Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  nojono
  semtamťuk, 07.10. v 18:20

  https://www.youtube.com/watch?v=ig4RF0xlQHo

  Tohle mít vtipnej text, řekněme ala Vltava nebo Krausberry, tak je to parádní kus.
  Odlehčená náladovka. Já to tak slyším.
  Takhle ... to nejde ani doposlouchat.

  https://www.youtube.com/watch?v=7jqMYYEWPmU

  O tomhle ani nemluvě (tady vůbec nevím, o co jde)
  Jinák šťavnatej country kus. Škoda, mohl to dát třeba Hejma (v tomhle případku)

  https://www.youtube.com/watch?v=hAcM_zMT5sc
  Nelze ani slušně okomentovat :)


  sorry, zase mě chytlo

  RE:nojono
  brňák, 09.10. v 19:35

  Moje první - rozvláčnější reakce ze včerejška do diskuse nedorazila (doufám, že to nebyla nějaká cenzura). Už se mi to nechce rekonstruovat, tak odpovím už jen stručně:

  Přeji Olympiku, aby pro budoucí alba našel producenta, který bude prezentovat skutečně Olympic a jeho písničky. Kéž by...

  Petr

  RE:nojono
  Gepa, 10.10. v 7:41

  Sorry jako ... mě zase chytlo ti zase odpovědět.

  "Je to tak" patří k mým nejoblíbeněšjím ze Souhvězdí. Tady je text v pohodě: jedu si autem, sám, sleduju okolí, přemejšlím si ... já to mám stejný. Tady bych text neměnil, snad možná lehká korekce refrénu .. a muzika je přesně jak píšeš. Pohodička.

  U druhých dvou - ty sem si musel pustit, už jsem si je ani nepamatoval. Snad jen ... "Nám to neva" ... country? No nevím. Nemám přehled o tom, co se děje v Nashwille.

  RE:nojono
  semtamťuk, 14.10. v 9:46

  Nám to neva - samozřejmě, je to řekněme countryrock
  (i když to je jen slovíčkaření .. punkcountry :)), řekněme v tomto duchu:

  https://www.youtube.com/watch?v=U93owO2tqqU

  (našel bych lepší příklady, ale nechce se mi hledat .. kdysi jsem viděl z Nashvillu třeba live Younga - takhle si u nás country nepředstavujeme :)

  Nebylo to myšleno ve zlém, hudebně to má šťávu a tah na branku. Jen zase nevím, co jim tak zuřivě a euforicky neva (i když tuším). Chytrej text by to zase povýšil.

  A příspěvek jinde: Tebe se nemusím bát
  To je, pravda, metaforická bublina, ale mě se docela líbí, já tam představu mám a alespoň to perfektně sedí do muziky a do pusy. Né že bych to dával coby příklad cesty.  RE:nojono
  semtamťuk, 14.10. v 17:40

  Ještě k tý písničce Nám to neva - mám ji docela rád a je jedna z těch posledních písniček, který, byť někdy s výhradou, zbaštím. Většinou se daj identifikovat snadno - skoro žádnou z nich kapela nehraje :D

  RE:nojono
  Synator, 12.10. v 16:51

  Poněkud nespravedlivé hodnocení, zejména u "Nám to neva". Ale jak bylo dříve někde řečeno, někdo má rád to a jiný ono, zavděčit se všem nelze a některým kritikům nikdy. Country u dvojky leda kdybych taky něco upil :-)
  Holt kamarádů a zejména kamarádů textařů ubývá...
  Náhrada mistrů Vrby a Rytíře je nejspíš nemožná, náhradníci Fencl, Brichta atd., ale i samotný Mistr mají velmi rozkolísané úrovně svých textů, nejspíš související s množstvím písní složených ve velice krátké době. Dle mého např. Santa Maria je super a Tebe se nemusím bát je textová hrůza o čem? Kde zůstaly olympické texty se smysluplným dějem?
  Souhlasím s brňákem, že by nezávislý producent Olympiku prospěl jako sůl. Co třeba Ivan Král?
  Začít by se mělo pomalu, času dost, pro začátek by stačilo semtam(ťuk) změnit playlist koncertů, aby bylo proč na ně chodit. Takový Bujný noci někde v noci, to by byla pecka. Chvíli hraný a zas nehraný Blíženci, velká ztráta.

