Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Souhvězdí romantiků
  Gepa, 11.11. v 9:09

  Romantici mi už dorazili a dvakrát jsem je sjel. Oproti Drsňákům mi přijdou Romantici těžší na poslech. Pokud si fanoušek postesknul (já určitě), že se do rádií z předešlého alba nedostala Němá, Tancovačka i jiné, tak tady bych já osobně opět neočekával, že Romantici někdy půjdou na návštěvu k Impulzům. Ale kdo ví... Budu se rád mýlit.

  Začnu tím, co je pořád dokolečka a pořád stejně výborné, jako u X olympických předešlých alb. Je to zvuk, je to zvuk, je to zvuk. Asi se nedá použít jiné slovo než – DOKONALÝ! (Ou, my fanatici!)

  Ukázkovým příkladem jsou opět výborně (!!!) smíchané sbory (zazpívané samozřejmě taky) a je jedno ať už jde o zpívaný text (Krteček, Mimino, Opilej touhou, Nám to neva (pocta Berkovi s „jeho“ piánem od Jirky) a nebo návrat k různým "pa pa dááá" (Tak jdem hrát) nebo "u-uúúú" (Lampión). Vynikne to při poslechu na sluchátka, kde Milan s Martinem krásně souzní a ladí s Petrem. On by se i Jirka mohl přidat, v MATu ukázal, že na to rozhodně má. K tomu na okraj: Včera jsem poslouchal jednu reedici poměrně kultovního alba jiné české kapely – povedený album, ale do každého ucha mi šlo v refrénu něco jiného – není to totéž, když dva dělají totéž.

  Melodie jsem si začal pobrukovat u pomalejších písniček Láska má bejt akorát (zaujme i flétna), Asi to byl správnej flám a Láska je někdy černá. Ta poslední je bez připomínky k textu.
  Amoleta – jak jsem tak pochopil ze setkání fanoušků, tak jí Petr prosadil tak trochu proti Martinovi a Milanovi, kteří měli výhrady k textu; refrén je hodně zpěvnej a melodie dost chytlavá.

  Dál už jen v bodech.
  Hezká kytara a bicích v nástupu (Nech si zdát).
  Výbornou volbu rejstříku u kláves bych speciálně vypíchnul v Lampiónu a Opilej touhou.
  Martin v bukletu není uvedený jako host.

  Závěrem.
  Nemám to nějak statisticky/stopáží podložené, ale Romantici jsou romantiky v tom smyslu, že mi deska celkově přijde v pomalejším rytmu. Nepřekvapí, když napíšu, že asi žádná tři alba Olympiku nedrží vzájemně tak pohromadě, jako tato tři Souhvězdí. Hlavně celkovým soundem, zvukem, muzikou – to má logiku. Ale už v dřívějších dobách se točili desky v rychlém sledu po sobě, takže to nebude jen tím.

  P.S. Texty jsem z větší části úmyslně vynechal – určitě se tu o nich rozvine debata. Minule jsem Šípa hájil, že mi celkem seděl, tady to 'nechám' na semtamťukovi :-)

  P.P.S. Tak na to jdu potřetí. ;-)

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 13.11. v 18:59

  Pěkný náhled. Já zatím nemám co hodnotit.
  Ty atributy kvality - nápady, aranže, zvukzvuk, mají obě předchozí alba. Takže, jak známo, já se bojím skoro jen toho jednoho. To, že se nelíhnou a nehrajou nový hity je taky dokolečka. Oni tam vždycky nějaký jsou, pěkný, nápaditý, vlezlý (v dobrém slova smyslu), na každý desce dozadu, bez ohledu na ten "odpad" (bohužel, sorry). Janda hity umí, skoro i když nechce, pokud mu k tomu sednou i dobrý slova. Nebudu to natahovat, abych tady dělal svůj soukromý přehled. Tuším, že i tady se objeví minimálně 3 až 4 věci, který mě dostanou a z toho 1 až 2 písničky "rádiových" nebo co, v dnešní klikdobě. Tady bude problém v něčem jiným, než jen složit a nahrát dobrou písničku. Možná i rozpoznat tu, která je dobrá a tlačit ji.
  Tak až ji budu mít v ruce, vychutnám si ji a pak to seriózně zhodnotím, aby řeč nestála. Čau.

