Pouze registrovaní uživatelé smějí přispívat do diskuze. Přihlášení

  Zpět

  reakce na Lucernu 1.12. 2007
  kotel, 02.12. v 0:08

  Zdravím koncert v Lucerně byl naprosto úžasnej,dobrej zvuk a světla,naprostá pohoda......

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 200
  sniff, 02.12. v 0:36

  Jojo, vsechno bylo v pohode. Sice byvala Vanocni Lucerna vetsinou necim jina nez ostatni koncerty (hoste, neco navic, atd.) a ani toho napul slibeneho Marathonu jsme se nedockali, ale i tak mam z toho koncertu velkou radost. Udelal jsem nejaky fotky, tak jdu zjistit, co z toho bude... ;-)

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  imagi, 02.12. v 11:07

  Tak to máme za sebou... V Lucerně jsem byl poprvé, atmosféra opravdu neporovnatelná s jinými místy... Škoda těch židlí...

  Jinak souhlas se Semtamťukem při výběru písní. Sice bych asi nešel do takových extrémů - O půlnici, Tobogan - ale Nebezpečná postava bylo skvělé číslo! Což takhle Stejskání vyměnit za Sprchu, Ajajaj za Písečnýho červa, Jednou - Jen tak se loudám, Nikdo nejsme akorát - Dnes už ne, Zelená - Tele... Taky Kufr, Kyvadlo... - Nemám to tak připravený, jako Semtamťuk :)

  Sáhnul bych i do aranží. Dokud "Vodu" nezahrají na španělku s "kapajícíma" klávesama, je to o ničem, to se na mě, Semtamťuku, nezlob. Všechno není Jasná zpráva, aby se to jen tak zahrálo a lidi to dozpívaj... Nebo refrén Hodné holky - na tom se snad shodneme...

  Jinak dík za slast roku...

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  milanmilan2, 02.12. v 20:03

  Ahojky, takže Lucerna 1. 12. 2007, 19.10 hod. a gong.
  Velká konstrukce v podobě rámu kvádru, vpředu repro a všude kolem světla. Technika pádí kupředu, pamatuji zvučení, že na krajích podia stála hradba aparatury.
  Zvuk výborný, ostatně jako téměř vždy. Plný, hustý, dynamický, a přitom již od první písničky bylo textu dobře rozumět. Obvykle to v Lucerně trvá tak 2-3 písničky, než si zvuk " sedne ", tady už na konci úvodní Ajajaj bylo perfektně rozumět.
  Koncert v podstatě bez hostů, pokud nepočítám Vladimíra " Boryše " Seckého a jeho sax v Jednou a ještě v jodnom kousku. Mimochodem, Jednou ... Ta dohrávka na kytaru v délce asi jedné minuty byla perfektní, takto jsem to snad ještě neslyšel a pak už jen šel flák za flákem. Pravda, taky by některé mohly být nahrazeny jinými - např. Proč zrovna ty, Můj klid, Vzdálenosti, Jak se tak loudám, 7 statečných, Karavana, Dám si tě klonovat atd. atd.
  Jenomže ... Vkus každého by si přál ty svoje a koncert bohužel nafukovací není. Petr Janda složil pro Olympic snad kolem 300-4OO písniček, asi tak 100-150 je velmi známých, a z nich opravdu hity může být polovina, takže asi těžko vybírat.
  Hezká byla asi 7 minutová směska Prázdniny na Zemi - Přílet, Voda, Město, slušná řežba.
  A dokonce přestávka byla, to už dávno nepamatuji. Všiml jsem si pár drobností, Bon Soir .. se španělkou, totéž Otázky. Slzy tvý mámy, poslední kus večera, tam kde je ve studiovce flétna, tady bylo sólo na kytaru.
  Nebezpečná postava - Milan Broum, live lepší než studiovka, sólo na basu, jak jinak, než perfektní.
  Sopka, To není snadný, Sopka by si zasloužila být novým " otvírákem " koncertu, co myslíte ?
  Sezení se hodilo, opět po řadě let, když ty úrazy letos snad hledáme ....
  Hostů neželím, za 5 let jich určitě bude dost. Petr Janda vzpomněl pár slovy komu je věnováno Stejskání - Volek, Berka, Hejduk, Pacák ..., smutná chvilka. Petr Janda rovněž připomněl, že se tedy před 15 lety loučili, ale že to prostě nejde a dokud budeme chodit, tak to nezabalí. Pevně věřím a pomalu bych si už lístky na 50 LET OLYMPICU objednával.
  Pro mne vrchol koncertu - Petr Janda připomněl slavnou scénu z filmu Pelíšky - nám, nám, narodil se a držet !!! Požádal Lucernu, aby si stoupla, což se obratem stalo a jen za doprovodu kytary znělo sborově - Narodil se Kristus pán .....
  Fajn to bylo, co dodat ?
  Koncert výborný, vše dobré.
  Soutěž - film z Evropy se tak skutečně jmenuje. V tv šel jednou, záznam z něho nikdy nevyšel, Petr Janda i Pavel Chrastina jeho tv verzi označili za velmi nepovedenou. Veřejnosti nebyl přístupný.
  Koncert z 28. 12. 1992 byl v rádiu vysílán přímo. V Lucerně bylo tak 3000 lidí, řada se dovnitř nedostala a stála venku před plátnem, vyšla VHSka, CD, tam všude je mj. uvedeno 1963-1993, 30 let, tak se ptám, který ten koncert byl měl být tím výročním ?
  Milan.

