Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  nevím
  semtamťuk, 31.12. v 20:56

  Za a) Djangovy texty a za b) „moudré texty“, za c) náhle jasný hit do rádia, aneb „Rock je slušná muzika“, za d) úžas

  a) Mě se moc líbí třeba „JAK JÁ“ – tady jsem překvapen z úvodu a závěru. Proč?
  „Nevadí mi tlustý, tenký ani Ufouni, nejvíc ze všeho mi vadí vychytralí blbouni „ …
  Líbí se mi i příběhy „HOLKA Z LIDU“ nebo „BYL JSEM“. I vážná „MÁMA VŽDYCKY ŘÍKALA“ je kompaktní a propracovaná, ústřední myšlenka – bezpečí a naivita dětství – a pasáž se ságem : „milenci si v autě lživý řeči šeptají, prachy zašpiněný vesele si cinkají, bohatí i chudí, modří, rudí, skuhrají ….. je těžký bez mámy žít“ , ta je absolutně dokonalá.
  Nemám problém s písničkou „NĚMÁ“, která mi připomíná 60. Léta, ani s „PÍSEČNÝM ČERVEM“
  Možná jsem na něco zapomněl … To je perfektní Olympic

  b) Aneb nemusí to být nutně k popukání: „Vím, co nesmím“, Proč a nač“, „Nymfy“, „Dávno“, „Květinový dítě“, „JEDNOU“ !!, a nebo třeba naprosto neznámá „Když láska začíná stárnout“ - příklady smutných textů s krásnou atmosférou a ve všech se najdou perličky mimo běžný blábol („Táhnou se v řadách tváře, siluety dní, možná je pro nás tenhle záblesk poslední ….“) . Já si rád zasmutním ale nechci to po lopatách ))

  c) Po dlouhý době jsem odjistil „ Starej flák“ . Je to sice ze sólovky, ale ….. ALE !!! Vím, že jeden z nejžádanějších „hitů Olympicu“ (youtube) posledních let je oplodňovák „Nějak se vytrácíš, má lásko“ , nicméně tohle je excelentní Janda (kytara, zpěv), Olympic by to klidně hrát mohl a „zbořil by pódium“ (asi se jim nechce)

  a hlavně – TO JE RÁDIOVÝ Hit JAK PRASE ten jedovatě zpívanej slogan „V rádiu dááávají starej flááák, dobrej flááák“ – to je taková reklamní facka, že se divím, proč to na rádiu „Rock“ nebo „Beat“ dávno nepouštěj.

  d) Tím jsem se dostal k bodu b) mého silvestrovského toku myšlenek. Dejme tomu za posledních deset let
  (dál to neřeším) se z nového repertoáru kapely vytahujou nevýrazné kusy coby pilotní singly a já se ptám, co je za tím? Příjde mi to, jako by admirál do předem prohraný bitvy vysílal, třeba i s láskou ( pomalý, nevyzbrojený,
  trochu děravý bárky a torpédoborce a letadlový lodi schovával v přístavu. Dám tady znova typ (namátkový vánoční výběr ) a vzpomínejte, co z toho Olympic vyslal na oběžnou dráhu (byť nehratelné koncertně – Nymfy apod.), nebo hraje občas naživo: ……………… anebo nedám, jsou to víceméně podobný kusy, co se snažím prosazovat dokola (p.s. pro Imagiho – Opilej je opravdu slušnej, vtipnej bigboš, ovlivnils mě trochu, ale přidávám v hodnocení)

