Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Milan Broum - Sprcha
  semtamťuk, 08.05. v 17:12

  Koukám na to, asi to objednám, ...

  Zeptám se : Jsou tam i písničky nově nahraný nebo je to jen důstojný výběr ?

  Těším se na Broumovu autorskou desku. Byť je "jen" nadržený basák, myslím, že ta výzva tady léta trčí :))

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Gepa, 09.05. v 9:54

  Já jsem si již objednal a moooc se těším. Už na první poslech ukázek tady fíšopu je něco z toho v nové verzi (nebo minimálně variantní nahrávkou) - Záření, Laboratoř,... Některé jsou původní (bych řekl) - Je to nářez, Já se oholím... A u některých originály neznám a byly informace, že jsou snad i ztracené (např. Bloumám). Víc, až to přijde.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  semtamťuk, 21.05. v 19:33

  Fakt dobrý CD. Pěkný fotky a booklet celkově.
  Co mě zaujalo víc (rockecmazec):

  VŮNĚ – syrová, divočejší verze studiové nemastné neslané. Naživo je slyšet, že se to jako hardrock jenom netvářilo. Hutná úderka Broum – Hejduk cení zuby (basa přešitá na tělo – on prostě rockovej trend nového Olympiku skutečně nakopnul, to není klišé). Neurvalá kytara – to mám rád.

  SPRCHA –***** luxusní, srovnatelná s tou Lucernovou. Potlesk doaranžovaný ?
  RNR směs – stejná jako na 20ti letech (tam víc řve kytara), pěkná jízda, Berka, v tomhle případě mi ten slepenec nevadí … napadá mě, jestli by třeba nešlo trochu zvukově srovnat „Čtvrtstoletí rokenrolu“ ..

  ČERNÁ KRONIKA ***** – to je dílo. Takových živých vyhrabat víc. Evidentně jim to v 80 tých (taky) hrálo, má to náboj. Trochu pomalejší, ta basa je prostě lahůdková a vůbec celá aranž. *****

  BLOUMÁM – taková příjemná blbina, hezký vokály (Hajduk), neučesaný Gibson, nikdy jsem to neslyšel (kromě M.B.)

  LABORATOŘ – *****jiný zvukový proporce než studiovka, důvěryhodnější, mohutnější pocit. Gibson zní krásně (jednoduché ohýbané, rozvibrované tóny), basa v sóle – mám radši čistý zvuk ..
  Tyhle koncerty přece musej kompletně existovat. To jsou nugetty pro fajnšmekry.

  JÁ SE OHOLÍM – slyšeno po x letech, pěkná věc, hudebně lahůdka – rytmika a slapující basa, písničkově vkusná (jak je to relativní ..) Vrbova varianta oblíbeného kariérního tématu. Hezký refrén.

  JE TO NÁŘEZ – tady jsem se vždycky těšil na ten poslední přechod a nájezd hutného sóla nad „výběrovským“ rifem. Přiznám se, že jsem tu jehlu občas posunul .. :) a i zpět.

  ZÁŘENÍ –***** nojo no, to je prostě takový můj klenotek. Ty holky tam jsou bejt musej (krásná přirozená melodie, vtipný Rytířům dvojsmysl o klesajícím a stoupajícím záření, tůdůtůDA !)
  Lepší kytara (zvukově), vše parádní … škoda těch klávesových trylek, ale to byla taková doba, no …
  TO JÁ SI JEN TAK, REAGGAE a POSTAVU nekomentuju – ty mám rád a mám to naposloucháno ažaž

  FATA MORGÁNA z (nepříliš oblíbené KARAVANY) mě mile překvapila, skvělý zvuk, je to neblbé a basa bublá jak vzteklá.

  TELEFÓN – osobní zážitek (poprvý ve FUTURU), líbí se mi, ale čistě písničkově mám radši „punkovou“ původní variantu
  WALKING – milá věc, hezká vzpomínka na Prahu

  SPRCHA 3 – tuto etudu musím ještě nastudovat, každopádně kvalita, už ten úvod krásnej a synek na ukulele, rocková, líbí se mi určitě víc než rozverná „dvojka“

  Tak ať jim to dál hraje, Olympikcům

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Olda, 09.05. v 14:13

  Zde upřesňuji verze nahrávek:

  1. Pověst o králi (dříve vydaná nahrávka)
  2. Jako kluci začli jsme hrát (live 1976 - nevydaná verze)
  3. Ze života hmyzu (dříve vydaná nahrávka)
  4. Vůně benzínu (live 1978 - nevydaná verze)
  5. Sprcha (live 1978 - nevydaná verze)
  6. Směs rokenrolů (live 1979 - dosud nevydáno)
  7. Černá kronika (live 1980 - nevydaná verze)
  8. Bloumám (live 1981 - nevydaná verze)
  9. Laboratoř (live 1983 - nevydaná verze)
  10. Já se oholím (dříve vydaná nahrávka)
  11. Je to nářez (dříve vydaná nahrávka)
  12. Záření (live 1991 - nevydaná verze)
  13. Sprcha č. 2 (dříve vydaná nahrávka)
  14. To já si jen tak (dříve vydaná nahrávka)
  15. Fata Morgana (dříve vydaná nahrávka)
  16. Vysočanský reggae (dříve vydaná nahrávka)
  17. Nebezpečná postava (dříve vydaná nahrávka)
  18. Telefon (live - dříve vydaná nahrávka)
  19. Walking On the Sunset (live - dříve vydaná nahrávka)
  20. Sprcha č. 3 (novinka)
  bonus
  21. Dej mi víc své lásky (dosud nevydáno)

  RE:Milan Broum - Sprcha
  semtamťuk, 22.05. v 18:01

  Ahoj. Právě slyším závěr Laboratoře live, hned nastupuje - opět na hravé base a bicích výrazně postavené "Pohlazení" ... jak to vlastně je ? Existuje celá ta nahrávka? Je špatná ? Není dostupná ? Už jste to asi někdy probrali, ale to jsem zrovna chyběl ..

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Olda, 23.05. v 14:39

  Ahoj, nahrávky z koncertů většinou nejsou celé, ale vesměs do nějaké míry použitelné. Konkrétně Laboratoř je ta druhá polovina koncertu celá, ale je to nahrané krátce po nazkoušení, takže hodně syrové. Zas díky tomu se dochovala Kartotéka s původním textem, tedy Když nemáš čas celou noc. Použito na 5CD Olympic 50 - Hity, singly, rarity.

  Jinak všechny dochované koncerty jsme si už různě pouštěli na srazech, takže pravidelní účastníci vědí, znají :-)

  RE:Milan Broum - Sprcha
  semtamťuk, 28.05. v 13:47

  Díky.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Gepa, 12.05. v 8:59

  Výběr je výborný, odpovídá záměru – autorské Sprchy 1-3, Milanem zpívané a nebo kde je výraznější basový základ, včetně vyložených sól na basovku. Je tu poměrně hodně věcí dříve nevydaných. Třeba taková Vůně benzínu. „Olympic 4“ neposlouchám, nemusím celé to období, ale tady to je (stejně jako na současných koncertech) úplně jiná písnička než studivka na "4". Syrový hard rock s výborným sólem (nikoli Milanovým). Z ukázek jsem tak úplně neodhadl, že Záření a Laboratoř jsou živé nahrávky – mimochodem speciálně tyhle dvě mě moc potěšily a u té prvně jmenované jsem asi byl i přímo v sále. Záření je další věc, která zní lépe naživo než ze studia. Bloumám jsem prvně slyšel až v MB a tady je verze s výborným Gibsonem.
  Zvuk je (ne)překvapivě dobrý, jen mi někde přijde ne úplně vyvážená hlasitost mezi jednotlivými písničkami – např. hlasitější Záření a závěrečné Dej mi víc své lásky.
  Booklet (zatím jsem nečetl průvodní slovo) je lepší než u mnohých řadových alb – tím nemyslím jen olympická, i když třeba dvojlist Dávno...
  Trošičku jsem očekával, že studiové bas-intrumentálky Milana budou komplet a tak mi tu malilinko schází počin z alba Čeští mistři basové kytary & bicích nástrojů. Tuším, že se to jmenovalo Dostihy.
  Na to že jde o de facto zájmový náklad má CD opět profesionální úroveň. Určitě si koupím případné další CD z řady „Oldaphon“. Jak už jsme tu psali kdysi kdesi, spíš už ale půjde o live a varianty písniček, které někdy někde vyšly, než o nikdy nevydané skladby.
  Je to výborný dárek Milanovi Broumovi k rubínové svatbě s Olympikem.
  P.S. Jak se správně skloňuje Olympic? Desítky let je poslouchám a stále si nejsem jistý. I „oficiální“ prameny se různí. S Olympikem nebo Olympicem?