  RE:nojono
  milanmilan2, 12.10. v 20:13

  Ano souhlas. Michodem - Nám to neva - country ? No to já jsem pes Filipes s Méďou Béďou a kocourem Garfieldem dohromady .... moment ... dívám se ...vidím sebe ...aha, takže to nebude country. Texty tady byly x krát diskutované a probírané. Holt není každý den posvícení a Semtamťuk byl již několikrát osloven a vyzván, aby nějaký textík dodal a ... nic. Pokud tedy nepoužívá pseudonym Fencl ....Vybrat 25 kousků na koncert taky nebude jednoduché. I já bych se přimlouval za mírný pokrok v mezích zákona, více ze Souhvězdí 1-3, a obměnu starších klasických věcí. Alternativy se vždycky najdou - oprášení např. Tak jedem dál, Mínus a plus, Karavana, Sedm statečných, Šílenej zvon, Kartotéka s původním textem - Co tě znám, a jejda - třeba takový Marathon ... U textů se odchodem jmenovaných holt musíme nějak vyrovnat a doufat v ještě lepší příští. Příští rok uvidíme na nové desce. Producent Král by Olympicu pomohl ? V čem ? Toť otázka, tak do toho. Milan

  RE:nojono
  semtamťuk, 14.10. v 17:33

  Nevím, jestli zrovna Ivan Král (velmi zajímavý nápad, ale to musí být hlavně zájem dotyčného, aby to za něco stálo). Nezávislý producent, který má rád Olympic jako takový a ctí tu esenci od klasiky 60. let (ten nadhled a vtip je prostě udělal) po dnešek. Já tam tu spojitost furt vidím, asi že chci (je tam prostě Django - žánr nežánr, melodické originální jandovský písničky a jedna ze zdrojnic "bigbítu", takže nějakej "metal", nebo teď "country" mě jen tak neoblbne :)). Ta hlavní podstata je v tom, že se bude v dobrým hádat a prosazovat věci, který muzikanti sami nejsou schopný posoudit, páč v tom jsou moc zainteresovaný citově. Kdo zkusil někdy skládat, nazkoušet a složitě nahrávat, případně veřejně produkovat, byť na amatérské úrovni, svoje písničky ... musí vědět o čem mluvím.
  Nevěřím, že tady je to o moc jiný. Fencl nejsem, ale mám ho rád. Je to chytrej, schopnej kluk a muzikant jak hrom. Doporučuju např. koncert 5P L- Pospíšila nebo jeho Hromosvod (Schodiště, Merta, Lucie revival atd ... radši dost, abych tady neplácal z vody. A myslím, že Olympic má taky rád.

  RE:nojono
  Synator, 16.10. v 10:34

  Král není dogma, je to ale jeden z těch co umí produkovat resp. zjednodušeně mít fundovaný jiný názor.
  Jsou lidi, kteří považují Fencla za výborného klávesáka, ale jeho texty v rámci 5P za nejhorší.
  V Olympiku ale jeho texty semtam patří mezi ty lepší. Django ho tuhle někde vychvaloval, dal mu otextovat novinku a teď se v tom fanoušku nějak vyznej. Textaři jsou asi hodně vzácný druh a ti co by uměli navázat na zpěvné olympické textové příběhy nejspíš vyhynuli :-(

  RE:nojono
  semtamťuk, 16.10. v 19:21

  Ad producent - jo, fundovaný jiný názor. Důležitý je, aby ten člověk sám chtěl a věděl proč (ne si jenom honit triko a dělat pokusy). Souhlasím.