  e) ... a šťastný Nový rok taky všem Olympikům přeju, samozřejmě

  RE:nevím
  lubošš, 01.01. v 19:52

  S mnohými názory Semtamťuka na texty zvětša souhlasím. Ale mám to trochu jinak v tom, že mně zdaleka nevadí "moudré texty" a navíc si nemyslím, že by nám je někdo servíroval po lopatách:-)... Já mám písně typu "Už je jí líp", "Giordano Bruno", "Jednou", "Život je vzácný dar" atd. hodně rád!
  Pokud jde o Petra Jandu, nesmírně si veškeré jeho práce a všeho, čeho s Olympikem dosáhl vážím!!! Ale musím přiznat, že zrovna jeho texty mně příliš nesedí. Ale na druhou stranu musím říci, že mně připadají desku od desky lepší a navíc je to JEHO text a o to lépe se mu možná zpívá...
  A co se týká těch "rádiových" hitů. Také musím přiznat, že naprosto nechápu, dle jakého klíče hudební redaktoři písně do rádií vybírají. Dle mého soudu jich Olympic na posledních deskách měl hned několik a nic se neděje... Některý intepret nebo skupina vydá nové album a hned se z něj aspoň některé písně hrají, i když kvalita někdy bývá docela pochybná. Ale myslím, že zrovna zde nebývají texty zdaleka nejhlavnějším kritériem...
  Tak na rozjezd roku 2016 to snad stačilo. I já přeju všem fandům Olympiku co nejvíc zdravíčka a pohody a přímo skupině (a tím i nám všem), ať jí to pořád tak SKVĚLE šlape:-)

  RE:nevím
  Gepa, 02.01. v 19:14

  Obecně ... Já asi nemám tak úplně škatulku, které texty ano a které ne. Mám rád pestrost jak v tématech (holky, vdolky, život, muzika,...) tak ve formě (básníci Vrba,Šrut; vtipné - on to možná nerad uvidí Jirka Valenta, ale Karamel měl pár vtipných textů; temné gotické; přímočaré popisné; metalově epické i lyrické balady,...). Mám rád, když text ctí melodii. Nemám rád texty primárně vulgární nebo jakkoli urážející kohokoli - ale to není případ Olympiku. Určitě mě neosloví geniální text na nevýraznou melodii,spíš mě osloví triviální textík na zpěvnou notu (ale nevydrží mi dlouho).

  Konkrétně ... s čím souhlasím, nezmíním. "Máma vždycky říkala" - mě v první řadě osloví melodie, aranž, prostě muzika; tohle je na mě až skoro šansonové. K rockovým pomalým písničkám se Janda podle mě vrátil po dost dlouhé době až na Souhvězdích (speciálně na Drsňácích - Láska divoká, ale i Němá (ta mně evokuje spíš 70-tá léta - Nazareth; hlavně ta kytara).

  Starej flák - do rádia ho neprotlačíš ani náhodou. Nejenže se v rádiích nehrajou současný věci zavedených interpretů, ale tohle je Jirka George Hrubeš. Ten dělá (podle mě) naprosto geniální muziku pro Janu Kratochvílovou - ať už si o ní myslí kdo chce, co chce - zpěvačka je výborná i naživo. A tihle dva (Kratochvílová-Hrubeš) jsou pro rádia něco jako sprosté slovo. Jejich novodobou tvorbu ani nenajdeš v nabídce klasických hudebních e-shopů, natož v té hrstce kamenných prodejen. Oni jsou skuteční nezávislí umělci. Takže Hrubeš v ráááádiu je sci-fi na druhou. I když to hraje a zpívá Janda. Ale písnička je skvělá: jednoduchý chytlavý riff, melodie, rockový text...

  RE:nevím
  semtamťuk, 02.01. v 22:40

  Já taky nemám škatulku, o to mi nejde.
  Co se týče prezentace tvorby, měl jsem teď na mysli spíš tohle: sama skupina/management(?) už léta dle mého mínění velmi nešťastně vybírá, co z novinek vystavit na odiv (viz poslední tři pilotní singly, ale i repertoár na koncertech) a skutečně povedené věci postupně zanese prach. Říkal jsem to minimálně od Sopky ("To není snadný"). Na všech 4 posledních deskách se dají najít zajímavější a chytřejší věci, ale do podvědomí nemaj šanci se dostat, protože tam zůstanou zakonzervovány. Vybíral bych určitě jinak, nebýt pouhý kecal. Abych nezdůrazňoval jen ty(zkrátka CHYTRÉ) texty, mám dojem, a už jsem to psal před x lety, ža Olympic má pořád slušnej patent na svižný, tvrdší písničky s výrazným melodickým nápadem, charakteristickým hlasem, šlapající rytmikou a šťavnatou kytarou.
  To by v tom všeobecným popíkovým blivajzu klidně vyčnívat mohlo (dosaďte si z posledních desek sami). Ale holt olympická "volba padne" a je vymalováno:). Možná se to v rádiu prostě a jednoduše ani nelíbí (funguje - li tam ještě někde náznak lidského faktoru), možná u toho hudební rejža usne. Smutný je, že spoustu těch potenciálních hitů chlapi ani nevytáhnou na světlo naživo (neuvažuju teď o procentuálním zastoupení během koncertu, ale spíš opět o výběru) a část časoprotoru opět zbytečně zabírají ... pí..sně nevýrazné. Ale je to můj názor.

