Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Basoví velikáni - Milan Broum
  milanmilan2, 30.10. v 19:16

  dost dlouhý, dost dobrý, k doporučení

  https://www.youtube.com/watch?v=7usD0vESYew

  Milan

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  Honzajs, 31.10. v 10:52

  Jo,jo..., na setkání s MB jsem byl, bylo to moc fajn povídání, škoda jen, že Milan měl něco s rukou a ukázky hry na basu tak nebyly. MB je mimochodem strašně příjemnej a pohodovej člověk a vypráví dost zajímavě....

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  Synator, 31.10. v 21:47

  Takže nedávná otázka případného nezávislého producenta nové desky byla vyřešena :-)

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 02.11. v 20:58

  Jé, tak to mám fakt radost. Poslouchám to.
  Tady: 59:22 - jsem naopak rád, že to nezní jako Bárta nebo Střihavka (i když je můžu, ale poslouchali jste je - v rockový verzi - dýl jak tři písničky ?! - to je exhibice a pak už to leze na nervy) - já bych tohle téma shrnul: Janda (ale stejně tak Mišík nebo Prokop, řekněme) maj svoji upřímnou barvu hlasu a rozsah a písničky v jejich podání jsou pro mě silnější než rozklepaný vyřvávání každýho tónu za každou cenu. Taylora mám rád a Aerosmith je na jeho ječení postavenej, ale tady je to zkloubený (na rozdíl od Střihavky) - jsou to jejich autentický věci. Zase Gibbons - ZZ TOP, nebo Gilmoure neřvou, ale jsou to vlastně taky "vypravěči". Tohle já určitě neberu jako chybu a o tom, jestli Djangovi vyhovujou spíš balada, to považuju za úplnou blbost - naopak, když zaječí -zaječel do pořádnýho bigbítu, má to větší drive, než kdyby tam začal chroptět ve třech oktávách. S tímto nesouhlasím. Zrovna tak ten pestrej rozsah repertoáru (beru tu kvalitnější variantu), jak Milan zmiňuje - znamená větší sílu kapely než dvouhodinový drcení nástrojů. Pokud to teda má opravdu svoji kvalitu. Teď mě napadl třeba Tom Petty a Heartbreakers, to je dost vono. PÍSNIČKY - o tom to je. To je forma. Myslím, že Milan je prostě, v dobrým, nadrženej basák, muzikant, instrumentalista a vidí to takhle ze svého spíš technického pohledu. Což mu samozřejmě nevyčítám. .... Ještě to doposlechnu, každopádně díky za zajímavý odkaz.

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 02.11. v 21:07

  Elefant - určitě výborný, měl jsem to rád, otázka je, jak by se to vyvíjelo dál (repertoár). Zase - není to jen o výborných muzikantech, ale o nějakým přesahu, osobitosti. Nemluvím jen o komerčnosti. Pár kapel jsem takhle zažil, samý známý jména (Roškaňuk, třeba) a výsledek, byť bezchybnej, tristní.

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 03.11. v 19:07

  Ještě k tomu hlasu - Na Olympic se, mimo jiné, dělá blbě revival, protože Jandův hlas je hodně originální, byť se to na první poslech nemusí jevit. Další "normální" nekřičící hlasy, který udělaly ksicht kapely: Pastrňák, Fiala, Nebřenský, Cais, Hejma ... a spousta jiných, co se týče (jak hanlivě to Votruba řekl?) "českého bigbítu". jestli je to "alternativa" - tomu já nerozumím. Třeba je to obráceně. Ve světě se už moc neorientuju, ale, řekněme, Tom York - Radiohead, Wedder nebo Bono je mi projevem určitě sympatičtější než Alice Cooper, či Aleš Brichta :)

  Jde o výraz a službu repertoáru. Ve větším řvaní větší drive nevidím. A, pro mě, když už chraplák, tak Kraus !!!