  A Ondra Fencl - za prvé je to klasickej mulťák s nadhledem - minimálně tři nástroje plus vokál na perfektní (nejen technicky!) úrovni. Za druhý ctí hudbu jako celek, ctí žánr, humor, poetiku kapely, muzikanty, není to řemeslník. Za třetí má přehled, umí jednat s lidma a evidentně ho baví spolupracovat a rozjíždět další projekty. Co se týče textů, třeba "Zimní čas" nebo "Lampion" určitě nejsou podprůměrný, i když třeba u L. Pospíšila má opravdu těžkou konkurenci - Šrut je král a jeho variace mezilidských vztahů a syrový humor, to je neopakovatelný.

  Jinak, myslím si, že nejsilnější písně vznikají právě dlouholetou koexistencí (textař - skladatel), nebo, vzácněji a ideálně písničkářským stylem (hudba i text). Ne náhodným výběrem - Tady jsem nahrál super demáč, zkuste do toho něco a uvidíme, příště to dá jinej, až je to pestrý ..... Takhle kapela zároveň chytne šmrnc, ksicht, styl, je důvěryhodná. U Olympiku nejsilnější období Chrastiny, pak Rytíře a Vrby.

  Občas se stává, že textuje víc lidí, ale ctěj výraz a tradici kapely a neruší to. Příklady si dosaď sám.

  Ale určitě a zásadně - nejít pod určitou laťku kvality, nebo jen ve slabý chvilce :D
  To se pak ten dojem hodně mlží .....

  Díky za pokec.

  RE:nojono
  semtamťuk, 16.10. v 19:26

  Jo ještě stran novinky (Ještě to nebalíme). Já to neslyšel, ani nevěděl, že je to od Fencla. Mě šlo o to Téma. A to je skutečně unikátní ( po dvacátý ...) - teda pokud je to zase o tom :)
  Až poslechnu, posoudím.

  RE:nojono
  brňák, 16.10. v 21:07

  Ano, podle mého názoru je tohle Téma právě jedna z věcí, kterými jde Olympic hodně "pod laťku".

  Jedno "Jsem to já jako zamlada" fakt stačilo, bylo to koncem 80tek, chápu souvislosti - a je to celkem vtipný a upřímný, má to svý kouzlo. Ale proč to pořád dokola cpát do nových a nových textových proklamací? A ještě k tomu do názvů alb? Buď nám to hraje, nebo nám to nehraje - pokud ano, tak to doprčic každý vidí a slyší, tak proč tím posprejovat celý studio a sál? To mě fakt hlava nebere.

  Petr

  RE:nojono
  asda, 16.10. v 23:56

  Ahoj, líbí se mi, že se tu diskutuje na úrovni, to na internetu nebývá zvykem.. zajímavé podněty a názory. "Za odměnu" poskytnu vteřinový nákuk pod pokličku - u písničky Ještě to nebalíme byl autorem hudby předem dán název a tudíž i téma textu :) O.

  RE:nojono
  semtamťuk, 17.10. v 19:11

  Ale jo, to tak bývá ... a tak já si to budu muset alespoň poslechnout, abych jen nekecal :)

  Říkám, ideální by byla větší důvěra, nechat pracovat fantazii, klidně napsat víc variant stran výběru a max. dva textaři na album, aby to chytilo ksicht. Taky myslím, že když se člověk rozepíše na víc kusech, chytne postupně slinu, a ve výsledku vznikne pár lepších textů, než když potí a proškrtává jednou za čas "domácí úkol".


