Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Olympic v Rock and All
  pavel BTO, 02.11. v 22:54

  Zdravím , nové listopadovém číslo časopisu Rock and All je věnováno Olympicu, 10 stránek obsahuje rozhovory s Petrem Jandou , Milanem Broumem a Martinem Vajglem , recenze všech 20 alb a bonus velký plakát 60x40 cm Olympicu a nakonec radostná zpráva, ČT Art chystá odvysílat retro koncerty z Malostranské besedy. Paráda...!

  RE:Olympic v Rock and All
  Gepa, 03.11. v 13:22

  Když jsem to četl, tak mě zarazil název časopisu. Tak jsem gůglil a zjistil, že letos došlo k zemětřesení v Rock&pop a emigranti z něj založili Rock&all. Pokusím se to dnes v trafice sehnat.

  RE:Olympic v Rock and All
  MARTINOLYMPIC, 03.11. v 18:57

  Ahoj také tento časopis jsem si dnes koupil .Zatím mám přečtené rozhovory s Petrem ,Milanem a Martinem .Zbytek dočtu bud než pujdu spát a nebo zitra. Velice zajímavé povídání,jen si mylsím že měl ještě dostat prostor i Jirka a bylo by to komplet. Co mě překvapilo že Petr Korál už stačil zrecenzovat nové cd Souhvězdí romantiků.Proč ne .

  RE:Olympic v Rock and All
  Gepa, 04.11. v 8:38

  Sehnal jsem .. v trafice měli poslední číslo (nevím, kolik jich odebírají) a R&P měli ještě 2 čísla. Technická poznámka k časopisu - nelíbí se mi logo, na tom by chtělo zapracovat, jinak je to časopis na úrovni v duchu toho, co redaktoři tvořili před tím. Já tyhle moc časopisy nekupuju, jen když je tam avizovaná banda, co mě zajímá. Tolik na okraj k časáku.

  Recenze alb - jsou spíš minirecenzemi. Jsou to citace většinou dobových recenzí, nebo zpětný názor Petra.

  Zaujala mě anketa známých lidí z muziky, co pro ně znamená Olympic. Prostor dostali nejen pozitivní odpovědi, ale i kritické - některým z nich jsem to věřil, někteří tu kritiku moc nezvládli - jako třeba Řezník (nevím, kdo to je :-) ) a samozřejmě :-D Olda Říha - na druhou stranu mě ale dost rozesmál :-D Kaťáci jako jako takoví čeští Beatles nebo Rolling Stones. :-D Ten chlap má buď neskutečný ego nebo jen prostě a jednoduše závidí.

  Avízo na ČTart, kde půjdou záznamy z MB, jsem čekal konkrétnější (datum, hodina) - doufám, že to neprošvihnu.

  Rozhovory jsou zajímavé. Úplně jsem tak moc nepochopil, proč Martin ještě není plnohodnotným členem Olympiku. Podle mě by jím měl být okamžitě - ale jen můj názor. Janda též zmiňuje, že (novou) hudbu moc nesleduje , že o ní spíš jen čte v časopisech. Já to mám obráceně - i když ono se toho za posledních 20 let moc zásadního v muzice neudálo - mě o tom moc nebaví číst, raději si poslechnu. Hodně zajímavou informací pro mě bylo, že se chystá fanouškovské CD věnované Broumovi, kde budou i nějaké jeho (jazzrockové?) skladby. To se moc těším, to bude určitě lahůdka.

  Závěrem jsou neučesaná vyjádření PJ k určitým olympickým mezníkům, jako jsou odchody Chrastiny, Kleina, období (hrozících) konců kapely atd.

  RE:Olympic v Rock and All
  semtamťuk, 04.11. v 12:44

  Je to pěkné, je to drahé (80,-). Zatím jsem to jen prolítnul. I v tomhle čísle se dá najít víc věcí,namátkou Tata bojs, Richards, Richards, Cobain, holohlavé kapely, spousta malých recenzí - Gilmour, hodně mě zaujal (zatím nadpis) Hollywood Vampires - revivalová kapela(A Cooper, J. Perry - Aerosmith, Johnny Depp a hosté (např. Cartney !) - motto hrát a bavit se, někde na youtube to už bude, asi. Kdybych se chtěl vzdělávat, asi si to objednám, je to psaný kultivovaně, se snahou o hlubší ponor .. ala starý rock a pop. Olympic si nechávám do klidu, tak jen krátká poznámka k Lindaurovu úvodníku:
  Rosomák je velká lasice.