  RE:Milan Broum - Sprcha
  milanmilan2, 12.05. v 19:58

  ahoj, povolaný k odpovědi by byl Olda, tak to vezmu stručně, jako předřečník. Nepochybně by byla ještě řada studiových a jiných nahrávek, které by si vydání zasloužily, odhaduji to tak na 5 cd, možná víc. Otázka je, jak to je a jak by to bylo finančně únosné. Znovu nezbývá než si postěžovat na Zlatou edici - 2004-2010, tam by to všechno mohlo být jako bonusy za řadová lp, místo podivné edice znovu vydávaných singlů. I když, něco zlé, je někdy pro něco dobré - takže bonusový disc na Kompletu už byl Oldova hodně povedená práce a 5 cd na 50 to už bylo nedostižné. Zajímalo by mne a jestli Olda může, aby někdy publikoval průběh úpravy zvuku, je to totiž, i pro mé laické ucho, velmi dobré. A to musím přihlédnout k tomu, že všechny live jsou z archívu členů kapely a nebyly tedy pořizovány s tím, že by někdy mohly být zveřejněny. Výjimkou bylo Jako kluci, to je live z čt a tam to asi nebylo, není a nebude jednoduché. Třeba Olda někdy pohovoří na příštím setkání, doufám, že o prázdninách. Velikonoce sraz nebyl, máme skluz. Dostihy - není to Olympic, muselo by se to řešit jako bonus - obdobně byl na Hejdukovi Balet ad. Záření - škoda jen, že to není live z čt, tam je zvuk jako břitva, ale vyšlo to alespoň na dvd Olympic 3. Tohle všechno by možná bylo jiné, kdyby to po Knechtlovi mohl Olda dělat rovnou, místo Tůmy, tehdy se ještě cd prodávala .... Dej mi víc - MB bylo tak nějak 13 let, a amatérská nahrávka dopadla, zdá se mi, s ohledem na rok vzniku, velmi dobře, a to jsem si o ní jen čítával Ve 4 hrají rock .... Jinak já zastávám názor - s Olympicem, jiní s Olympikem, dobově se psalo i zvěrstvo - Olympik ...Jak to mluvnicky správně, toť otázka, nevím. Nečte to tady nějaký učitel, nejlépe češtiny ? M.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  lubošš, 13.05. v 7:13

  Dcera studuje něco ohledně pravopisu a říkala mně, že s obrovskou pravděpodobností mohou být obě varianty, ale že Olympikem je počeštěné a je to přirozenější. Já si myslím to samé. Písmeno C u Olympiku používám v jediném případě a to když říkám Olympici:-). Jinak velké díky za Vaše příspěvky, člověk se dozví mnoho zajímavého! Nešlo by nějakou ukázku z MB dát na tyto stránky?

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Gepa, 13.05. v 10:03

  "Ukázku z Besedy." Předpokládám, že myslíš z té letošní. Protože Besedy 2011-2012 - tzv. Retro - tady v e-shopu v ukázkách jsou. A kromě toho se dají koupit i celá alba. Tu letošní bych tu též uvítal, klidně celou.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Gepa, 13.05. v 9:44

  To čištění by mě taky zajímalo. Z pohledu teoretické fyziky si umím představit odfiltrování nějaké frekvence - ale v praxi se s tím já nemám možnost potkat. Se šumem může asi zmizet i sem tam nějaký hudební efekt. Asi dost piplačka. Rád bych někdy slyšel nevyčištěnou původní nahrávku a pak upravenou.

  K těm Dostihům ... Nechci to tu pitvat a dělat z komára velblouda. Jasně - není to Olympic a CD je k výročí Broumova působení v Olympicu. Bonus taky není Olympic, ale je to zase olympická písnička. Hejdukovo CD mělo podtitul "nejen" Olympic a tak tam mohly být i pro mě obtížně poslouchatelné baleťácké písničky.
  Nicméně je pár skladeb, které nejsou olympickké a přesto k Olympicu patří. Švédské kapky (Jandova sólová věc z Českých mistrů rockové kytary) se hrály na koncertech, Nějak se vytrácíš má lásko - tu jen nazpíval Janda (rozebírá se v jiném vlákně a v knize 50). Myslím, že by člověka, který si koupí takové CD jako Sprcha, by Dostihy a nebo i třeba něco od Die Elektrische Elefant, kde Milan též hrál, potěšily, byť to není přímo Olympic. K soundu Olympicu to má určitě blíž než ten Balet. U Die El. Elefant by asi byl problém s licencí, ale u těch Dostihů - to vydala Bestia. (Zřejmě to patří k těm masterům, které vzala/zatopila voda, ale na nějakém CD by se to určitě našlo.) Byly by to výborné bonusy.

