Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  setkání fanoušků v MATu
  milanmilan2, 30.12. v 19:31

  Setkání fanoušků v MATu aneb o co přišel ten, kdo nepřišel
  Bylo nás o něco víc než málo a o něco méně než minule, to je tedy docela hodně a stálo to za to.
  Díky Oldovi a zázemí kina MAT jsme se začali scházet už před polednem a končili jsme něco před půlnocí.
  V Praze byla celý týden inverze a když mne Pavel potkal v Myslíkově, tak akorát začalo probleskovat slunce, po řadu dnů v Praze věc nevídaná. Asi vědělo, že do kina nedosvítí a tak se nám snažilo vynahradit předchozí ústrky.
  Jak to bylo se sluncem po dvanácté už nevím, protože v podzemních svátečně vánočně vyzdobených prostorách už svítil Olympic. O slunci už se tedy zmiňovat nebudu, ale o Olympicu to teď už bude stále.
  Olda zahájil druhou verzí Vůně vánoc, má drobné odchylky od první verze, tedy ta písnička, a to včetně textových. Pěkné.
  Další audio byla pecka vánoční a to pro pamětníky.
  V Lucerně 1980 Olympic dal Hej mistře, vstaň bystře, tedy Rybovu Českou mši vánoční a díky bystrému neznámému je tato perlička zachována a příjemně nás naladila. Já osobně jsem to slyšel podruhé v životě, poprvé v r. 1979 ve strašnické Barče - pro nezasvěcené - nejde o žádnou Barboru, ale jde o familiérní název Kulturního domu Barikádníků.
  A pak už to jelo jedno za druhým. Připomněli se kultovní Křižovatky a zahájili jsme vzpomínání. Křižovatky běžěly v kinech kdysi jako předfilm francouzské detektivky Špinavá záležitost s Marlene Jobert a byl jsem tedy nucen detektivku vidět tak 3-4 x, i když pravda, po Křižovatkách jsem mohl odejít, ale když už jsem tam holt byl. Křižovatky jsou perfektním dokumentem doby, zachycují i pódiové ztvárnění Ulice. Zhruba uprostřed Křižovatek Petr Jand hraje melodii na kytaru a svahilsky zpívá text. Po letech jsem si dopisoval s Toloko ( kde je ? , už znám odpověď ) a dohadovali jsme se, o jaký motiv jde a zda byl využit pro nějakou písničku. Já tehdy bránil názor, že jde o nedodělanou Kartotéku snů, Toloko, muzikant ,tvrdil, že se mu to nezdá, a měl pravdu. Letos v květnu dával Olda Křižovatky celé a tak jsme se shodli - písnička se jmenuje JSOU CHVÍLE ( Janda/Vrba ), nazpívala Marcela Králová na SP v r. 1983, pak vyšlo i na jejím LP Magie lásky.
  Proběhla rovněž krátká avizace DVD Olympic 4, které by mělo vyjít v r. 2008. Viděli jsme mj. Je to tak samozřejmý, Jako tele na vrata, Každej chvilku tahá chvilku, Volný pád a střízlivě jsme ohodnotili lyžařské kousky členů Olympicu.
  Několika archívními kousky byl připomenut bubeník Petr Hejduk - klip na Poslouchej mou píseň byl emotivní i s odstupem tolika let.
  Zajímavé bylo připomenutí dobových TKM ( Televizní klub mladých ), kde reportéři Jan Vala a Miroslav Kaiser předvedli svou nespornou profesionalitu a vzornou přípravu na pořad.
  TKM k 20 letům Olympicu navštivili kromě kompletního dobového Olympicu i Miki Volek, Míla Růžek, Pavel Bobek - předvedli improvizaci na dobový rockandroll, a pak Jan Antonín Pacák. Všichni uvedli své vzpomínky slovy, že ty nejlepší vzpomínky na počátky své činnosti ve skupině Olympic jsou, bohužel, nepublikovatelné, takže přidali jiné, publikovatelné. Dobová promítačka v pořadu promítala historické klipy Olympicu. Krátce - pro fanoušky - velmi cenný kousek.
  Dále se řešila záhada písničky JEDNOU a jejího původního textu, jehož část vzorně citoval v květnu jeden fanda z Blavy, a ačkoliv nás tam v květnu byla řada, nevzpomněli jsme si ani na kousek - kdo to ví, odpoví ?
  Mimopražští postupně odjížděli do svých okresů na severu a jihu a zbylí litovali, že museli odejít. Vpomínalo se na různé perličky z historie Olympicu, pouštělo se další audio a video - z dvd.
  Jedna z posledních filmových ukázek pak byla ukázka z jednoho z prvních tv vystoupení s Milanem Broumem. Šlo o live vysílání z Hudebního studia M - hrálo se - JAKO KLUCI ZAČLI JSME HRÁT a basa, ta tedy fakt tvrdila muziku. Barevná, hutná, dynamická, hlasitá - prostě made in Milan Broum.
  Dále se diskuse zapletla na otázce, jak že to vlastně je s ROŇ SLZY s Y. Přenosilovou. Poslouchali jsme tři písničky, jednak již uvedenou studiovou verzi Přenosilové s Olympicem, pak I´M SORRY s Vondráčkovou, kde je Olympic jako doprovodná kapela rovněž uveden a v závěru jsme odhalili závažné odhalení. Do diskografie Olympicu - vyšlých písniček, bude nutné od nynějška zařadit ROŇ SLZY s Vondráčkovou. Jde o tři písničky, dokončené dle dostupné dokumentace ve třech různých termínech, ve třech různých pražských studiích a hudební základ je vždy totožný - Olympic, přičemž s Vondráčkovou se ve studiu nejspíš nikdy ani nepotkali. Pro zájemce - propletenec je blíže popsán jednak na Olympic Singly I, zde krátce v dokumentaci, a obsáhle pak v kolekcích Heleny Vondráčřkové 1 a 2. Přítomní fanouškové s hudebním sluchem ( není to můj případ ) mne zapřísáhli, že všechny tři hudební základy jsou totožné. Díky.
  Obsáhle se pak připomněla editorská činnost Karla Knechtla, hlavně pak na Singlech I - VII. Karle, jestli jsi to slyšel tam zeshora, ještě jednou - díky.
  Podobného sluchu se nedostalo Jaromíru Tůmovi za Zlatou edici. Zastaví se někdy ?
  Závěr bádání vyzněl takto. Z vyšlých nahrávek Olympicu nám ( zatím ) nejsou dostupné 4 nahrávky.
  Jak pravil Jindra, ony tedy určitě někde jsou, jenom zrovna jaksi taksi nevíme kde, a případně tam jsou tehdy, když tam nejsme my, i opačně a i další možnosti jsou možné.
  1. AUTUMN MOOD - Přenosilovou anglicky zpívaná verze Podzimní nálady Karlovi K. buď nedostupná, anebo na ně zapomněl ( ? )
  2. AGATHA - vydané Amigou na sampleru v němčině
  3. LOLA - anglicky, na sampleru Jiřího Korna Singing And Dancing
  4. UŽ JE PO - live, LP sampler Planeta lidí