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 13.11. v 20:13

  Tak ještě k tý návštěvě u Impulzů. Teď schválně náhodou zmiňuju osmdesátky a nemyslím, že by to dnes znělo blbě v té záplavě současných univerzálních blekotů. Slyšels někdy hrát během 25ti let dozadu třeba Hodnou holku? Ta má totiž úplně všechno. Razantní nástup. Masivní zvuk. Je to originální. Založeno na šamanským rifu, kterej nepřeslechneš ani v hospodě. Dokonalá Djangova intonace, výborný text. Zpěvný refrén a slogan, který zaujme i mrtvýho. A nebo "Dnes už ne". Myslím to takhle - proč si to někdo povolanej pro radost občas neobjeví a nevytáhne lidu na světlo?
  Kolik vymydlených nenápaditých píčovin se přitom točí pořád dokola třeba v rámci "zlaté české muziky" ... pardon, děti. Ale to už je vyčpělý téma. Vařím z vody, čekám na desku :)

  RE:Souhvězdí romantiků
  Gepa, 14.11. v 7:58

  Z Laboratoře se v době vzniku alba hráli Roboti už jdou a Kartotéka. Hodnou holku hráli v televizní Hitšarádě. Ale v rádiu a dnes? Ne. To víš. Hudební redaktor "pan počítač" to v databázi nemá. Takže to pro něj ani neexistuje.
  Jedná technická. Opravují hrubku v mém predešlém: točilY desky.

  RE:Souhvězdí romantiků
  PetrHK, 19.11. v 17:51

  Jo, s tím hraním Olympiků v rádiu nové písničky to bude asi nadále špatný. I já jsem několikrát už loboval za Olympic, naposledy u Šílenců, ale nic a tak už na to kašlu. Pořád jen,my hrajem jejich starý pecky a to stačí. Kdysi na Radiožurnálu, když byl ještě pořad Česká dvanácka, tak se tam přece jen něco objevilo (např. Valčík, Chuť rána po pekelným večírku), ale od té doby nic. A že by teď, těžko..., to by si něco musel někdo vybrat do nějakýho seriálu a tam to provařit - viz neposlouchatelný Víno...
  A teď k Romantikům. Pěkná, určitě nadprůměrná deska. Je tam zase spousta písniček ke kterým se rád budu vracet (Nech si o tom zdát, Lampión, Život je vzácný dar, Nám to neva, Nemám žádný plán ...). Krásně zaspívané (moje milované trojhlasy), zajímavé aranže, nádherná sóla (i hostů). Moc mě potěšilo "Berkovo" piáno a vůbec celá písnička Nám to neva, je třeba zrovna ta, která by mohla hned do rádií. Má to šťávu, pěknej text Mirka Černého, vyhovující stopáž. Já vím blouzním... aby se to hrálo, to by musel kapelník začít obcházet redaktory... a jak Janda vtipně říká v Bouráku...kšeft jeden mně teď utek a já si z toho nezoufám.., tak proč by to dělal. Janda nám toho v jeho textech moc říká, krásně poznáme jeho rozpoložení (což mu moc přeju) a nezapomene ani v textu na to, že fanoušek je pro něho vše. Janda má vůbec výhodu v tom, že odzpívá vše a nezní to blbě. S tou Amoletou, tam je ale škoda, že se to nějak neučesalo v těch slokách- ten refrém to je taková krása - hudebně, zpěv i text (vzpomněl jsem si na mládí, když se to opravdu jeden čas dost říkalo). To by mohl být takovej hit...
  Co říct nakonec, jsem šťastnej že tu placku mám a že i ty všechny předešlý. Díky a doufám, že už neplatí, že by Petr Janda neměl žádnej plán. To přece nejde...

  RE:Souhvězdí romantiků
  fobo, 19.11. v 21:19

  Takže to poslouchám asi týden. Musím říct, že se k tomu rád vracím a furt se těším, že si to dám znova. Což se mi stávalo u šílenců, u drsňáků byl řekl bych malinko pokles, tahle deska se mi opět velmi líbí.
  Zvuk, jak už bylo zmíněno, vynikající!!! Texty mě mile překvapily, Jandova melodická linka snad nikdy nevyschne. Pár výborných kytarových sól, parádní sbory, Jirka skvělý piáno.
  Moji favorité: Krteček, Lampión, Opilej touhou.
  Za mě vynikající deska!

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 29.11. v 22:59

  Tak je vymalováno, dám to taky sem.

  Souhvězdí romantiků je melodická deska plná zpěvných chytlavých refrénů, asi míň „rocková“ než jednička, ale se slušnou porcí vyrovnaných, často nápaditých písniček (rozuměj hudba – text ). V tom smyslu možná „nejolympičtější“ po dlouhé době, jak se Petr Janda vyjádřil.
  Že poprocková (?). Pár věcí má určitě jasný potenciál oslovovat širší POPulaci a chybí tady vyloženě nářezové, složitější nebo hezky „šeredné“ songy. Tož ale, ať se ale něco z toho zkusí do té naší místní popiny vmísit (ta jednička je nad Slunce jasná).

