Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Anglická alba ke stažení
  Gepa, 05.05. v 13:05

  Na i-legalne.cz se objevila anglická alba Olympiku: Holydays On Earth, The Street, Laboratory a Hidden In Your Mind. Přišel jsem na to tak trochu omylem. Stáhnul jsem katalog Supraphonu a domnívaje se, že koukám na klasické nosiče, jsem koukal na "i-legální". Stáhnout lze samozřejmě i ostaní alba.

  RE:Anglická alba ke stažení
  ondrakub, 05.05. v 13:46

  che che respekt, tak se supraphon konečně vytáhnul a my se konečně dočkali 8-)

  RE:Anglická alba ke stažení
  Gepa, 07.05. v 14:30

  Celá anglická alba jsem slyšel poprvé. Před tím jen pár jednotlivostí.
  Vezmu to z opačné konce, protože tak jsem je poslouchal.

  Hidden In Your Mind
  V úvodní Can I Go se nemohu ubránit dojmu, že ve sborech slyším ženský hlas (?hlasy). kdo to je?
  Anglický text se podle mne nejlépe potkává s muzikou v Minus or Plus (Mínus a plus) a Thats The Way (Je to dej).

  Laboratory
  Big Lab (Laboratoř) je pro mě nepochopitelně upálená po sóle basové kytary. Kam se poděla závěrečná sloka, refrén a kytarové sólo? Zajímalo by mě, jestli to tak je i na originále (tedy původní anglické LP) nebo jestli to je zhůvěřilost této edice. Ať je to jak chce, je to velký mínus. Ta písnička si zkrácení nezasluhuje.
  Tady mi přijde nejlepší Night shift (Noční služba), Robots Coming Near (Roboti jdou) a Whats Now (Co s tím).
  Přechod Such a Nice Girl (hodná holka) a Dont Teach The Robots (Neučte roboty) dával tušit, že v této formě bude trochu průser. Ale předčilo to moje nejčernější očekávání. Pravdou je, že tyhle dva songy se dlouhou dobu vzájemně prolínají, ale i tak to měli rozdělit alespoň o fous víc ve prospěch Hodné holky. Korunku tomu dali tím, že konec a začátek dali do (respektive ze) ztracena, takže to jednoduše nepůjde "slepit" ani na compu. Kdyby to násilně ustřihli, udělali by líp.
  Moje oblíbená Laboratoř tedy utrpěla největší šrámy.


  The Street
  Hned první The Street I. - skoro až nepříjemně vytažený zpěv trčí nad jemnou hudbou. Ovšem Windows Of My Love (Okno mé lásky) je (i) v anglické verzi bomba. Kazí to opět nešťastně upálený konec a i tady to šlo určitě zvládnout lépe.
  Nejlepší tu je rozhodně Windows Of My Love, potom Mrs. Oblivion (Paní nostalgie) a Me (Já).

  Holidays On Earth
  Zase ten přechod The Arrival (Přílet) a The Bird (Kraj odkud odletěli ptáci) - ale dal se tušit, protože The Bird tayk vyšli i na zlaté edici v bonusu. Předehra je vlastně závěrem Příletu. Na druhou stranu - toto se dá snadno "slepit" k sobě.
  Tady mi žádná písnička nějak speciálně neutkvěla v paměti.


  Všechna tato čtyři alba mají stejné základy jako jejich české verze - to není tajemstvím.
  Obecně bych vytknul příliš vytažený zpěv oproti muzice. Angličtina může (spíš musí) být více utopená v muzice než český zpěv.
  Trilogii hodně uškodilo prolínání skladeb. V elktronické verzi to je pak oříšek oddělit je od sebe.
  Trochu mi tu chybí zadní obal - i když: vzpomenu-li si na zlatou edici :-D
  Anglické texty jsou místy až otrocky doslovné. Angličtinou jako takovou se zabývat nebudu - nejsem profesor Higgins. Je mi sympatické, že většinou rozumím. A to mám rád. :-)
  Nemohu se zbavit dojmu, že nám ta alba hodili jak psovi kost. Cena není až tak dramaticky nižší než u CD, ale rozdíl mezi možným CD a tímto je poněkud větší. Ale nezbývá nic jiného, než být spokojený s tím, co je, protože lepší už to určitě nebude. Teď budu experimentovat u počítače a kde to půjde, budu restituovat alba do podby, která bude bližší mému požadavku.
  Na jednu starnu jsem rád, že mám ona dlouho očekávaná exportní alba doma, na druhou stranu .... inu , jak praví klasika: "Nikdo není dokonalý."

