě nesouhlasím, by pravda taky nebylo. Těch variant se nabízelo strašně moc. Z mého pohledu fandy. který chce mít vše, se nabízely dvě možnosti:
  1) Vydat alba remasterované ale bez bonusů. Pak bych ale očekával reedici CD Singly I - VII; plus vydání nahrávek, které nikdy nevyšly (rarity) - z bookletů Karla Knechtla bych odhadoval, že to tak on sám zamýšlel.
  2) Vydávat alba s bonusy, ale KOMPLETNÍMI. To by ale znamenalo vydávat zlatou edici jako 2CD tam, kde by se to nevešlo na 1 CD.

  O kažení dojmu nemůže být řeč. I ty na albech nevydané skladby skupina natočila a patří k její historii. Mohu uvádět konkrétní příklady, kdy (zahraniční) kapely vydaly jako bonus i skladby, které nedodělali nebo jiní vydali i svojí prvotinu v úděsné technické kvalitě (jajko bonus na rozšířené edici). Naopak. V době, kdy prodejnost CD stále klesá, jsou právě takové rozšířené edice v kurzu. Vydat holá alba (a víc nic) je podle mne ještě horší varianta, než tato Tůmova, co teď vychází. Podle mne bonusy na takovéto edice patří, ale ne v tak zmršeném výběru. Cédéčko můžeš vždycky zastavit a bonusy neposlouchat. Písničky které uvádíš - Čarodějka do alba Jedeme jedeme zapadá, ty zbylé dvě bych já osobně spíš dal na album s Kornem.

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  semtamťuk, 10.01. v 21:56

  Jsem pro variantu 3) CHYTŘE vybrat bonusy: něco ze singlů - pro lidi neznalé by to měla být záruka kvality..., a hlavně ty rarity - byl bych jak Alenka v říši divů, kdyby si někdo dal ještě práci se záznamy z koncertů ( ten zvukař sem tam něco ztočil, ne?), ze studia atd ... taková Anthology. Nevím jak z doby Jedeme, ale od Ulice dál toho musí bejt hafo. Už se těším až s Bigbítem daj do placu kvalitní záznam z Lucerny 87 ( s Kocábem, Dragounem a spol.). haha..teda vlastně :D.
  A k jinému oblíbenému thematu: brácha chca nechca jezdí po celý republice a namátkou, zvědavě, kouká, soptí - li někde Sopka. Nesoptí. Možná to byl takovej boom, že jsou ty desetitisíce pryč, anebo je to postahováno. Kolik lidí to tak asi oficiálně může dneska mít ROBASI ?

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  Gepa, 11.01. v 7:28

  Jasně. Psal jsem, že těch variant je strašně moc. Ale trochu si , podle mne , odporuješ. Najednu stranu naříkáš, že "různé prapodivné songy do sbírky můžou vyjít někde stranou jako svědectví doby, pro toho, kdo chce mít komplet ve skříni" a že songy narušují album a na druhou stranu "něco ze singlů ... a hlavně ty rarity". Rarita vyšla zatím jen na Jedeme jedeme (Vánoce) a ta album neruší?!
  Z mého (sobeckého) pohledu by mi tvoje varianta nevadila (protože vlastním sérii Singly), ale je hodně neobvyklá.
  Po vyřazení alb V Lucerně a Rokenroly už začínám být pesimista i k těm raritám. Kdo ví, jestli vůbec vyjdou alespoň zbylá studiová alba vydaná v Supraphonu. A přitom je co napravovat: Kanagom vyšel v první reedici na CD s upáleným začátkem (pro ty, co to neslyší, ať se kouknou na stopáž a porovnají ji s nahrávkou na Singlech), album Když ti svítí zelená by potřebovalo zvukově "doladit" a ty Nulové šance vyšly na CD taky v prapodivné verzi. Ale jak jsem si pana Tůmy vážil po profesní stránce v době vydání knížky Čtyři hrají rock, tak mi teď nad jeho počínáním hlava nebere.

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  semtamťuk, 11.01. v 10:30

  Dobře, myslím teda spíš raritky ve smyslu živých nahrávek, odlišné varianty vznikající během nahrávek ve studiu, a když už pár singlů, tak každopádně po zralé úvaze, není - li to úplná kravina. Presentovat rockovou kapelu stabilně solidní úrovně - ne tam nacpat co se dá, protože to holt taky hráli. S těma zahraničníma kapelama (vč. Beatles a Stones) máš pravdu, ovšem většinou si tvrdě hlídaj, co pustěj a tyhle úlety jsou výsledkem špatných smluv - hříchů z mládí (Decca). Jak říkám, Vánoce a spol. jsou pro sběratele zajímavé, ale můžou vyjít na samostatném albu (to samý Kornovky). Pro mě prostě méně znamená více. Naopak - u všech těch živáků toleruju zvuk, kvalita je v něčem jiném. Třeba by do toho mohl víc kecat někdo nezaujatý mladý nadějný ...příště.
  A dotaz: Jedeme jedeme nemá v bookletu texty - chyběj všude ?

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  Gepa, 11.01. v 10:42

  Texty chybí všude. Buď rád, že tam máš CD. :-)

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  semtamťuk, 11.01. v 22:01

  Já mám někde i takový to černý, placatý, s rejhama a rejpancema, krásně se to vlní a prská, a funguje to taky!

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  kryšpín, 12.01. v 1:06

  myslíš kopírák??

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  semtamťuk, 13.01. v 20:51

  Ne....jak bych ti to jenom...: Rylo se do toho kusem železa a když se to přiměřeně roztočílo, tak to vydávalo zvuk. Nesmělo se kolem toho moc hopsat, jinak to udělalo takový VŽUUUM SKŘÍP a za trest už ti to tu písničku nikdy celou nezahrálo. Lidi to běžně poslouchali ještě koncem minulého století. Možná to najdeš ještě někde u babičky na půdě.

  RE:jedeme jedeme od ježíška
  kryšpín, 14.01. v 20:09

  ale uznejte, pane, že když pamatuju kopírák, LPčka budu pamatovat taky :)

  mimochodem, nedávno se mi zdál sen, měli jsme doma opět gramofon a já někde našel Prázdniny na zemi na LP, pustil jsem to a ten zvuk byl ještě stokrát lepší než na Zlatý edici... a já byl z toho úplně vedle... tak prosim :D bylo to o Příletu a o Kraji odkud odletěli ptáci

  Zpět

  Leden 2019
  PoÚtStČtSoNe
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Praha - V.I.P. (uzavřená akce)
  Londýn (UK)
  Tábor - Olympic tour 2019
  Mladá Boleslav - Olympic tour 2019

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Novinky e-mailem 

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Malostranská beseda
   21.12.2018
   Olympic opět vystoupí v Malostranské besedě - vstupenky k zakoupení zde.
  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.