  RE:nojono
  Gepa, 17.10. v 10:15

  Jako za mlada je sice jen jedno, ale zdaleka ne první na toto téma. Z hlavy: Pět cestujících na Jedeme jedeme a na Maratónu jsou hned 2 (z osmi!), Jako kluci začli jsem hrát a Tak jedem dál.
  A nevím, proč by to téma mělo vadit; je tu na to dvojí metr. Zrovna semtamťuk někde v jiném vlákně píše, že téma textu je úplně lhostejné, ale záleží na zpracování, tedy na formě (volná citace). S tím bych souhlasil. Mně osobně se mnohé z těhle "o Olympiku" líbí: z těch zmiňovaných Pět cestujících, Jako za mlada, z dalších pak Jedeme dál (považuji za olympickou a tady je i ono nadlehčení), Bigbít, Karavana... pak jsou takové, které to téma mají osobnější (ne vyloženě "my, Olympic") Já někde čet, Dávno,... To jsou přeci hezký písničky, včetně textů. S oblibou dodávám: téma lásky je profláklejší a vadí někomu? Olympic je i tímhle originální.
  K novince "Ještě to nebalíme" - textově drží tvrdě linii :-D; mně se líbí melodie - hravá, k zapískání si jí.

  RE:nojono
  semtamťuk, 17.10. v 18:52

  Tak třeba "téma lásky" - řekněme spíš vztahů - jednak nabízí nekonečně víc variant, než zdůrazňování chuti hrát a bavit sál ... a jednak se s tím posluchač ( a písnička jsou určeny posluchačům , žejo) může ztotožnit. Pokud je to hezky napsaný, zamrazí nebo nakopne ho to osobně. To je hlavní gró písniček. Samozřejmě cokoli se dá zajímavě zhudebnit a obráceně, o to nejde, ale neumím si představit, že by si někdo nadšeně s kapelou zpíval : TAK JEDEM DÁL!! Řekněme "Jako za mlada" - pro mě teda žádná velká hitparáda, ale naživo fajn - je celkem O.K., ten refrén a vlastně skoro všechno se dá pojmout i osobně (leda, že by někdo například neměl rád muziku), to bych nezařazoval k těm povzbuzujícím sprejům (ad brňák). Však, kdo chce, tak ví o čem mluvím.

  Dávno, Já někde čet - to je úplně jinde ...

  Myslím, že ta "tvrdě držená linie" spoustu lidí sere a spoustu jiných minimálně neosloví, už jenom proto, že nemaj chuť si to zazpívat.
  Já si osobně neumím představit, že by jiné moje oblíbené bandy produkovaly hity podobného typu.

  I když, teď jsem si vzpomněl na Vltavu -ta má jednu starou, trošku se tomu blížící ... "My tě tu písničku naučíme! Že se ti nelíbí ti nejíme!!
  Budeš mít ji rád !!!"

  RE:nojono
  Gepa, 18.10. v 7:17

  Téma vztahů je s ohledem na množství takových textů vyčpělý jak včera natočený pivo. Buď se rozešli nebo jsou šťastně spolu. :-D Ztotožnění - jasně, to funguje, ale nedá se to brát jako "objektivní" ukazatel kvality textu. Já jsem takové ztotožnění se s textem měl třeba právě u toho tebou kritizovaného Průseráře.
  Laboratoř je moje nejoblíbenější olympické album a nemůžu říct, že bych se v době vzniku zrovna nějak speciálně zajímal o vlivu techniky na můj život. Ale stejně jsem si jí na koncertech zpíval. Obdobně to mám u Prázdnin - nejsem ekolog, ale texty se mi líbí. Bláznivej Kiki - u mě žádné ztotožnění. V tom to nebude.

  RE:nojono
  semtamťuk, 18.10. v 7:41

  Nesouhlasím - první řádek. To je náš život a vždycky mě překvapí, jak to někdo podá. Nejde jen o "I Love You", jsou tu spousty možností - věk, melancholie, zkratku, vtip .. tam jde o inteligenci textaře a taky o tom, jak to sedne interpretovi - opět příklad Šrut a jiní např. z alba Elegie lásky, ale je jasný, že Janda vyžaduje trochu jiný přístup než bluesové balady. Tak jiný přístup - Schodiště "Dokonalá kost", řekněme :)

  Průserář a spol.. je strašně nešikovnej, takovej katapulťáckej:) To je úplně jiná sorta. Nemám tyhle pózy rád.