  Mě osobně výrazněji oslovilo 6 písní, z nichž tři jsou opravdu „hvězdné".
  Dvě až tři písničky nemůžu akceptovat ani z úcty, je mi líto … Jen se divím. Eda Krečmar. Mrzí mě to.

  Zbylé věci víceméně potvrzují moje stálé přesvědčení, že kvalitní písničku z dobrého hudebního základu udělá až nadprůměrný text. Pokud je to jen slušné řemeslo, neurazí to, může to být i zajímavé na poslech, ale to je vše. Leda bych si to pouštěl skrzevá pitvání se ve zvuku kopáku, rejstříku kláves, trénování sólíčka, kvůli příjemné foukačce…. Tak to ale zkrátka neberu.

  Celkově je to dobrá deska.

  Budu se držet klasického hvězdičkování, když jsme v tom souhvězdí. Zvuk a instrumentální výkony atd… moc komentovat nebudu.

  1) NECH SI O TOM ZDÁT *****

  Tady je všechno. Slyším v tom 60.tý i 80.tý léta, krásný kontrast mezi odťukávanou vzdušnou slokou a skvělým rajcovním refrénem. Chytlavý, jasný úvod a závěr. Nádherně zpívané, parádní melodie. Textík vrátil Olympic do svébytné polohy Ptáka Rosomáka (chybí zvíře, ale ta chrastinovská poetika tu je, jasně to swinguje a zpěv a slova působí naprosto důvěryhodně). Mimochodem, nástup refrénu s dvojhlasem „A teď mě neposlouchej …“ je možná nejbigbítovější místo jinak poměrně klidné desky. Úvod a závěr mi evokuje hippies náladu a trochu Beatles nebo Martu Kubišovou (Songy a balady) a nebo zkrátka Jandu zamlada, to je nejvýstižnější. Kdyby se to ještě trochu rozfajrovalo (tamburína, ságo…), třeba před závěrečnou „fanfárou“, překročil bych stanovený počet hvězdiček. Tohle je Olympic 2015, tlačte klíny do hlav, TOTO JE DO RÁDIA a na koncerty, tak jasnou pecku jsem od Olympiku dlouho neslyšel. Jak je u Chrastiny často zvykem, můžu si pod tím představit ledacos, ale má to svoji náladu. Důležitý, že přivzteklený refrén s klasickou interakcí chlap – ženská „.. je mi dnes trochu ouvej, dej zpátečku a couvej ..“ je přesně to, co lidi zaregistrujou, aniž by znali celou písničku. Úplně vidím, jak na refrén nadskakujou. Ještě jednou, tohle má parametry toho správnýho „červa do hlavy“.

  2) KRTEČEK ***

  Aha, tak to je ten zamilovanej :) Brichta. Docela dobrý text, nad rámec rýmovačky. Moc tomu nerozumím, ale beru to. Príma odpovídání v refrénu. Výhružná pasáž (příjde tvůj pád .. to nezní moc zamilovaně :). Poměrně divoký sólíčko (na poměry desky, mohlo by se i natáhnout přišťavit, jak to Django umí), tvrdší houpavý sound, opět ve službě písničky, nezařaditelný do doby a stylu, zkrátka Olympic.

  Obecně – Janda perfektně tahá výšky, hlas není zahlcenej( trochu desky z 90. let), dravě ječí jako v období Ulice. A víc mu sednou rychlejší nebo tvrdší věci, podle mě.

  3) LÁSKA MÁ BÝT AKORÁT *

  Ale jo, no, nezatracuju ji, dokonce uznám, že motiv kérky a stárnutí není špatnej, ale chybí mi v tom ta lehkost a Šípovy texty prostě (většinou) působí trochu „toporně“ . Třeba by se dobře četly, ale v písničkách to nějak nezáří. A pochodový refrén taky nic moc, ani hudebně. „Souznění těl a tak dál „ – to je strašlivá výplň. Já bych tuhle písničku jako pilotní singl určitě nevybral. Navíc, P.Janda má v těchto tempech takový osudový archaický tón :)
  Co se týče hitové potence, je to píseň o stárnutí, takže ani klasickej „oplodňovák“, lákající k tanci z toho nebude … nevím ..

