Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  Nové album - novinky
  semtamťuk, 23.10. v 19:34

  To je krásnej text. Úplně mě to natěšilo. I když seznam textařů nijak nepřekvapil (jsem rád, že dostal slovo P. Chrastina), cítím v kostech, že to bude dobrý. Ťuk, ťuk, ťuk.

  RE:Nové album - novinky
  Gepa, 26.10. v 9:04

  Loni jsem si dal načas s koupí "Drsňáků", tak letos už mám objednáno a doufám, že bude i možná dřív než ofiko. :-) Já se trošku bojím ... minule jsem moc od alba nečekal a bylo (podle mě) naprosto skvělé. Němá, Tancovačka, Průserář řadím k tomu nejlepšímu nejen v novodobé tvorbě. Tak si zase říkám, abych se netěšil moc, ale kapele věřím. Mě musí chytnout v první řadě melodie, aranž a ty neustále omílané texty to samozřejmě taky nesmí kazit. Ale výborný text písničku nezachrání, snad jen v šansonu a folku.
  Z ukázek já moc vyčíst neumím. Chci to slyšet a naposlouchat celé. Hezký je úplný začátek, pěkná kytara.

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 30.10. v 18:51

  Nojo, no, to máš pravdu, ale je to přesně tak i obráceně (melodie, aranže, text) - já se toho tématu nepustím :)
  S tím omíláním tématu - láska, vztahy - nemáš pravdu, to se dá furt a dobře, nakonec to všichni žijeme. Četl jsem teď něco od Peta Browna, člena kapely Cream - teď textoval Žbirku v Londýně (to nesouvisí s žánrem) - Může být jednoduchý známý téma podané jako klasické klišé - stačí malinko změnit význam, něco vtipně významově posunout a je to mrazivka. A to ho baví. A mě taky, alespoň coby posluchače.

  Na ukázky taky kašlu, mimo jiné proto, že nemám přes co to pustit :)

  Já to mám tak, že písnička musí zafungovat celá.
  Třeba napotřetí. V tom je ta krásná magie. Může to být jednoduchý, komplikovaný, vážný, srandovní, ale nějak to tam je. Pokud ne, bohužel. Kolikrát je mi líto, poslat ji k vodě, tak se trápím, dávám tomu čas, ale většinou už to nefunguje. Když je ale text vyloženě propadák, jde k ledu hned, hudba ať je jaká chce.

  ( a to mluvíme o českých písničkách, že ... :))

  RE:Nové album - novinky
  Gepa, 01.11. v 4:57

  Takovou reakci jsem čekal :-)

  Jasně že je lepší, když je i text dobrý, ale...

  1).. si myslím, že na Drsňácích to uz není špatné.

  2) To tak úplně není pravda. Že text pokazí písničku stejně jako muzika. Je zažitý mýtus, že dnes většina hudebních posluchačů umí anglicky, ale mnohdy, když se někoho zeptám, jestli ví, o čem jeho idol zpívá, pokrčí rameny. Rádio poslouchám minimálně, ale občas žasnu, co v angličtině projde.

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 01.11. v 9:57

  2) Samozřejmě, že se zpívaj taky kraviny, ale na druhou stranu, angličtina je prostě milosrdnější, zpěvnější, ty texty často nelze překládat polopaticky, vznikne z toho primitivismus, angličan to tak ale neslyší.

  Jinak si za tím ale stojím. Něco jiného je, slyšet to jednou na koncertě (v rádiu) a něco jiného je mít to coby domácí poklad a poslouchat soustředěně. A pokud je to v jazyce, kterému, pro písničku bohužel, rozumím, pak jsem v hodnocení logicky přísnější. Čeština je podstatně těžší na to frázování, může vzniknout docela prima text, ale v písničce to klopýtá a nedá se to poslouchat stejně. A naopak. Je to náročný.

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 31.10. v 20:18

  Tak jsem to neustál a dal jsem pár ukázek. A jsem z toho úplně rozčílenej, v kladným slova smyslu. Tak jen to nezakřiknout!

  RE:Nové album - novinky
  milanmilan2, 27.10. v 12:19

  který text ?

