Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Laboratoř na Zlaté edici
  milanmilan2, 15.01. v 19:49

  Čauky, ifiko termín je 18. 1., nicméně dnes v Bontonu byla a teď už se točí.
  Takže - zvuk tradičně vynikající, a docela překvapení - skladby jsou tak jako na LP - prolnuté a plynule na sebe navazující - prima.
  Písničky - hudba, texty, zpěv, výkon kapely, tak tam je to jasné, nebudu nosit dříví do lesa - např. zanedlou-ho ve všem zastanou, ...nad hlavou kyvadlo času ...
  ... ať nejsou jako my, ať mají zákony ..., proč ptají se mne proč .... právě je tam Hejdukovo sólo na bicí, v pohodě.
  Mimochodem, proč právě a jen KYVADLO ČASU nebylo hráno na koncertech Trilogy 2006 ? Chápu, že se krátilo, hrálo se to na jeden zápřah, mělo to 90 minut, ale ty 2-3 minuty by to snad šlo, nebo nešlo ?
  .... jde to se mnou jako stín, říkají mi podivín ...
  A na obalu DVD Trilogy mimochodem nějak chybí písnička - JÁ, ale ta tam přitom je .....
  ...ten se ti líbí pouhopouhou náhodou, ten se ti líbí což je pro mne záhadou .... nebyly by vynálezy patenty ...
  Takže až sem je to, alespoň pro mne, naprosto v pořádku a velká, velká spokojenost.
  Nechci se zase navážet - viz tiráž - vybral a sestavil producent edice Jaromír Tůma, a editor - Karel Deniš, ale přece jenom mi to nějak nedá....
  Ani na jednom z CD Prázdniny-Ulice-Laboratoř nejsou textové přílohy. Škoda.
  Sleeve-notes - jenom by mne zajímalo, zda se sem na diskusi alespoň někdy podívá, neřku-li, že by něco někdy napsal.
  Citace sebe sama z 4 hrají rock, citace Fr. Horáčka z textu pro Melodii k 20 letům, tradiční skok do budoucnosti připomenutím koncertů v USA a Švédsku 2007 a opět citace z 4 hrají rock - bude hrát Olympic o Evropský pohár ?
  Jinak obal světle modrý, aby ladil s modrou Laboratoří ( a stejně budu furt tvrdit, že Prázdniny-černé, Ulice-černá, Live 1982-černá, tak měla být černá i Laboratoř a na titulu kapela z koncertu - takové titulní foto a na reversu záběr přímo v akci....
  Nu což. Jinak nového jaksi v komentáři pro změnu opět vůbec nic .... Za jakých podmínek se nahrávalo, třeba se na něco zeptat skupiny, Rytíře, zvukaře, manažera .... Prostě kde nic, tu nic, a kde nic není ani smrt nebere.
  Modrá je dobrá a proto je všude. Popis písniček na modro-šedivém podkladu zpestřený pěknými černými puntíky, pak znovu Jasanského titulní foto, pro " změnu " pak ještě zopakované v menším formátu, puntíkaté foto z koncertu, uprostřed barevný Olympic s roboty ... každý je slušivě oblečen, koženou fólií oblečen ...., pak totéž s bílým textem na černobílém podkladu a překryto - překvapení - černými puntíky, pak barevné foto z koncertu - tyhle barevné fotky vidím poprvé a pak kus až vážně jsem překvapený - černé puntíky - připadám si jako tuňťa - pardon punťa.
  Bonus bez překvapení. Co se asi bude dávat na Kanagom, Bigbít, Zelenou a Ó jé - vždyť si singly za chvíli dojdou .....
  K memory Petr Kaplan - to je trochu mimo ne ? Laboratoř i live Laboratoř 2006 - skvělé, zvuk parádní. Co třeba zařadit Už je po - live z Planety lidí, místo singlové verze ?
  A snad už toho Tůmu nechám být, jednou se sem podívá a budu mít po žížalkách. A nenechám - u Kaplana se v tiráži nakonec objevují již tradiční chyby v popisku - píšu z voleje, ale něco mi říká, že celou LP Čtvrstoletí rokenrolu hrál takový skvělý basista - a na něj se nějak zapomnělo - a správně - Milan Broum se jmenuje. Tak dle tiráže asi basa hrála sama, ne ?
  Takže - Olympicu jako již tradičně - díky za další kousek a ten editor, jak se jenom jmenuje, jeho tam napsat nezapomněli, ale já si nějak nemohu vzpomenout .... buňky dělí si mé chromozomy a pak že prý tu nedělám nic ..... . Milan

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  milanmilan2, 15.01. v 20:29

  Omluva za tu basu, ach jo, no jo no, 2 měř a 1 řež, takže - upřímně - ta basa tam holt je, nějak jsem koukal jinam, prostě, a tak, vůbec, Milan Broum je tam taky, příště se podívám pořádně, pro puntíky nevidím, ale zbytek, zbytek neodvolám ... Milan