  Obecně - týká se to i dalších tzv. „smutných“ songů – I tam musí být ČLOVĚČINA, nadhled, ironie, černý humor, cynismus, vkus, prostě BLUES. Míním tím náladu. Stačí náznak, pár slov. Je úplně jedno, je-li to blues ve formě dvanáctky nebo popiny nebo cimbálovky. Hezká blues témata předvádí právě třeba P. Šrut, stačí poslechnout nějaký věci z 5P.

  4) TAK JDEME HRÁT houpavý boogie, Papežova foukačka, vokály papadááá,
  Příšerný text. ŠKODAPŘEŠKODA

  5) ASI TO BYL SPRÁVNEJ FLÁM ** a půl za ten závěr

  Příjemná pomalá popina s poměrně tuctovým textem. V refrénu (zajímavá orientální melodie)
  až nepříjemně tuctovým. Naopak pěkná poslední sloka a taky shazovací Djangova hláška.
  Tu chemii 8. dne a spol. to nemá ani náznakem. A není to tím, že „je jiná doba“ atd – viz Vajgl v rozhovoru.

  Jak již tady někde bylo řečeno, Janda má tu výhodu, že odezpívá i obyčejný texty poměrně důvěryhodně.

  6) AMOLETA * a půl za refrén

  Je to upřimný, optimistický, „stadiónový“ refrén je rozhodně na hit a halekačku první kategorie, parádní melodie, nakonec i ten slogan o amoletě bych vzal (a POPulace rozhodně), leč ve slokách si vytříbenější posluchač moc nevybere. Hudebně by se mi to celkem zamlouvalo (i sloky), podobně jako „Jen tak si jdu“ nebo „Je to tak“, mě tyhle jiný věci nevadí. A sólíčko je zajímavý, hravý, netuctový. Ale – škoda, s hitem je utrum.

  7) LAMPIÓN ****

  DRUHÝ VRCHOL DESKY. Šansónový piáno a text. Krásný vícehlasy, nádhernej refrén. A tady text krásně plyne, swinguje. Je to s tou češtinou složitý, ale Ondřej je chytrej muzikant. Má to dobrou pointu – zamilovanej září jak lampión a nic to neschová . Písnička mohla klidně vzniknout na začátku 70. let. Kolem Jedeme Jedeme atd .. Tohle Petrovi sedí.

  8) ŽIVOT JE VZÁCNÝ DAR ŠKODAPŘEŠKODA
  Deczi se mohl vyřádit jinde, ostatně, překvapuje mě, že nedostal (podobně jako Stivín v M.B.) prostor k vlastní improvizaci a jen přehraje předepsanou (??) melodii. Téma a text nekomentuju. Nepopírám, že je to pravda, ale jakou má cenu takhle o tom zpívat?

  9) BOURÁK ** a půl za klokany

  Autobiografickej text, lehce samoshazovací, veselej. Zvláštně strohý bicí.
  Nálada příbuzná „Jen tak si jdu“ nebo „Je to tak“ a podobným za posledních 15 let.
  Tyhle písničky jsou možná pro někoho, včetně autora, zajímavý tou autentičností, ale předem odsouzeny k nezájmu, protože KDO BY SI TOHLE ZPÍVAL ? Takže je to v tomhle smyslu spíš takový „můj milý deníčku“ …

  10) MIMINO ***

  Opět pomalejší věc se zajímavou melodikou, výrazný pojem „stárnoucí mimino“.
  Náznak „mrazivky“ „Století odletí … a my tu jak děti věříme nashledanou“
  Text je celkem pěkný, bohužel zase klasická vzpomínačka na „léta bláznivý“, vztah k hudbě „barvíme šediny bigbítem“ a Otázky („Kolik že zbývá ti let …“) To by mě zajímalo, jestli to věčný téma těm textařům – i Fenclovi(?) přistane samo v hlavě, nebo jestli dostanou zakázku.
  Brichta, Šíp nemlich. Kdyby člověk věděl, že je to občas, ale ono je to u Olympicu už standart. Nicméně tohle beru, je to dobrý.

  11) OPILEJ TOUHOU ** a půl

  Okamžitě dostala druhý jméno „Nadržená“ . Netypický úvod a sloka, naopak klasický chytlavý olympický refrén poloviny 80. let. Kytarový rif ala „Volný pád (?)“. Text naprogramován na OU, ale vychází to celkem fajn. Předpokládám, že autorovi hučí v … hlavě … a potřebuje si rychle cosi zařídit :). Tlačí ho to v kalhotách a riskuje, že nadejchá, když jede na plný plyn .. no, to se mi moc nezdá, ale snad dojel bez průseru. Refrén a veselá kytara to jistí.
  Půl hvězdičky za hů, hů a zpocenýho indiána.