  Diskuse se pak stočila tam, kde se již neorientuji, např. jaký byl střed LP Olympic 4 v x - tém vydání r roku X, zda žlutý či oranžový, zda obal SP Když ti svítí zelená se záběry publika byl pořízen na koncertu, či zda jde o fotku aranžovanou atd. atd. Olda hravě odpovídal, Jindra hravě doplňoval a tak plynula hodina za hodinou.
  Závěr asi po devíti hodinách. Stále je co objevovat, stále je co dokumentovat, a to jde pouze o písničky vydané. Kde jsou 2. a případně 3. verze některých písniček ? Co jejich různá TV uvedení ? Jiné texty ? Písničky nevydané ? Jen koncertně uváděné - např. Bloumám, Mezitím, Kolumbus ? Nebo naopak vydané a koncertně nehrané - např. Hrál.
  Připomněli jsme si i hity, které by i dnes měly co říci např. DOPIS, STÁRNOUT, HRY A SLZY.
  Rozsáhle jsme dávali dohromady alternativní program písniček Olympicu, aby to byly fláky atd. Připomněli jsme si nejlepší ( ? ) Jandův text pro Olympic - BYL JSEM - mimochodem i klip byl skvělý.
  Prostě, několika slovy, bylo to takové příjemné uvolněné odpoledne, díky Oldovi protažené do večera.
  Na shledanou v r. 2008 se těší - Milan.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  Traverza, 30.12. v 23:48

  Co dodat na Milanovo nádherné psaní,jen že to setkání bylo nádherné.Moc se nám to líbilo,jen ještě dodám,že bylo pěkné slyšet skladbu:"Když jsem bejval Tramp" s trochu pozměněnýn textem a nebo když se povedlo u Djanga Oldovi najít pásek z Francie a z k terého jsme slyšeli pár ukázek.Docela bylo i zajímavé,že ač se v dosti publikacích píše,že Láďa Klain po odchodu z kapely odmítal jakékoliv akce týkající se Olympicu v pořadu TKM k 20 letům kapely se Láďa objevil.V pořadu vypráví,Miki Volek,že z Olympicu odešel v roce 1965 ale bylo to až v roce 1966.

  Oldo díky za nádherné odpoledne a budu se těšit na další setkání v roce 2008.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  sniff, 31.12. v 22:04

  Jooooooooo, bylo to super. Díky chlapi (a hlavně Oldo) za pěkný odpoledne ;-)

  RE:setkání fanoušků v MATu
  imagi, 01.01. v 21:39

  Taky se tam musím někdy vypravit...

  S tím "svahilským" kouskem v Křižovatkách jsi mě ale potěšil. I já jsem nad tím dumal, proč takovou melodii Olympic nerealizoval - je z doby těch největších pecek a je to na ní znát. Bohužel tu písničku od Králové neznám...