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  semtamťuk, 15.01. v 21:32

  To je to co tady píšu furt. Muzika - 1.třída (i když je taky co kritizovat, ale to je součást hry). Texty občas dvojka - pro mámy s dětma. A ty věci kolem - takovej zvláštní nedodělek okresního formátu.
  Tůmovo mudrování jsem nikdy moc nemusel, ...
  Prázdniny-černé, Ulice-černá, Live 1982-černá, tak měla být černá i Laboratoř a na titulu kapela z koncertu - takové titulní foto a na reversu záběr přímo v akci....
  "Jinak nového jaksi v komentáři pro změnu opět vůbec nic .... Za jakých podmínek se nahrávalo, třeba se na něco zeptat skupiny, Rytíře, zvukaře, manažera .... " ANO
  " tradiční skok do budoucnosti připomenutím koncertů v USA a Švédsku 2007 a opět citace z 4 hrají rock - bude hrát Olympic o Evropský pohár ?" ACHICH OUVEJ.
  Já teda opravdu nemusím ani Tůmu (ani Zapletala)- i když svoji roli sehráli, ..ve smyslu jednookého krále mezi slepými.
  Proč se v tom nehrabe někdo mladší, dravější, s jiným pohledem na věc ? Teda Jandu a ty zbylý mladíky už bych rozhodně neměnil (haha, :D), ale jinak bych to větral ostoprdum. Tady od stolu, při dobré lahvince. Nazdar. (teda to zas dostanu)

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  semtamťuk, 15.01. v 22:50

  Ty slova o textech nepatří Laboratoři.
  Jen tak pro pořádek.
  Mimochodem - live 06 to určitě zápřah byl, ale v závěru bylo evidentně energie dost (stará parta: Dynamit, Jako zamlada, Osmý den, Dědečkův duch a spol. ). Takže opravdu (už poxté) nechápu příčinu (pro mě urážlivého) zkrácení minimálně pěti písní a vynechání již zmíněného Kyvadla. I to patří mezi "ty věci kolem".
  Jinak: děkuji za recenze desek, rád si to přečtu, kupovat to zatím nebudu.

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  Gepa, 15.01. v 23:20

  Pusť na to někoho mladšího a on ti to zremixuje, že to ani Janda nepozná ....

  Ale až on se sem Tůma jednou koukne (Jardo nečti mi přes rameno) nebo mu to někdo nabonzuje (sakryš kde mám ten notes), tak jako bonus k "Zelený" budou spartakiádní Poupata od Míši Kleopatry - Olympic neolympic.

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  Gepa, 04.02. v 7:43

  Ač je Laboratoř mojí nejoblíbenější LP od Olympicu, dostal jsem se ke koupi zlatoedičního CD (z objektivních důvodů) až teď.
  Zvuk je opět výtečný a nebudu opisovat, co už tu napsali jiní. Ale pro mě byla hlavně překvapivá informace, že Karel Zich je zařazen do "olympických ztrát". Nějak si vážně nemohu vybavit, na co tam ten Zich hrál? Nebo jen zpíval? Já si vybavuji jen s tou španělkou a jediná anabáze s Olympicem, pokud se nemýlím, byla ta, že vystupoval jako HOST na koncertě, který byl zanamenán a vyšel jako album Rokenroly. Pak byl ještě možná hostem nějakého jiného koncertu - nevím jistě, ale myslím, že to bylo k výročí 20 let, tam těch hostů bylo hodně. Holt zase další krok vedle od pana Tůmy .... Karel by mu asi zazpíval ".... není všechno paráda, co píšeš.... hmmmm ..... ".
  Zajímavé ještě je, že dle bookletu Jaromír Tůma chodí na internetové stránky skupiny .... co k tomu dodat. Že se taky nezastaví.... ?

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  milanmilan2, 04.02. v 19:28

  Ahojky, na LP Rokenrol 1982 ( píši z hlavy ) Zich zcela jistě není. Ani na koncertech ke čtvrtstoletí rokenrolu nevystupoval. Akorát se právě v r. 1980 prodávalo EP se záznamem koncertu Olympicu z 11. 1. 1978 z pražské Lucerny, kde se Zichem byla natočena písnička Blue Suede Shoes ( mimochodem na CD Singly V na zadní straně CD je uvedeno Blues ). Toto EP mělo grafickou podobu stejnou, jakou měly plakáty na Čtvrtstoletí Olympicu.
  Mimochodem, copak asi dalšího bylo v r. 1978 v Lucerně natočeno a nevydáno ? Že by to byly jen ty čtyří písničky ?
  Na 2O letech Olympicu zpíval Zich, pokud se dobře pamatuji, Želvu, a ta už na VHS není. Jestli byla v tv záznamu, už nevím. Stejně tak na VHS už nebyl Slováčkův Dynamit ( v záznamu snad byl ) a stejně jako Zich nebyl snad ani v tv záznamu Lehotský, ale co ten zpíval, si už nemohu vzpomenout.
  K Tůmovi - naprostý souhlas. Jaromíre, Tůmo, kde jsi ?

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  milanmilan2, 04.02. v 19:29

  Jasně , chybička - správně má být, že obal EP odpovídal plakátům Čtvrstoletí rokenrolu. Milan.

  RE:Laboratoř na Zlaté edici
  Gepa, 05.02. v 7:05

  Střílel jsem od boku. Jen jsem si vybavoval, že jsem slyšel Zicha zpívat rokenrol s Olympicem a na těvh 20-ti letech. Nicméně vždy jako host!

  Zpět

  Říjen 2018
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Levice (SK) - městské slavnosti
  Turnov - Olympic tour 2018
  Strakonice - Olympic tour 2018
  Otvovice - Olympic tour 2018

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.