  12) LÁSKA JE NĚKDY ČERNÁ **

  Pomalá, „seriózní“ popina, hezkej refrén , připomíná mi něco z druhé sólovky (Štěstí?)
  Mám pocit, že Petr tyhle věci zpívá trochu strojeně – možná zbytečně klade důraz na výslovnost, důrazně a pomalu hláskuje, třeba je to textem a tempem a jinak to nejde. Třeba by stačilo trochu ubrat na výrazu a nenatahovat, co se nemusí. Tohle je Fenclovo nejslabší místo, myslím, že obraty jako „stále bloudím v tmách“ nemá coby mladej kluk zapotřebí. Refrén s vokály a melodie fajn. Holka podezřele spěchala,“ ví svý, nenechá žít sny“, a autor se rozhodl se z toho nepotento … „Láska je saň dotěrná“ je celkem výstižné. Ale zase co bez ní.
  Není to moje kafe, ale umím si to představit v rádiu, díky refrénu. Paní by si to pobrukovaly zamyšleně u kávy :) Nebo u plotny (Říha). I když já bych tam teda radši jiný věci, coby reprezentace „mého“ Olympicu.

  13) NÁM TO NEVA ****

  V bookletu je před touhle písničkou fotka „Oklahomské prérie“ a vypadá to, že úmyslně.
  Tohle je pro Olympic dost netypický rychlý countryrock, s odvázaným hulákaným refrénem.
  Typuju si, že je to ta, co se nevešla do minulé desky („rokenrol nechceme“).
  Je dobře, že tady je.
  Melodie, drive, piáno je luxusní. Černého text … Mno, není to zlý, možná tomu chybí nějaká vtipná pointa, něco, kvůli čemu by měl člověk chuť se to naučit na kytaru (to vidím, jako svoji zásadní, objevnou :) myšlenku, heuréka !!).
  Něco mi našeptává, že i tady je skrytá ta obhajoba Jandy a kapely proti věčnému „vnějšímu nepříteli“ (ad Karavana a spol.) Co jim vlastně neva? Proč se to pořád zdůrazňuje? Člověk z toho má až pocit, že jim to naopak va.
  Ale možná je to myšleno tak obecně, ostatně, zní to dobře, útočně :), jsou tu klasické countryobraty, a to potom teda jóó („brácho, práskni do koní ať kočár uhání, kašleme na prognózy, vlak už vyzvání" anebo houká, v kopci je pomalej!“)
  Mě se to líbí, je to mazec. Klasický kila, řezavý piánko (mohlo být slyšet víc i ve slokách), skvělý zpěvy, zběsilý bicí. Broum by si tam naživo určitě vyjížděl nějaký breaky a Papež by si střihnul harmoničku místo té tragédie „Tak jdeme hrát“. Hůůůů!

  14) NEMÁM ŽÁDNEJ PLÁN ****

  Opět písnička, kterou si nikdo zpívat nebude, protože je úzce vázaná na autora textu. Ovšem moc pěkná. Posmutnělá. Závěr drsnej.
  Naštěstí to Django nemyslí zas tak vážně, plány jsou a zajímavý. A on je správně poživačnej.
  A hraní je slast :)
  Mám se zase na co těšit.

  A na závěr nová zpráva:

  Olympic vyráží na tour s novou výbornou deskou
  „Drsný souhvězdí romantických šílenců“
  „Romantický souhvězdí šílených drsňáků“ ?

  KÁMEN, CO SE VALÍ
  NECH SI O TOM ZDÁT
  TEBE SE NEMUSÍM BÁT
  SANTA MARIA
  VZPOMÍNKY ZALOŽÍM
  BUJNÝ NOCI
  NĚMÁ
  TANCOVAČKA
  NOC HORKÁ JAKO DECH
  KRTEČEK
  LAMPIÓN
  MIMINO
  NÁM TO NEVA
  MŮŽEŠ BÝT MŮJ VYKŘIČNÍK

  (..“Co to děláte, to je svěrací kazajka ? To jsem já, semtamťuk, nechte toho …!“ )


  RE:Souhvězdí romantiků
  Gepa, 01.12. v 7:43

  Hezká práce.... Jednotlivosti nechám stranou.