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  Jirka Valenta, 03.12. v 0:40

  No to je super ze se vam to libilo nam taky :-)) Jen drobnost milanovi na vysvetlenou kvuli ty flaute Bon soir sme takhle zacli hrat tak se nam ten moog libil a nejak tam zustal v Otazkach fletna byla a v Slzach hraju harmonii na piano sam tak to Django hraje na kytaru neni kdo by fletnoval :-)))) jinak se mejte fajn zdravim vsechny fandy a uzijte si vanoce caues Jirka :-)

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 200
  sniff, 06.12. v 22:45

  No, pamatuju, ze "fletnovat" zvladal Milan pravou predni (na klavesy). Proc jste nedali ten Marathon, na kterej jsme se tu tak tesili? ;-) Jinak par fotek ze sobotni Lucerny je na photo.syslog.eu/v/akce/2007-12-01-olympic-lucerna/

  ale ty tam moc nejsi - porad jsi byl ve tme nebo v mlze :-)

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  zd.st, 03.12. v 12:49

  Velmi , velmi slušný koncert. Totální propadák byly však ty zatracený židle, škoda.Myslím, že kotel by si kapela nejen vychutnala lépe, ale vydala by ze sebe ještě mnohem více.Co se týká repertoaru-prostě vánoční klasika , průšvih stejně jako na albu Sopka je píseň To není snadný.....musel jsem se chechtat / a nerad / hodnocení jednoho fanouška vedle mne
  " to jsou snad Brontosauři né". Ta píseň je opravdu šílená. Jinak díky za prima zážitek.

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 200
  ondrakub, 03.12. v 13:37

  náhodou je ta písnička úplně hustá, mě se líbí, možná i víc jak holka z lidu, tolik zde opěvovaná. :-)

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  zd.st, 04.12. v 9:59

  nebudu Vám rozmlouvat Váš názor, ale časem zjistíte, že to je o ničem / což vlastně u této muziky není uplně tak důležité/ , ale hlavně je to děsivej kýč. Na druhou stranu věřím, že si text své příznivce najde, dokonce bych tipnul jaké - to ale není místo na tento rozbor. Do roka ta písnička se nebude hrát nikde - to je můj názor, ale mohu se plést. Není to tak dlouho, kdy tady jeden diskutujicí psal o velké slabině Olympicu - chybí "taktickej produkční manažér", který by uměl říci ....jo jo Péťo hezký životní ohlednutí, ale pokud chceš mít pecku v radiu , tak tohle to rozhodně není. A tohle je velký problém posledních let Olympicu vers TV a radio. Nepočítam-li hloupá vystoupení v TV NOVA.....Jednou Petr řekl, pokud chci mít dobře natočen koncert rozhodně to nebude NOVA ta je schopná vedle mne postavit i "Mikimause". Do radii měla jít Holka z lidu a pro konzervativní stanice Nymfy nebo Vím co nesmím

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 200
  Robas, 03.12. v 13:45

  Naopak, ty židle bylo přesně to, co tomu chybělo. Lucerna by vypadala úplně jinak, kdyby to bylo jenom na stání a postranní balkony na sezení. Díky sedačkám na ploše a stání okolo bylo plno, takto by byla plocha poloprázdná.