  Ale aby to nevyznělo negativně. CD Sprcha je výborné. Například v živé Laboratoři se mi líbí takové to "HE!" v refrénu a podobné zvuky v živých nahrávkách mám rád.
  Tady bych měl dotaz - umí někdo rozklíčovat, kdo zpívá jakou část v Jako kluci zašli jsme hrát. Někde to zmíněné bylo, ale už nevím kde. V části "tak mě poslouchej když zpívám..."; tam se hlas lehce chvěje. Kdo to je? Celé to zřejmě nezpívá jen Janda a Hejduk a nebo jo?

  Mimochodem kdyby se do e-shopu náhodou zařadila ona dvě alba českých mistrů ve FLACU, určitě bych si je koupil. Nebo kdyby mi to někdo chtěl prodat na CD (originál!), tak by kromě utržených peněz měl u mě malé bezvýznamné plus. :-) Mp3 a kazety nenabízejte.

  Ještě poznámka na okraj. Když mi doma hrálo bonusové Dej mi víc své lásky (dost zajímavá raritka), tak můj školou povinný synek reagoval: "Tohle jsme zpívali o hudebce, ale bylo to rychlejší." Jako by ode mě už před tím x-krát neslyšel originál, pacholek jeden. Já si jen pochvaloval, jak se nám ten Olympic dostal do učebnic. Já se na hudebku nikdy moc netěšil. Však taky zpívat "již vzhůůůru psanci této zeeeemě" a nebo "má drahá dej mi víc" je dost velký rozdíl.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  milanmilan2, 14.05. v 18:53

  ahoj, ad. Olympic ve školní výuce. Před pár lety jsem se na setkání ptal Pavla Chrastiny, zda si vůbec uvědomují, že vstoupili do školních učebnic. Říkal, že ne, že to tak nebrali, že " jen " dělali české písničky. Mladší syn tehdy přišel ze školy a říkal, že měli v češtině vyučování - zakladatelé české beatové písničky Janda/Chrastina a Novák/Plicka. Správně jim to řekli. Oceňuji, že na to sestavovatelé osnov konečně přišli.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  PetrHK, 15.05. v 11:30

  Ahoj. Vezmu to nejprve od poděkování Oldovi. CD je moc dobře poskládané, ty živáky jsou moc príma. U těch bonusů souhlas s Gepou, mohlo tam být i něco neolympického, ale to je věcí názoru. Počtení zasvěcené, fotky i neznámé, moc se mi to líbí. A kdy bude "trojka" ? Co takhle příští rok ke kulatému smutnému výročí Mirka Berky? Tam by mohlo být i dost rarit z dřívějšího období.
  K té písničce Jako kluci... Jestli se dobře pamatuju, tak na koncertech ještě s Petrášem zpíval tu pasáž začínající "tak mě poslouchej když zpíváš..." právě Petráš, na této nahrávce ze Sprchy to zpívá Broum (zpívával to i na koncertech) a na desku Maratón to pak nazpíval Janda (ale než deska vyšla, tak už se to asi nehrálo).

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Olda, 15.05. v 15:16

  Ahoj, děkuji všem za komentáře, jsem rád, že se CD líbí. Největší radost ale mám, že se líbí hlavně Milanovi Broumovi :-) Přece jen si při sestavování nebyl některými věcmi úplně jistý. Třeba Vůni benzínu a Sprchu jsme vybírali z několika verzí a někdy nebylo snadné se rozhodnout. Nakonec u těchto dvou zmíněných zvítězily verze paradoxně z mechanicky poškozeného záznamu (částečně vysypaná magnetická vrstva) a dost jim pomohl právě dotazovaný remastering. S tím je to spíš na nějaký pokec, já nejsem úplně ta správná osoba, která by se o tom tady mohla rozepsat a nebyl jsem u celého masteringu. Takže třeba na příštím srazu můžeme pustit ukázky před a po a dát řeč.

  Co se obsahu CD týče, tak platí, že co člověk to názor. Ze začátku jsme uvažovali, že by tam byly i skladby neolympické, Dostihy tam figurovaly od počátku přípravy, ale nakonec jsme se rozhodli udělat CD čistě olympické, protože Milan Broum je především Olympic. U Petra Hejduka to bylo přece jen trošku jinak, měl pak svoji kapelu, psal pro jiné interprety, tam to bylo přirozeně pestřejší a chtěli jsme to obsáhnout, protože se k tomu s největší pravděpodobností už nikdo nevrátí. Zatímco Milan Broum je zkrátka Olympic :-)

  Dej mi víc své lásky je tam jako bonus, protože se jedná o olympickou skladbu a je pro skalní fans přece jen tak nějak legendární. Jaromír Tůma už o ní psal ve Čtyři hrají rock, Milan ji pouštěl na srazech, prostě nám to přišlo jako takový ideální bonus. Osobně jsem moc rád, že se dochovala, Milan tu kazetu vytáhl možná po nějakých dvaceti letech!