  Play list podle mě by byl následující (pořadí mám podle toho, jak moc chci písničku na koncertě slyšet):

  Němá
  Tancovačka
  Santa Maria
  Tebe se nemusím bát
  Nech si o tom zdát
  Je to tak
  Divná
  Láska divoká
  Můžeš být můj vykřičník
  Lampión
  Kámen, co se valí
  Já nejsem zlej


  Ještě pro úplnost uvedu ty, které se mi líbí, ale na koncertě si je moc neumím představit:

  Noc horká jako dech
  Průserář
  Krteček
  Láska je někdy černá


  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 05.12. v 17:39

  Tak jo, "Divná" je dravá, instrumentálně zajímavá písnička, jedna z mála divočejších v celé trilogii, tak ji odpustím průměrný textík a přidávám ji do koncertního playlistu. "Já nejsem zlej" taky zkousnu, je to zpěvná hitovka. Ze Šílenců se mi přes určitou krkolomnost Kolaříkova textu celkem líbí "Příště platím já", muzika zajímavá. Ale na živo to asi fungovat moc nebude. "Noc horká jako dech" - tady s tebou taky musím souhlasit, ten refrén .. Poslouchej, jak v dáli tajnej sen ... zní opravdu trochu jako Poutníci na Portě, asi by se to na koncertě ztratilo, i když ji mám docela rád. Ze dvojky je asi nejlepší "Němá" a "Vykřičník". A dnes opět po x té sjetá trojka -už se nic nemění, souhlasím se sebou :), nejlepší skladbou desky (a mezi řekněme třemi nejlepšími songy souhvězdí) je "NECH SI O TOM ZDÁT". "Nám to neva" zůstává na druhém místě a je to s "Divnou" kupodivu asi jediná rychlá vypalovačka u celého trojhvězdí. ("Leguána" nemusím vůbec). "Miminu" přidávám půl hvězdičky na úkor "Krtečka".

  Teď si dám pauzu a změním žánr - dostal jsem nového Gilmoura (Rattle That Lock) a nové staré Stouny - vynikající Undercover of the Night (1983). Tak budu chvíli lavírovat mezi tím. To jen aby bylo vidět, že Olympic je tady taky v dobrý rodině:)

  RE:Souhvězdí romantiků
  zd.st, 07.12. v 16:01

  Dobře rozepsané a myslím, že v 80 % se shodnu. Více se vyjadřovati nebudu, snad jen, že někdy méně je více....Z mého pohledu by to za ty cca tři roky bylo místo tří jedno parádní CD.

  Jinak níže uvedení interpreti jsou dobrá volba. Gilmourovi se Rattle That Lock opravdu povedl, pestrost té desky v tomto věku je mi až záhadou.

  RS Under....i když né nejlepší období RS, tak ji mám moc rád. Stručně. Je hutná, celistvá...dobrej mix. Skladbu "She Was Hot" nesmím poslouchat v autě ,asi bych to někam napral...Jinak doporučuji předchozí album Tattoo You řekl bych, že od dob Exile On Main St asi nejlepší deska.

  No a když jsme u těch Stounů, tak nelze opomenout pro mne to nejlepší za tento rok, nové album Keitha Crosseyed Heart....Něco neuvěřitelného a opravdu doporučuji ke koupi...samozřejmě poslech lze podpořit sklenkou něčeho dobrého. Ona už nakonec první skladba evokuje si jít něco otevřít....a nalít.

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 10.01. v 16:43

  Čekal jsem na důstojnou chvíli a je to tu. Po prvních mlaskavých drnknutích Crosseyed Heart si jdu nalít cosi bluesového. Z těch pozapomenutých mám osobně moc rád Steel Wheels. Asi to souvisí s následnou návštěvou Strahova ("Tanks Are Rolling Out, The Stones Are Rolling In")

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 10.01. v 18:01

  Sorry všem, jen pro zd.st.:
  Blues in the morning - parádní zvukový retro, výborně zpívá a teď country Goodnight Irena (těžká moje melancholie), dlouhá pauza na dolití sklenky ... a Substantial Damage, to je trošku jiná sorta :D

  A už dost, já vím!

  RE:Souhvězdí romantiků
  imagi, 16.12. v 12:45

  Schválně jsem nekoukal na autory textů, ať jsem objektivní:

  Nech si o tom zdát (4,5 z pěti) - refrén mi evokuje bezva Starej flák z poslední sólovky, silná vyrovnaná nekompromisní věc tam i tady, SEBEVĚDOMÁ, prostě perfektní skladba, roztomilé nešikovnosti v textu prozrazují P.Ch., ale v refrénu je OK!