  RE:Nové album - novinky
  kavovar, 30.10. v 17:18

  Lepší ukázky - dvouminutový... :-))

  www.supraphonline.cz/album/165885-souhvezdi-romant

  Předobjednáno !!!

  RE:Nové album - novinky
  kavovar, 30.10. v 17:30

  Sorry, vlastně minutový:-)), já jsem fakt pako, to tím rozrušením... :-))

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 30.10. v 18:35

  To průvodní slovo myslím. Jinak - já taky počkám až na hotovo. Možná si k tomu otevřu nějakou dobrou whisku, jako správnej rocker. Abych se uvolnil a nebyl nervózní :)

  RE:Nové album - novinky
  paperka1969, 06.11. v 12:39

  nová deska je super,,.,.........

  RE:Nové album - novinky
  Jirikczech, 08.11. v 22:45

  Poprvé po dlouhých letech mi spadla dolů brada. Nad poslední deskou Olympiců. Nejen, že písničky jsou "sakra napadnuté", texty mi konečně něco říkají, ale i zvuk. Na tom by se fakt mohli ostatní učit. Dynamika maximální, krásné hluboké basy, to jsem už doopravdy moc dlouho od české kapely neslyšel. Zvukaři ozlatit ruce!

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 09.11. v 9:23

  To se těším. Dám to alespoň 3x, než něco napíšu.
  Zatím se chystám zareagovat na něco z časopisu, (to neustálý primitivní klišé "nikdo ani změnu nečeká, je to prostě Olympic" a pod ... mi hnulo žlučí a povrchní minirecenze - tak Šílenci jsou nejlepší od Ó je? ehm... to by mě zajímalo, co Ivanov poslouchá), ale není čas. Jsem zvědav.

  RE:Nové album - novinky
  Gepa, 09.11. v 10:26

  A to já s tím neočekáváním změn a že to je prostě Olympic bych vcelku souhlasil - a řekl bych že to i koresponduje s tím, co říká Petr o vlastní tvorbě. Že už to netlačí do žádných stylů, jen skládá a nakonec z toho vždy vyleze Olympic. Oni si vážně za ty roky vypracovali svůj styl - jasně, je to rock, ale pokud to chceš nějak přiblížit: Je to Olympic a basta! A já bych to chápal pozitivně.
  Minirecenze a recenze Romantiků jsou povrchní, to je fakt. Korál byl mimochodem na srazu fanoušku též zmíněn, že píše stylem, aby neurazil.
  Mě ale nejvíc namíchla dehonestace Laboratoře (a Bigbítu), ale víc o tom asi psát nebudu.

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 09.11. v 11:40

  Ale jo, však to je právě to umění, udělat si vlastní značku. Zároveň se pohybovat v mantinelech nastavených vkusem, možnostmi, vlastní chutí, samozřejmě dobou a přitom přirozeně znít jako Olympic. A ten má přitom repertoár slušně pestrý.
  Kam se jako "posunuli" The Who, ACDC, R.E.M, U2,
  Pink Floyd ?? A naopak o Stounech se od 70. roku říká, že zněj furt stejně a přitom, když si uděláte výběr, zjistíte kolik stylů přirozeně pohltili nebo zpětně ovlivnili. Byl jsem v Praze na (výborných) Brit Floyd a až na dva kusy z 65 a 67 roku všechno prostě byli Pink Floyd, pestrý, krásný, ale jasně rozpoznatelný, ať už z roku 74 nebo 87 nebo 2014 (poslední kus). Metalový kapely nebo takový bluesrockový ZZ Top, či Krausberry (přihřeju si) si, z pohledu laika - jedou vyloženě to svoje (tady jsou ty mantinely podstatně užší). Olympic je královsky pestrej a přitom, ano, jsou to "jandovštiny". To jsem tady ale tvrdil už dávno, že klidně vezmu 2 kvalitní písničky z rosomáka, z Jedeme, ze 4, Dávna nebo Šílenců a s podobným zvukem - to je podmínka - je z nich bez problémů album (nebo koncert).
  Právě proto říkám, že mě ta klišé serou. Zní to jakoby pejorativně - "oni nic jinýho neuměj".