  RE:Anglická alba ke stažení
  Gepa, 02.05. v 7:26

  Web i-legalne zanikl a namísto toho byl vytvořený supraphononline, kde se dají alba zakoupit a stahovat v mp3 (tentokrát 320 kb/sec) a ve FLACu. Tak jsem na zkoušku stáhnul Laboratoř, jestli došlo k nápravě ohledně prolínání písniček. Bohužel! Nestalo se tak! Ba co víc. Na několika místech občas lehce zapraská (ve verzi z i-legalne nikoli).
  Mám dotaz na někoho, kdo vlastní Laboratory (tedy anglickou verzi) na vinylu, jestli se tam písničky prolínají nebo ne.

  RE:Anglická alba ke stažení
  milanmilan2, 02.05. v 12:08

  Ahoj, prolínají, a pokud si dobře pamatuji, tak stejně jako české lp, určitě to ale bude vědět ( a hlavně slyšet ) Olda, Milan

  RE:Anglická alba ke stažení
  Traverza, 02.05. v 18:08

  Ahoj,

  před chvílí jsem to poslouchal a prolínají se stejně jako na české verzi. Mám to převedené na CD rovnou z LP. Co se týče Práznin na Zemi tak tam jsou přehozeny skladby a jedna useknuta. Na CD jsem si to srovnal jak to má být.

  Ahoj Pavel

  RE:Anglická alba ke stažení
  Gepa, 03.05. v 6:40

  Zdravím též. Díky za odpověď. Ještě bych měl dotaz, jestli anglická verze má kratší titulní písničku Big Lab (Laboratoř). Tady (i tehdy z i-legalne) je, jak je napsané výš, useknutá po sóle na baskytaru. Chybí poslední sloka a závěrečné sólo na kytaru.
  Prázdniny mám jen z toho prvního shopu, ale dle délky skladeb a ukázek jde o totéž. Naopak The Departure (Odlet)Odlet není useknutý jako v české verzi, ale je právě řešený tím Fade Outem. "Useknutý" je The Arrival (Přílet), ale je to zahrnuté do druhé skladby, takže se stopáží o nic nepřišlo.
  Trošku mě jímá neblahá předtucha, jestli to celé není konvertované z těch mp3 z bývalého i-legalne. Ono se to u toho FLACu dá zjistit, jestli je původem z komprimované mp3.

  RE:Anglická alba ke stažení
  Olda, 04.05. v 22:54

  Ahoj,
  ohledně Laboratory a dalších anglických verzí - Laboratory je malinko jinak smíchaná, především Big Lab. Prolínání se liší hlavně mezi skladbami Card Index / Nicht Shift a Pendulum of Time / What Now?, ostatní jsou téměř shodné s českou verzí. Ale všechny skladby jsou na vinylu celé, nic není zkráceno.

  The Street má prolínání shodné s českou verzí, ale opět jsou tam drobné rozdíly v mixu: např Faces of Words má na začátku nahalený kopák nebo na závěrečné The Street vyjede po refrénu to "cvrdlikání" plynule ze ztracena, narozdíl od české verze, kde začne natvrdo.

  Hollidays On Earth má závěr The Bird stažený do ztracena a nástup The Earth je špatně střižený. Vše v porovnání s českými verzemi.

  Domělý ženský hlas v Can I Go je Petr Hejduk. Zpíval vysoko.

  RE:Anglická alba ke stažení
  Gepa, 16.04. v 14:07

  Ze supraphonline zmizela Laboratory úplně. Že by se konečně chystali nabídnout neoříznutou verzi? A nebo jí jen stáhli a nic. Asi tam zase napíšu...

  RE:Anglická alba ke stažení
  Gepa, 23.07. v 6:51

  Tak exportní verze alba Laboratoř je na supraphonline.cz zpátky a je OPRAVENÁ!!! Tedy opravená do té míry, že když si z FLACu vytvoříte CD, tak už je OK - i s plynulými přechody. Žádný fade out! Big Lab je konečně 'celá' - je tedy částečně na začátku druhé skladby, ale ve výsledku je celá.
  Vy, kdo jste jí již zaplatili, tak si jí můžete stáhnout znova.

  Zpět

  Říjen 2018
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Králův Dvůr - Olympic tour 2018
  Levice (SK) - městské slavnosti
  Turnov - Olympic tour 2018
  Strakonice - Olympic tour 2018

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.