  Krteček - (3,5) nadupaná hudba, hudebníci a zpěv, dobře se to proplétá textem, nad kterým raději nedumám, vzhledem k primitivním hrozbám a nečeštině tipuji pana inženýra Brichtu.

  Láska má bejt akorát (1) - trochu neslané a nemastné, nic tam nezaujme, něco pomalého do počtu, klišovitá hudba i text - "krůpěje na řasách, poslední den, moře dní", ach jo.

  Tak jdem hrát (1) - zase taková stylová úlitba pro harmoniku a nesmrtelný motiv "kde všude jsme hráli". Nic se tam ale neděje.

  Asi to by správnej flám (2) - konečně trochu nápaditější melodie a roztomilý konec, jinak opatrná vata, žádné riziko. Rtěnka, nedopitá sklenka, flám, ach jo podruhé.

  Amoleta (2) - mezi akordy se hezky začala přelévat kytara (ten skvělý rukopis! - vzpomínám si, jak jsem kdysi s prstem na nahrávacím tlačítku čekal u rádia na olympické novinky, a stačilo pár taktů, když začala Kartotéka). Hudba je zajímavější ve sloce než v hymnickém refrénu, s textem se to vůbec nepotkává. Oč byla přirozenější a hravější "Nejlepší parta mého života 1" z Dávno... Autorská píseň?

  Lampión (4) - trefa. Tak jako v úvodní skladbě cítím chuť od začátku do konce, barové téma tentokrát zvládnuté bez zhůvěřilostí (vůbec nevím, kdo to mohl napsat), ač pro skupinu ne tak typická poloha, překvapivě to klaplo. Něco jako po letech objevená Vůně benzínu.

  Život je vzácný dar (0,5) - Proč se to nerýmuje? Přijde mi to jak hudba k nějakému historickému filmu, takový kontext bych snad pochopil, jinak nevím, zda mám spáchat samovraždu , či co. Karel Šíp?

  Bourák (2) - nějak moc nemusím písně o bourácích, průserářích, dlouhánech apod. Připadá mi, že ani hudebně se jim skupina moc nevěnuje.

  Mimino (3,5) - tohle je lepší, text neotřelý, nápaditý (aspoň takto). Nemyslím, že se bude hrát, ale pro mě je to vkusné.

  Opilý touhou (4) - odtikávající kytara, nápaditá a chytlavá aranž, art rockové pojetí (klávesy), dobré slovní obraty. Líbí se mi, že to nezní drsně, ale soustředěně na melodii, prostor nástrojům, tak jako dřív. Toto je dobrý vrt do zlatého naleziště, díky.

  Láska je někdy černá (1) - opravdu se omlouvám, ale s těmito ploužáky si nevím rady, asi pořád v dáli slyším Osmý den a Okno, tedy vystavěné na třeba krátkém, ale výrazném motivu, invenci, jako závěr této desky. Bez toho bych s tím do studia nechodil.

  Nám to neva (3,5) - skvěle hlasově nabarvený refrén s Berkovými klávesy, to ano, trochu mi vadí kabátovsky rebelovské téma. To bych nechal jim; Olympic dokázal zpívat o promyšlených tématech.

  Nemám žádnej plán (4) - krátké, ale mile srdcervoucí, skvěle vypjaté, dobrý nápad na konec. Smyčec žádný kýč, text už trošku ano.
  -----------
  Jako celek hudebně dobré, melodie a refrény stále se silnými zlomy (v trilogii Souhvězdí stoupající tendence), líbí se mi práce s vokály a nápady pro jednotlivé nástroje, aby to nebyl jen ten drsný valící se kámen.

  Proto moc nechápu prohlášení, že příště skupina nebude skládat, ale jen nahrávat fanouškovské počiny. Sepětí s publikem je fajn, ale takovéto fóry...

  Věřím, že kdyby se zvedl obsah skladeb - nad věčné flámy, rtěnky, krůpěje, souznění těl, prázdné náruče, muzikantské a jiné (ne)stárnoucí party a vyděděné postavy - k větší originalitě, že to vytáhne i hudbu, podpálí nápady.

  Texty se příliš motají ve spletitých hodnoceních, chybí lehoučký umělecký nadhled typu "Poskládejte ubrusy..."

  Díky za pozornost.