  A vsuvka z Kloboučku - Janda mi vedle spousty skučících dervišů přišel nejlepší, autentickej:

  https://www.youtube.com/watch?v=BIwN2pSkmNI

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 02.11. v 21:09

  1 : 02 : 15
  :D

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 02.11. v 21:13

  1 : 05 : 03

  Zvíře (Brejle)

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 02.11. v 21:26

  1 : 07 : 47

  Stouni jsou stylově hodně pestrý, stačí si poslechnout je v životní formě, řekněme 15 - 20 let dozadu, to reggae tam bývá taky, ale v jejich podání - stejně tak funky (Sex drive, nebo LP Undercover ..) Tam je toho hodně. Ovšem problém je v tom, že ( i Milan, protože byl zaměřenej na něco jinýho) má rovnítko Stones - Brown Sugar, řekněme.

  Ještě k tomu nešťastnýmu singlu Elefant - vždycky jsem chtěl, aby se Olympic, 30 let dozadu, prezentoval víc rockově, protože to taky uměl. Ale nějakým zvláštním způsobem se dodnes tlačí dopředu věci jako "To není snadný". Myslím, že i teď se dá na pilu přitlačit a i řada věcí ze Souhvězdí (o textech teď nemluvím a skutečně jedna deska :D z toho je slušná) by na živo zněla pěkně ostře. Koncerty kolem Brejlí zněli ostře a pár koncertů po druhým rozjezdu, byly taky dobře dravý, přestože, nebo možná i proto, že se tam rovnocenně hráli tvrdší věci od 60 tek až po Dávno, bez pachuti vzpomínání.

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 02.11. v 21:30

  1 : 08 : 20 - Producent: Ve výsledku nemusí hrát vůbec roli, jestli kapelu někam posune instrumentálně, ale jestli vyselektuje dobrý věci a prosadí je - i proti Djangovi - a nebude se bát smést kraviny ze stolu.
  Jinak, samozřejmě, Olympic ať zůstane Olympicem, to je naopak kapitál (vůbec né kvůli zpívajícím babičkám - spousta mladých, co vím, je naopak překvapená, jakej je to - opět na dnešní dobu :D -poctivej a nápaditej bigboš.

  RE:Basoví velikáni - Milan Broum
  semtamťuk, 03.11. v 19:31

  Jo, ještě naposled, to si neodpustím: Mě se moc líbí, jak M. Vajgl bubnuje. Třeba těm pomalejším věcem vrátil ten línej timing. Já nevím jestli Osmej den je popina či co - to je prostě pěknej ploužák, nevím, co na tom přitvrzovat. To se dá zařídit jinde, žejo.

  P.C. Právě jsem poslouchal "Tebe se nemusím bát" -hudebně zajímavý, trošku netypický, cválavý, pěkný sólo. No a Nech si o tom zdát ... Kdo a proč to nechce hrát naživo ?

  Zpět

  Červenec 2018
  PoÚtStČtSoNe
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Kolín - městské slavnosti
  Liberec - Benátská noc
  Svojšice u Přelouče - Petr Janda host KK
  Olympic začátek dovolené

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Výběr Olympic na 3 CD a DVD Petr Janda
   22.11.2017
   Máme pro vás dvě novinky – k výročí 55. let od založení kapely vyšlo 3CD Olympic 66 Nej +1, na němž najdete 67 písní z celého období, včetně novinky Ještě to nebalíme. Druhou novinkou je DVD Petr Janda v Berklee, které obsahuje záznam vystoupení…
  • Nové CD Martina Vajgla
   12.09.2017
   1. září vyšlo nové sólové album Martina Vajgla a zakoupit ho můžete například v našem e-shopu.
  • Přesun koncertu v Banské Bystrici
   27.06.2017
   Z důvodu onemocnění Petra Jandy (zápal plic) se přesouvá vystoupení v Banské Bystrici z 1.7.2017 na 22.7.2017. Vstupenky zůstávají v platnosti.
  • Petr Janda - křest alba
   03.05.2017
   In-store koncert a křest nového alba Petra Jandy - Ještě držím pohromadě BEST OF se uskuteční ve čtvrtek 11. května 2017 od 17:00 hodin v prodejně SUPRAPHON musicpoint. Všichni jste srdečně zváni, vstup je volný.
  • Petr Janda - Ještě držím pohromadě BEST OF
   10.04.2017
   Květnové půlkulaté narozeniny jsou pravým důvodem poprvé shrnout Jandovu neolympickou tvorbu. Kompilace přináší to nejlepší z období po roce 1985, kdy se hitově osamostatnil v duetu s Petrou Janů. Od té doby opravdu "jede dál", ať už to byla dvě…