  A když už jsem u toho, podle Ivanova jsou Šílenci nejlepší deska od revoluce a mají "přímočaré texty" (další klišé). Mám pocit, že ty minirecenze se střílej od pasu po prvním poslechu.
  Hudebně je určitě dobrá, ale Dávno a Brejle jsou samozřejmě o třídu výš, mj. právě díky textům.

  A když už jsem u toho, chuligána Říhu jsem právě proto moc neposlouchal, bo to bylo takové mezi pivkem pro strejce se španěklkou (Hlupák váhá, Blues opuštěný postele) a popěvkem pro roztančenou tetu u plotny (Někdy příštěhe, Až).
  On, myslím, Olympic nikdy neposlouchal.

  Jinak, dobrý článek, ještě mě něco napadne, až ten časák najdu.

  RE:Nové album - novinky
  Gepa, 09.11. v 12:25

  Olda Říha. Já jejich pár CD mám. Když si pustím jejich Až (první studiové album) a pak něco z toho nového (znám jen Láska na první pohled), tak to je až moc stejné, všechno to má těžkej zadek. Stejné akordy a texty - ty mají hodně nevyrovnaný.
  Velkou míru nesoudnosti trvale Kaťáci projevujou svojí oblibu nahrávat živáky, přitom Říha není schopnej zpívat a hrát na kytaru zároveň.
  Určitou rivalitu a sem tam nějaký to popíchnutí bych bral. Ale jak se holedbá, že hrajou takovej vlasatější bigboš - jako by zrovna on měl na výběr. On na žádnou jinou muziku nedosáhne. Už jen proto bych mohl projevit trošičku pokory.

  Když nad tím tak přemýšlím ... Olda Říha měl rozhodně dostat vyznamenání hned po Frantovi Čechovi. :-)

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 09.11. v 20:05

  Abych nebyl nesoudný, já pár jejich písniček mám moc rád a myslím, že mají svého "ducha", to nepopírám, ale ta jeho reakce je srandovní. Na tý úrovni bych to nechal. Ringovi bych ocenil spoustu věcí, rozhodně texty P. Výběru (prdlý, swingující a hravý šedesátky, hodně ala P. CHRASTINA) a určitě počin se Schelingrem, zejména famózní singl Lupič Willy a Indián.
  Možná je Zeman starej bigbíťák. Fajn, ale potom bych teda vymyslel zvlášť madaili pro lidi, kteří (jak říkal ŽÁČEK) například něco objevili, nebo zachraňujou lidi, a vůbec :)

  RE:Nové album - novinky
  Gepa, 09.11. v 20:17

  Nějaký přínos není totéž, co mimořádný.

  Ale když už tu máme Říhu a Čecha. On Čech napsal i pár textů pro Katapult. Např Věstonická Venuše nebo S pomocí přátel.

  RE:Nové album - novinky
  saify, 10.11. v 9:09

  Když už tu řešíte Ringa a Říhu, pište alespoň pravdu. Čech nikdy nenapsal pro Katapult ani písmeno. Vámi zmiňované skladby jsou Katapultem pouze převzaté. Originály zpívají Jindra Vobořil resp. Jirka Schelinger, v obou případech hraje Skupina F.R.Čecha (mimochodem v rámci možností té doby, jediný hardrock na profi scéně)

  RE:Nové album - novinky
  semtamťuk, 10.11. v 10:10

  Ano (hardrock), písničku "Co dělá indián" miluju dodnes a Kubeš je můj velký oblíbenec, škoda, že už si asi jen brnká na banjo na chalupě (nebo co).
  Jinak myslím, že už je toto téma vyždímané.

  RE:Nové album - novinky
  Gepa, 10.11. v 10:30

  Že to není originál pro Katapult jsem nevěděl - za tento omyl se omlouvám. Katapult prezentoval desku Chodníkový blues jako "vymetení archivů" - myslel jsem, že vymetal vlastní archivy.

  Jen tak mimochodem se za jediný hard rock v té době u nás se považoval právě i Katapult.

  Zpět

  Říjen 2018
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Otvovice - Olympic tour 2018
  Č. Budějovice - Olympic tour 2018
  Neratovice - Olympic tour 2018
  Pardubice - Olympic tour 2018

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.