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  semtamťuk, 03.12. v 21:40

  A to byla reakce na množství prodaných lístků v předprodeji nebo ty židle byly inzerované od začátku? Mě je to celkem fuk ( a v Praze jsem nebyl ), ale můžu vás ubezpečit - díky zkušenostem s mladými nadějnými a taky díky zážitkům s koncertů jiných kapel, že židličky na koncertě působí na dvacetiletý rockový mládě jako repelent na komára. Jasně, že někdo si to užije na zadku víc, jsou tribuny, můžou bejt hospodský stoly, ale jakmile to dáte na plakát ...a k tomu půlstoletá kapela a k tomu pauza na čůrání ...
  Dalo se tam aspoň stihnout pivo?
  A co takhle někdy zkusit pěknej klub? Bude plno !
  To nemyslím sarkaticky, byl jste tady někdo na Olympicu v Belmondu (1994?)

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  milanmilan2, 04.12. v 20:28

  Pro Semtamťuka.
  Lucerna. Pivo-lahváč, gambáč, určitě se stihnout dalo. Čurpauza taky. Lucerna-k sezení-jednou za čas-proč ne ? Jde přece jen snad jen o jediný koncert v Praze. Věk návštěvníků - 4-70 let. Atmosféra-parádní. Pravda-k sezení je takové usedlejší, lidé se hned nehrnou dopředu se vlnit. Pamatuji doby, kdy byla Lucerna taky k sezení a zbytek k stání, a stojící se vrhli na sedící a všichni z toho měli houby, protože tak od 15. řady dál už nikdo nemohl vidět, pod jevištěm i v uličce až za zvukaře-tj. zhruba polovina sálu, bylo natřískáno. Myslím, že zvukař z toho asi tenkrát moc odvázaný nebyl. Teď seděla řada žen a dětí ( ženy, děti a Beatles napřed ). Chodil jsem do Lucerny na stojáka řadu posledních let a ono stát s 5-15 letým dítětem či dětmi tak ty tři hodiny na fleku, to není snadný.
  Co se týče rádií a tv - fakt bych dal přednost - VÍM, CO NESMÍM - tu fakt žeru z celé Sopky nejvíc.
  Kdyby byly singly - tak dva -
  1. A - Sopka
  B - Jdeme lávou
  2. A - Vím, co nesmím
  B - Nymfy x Holka z lidu

  S tím vkusem je to asi těžké, každému se holt líbí něco jiného, kdepak bysme asi byli, kdyby tomu tak nebylo ?
  Mimochodem - písnička Je to tvá vina - ta svého času docela prohučela a dneska ji v rádiu slyším docela často, třeba za rok To není snadný zmizí, a bude se pak hrát za 10 let - jen bůh ví.
  Jirkovi Valentovi děkuji za reakci, Slzy s kytarou místo flétny jsem si vychutnal, Otázky i Paris taky. Vyhrávka na konci Jednou - perfektní. Jde o můj názor, objektivní být nemohu, protože se mi to líbí skoro všechno, až na pár výjimek.
  Na konci pak k Belmondu. Jo, to byla řežba, byla. Kamarádova manželka převzala vstupenku, a šli jsme stát ke vchodu. Já, manželka, starší 6 letý syn, kamarád, jeho žena a jejich stejně starý syn.
  Trhač trhal lístky a kámošova žena - v ruce nic a lístek v pekle. Kde by tak asi lístek mohl být. Nikde nic. Nějak jí z ruky vypadl a na zemi ho nekonec ke svému štěstí z pod nohama kolemjdoucích vylovila, právě ve správný čas, kdy nás už trhač odtrhal.
  Byl to koncert, kterým se Olympic vrátil. Bylo čerstvě pod Dávno. Sálek jako dlaň, taková trochu větší tělocvična. Zvuk byl dobrý, akorát se to v malém prostoru nějak divně tlouklo. Nahulíno šíleně.
  Olympic famozní, ostatně - kdy ne ? Syn vydržel stát hodinu před koncertem, pak asi hodinu vystoupení, pak začal mírně békat a tak jsme těsně před přídavky odešli. Vydržel dost. Občas se na to mrknu a má to svoje kouzlo dosud. Bylo tam přímo vidět tu energii a radost, že to nezabalili a že jedou dál. Dneska už by se to tam asi ani nezaplatilo, dát 1000-2000 za lístek by už asi nešlo.
  50 na dosah. Čekáme. Strahov ? Letenská pláň ?
  Milan.