  RE:setkání fanoušků v MATu
  imagi, 01.01. v 21:56

  Ještě k té "svahilštině": Když jsem tak nad tím roky přemýšlel, Olympic to určitě do svého repertoáru neudělal - jsem taky trochu muzikant :) - možná mi to nejvíc připomínalo Lásku trojdenní. Takže ještě jednou díky za odehnání noční můry.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  milanmilan2, 02.01. v 19:27

  Pro IMAGI

  napiš mi na milanmilan2@seznam.cz
  díky, Milan.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  Olda, 02.01. v 14:00

  Jen ještě doplním, že jsme si připomněli i pár kousků, které nejsou na již vydaných DVD. Například záznam z live vystoupení na Děčínské kotvě v roce 1973 se skladbou Nebe nad hlavou (a s živým orchestrem) nebo i některé nevydané věci - Létat nad zemí a konečně jsem našel i Nehas, co tě nepálí, což se mi na minulém setkání nepodařilo. Určitě zajímavou audio ukázkou byla Hejdukova poměrně náročná skladba Mezitím, která patří mezi raritky nejen nevydané, ale především nenatočené. Slyšet jsme ji mohli jen díky nahrávce z koncertu a je navíc zajímavá tím, že šlo o první textařský počin Pavla Vrby pro Olympic - tedy ještě před Osmým dnem. Připomněli jsme si taky poslední televizní vystoupení Mirka Berky s myslím velmi pěknou studiovou nahrávkou Snad jsem to zavinil já z roku 1987. A stejně jako posledně už nezbyl čas na film Pět cestujících (a spoustu dalších věcí), takže snad někdy příště.
  Jinak moc díky všem za účast, bylo to naprosto super, skoro bych měl chuť se takhle scházet častěji. Zdá se, že pořád je co objevovat.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  imagi, 03.01. v 6:46

  Ten film Pět cestujících musíte dát!!!

  RE:setkání fanoušků v MATu
  jiriles, 03.01. v 12:11

  No to mě mrzí, že jsem to prošvihnul. Jsou ta setkání pravidelná? Je podmínkou účasti nějaké členství? Rád bych se dalšího také zúčastnil. Děkuji.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  milanmilan2, 03.01. v 19:58

  Pro Jiriles - Olda začal setkání připravovat loni. Setkání byla dvě . v květnu s kompletní kapelou, mezi vánoci bez kapely. Výzvu umístní na net dostatečně dlouho dopředu. Členství žádné není, jsme zřejmě jedné krevní skupiny a v době netu, už asi klasickým fan-clubům s členstvím a oběžníky odzvonilo.
  Pro Marek.V - viz Traverza.

  RE:setkání fanoušků v MATu
  marek.v, 03.01. v 13:51

  Byla tam nějaká informace o desce Back To Love?

  RE:setkání fanoušků v MATu
  marek.v, 04.01. v 9:33

  Jestli jsem to pochopil dobře co psal Traverza, znamená to, že se našel pásek s celou deskou Back To Love? To je dost důležitá věc, že by se našla nikdy nevydaná řadová deska Olympicu?

  RE:setkání fanoušků v MATu
  Olda, 04.01. v 11:29

  Bohužel, to, co se našlo, jsou jen kousky, které se použily na fanclubáckém EP z roku 1970. Jen je tam toho o fousíček víc a navíc ne zrovna v dobré kvalitě. Po celé desce se nadále pátrá.

  Zpět

  Říjen 2018
  PoÚtStČtSoNe
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Petr Janda USA - konec
  Králův Dvůr - Olympic tour 2018
  Levice (SK) - městské slavnosti
  Turnov - Olympic tour 2018

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • CD Trilobit v e-shopu
   07.09.2018
   Nové album Olympiku s názvem Trilobit si již nyní můžete předobjednat v našem e-shopu do 14.září za zvýhodněnou cenu 289,- Kč, poté bude v prodeji za klasických 329,- Kč.
  • Hitparáda Česká dvanáctka
   28.08.2018
   Na Českém rozhlasu Dvojka byla do Hitparády Česká dvanáctka zařazena nová píseň skupiny Olympic z připravovaného alba Trilobit s názvem Jsi moje. Hlasovat pro postup v hitparádě, můžete zde. Pokud jste píseň neslyšeli, můžete si ji poslechnout v…
  • Nové album Trilobit
   27.08.2018
   Nové album Olympiku s názvem TRILOBIT vychází 14. září a pokřtěno bude 18.9.2018 na koncertě v Malostranské besedě. Vstupenky v Ticketstreamu jsou již vyprodané, ještě jich je několik na pokladně v Malostranské besedě.
  • Podzimní část turné
   27.08.2018
   Začíná nám podzimní sezóna. Kde se uvidíme? 7.9. Čechy p. Košířem, 8.9. Brušperk, 9.9. Oslavany, 15.9. Praha, 15.9. Jirkov, 18.9. Malostranská beseda – Praha, 22.9. Rokycany, 19.10. Králův Dvůr, 20.10. Levice SK, 24.10. Turnov, 25.10. Strakonice, 30…
  • DVD Olympic 55 let
   27.08.2018
   V září začne ČT připravovat DVD Olympic 55 let – podařilo se nám vyjednat, že tentokrát bude na DVD celý koncert. Termín vydání je přibližně prosinec 2018.