  RE:nojono
  Gepa, 18.10. v 8:27

  Já jsem to psal jako popíchnutí, jasně že se mi líbí texty o vztazích. Ale nemám rád jekýkoli protekcionalismus - v tomto případě téma "láska". Život Jandy je zase Olympic, tak je logické, že zpívá o něm. Rovnost pro všechna témata! :-) Před textařem jsou si všechna témata rovna. :-)
  Šrut je výbornej, bez diskuse: např Groteska (originální, vtipná) nebo Staré fotky, Banální příběh o klíči,... Z jeho textů je cítit, že je básník.

  RE:nojono
  semtamťuk, 18.10. v 20:44

  Tak jo, souhlasím. Rovnost, svobodu!

  RE:nojono
  Gepa, 18.10. v 8:27

  Já jsem to psal jako popíchnutí, jasně že se mi líbí texty o vztazích. Ale nemám rád jekýkoli protekcionalismus - v tomto případě téma "láska". Život Jandy je zase Olympic, tak je logické, že zpívá o něm. Rovnost pro všechna témata! :-) Před textařem jsou si všechna témata rovna. :-)
  Šrut je výbornej, bez diskuse: např Groteska (originální, vtipná) nebo Staré fotky, Banální příběh o klíči,... Z jeho textů je cítit, že je básník.

  RE:nojono
  Gepa, 18.10. v 8:28

  Pardon. Kliknul jseme 2x

  RE:nojono
  semtamťuk, 14.10. v 17:52

  Příklad nezařaditelné, pěkné jandovštiny se smysluplnou výpovědí:

  https://www.youtube.com/watch?v=yj4WBPlSgJI

  RE:nojono
  zd.st, 17.10. v 10:42

  Vím, že si naběhnu....ale poslední opravdu parádní deska Olympicu byla Karavana. Prostě nadupaný bigbít s chutí a nápady.
  Dost se tomu přiblížila Sopka, ale už to nemělo ten tah.
  Souhvězdí jsou úlet a mohu to poslouchat dokola, dokola a nemohu tam najít to co u těch dvou předchozích ( a to nemluvím o parádních Brejlích. Jedinou alternativou je si z těch tří alb udělat jedno....to bude slušný.
  Předesílám, že jsem mnohaletý fanoušek Olympicu ( cca od roku 1976)a chápu, že nemůže být vždy vše na 100 %.
  Jinak O2 Arena pouze na sezení je další dloubanec do rockového Olympicu....ale to už se tady řešilo.
  Poprvé za desítky let výroční koncert Olympicu vynechám a těším se na Lucernu.

  RE:nojono
  semtamťuk, 17.10. v 18:58

  Mám jedno velmi slušný album, ze kterého kapela bůhvíproč nic nehraje, jmenuje se prostě Souhvězdí, udělal jsem si k němu z dlouhé chvíle i obal, je tam asi 12 písniček a občas ho rád sjedu:). To bych se nestyděl nabídnout i třeba ... do rádia :)

  RE:nojono
  semtamťuk, 17.10. v 19:24

  Kecám, 18 písniček (to není špatný), zrovna jsem si to objevil. Dám si něco na dobrou noc.

  RE:nojono
  zd.st, 18.10. v 13:16

  jo jo , já tušil, že shodneme....

  RE:nojono
  milanmilan2, 19.10. v 19:20

  ad texty, krátce, s klasiky

  to je buďto - on jí má rád a ona ho nemá ráda, nebo on jí nemá rád, a ona ho má ráda, případně oba se maj rádi, ale pak to má zas tak slabou melodii, která nemůže ukázat mý hlasový možnosti - Eloise !!!

  Zpět

  Září 2018
  PoÚtStČtSoNe
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Petr Janda USA - začátek
  Chicago (USA) - P. Janda
  Chicago (USA) - P. Janda
  Denver (USA) - P. Janda

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.