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 16.12. v 14:24

  Tak to je moc pěkná recenze! Nejen proto, že s ní téměř 100% souhlasím :-)
  Ve hvězdičkách jediný podstatnější rozdíl u Černé lásky a Opilý touhou. Naprostá trefa - Nech si o tom zdát (ano, sebevědomá, silná) a netypický Lampión. Asi to byl spr. flám - ano, vata. Amoleta - ano, zajímavá kytara, přelévající se mezi akordy, škoda (Nejlepší parta z Dávna o patro výš), bouráci, dlouháni a průseráři mě taky, a to ani hudebně moc neberou, Mimino solidní, na koncertech by asi opravdu nevyčnívalo, Láska černá - tady jsem dal víc, ale s tím komentářem souhlasím, Nám to neva - to je přesně to, co jsem o textu psal, mě ani neva, ale nějak nevím, co zpěvákům vlastně va a není tam to pnutí naučit se to na kytaru (to je totiž mejdanová klasická kytarovka) a chtít si to zazpívat. Něco mi tam chybí.

  Dobré závěrečné shrnutí i povzbuzení na závěr.
  To si přečtu ještě jednou.

  S tou deskou od kolegů taky souhlasím, víc by mě, pořád, zajímala vlastní dílna.

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 16.12. v 14:27

  Ano! Lehoučký nadhled chybí. Ten "fór" (co nemusí být od Mládka).

  RE:Souhvězdí romantiků
  lubošš, 30.12. v 17:02

  Po strastiplných úkladech jsem (su) zde:-)! Antitechnický tip se projevil, díky dceři jsem to zvládnul a teď ode mě nebudete mít pokoj:-)... Napoprvé to nebudu přehánět - stručná vizitka: 48 let, Olympic je můj život a čím novější píseň (CD), tím pro mě lepší... Těší mě všechny příspěvky, ale úplně zbožňuju ty od Semtamťuka. KAMARÁDE, MY 2 SE MUSÍME NĚKDY SETKAT!!! Krátce k nejnovějšímu CD. Dostal jsem jej od Ježíška:-)... První poslech - LEHKÉ zklamání. 2.poslech - lepší. 3.poslech - nádhera. 4.poslech - takřka úžas!!! Olympic jak břitva - skvěle oholí, ale při dobrém použití nepořeže... Celé CD skvělé, ale obzvlášť 2.půlka. A mě těší, že jsem si našel z každého CD souhvězdí svůj hit, super hit! Takže k Santa Marii, Němé teď přišla Život je vzácný dar. Semtamťuku, Ty musíš být blahem bez sebe! Tak skvělý text k tak skvělé hudbě a neuvěřitelně procítěný podání, co chcem od mladíků víc:-)??? Já vím, ono se nabízí chválit nejvíc tu předposlední poctu Mirkovi - to je SUPER, ale přece jen - ŽIVOT JE VZÁCNÝ DAR kladu tak vysoko, že se třese i Okno mé lásky:-)... Pohodových posledních 31 hodin 2015 a pak jen nej a nej a nej 2016 atak dál:-)... L

  RE:Souhvězdí romantiků
  lubošš, 30.12. v 17:11

  Semtamťuku, sorry, teď si pročítám znovu Tvý hodnocení a Tys tu mou jedničku dost pohanil. Budu rád, když vysvětlíš, co Ti na té písni vadí... Dík! L

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 31.12. v 18:33

  Ahoj, to je fajn, když nás tady bude diskutovat víc než pět, třeba to ještě chvíli nechaj fungovat :)
  Nepohanil jsem ji, prostě mi tenhle moudrý přístup nesedí, je mi to líto. Z českých luhů a hájů mě napadá, pro srovnání, třeba "Ztracený podzim" nebo starší "Nůž na hrdle" od ETC ... Podobná témata o životě a stárnutí na x variant a, dle mého, vkusnější a vtipnější. Představuju si takový Olympic s větším žihadlem.
  Hezký Nový rok všem diskutérům.

  RE:Souhvězdí romantiků
  semtamťuk, 10.01. v 18:07

  sakra, mě se to tady náhodou mihlo ... já to zdůrazním znova:

  " Věřím, že kdyby se zvedl obsah skladeb - nad věčné flámy, rtěnky, krůpěje, souznění těl, prázdné náruče, muzikantské a jiné (ne)stárnoucí party a vyděděné postavy - k větší originalitě, že to vytáhne i hudbu, podpálí nápady.

  Texty se příliš motají ve spletitých hodnoceních, chybí lehoučký umělecký nadhled typu "Poskládejte ubrusy..." imagi

  Zpět

  Říjen 2018
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Králův Dvůr - Olympic tour 2018
  Levice (SK) - městské slavnosti
  Turnov - Olympic tour 2018
  Strakonice - Olympic tour 2018

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.