MLADÝ SVĚT
1987
ZA OLYMPIC HOVOŘÍ MILAN BROUM
Kdybych tam nebyl, nevěřil bych. 15.prosince měl Olympic v Lucerně atmosféru jako za stara, lidi viseli jak hrozny pod jevištěm a zpívali olympické písně, i ty nejnovější. Bylo to téměř rok po nástupu bubeníka Milana Peroutky a klávesisty Jiřího Valenty, kdy v kuloárech po vydání singlu Jako tele na vrata padaly věty jako "Janda se zbláznil", kdy Olympic neměl žádný hit. Velké naděje s tím rokem spojoval basový kytarista Milan Broum, který ve dvanácté sezóně svého působení ve skupině pookřál a ožil, i když v jejím závěru se kolem sebe rozhlíží střízlivěji: "Nikdy jsme nepředstavovali avantgardu, ale dokázali jsme přilákat další a další generační vlny."
Když jsi nastoupil k Olympiku, působil jsi tu trochu jako osvětář - sháněl nahrávky, nutil ostatní sledovat světovou scénu…
"To už není třeba, Petr Janda se zajímá o dnešní kytaristy a na jeho hraní to poznáš, je mnohem modernější. Přišel Milan Peroutka, plný entuziasmu, a ten nosí dobrou muziku zase z jiného soudku, trochu do jazz-rocku. Má rád funky styl podobně jako já, ale Petr Janda nás od toho odhání, je písničkář a poslední dobou stoupenec tvrdé muziky. Je až paradoxní, když na dvacetiletého hráče naléhá, aby to natřel."
Znamená to, že Petr Janda si nadále do koncepce Olympiku nenechá mluvit?
"Pochopitelně budeme vycházet z jeho melodických písniček, ale očekáváme, že jejich zpracování se stane kapelovou záležitostí. Petra Hejduka už bubny příliš nezajímaly, proto s novým bubeníkem více komponuji, také Jirka Valenta, který zná i klasiku, dodal do kapely nové nápady a Béda Berka se s jeho příchodem vyrovnal, svou osobností do Olympiku patří a dvoje klávesy se v dnešní době bohatě uplatní. V tomto nadšení jsme natočili album Bigbít, které vzniklo během zkoušek, kdy jsme nemohli předpokládat, jak je lidi přijmou, proto se může zdát místy stylově nejednotné. Už jsme i narazili, když třeba v televizi připadaly některé naše písně příliš dlouhé či tvrdé."
Petr Janda však po triumfální Lucerně přiznal, že "Tele" popudilo i některé vaše skalní fandy.
"To jsme předpokládali, ale shodli jsme se na tom, že naše cesta musí směřovat víc do rocku než písním typu Osmého dne. A já jsem přesvědčen, že Olympic má rocku stále co dát. Jandova stavovská čest a nápady jsou zárukou. Kapely, které kolem sebe slyšíme, to možná hrnou do lidí větším nářezem, ale těch, které jsou vskutku originální, je málo."
V Echu vyšla zpráva o přípravách vaší podzimní cesty do Francie, Švýcarska…
"Z té nakonec sešlo, i když informace o našem úspěchu třeba v Lisabonu nepřeháněly. Přesto si myslím, že Olympic vždycky bude spíše naše česká záležitost."
Diskuze
Galerie
-
Olympic - Stříbrná Skalice 18.7.2009
Foto Bohumil Starý -
Olympic - Lucerna 14.11.2008
Pár fotografií z koncertu - foto Bohumil Starý -
Olympic - Stříbrná Skalice 2008
Fotografie z 19.července 2008 - autor Tomáš Hoskovec -
Olympic v USA - 2007
Olympic navštívil v řijnu 2007 města Boston, New Jersey, Atlantu, Miami, Denver, Chicago, LA a San Francisco. Další fota na http://www.czskboston.com/photo_gallery__40.htm a http://www.acscc.org/pdf/OlympicatACSCCCollage1_100607.pdf. -
Olympic ve Švédsku
Fotografie z 11. listopadu 2007 - Stockholm -
Olympic v Austrálii II
Únor a část března Olympic strávil podruhé v Austrálii, kde zahrál 4 koncerty. Při minulé cestě navštívil Nový Zéland, tentokráte to byla Tasmánie. -
Trilogy Tour 2006 - Praha, Sazka Arena
18. listopadu 2006 se v Sazka Arene uskutečnil koncert v rámci Trilogy Tour a zde si můžete prohlédnout několik fotek z tohoho koncertu. Foto: archiv KPS -
Natáčení Trilogie
V červenci a srpnu probíhalo na Propasti natáčení to nejlepšího z Prázdnin na Zemi, Ulice a Laboratoře. -
Choltice
Olympic vystoupil 23. června v Cholticích u Pardubic.
Foto: Tomáš Hoskovec -
Olympic v USA 2005
V druhé polovině října roku 2005 Olympic navštívil USA, kde odehrál několik koncertů a zde si můžete prohlédnout pár fotek.
Ke stažení
Video
- Klipy
- Rozhovory
- Retro 4 v MB - reportáž V.I.P. Zprávy
- Olympic v Jihlavě 14.4.2011
- Olympic retro 1 - Želva (Televizní noviny)
- Olympic Tábor - 25.3.2011
- Olympic Retro 1 - Želva (29.3.2011)
- Petr Janda - Hydepark 2003
- Olympic na Blaníku - 2010
- Jak se točily Dotyky slávy (s M. Jandovou)
- Muzikus.cz - na návštěvě na Propasti
- Koncerty
- Skalice 2011 - krátký záznam
- Legendy popu - Snad jsem to..
- Slzy tvý mámy - live To byl náš hit
- S tebou - live v pořadu Pokondr Live
- Futurum - Sopka (1)
- Futurum - Holka z lidu (2)
- Futurum - Taky jsem se narodil bos (3)
- Futurum - S tebou (4)
- Futurum - Telefon (5)
- Futurum - Jako tele na vrata (6)
- Futurum - Giordano Bruno (7)
- Futurum - Marathon (8)
- Futurum - Bejval jsem (9)
- Futurum - Anděl (10)
- Futurum - Sprcha (11)
- Futurum - Můj klid (12)
- Futurum - Nebezpečná postava (13)
- Futurum - Voda (14)
- Futurum - Vůně benzínu (15)
- Futurum - Vysočanský reggae (16)
- Futurum - Já někde čet (17)
- Futurum - Snad jsem to zavinil já (18)
- Futurum - Je to tvá vina (19)
- Futurum - Ještě držím pohromadě (20)
- Futurum - Bon soir mademoiselle Paris (21)
- Futurum - Želva (22)
- Futurum - Vlak co nikde nestaví (23)
- Futurum - Kufr (24)
- Futurum - Anděl (25) - přídavek
- Malá ukázka, jak se paří v Sydney
- Ostatní
- Upoutávka na Best OF retro
- Upoutávka na retro 10
- Retro 9 - Brejle a Dávno
- Upoutávka retro 8
- Upoutávka retro 7
- Pozvánka na Trilogy
- Krest knihy
- Cesky slavik 2011
- Retro 5 - Marathon
- Upoutávka Olympic retro 4
- Křišťálová lupa 2011 - verze 2.
- Křišťálová lupa 2011
- Revolverheld feat. Marta Jandová
- Křest CD Sopka - část 1.
- Křest CD Sopka - část 2.
- Křest CD Sopka - část 3.
- Křest alba Jednou jó, jednou né
- Pozdrav fandům z Lucerny
Novinky e-mailem
Management Olympic
dagmara@bestia.cz
Mobil: 602 320 109
ICQ: 190043931




















