Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  II co jste to za fandy
  radekjack, 30.04. v 21:03

  Řešte třeba už jen novou solovku Djanga ,ale nebuďte lhostejní k naší kapele sakra!!!!!!!!!!!!!

  RE:II co jste to za fandy
  Jirka ze Slavkova, 30.04. v 22:00

  Jo máš pravdu rád bych se o ní bavil, ale zatím o ní nic nevím, ale samozřejmě se na ní těším pokud vyjde a také se přimlouvám za další placku Olympicu jsem totiž strašně nedočkavý a když si skladbu "Pár minut" začíná notovat i můj syn, kterému jsou necelé dva roky tak mě to za a) těší a za b) je to známka toho vyplout opět s něčím novým ať se má co učit no a já také.

  RE:II co jste to za fandy
  semtamťuk, 05.05. v 0:43

  Vidíš, už se to rozjelo.
  A do toho já: Ad Kanagom - Ferdovy bicí jsou někdy moc samoúčelný - ten robotickej minimalismus (dokonalý, a že to opravdu vymejšlel Janda - přechody, nájezdy před sólem..) tam kolikrát sedí líp než jeho kulometný spršky - jenom si zvyknout, že to tam furt nemastí. Kanagom je opravdu na hraně, ale zas je tu slyšet, co jedna rána znamená. Arrange je služba. dejte si třeba Lucernu 82 - to je skutečně šťáva a pravidelně mě to překvapuje kombinací punkový energie a inteligence při seskupování různých dárkových výběrů a mejdanů (nejenom stran beliků). A nebo Vodu z Prázdnin anebo Nejsem sám (ač nicmočtext)
  Anebojiné. Co se týká Jiřího (hodněštěstízdraví), rozprsknout to neškodí, tady je to pravidelný a decentní až moc - dokonce i v olympických revivalech - a klávesy ( pokud nedržej kila) dělaj lávu právě tou roztříštěností a najazzlým soundem ........"na klávesy chrstnul" .... ta kombinace s kytarovým rifem a pravidelnejma tvrdejma bicíma je smrtící. Mám na jazyku příklady, ale nebudu prudit. I Valenta tam figuruje, hlavně v období téměřgeniálních Brejlí. Ty synťácký trilky a fanfáry Jandův bigbít zabíjej - příklad: pro mě geniální "Zakopaný Money" jsou zlikvidovaný nájezdem kláves - zvukově, hlasitostně ...finíto.
  Na "kLONECH" ty písně rdousí (kromě plytkých textů) sterilní digitální zvuk - a mám pocit, že i ty memelodie meziher ( Dám si tě klonovat ) jsou zplozeny na spojce klávesnice - monitor, a ne v hlavě. Zvuk kytary tu byl diskutován mockrát, proč ne, jako když jdu pro rohlíky, jsme jen spotřebitelé - poctivej zvuk gibsona na 25 ti letém "Já" nebo "Hodné holce" - tak si to bez předsudků pusťte - nese srovnání s "Holkou z lidu".
  ............Teď zírám, co jsem zase zplodil za moudra. Tak na závěr: Holka z lidu a Nymfy - poslední Olympická všestranná nej, živák by to ale sakrachtělo - a nejlíp sjet 5 "obyč." koncertů a vybrat si z toho, kameru ještěvoněco LÍP než doposud (syrovost místo show) natáčet nový věci co to půjde - IV míza - a není co ztratit.
  P.S. teď jsem si opět uvědomil, že "Sopka" téměř postrádá kytarový sóla - pokud v to nepočítám ty "melodie". Takový ty ždímací - hodím to zas opár let zpátky - slyšet dobře zahraný "Hodiny" ze sólovky Janů. Ale na druhou stranu - uděláte li si užší výběr z posleních 40 let ( hihihihih ) - je to jeden originál za druhým. Tady vůbec nesouhlasím s Mišíkovým tvrzením ve smyslu: nechcem mastit furt to samý jako Olympic"!!!
  RE:II co jste to za fandy
  semtamťuk, 05.05. v 1:08

  P.S. Zajímavý poznatek - Kdysi Janda (nebo Tůma?) prohlásil, že udělat pomalou písničku je přirozeně snadnější než to nařezat. Dnes je to evidentně naopak ( hraje v tom roli i ten text ... už to není vono). Poslední "hezký" písničky jsou Květinový dítě a Nymfy, ale klasický plouživce ala Danny, Kartotéka ... (ach, to zkrácení live), Jasná zpráva aspol. jsem neslyšel hodně dlouho. Text je, pravda v tomto dominantní, !Stárnout! - Jandovi bylo 44 - nebo nádherný "Dávno"a "Pár minut" Ty hormony už tak nenabudí.

  Zpět

  Červenec 2018
  PoÚtStČtSoNe
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Liberec - Benátská noc
  Svojšice u Přelouče - Petr Janda host KK
  Olympic začátek dovolené
  Olympic konec dovolené

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Výběr Olympic na 3 CD a DVD Petr Janda
   22.11.2017
   Máme pro vás dvě novinky – k výročí 55. let od založení kapely vyšlo 3CD Olympic 66 Nej +1, na němž najdete 67 písní z celého období, včetně novinky Ještě to nebalíme. Druhou novinkou je DVD Petr Janda v Berklee, které obsahuje záznam vystoupení…
  • Nové CD Martina Vajgla
   12.09.2017
   1. září vyšlo nové sólové album Martina Vajgla a zakoupit ho můžete například v našem e-shopu.
  • Přesun koncertu v Banské Bystrici
   27.06.2017
   Z důvodu onemocnění Petra Jandy (zápal plic) se přesouvá vystoupení v Banské Bystrici z 1.7.2017 na 22.7.2017. Vstupenky zůstávají v platnosti.
  • Petr Janda - křest alba
   03.05.2017
   In-store koncert a křest nového alba Petra Jandy - Ještě držím pohromadě BEST OF se uskuteční ve čtvrtek 11. května 2017 od 17:00 hodin v prodejně SUPRAPHON musicpoint. Všichni jste srdečně zváni, vstup je volný.
  • Petr Janda - Ještě držím pohromadě BEST OF
   10.04.2017
   Květnové půlkulaté narozeniny jsou pravým důvodem poprvé shrnout Jandovu neolympickou tvorbu. Kompilace přináší to nejlepší z období po roce 1985, kdy se hitově osamostatnil v duetu s Petrou Janů. Od té doby opravdu "jede dál", ať už to byla dvě…