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 2007
  zd.st, 04.12. v 9:41

  No v tom je právě ten problém, taktický tah s židlí udělal v Lucerně nabito a zároveň mrtvo. Škoda, jsem přesvědčen, že kdyby bylo více lístku za tři kila na stání, přišlo by i více lidí a atmosféra by se rozjela tak cca u setu s Trilogy a né na poslední tři písničky. Je to legrační, ale nakonec mi z těch posledních koncertů nejlépe vychází úžasný koncert v Blatné. Nejen, že ta atmosféra na malé městečko byly úžasná, ale i celý Olympic mi tam připadal uvolněně a v pohodě.

  RE:reakce na Lucernu 1.12. 200
  kryšpín, 04.12. v 16:54

  v Blatné jsem byl a kluci byli v pohodě až když se atmosféra rozjela, což bylo v půlce, pak se najednou všichni mohli zbláznit :) předtím to bylo takový nervózní, ale to je pochopitelný :)

  Zpět

  Červenec 2018
  PoÚtStČtSoNe
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Kolín - městské slavnosti
  Liberec - Benátská noc
  Svojšice u Přelouče - Petr Janda host KK
  Olympic začátek dovolené

  Zobrazit všechny koncerty

  Galerie

  « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

  Přejít do galerie

  Ke stažení

  • Audio
  • Pozadí
  • Ostatní
  • Pro pořadatele

  Video

  Management Olympic 

  Dagmara Durecová
  dagmara@bestia.cz
  Telefon: 220 806 802
  Mobil: 602 320 109
  Skype: daggie23
  ICQ: 190043931
  Generální partner
  Hlavní partner
  Podporujeme

  Vytvořilo
  intencio s.r.o.

  • Výběr Olympic na 3 CD a DVD Petr Janda
   22.11.2017
   Máme pro vás dvě novinky – k výročí 55. let od založení kapely vyšlo 3CD Olympic 66 Nej +1, na němž najdete 67 písní z celého období, včetně novinky Ještě to nebalíme. Druhou novinkou je DVD Petr Janda v Berklee, které obsahuje záznam vystoupení…
  • Nové CD Martina Vajgla
   12.09.2017
   1. září vyšlo nové sólové album Martina Vajgla a zakoupit ho můžete například v našem e-shopu.
  • Přesun koncertu v Banské Bystrici
   27.06.2017
   Z důvodu onemocnění Petra Jandy (zápal plic) se přesouvá vystoupení v Banské Bystrici z 1.7.2017 na 22.7.2017. Vstupenky zůstávají v platnosti.
  • Petr Janda - křest alba
   03.05.2017
   In-store koncert a křest nového alba Petra Jandy - Ještě držím pohromadě BEST OF se uskuteční ve čtvrtek 11. května 2017 od 17:00 hodin v prodejně SUPRAPHON musicpoint. Všichni jste srdečně zváni, vstup je volný.
  • Petr Janda - Ještě držím pohromadě BEST OF
   10.04.2017
   Květnové půlkulaté narozeniny jsou pravým důvodem poprvé shrnout Jandovu neolympickou tvorbu. Kompilace přináší to nejlepší z období po roce 1985, kdy se hitově osamostatnil v duetu s Petrou Janů. Od té doby opravdu "jede dál", ať už to byla dvě…