  Jako kluci live - jsem si ještě nepustil (pomalej internet), ale šťouchnu si:
  Mě se ta písnička, trochu i ze sentimentu, líbí, nicméně je zajímavé srovnat téma (text) z roku 1976 (Jandovi, coby moudrému "nestorovi" a věrozvěstovi kapely bylo 32 :D) a podobná témata, rojící se posledních x let jako na objednávku. Kdyby ten text vznikl dnes - a vůbec celá písnička - např. jako součást jednoho ze souhvězdí, působilo by to naprosto O.K. "Stůj tu s kytarou i dnes, tak jak jsi vždycky stál, dřív, než struny zničí rez, jen hrej a zpívej dál" Je vidět, že se "vzpomíná" už dlouho :)

  RE:nevím
  semtamťuk, 02.01. v 23:36

  nojo, 34, dobře :)

  RE:nevím
  Gepa, 04.01. v 14:47

  Xindl X zpívá, že je V blbým věku a je mu taky jen 36.

  To není snadný je ze Sopky jednoznačná rádiová písnička a bylo to i na základě nějakého dotazu do rádií. Propagace novinek je dnes podle mě hlavně přes sociální sítě (youtube, FB) a koncerty (zařazení do playlistu nebo třeba album ke vstupence - viz. třeba Muse a jejich Drones). Nevím jestli vůbec v českém hudebním průmyslu ještě funguje něco jako pilotní singl.

  Jak můžou vůbec existovat rádia jako random přehrávač několika set stále stejných písniček, taky nechápu.

  U textů podle mě nezáleží tak úplně na tématu, ale na zpracování.

  RE:nevím
  semtamťuk, 04.01. v 17:18

  Xindl - to je ale o něčem jiným, pokud si to trochu vybavuju. To byla spíš veselá poznámka, ale myslím, že dost vypovídající.

  Sopka a další - to je ovšem velká škoda, že to někdo nerozpozná líp. Asi to není lehký.
  Já vím, že tohle byl ještě Rytíř, ale ne každý den je posvícení. A navíc, opravdu nechápu, proč se snažej prosazovat ty největší uspávačky :)

  Propagace - dobře, tak internet a koncerty - Holka z lidu, Tebe se nemusím bát, Santa Maria, Němá, Nech si o tom zdát, Tancovačka, Lampión, Nymfy, atd .. teď nevím. Někdo další by tam měl mít čuch na to, co vytáhnout, muzikanti jsou zaujatý. Pilotní singl je retro pojem, ale ten význam ve smyslu "vybrali jsme dobrej pamlsek na ukázku" to má i tady na stránkách.

  Rádia no comment, a že už to trvá let ..
  I slavný jména jsou zastoupeny většinou 2 až 3 kolovrátky (což je zase kontraproduktivní,nebohé písničky)
  Ale on to stejně už každej bere jen jako kulisu.

  Text - téma: to říkám furt, to je naprostá pravda.
  Můžeš udělat silnou písničku třeba o škebli.
  Ovšem tohle TÉMA (slavná kapela a vzpomínání, čili samoplození legendy) je u Olympicu natolik originální svým rozsahem, že mě to docela irituje.
  Doplácej na to i ty písničky samy, kdyby se jednou za čas něco objevilo, tak by člověk i pochvalně pokýval. A ano, podat to tak, aby si s tím mohl kterýkoli potrefený melancholik zazpívat (třeba "Dávno")a mělo to myšlenkový přesah.
  Nojono, oni to tak chtěj a textařům to asi diktuje múza.

  Ale nakonec, jdu pustit nějakej svůj výběr a je to. Když se to proseje, je to dost reprezentativní, alespoň pro mě. Nejradši bych to vnutil Dagmar Durecové, či komu :)

  Ahoj.

  Zpět

  Říjen 2018
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Králův Dvůr - Olympic tour 2018
  Levice (SK) - městské slavnosti
  Turnov - Olympic tour 2018
  Strakonice - Olympic tour 2018

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.