  RE:Olympic v Rock and All
  Gepa, 04.11. v 13:12

  Cena..jasně... 80 Kč je nějaký peníz, ale je to hodně čtení, nevychází to každý den a já teď nevím, ale mám ten dojem že Roc&pop je snad za 90 Kč.

  RE:Olympic v Rock and All
  milanmilan2, 08.11. v 17:19

  ahoj, drahé, relativní .... Melodie stávala 5 Kčs, a lístek na MHD v Praze korunu, takže 5 x tolik. Lístek dneska stojí řádově 24 Kč, takže to vychází levněji.
  Tenkrát k 30 letům Olympicu vydal Rockapop číslo, které bylo v podstatě celé olympické, to ještě byly takové skládané listu. Na 40 a 50 už tomu tak nebylo. Časopis ... rozvrat v RaP, inu, nebude to ani poprvé, ani naposledy, Lindaur to dříve nebo později dokáže položit všude, z RaP to bylo asi 3 x, možná víc. Dávám tomu rok, maximálně dva.... Milan

  RE:Olympic v Rock and All
  semtamťuk, 06.11. v 22:05

  Rock and All je fakt inteligentní časopis (až na lasici) díky za informaci, přečetl jsem ho skoro celej. Olympic samozřejmě taky. Je v dobré společnosti, myslím, že je to slušná pocta, 10 stran (naposled pamatuju Rock and Pop, "Někdy mám dobrý noci", odtud ty minirecenze). Z Jandy a spol se dalo vyždímat daleko víc, bylo by to zajímavé, ale díky za to.
  Desku jsem ještě neslyšel, ale na Ivanova a tak vůbec musím zareagovat ... příště.