  Pasáž v Jako kluci začli jsme hrát zpívá právě Milan Broum, ale je to na něj dost nízko, takže na desku to pak nazpíval Django. Na srazech jsme si několikrát pouštěli i z obrazem, tam je Milan vidět.

  Takže velké poděkování všem, kteří se na CD Sprcha podíleli, hlavně Milanovi Broumovi, že napsal novinku a Olympiku, že ji natočil :-) Velký díky patří i Petrovi Kovandovi za mix Sprchy č. 3, Oldovi Slezákovi za remastering a především Jirkovi Vrkoslavovi za statečný boj s grafikou, který dotáhl do vítězného konce :-) Dalo by se děkovat mnohým dalším, ale bude lepší se sejít na pivku a pokecat :-) Třeba někdy dorazí i další zde diskutující :-)

  Příští rok má smutné výročí Béda, víme o tom. Ale k Bédovi moc materiálů není. Možná celý koncert z LP Rokenrol (i s průvodním slovem má nějakých 110 minut), ale osloví to ještě dneska někoho? Bohužel chybí třeba kvalitní záznamy z koncertů z konce Berkovy kariéry a není už moc kde hledat (taková Zelená nebo Nulový šance ještě s Berkou by byly pěkné raritky). Tak uvidíme.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  semtamťuk, 28.05. v 13:59

  Ahoj. Jen tak si to poslouchám, tak reaguju, ani ne k čištění, ale obecně ke zvuku.. Namátkou: Nebezpečná postava ze Sopky nebo Fata Morgana z Karavany (A) versus (B) Č.kronika, RNR směs, Záření live - jak zvláštně čisté, čitelné, ale uťáplé (A) proti (B). Tam kytara opravdu zařve, basa zaduní, bubny třískaj (piáno štěká :)), hlas ječí ... občas to zakolísá, něco je pohlcený, ale
  má to drive. Ideální, aby se tomu studiovky blížily co nejvíc.

  RE:Milan Broum - Sprcha
  semtamťuk, 28.05. v 14:08

  Ta Sprcha 3 to určitě splňuje. Výborná.
  (..takhle basu miluju)

  RE:Milan Broum - Sprcha
  Synator, 16.05. v 20:02

  Něco z cizí hlavy:
  Olympic: 2. pád Olympiku, nebo Olympicu?
  Napřed odpověď: obojí je správně.
  A teď trochu výkladu:
  Ještě před několika lety by byla odpověď jasná: Olympic, 2. p. Olympiku, 7. p. Olympikem.
  Ve slovech zakončených na –c, které se vyslovuje –k, se v nepřímých pádech koncová samohláska měnila na –k (Olympiku, Olympikem... Quebeku, Quebekem...); bylo to jasně dané pravidlo.
  Dnes si lze vybrat. Lze napsat fandím Olympiku i fandím Olympicu.
  Ústav pro jazyk český uvádí následující poznámku:
  „Jména zakončená v grafické podobě na -c, ale ve výslovnosti na [k] jsou cizího původu (Cognac, Quebec). V tvarech nepřímých pádů můžeme zaměnit v grafické podobě c za k (2. p. Cognaku, Quebeku) nebo je možné grafickou podobu ponechat nezměněnou (2. p. Cognacu, Quebecu). Vzhledem k tendenci v současné češtině, aby ze všech pádových tvarů daného jména byla rozpoznatelná jeho základní podoba, se dnes stále více prosazuje (zvláště u méně známých názvů) spíše druhý postup.“
  Tradiční a zažité je ale skloňování Olympic/Olympiku/Olympikem, navíc v tomto případě lze těžko mluvit o „méně známém názvu“.
  -V-

  Zpět

  Prosinec 2018
  PoÚtStČtSoNe
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  Brno - Vánoční koncert
  P. Janda - ples
  Praha - V.I.P. (uzavřená akce)
  Londýn (UK)

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Olympic v Londýně
   07.12.2018
   Olympic vystoupí 26. ledna 2019 v Londýně v klubu 229 Venue - vstupenky můžete zakoupit zde.
  • DVD Olympic 55
   26.11.2018
   Zbrusu nové DVD Olympic 55 si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu.
  • LP Trilobit v e-shopu
   13.11.2018
   Album Trilobit převedené na LP můžete již nyní objednávat v našem e-shopu.
  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…