  RE:Olympic v Rock and All
  semtamťuk, 10.11. v 15:23

  Tak ještě naposled - přečetl jsem ho skoro celej, když už jsem se praštil přes kapsu. Plno článků opravdu zajímavých a s přesahem (teď rozhovor s Tonyou Graves, Holohlavá hudba aned Dechovka s kytarami (skins), Miro v Abbey Road, Enni Morricone, zajímavý objev pro mě: Widespread Panic, hezké reportáže – „tři Rnr výročí – Andršt s B.B., sólo deska Billy Gibsona, strašně zajímavej rozhovor S Alanem Bernem (i když Klezmer band neznám a piánu moc nerozumím, hodně dobrý), vražda K. Cobaina (nijak jsem to nikdy nestudoval, ale tohle je detektivka), Don Henley (pro mě taky objev), pak spousta drobných recenzí … metaly, chystá se nové (20!) album Deep Purple … Party ala Mortal Cabinet (Řezník a spol.) moc nechápu, leda bych nějak dospěl k názoru, že si z toho dělaj srandu …
  Každopádně seriózní časák a jsem rád, že tam Olympic je.
  K tomu „všechno je tu podvědomé“ mě napadá matná vzpomínka na jedno album Aerosmith : četl jsem, jak se s tím nadřeli, pak byla krize a po míchačce to odpískali, vyhodili producenta a natočili znova protože se shodli, že to nezní
  jako „Aerosmith“. To je výstižné.
  Nové minirecenze na „šílené drsňáky“ jsou slušné, vcelku nic neříkající a s Ivanovem určitě nesouhlasím (Šílenci).
  Jsem rád, že i Jireš vyzdvihl dvě dobré věci z „Drsňáků“ – Vykřičník a Noc. Znovu jsem si přečetl Korálovu recenzi na Brejle, které vedle Dávna stále považuju za nastavenou laťku (vyrovnaná kvalita, spontánnost ..) z 90. let.
  Jen zmínka o Laboratoři mě krká – zejména její druhá strana je výborná, to je prostě Olympic jak řemen.
  Hezky to koresponduje s těmi názory na vývoj či stagnaci kapely (Kyvadlo času, Hodná holka (?), Sedm statečných
  či Nedělej - moc originálnějších věcí jsem v téhle sféře tady neslyšel ). Starý recenze , to by bylo na dlouho ..
  Rozhovor s Petrem Jandou je zajímavý, způsob skládání (jeden kadlub nápadů), slast při natáčení, nový kůň Fencl
  (jsem zvědav, nedávno jsem sjížděl Soukromou elegii - 5P, výborná věc a jeden textařský objev, když už – Tomáš Belko, třeba by to taky mohl být koník ), francouzské nahrávky, život mladého tatíka,
  paráda. Asi by se dalo zeptat na plno dalších věcí (zejm. Lindaur – výborné Mlhy nad Olympicem) ale O.K. Možná moje chyba, že jsem ještě nečetl knížku.
  Pěkná Korálova recenze na Romantiky je trochu poctivější, obsahuje i názvy konkrétních songů , jsem zvědav, jak se shodneme.
  M. Broum: klasika, jazzrock, Voda z Prázdnin (to je opravdu síla, s Hejdukem si tady sedli parádně), fanouškovské CD z instrumentálek (?), bez ambicí skládat - trochu se ale divím, že nemá nějaké bokovky, ala Die El.Eleffant. Myslím, že je to škoda.
  Martin Vajgl: „Každé období Olympicu má svůj ksicht“ .. evidentně ví přesně, co chce říct, dobrý čtení.
  Názory: Miro, Kalina – klasika, Želva, Říha – chuligán, Řezník, Štorm – metla jakási, mimo mě, Izaiáš – Doga – sympaťák!
  A nejlepší můj další oblíbenec Petr Fiala. Za to jsem rád.
  Mlhy – no comment, zajímavý. Lennon/McCartney po česku, to zní dobře. Pěkný fotky, Jandovi to sekne, ale ten Svět sovětů, kurňa, kdyby tam bylo The New York Times …. Blbý časy (jen tak mimo - před nedávnem jsem konečně viděl „Občanský průkaz“, to je přesně tohle období, kluci maj novou desku Led Zeppelin). Berka, to je smutný.
  Těším se na desku.

  Zpět

  Červenec 2018
  PoÚtStČtSoNe
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Liberec - Benátská noc
  Svojšice u Přelouče - Petr Janda host KK
  Olympic začátek dovolené
  Olympic konec dovolené

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Výběr Olympic na 3 CD a DVD Petr Janda
   22.11.2017
   Máme pro vás dvě novinky – k výročí 55. let od založení kapely vyšlo 3CD Olympic 66 Nej +1, na němž najdete 67 písní z celého období, včetně novinky Ještě to nebalíme. Druhou novinkou je DVD Petr Janda v Berklee, které obsahuje záznam vystoupení…
  • Nové CD Martina Vajgla
   12.09.2017
   1. září vyšlo nové sólové album Martina Vajgla a zakoupit ho můžete například v našem e-shopu.
  • Přesun koncertu v Banské Bystrici
   27.06.2017
   Z důvodu onemocnění Petra Jandy (zápal plic) se přesouvá vystoupení v Banské Bystrici z 1.7.2017 na 22.7.2017. Vstupenky zůstávají v platnosti.
  • Petr Janda - křest alba
   03.05.2017
   In-store koncert a křest nového alba Petra Jandy - Ještě držím pohromadě BEST OF se uskuteční ve čtvrtek 11. května 2017 od 17:00 hodin v prodejně SUPRAPHON musicpoint. Všichni jste srdečně zváni, vstup je volný.
  • Petr Janda - Ještě držím pohromadě BEST OF
   10.04.2017
   Květnové půlkulaté narozeniny jsou pravým důvodem poprvé shrnout Jandovu neolympickou tvorbu. Kompilace přináší to nejlepší z období po roce 1985, kdy se hitově osamostatnil v duetu s Petrou Janů. Od té doby opravdu "jede dál", ať už to byla dvě…